Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Re: Crafting - wprowadzenie (linki i porady)  (Read 6327 times)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« on: March 04, 2014, 02:20:40 PM »

Wszystko ładnie, craft jest super.
Ale mam jedno pytanie (na becie byłem tylko jeden dzień) gdzie jest biżuteria?
Czy ktoś to robi czy tylko z dropu?
Smuga (Iren)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 171



« Reply #1 on: March 04, 2014, 03:11:53 PM »

nie biżuteria narazie tylko z dropu.

Co do skill pointsów inwestowanych w craft to imho na początku można sobie odpuścić punkty ładowane w keen eye (ułatwiające znajdowanie skałek i roślinek przez to że rzeczone stają się lepiej widoczne) a inwestowanie w lepsze materiały dopiero po uzyskaniu dostępu do takowych :)

Informacja o tym że bardziej opłaca się rozbijać itemy wyprodukowane przez kogoś innego to cenna informacja :)

I tak, NIE WYWALAMY ANI NIE SPRZEDAJEMY DO VENDORA ITEMÓW nie opłaca się większą wartość będą miały dla kogoś kto rozwija crafting.

BTW zauważyłem ostatnio że "kopalnią" zielonych itemów jest... PVP średnio co 15-20 minut dostawałem w wyrazie uznania za mój wkład w PvP 1 randomowy zielony item... każdy to szansa na matsy do upgrade albo do trait które są dosyć trudno osiągalne o "zwykłych" matsach nie wspomne :P
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #2 on: March 04, 2014, 03:32:04 PM »

Większość z nas (grających w ESO) zapoznała się już z systemem craftu i zdecydowała jaki będzie rozwijać, pozostali nie podjeli jeszcze decyzji lub nie mieli okazji go zobaczyć.
Jest gdzieś jakaś rozpiska, kto co, czego brakuje, itp? Ja jeszcze nawet profesji nie wybrałem, więc craftu tym bardziej :)
Perun
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1015



« Reply #3 on: March 04, 2014, 03:54:05 PM »

Rozdzielilem topic tak by glowne info bylo widoczne
Rael
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #4 on: March 04, 2014, 07:09:38 PM »

Aż do premiery nie będzie rozpiski, bo nie wiadomo jakie nicki będą miały nasze postacie. Punktów skilli jest na tyle, żeby rozwiajać 2-4 crafty, więc wybierz sobie po prostu te, które najbardziej Ci pasują. Docelowo, jak dużo grasz będziesz mógł prawdopodobnie wymaksować wszystki crafty, więc jest to tylko kwestia priorytetów.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #5 on: March 18, 2014, 08:43:27 AM »

Żeby szybciej zdobyć materiały do craftu? Robimy sobie postać główną a następnie 7 altów. Alty po opuszczeniu tutoriala mają już 3 skillpointy które używamy tylko na wymaksowanie hirelinga. Co 12 godzin mamy 7 przesyłek od hirelingów z surowcami. I o ile same surowce będą tylko z początkowego tieru to dodatkowe przedmioty jakie dostajemy potrzebne do określone stylu czy traitu przydadzą się na każdym tierze.
Później kasujemy postacie i robimy hirelingów dla kolejnej profesji.
Tworzenie hirelingów to kwestia kilku minut bo nie musimy już przechodzić tutoriala.
Rael
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #6 on: March 18, 2014, 09:26:43 AM »

Nie jest to takie proste, 1 skill point na hirelinga możesz wydać na 3 poziomie danego craftu, następny na 12 i ostatni na 22 (albo 28), a tego w pare godzin nie zrobisz. Nie wiem jeszcze ile IP prznoszą extrakcje itemów z leveli 50+, wtedy pewnie będzie można powerlevelować crafty, ale na początku to niemożliwe.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #7 on: March 18, 2014, 09:31:37 AM »

Nawet z tym jednym skillpointem przynosił mi 7-9 szt surowca i 1-2 dodatkowe przedmioty. Więc dla tych samych dodatków warto.
Smuga (Iren)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 171



« Reply #8 on: March 18, 2014, 09:41:14 AM »

trzeba by jeszcze sprawdzić ile skillpointsów daje rozkładanie przedmiotów na alcie wycraftowanych przez innego alta tzn czy tak samo mało jak swoich własnych czy tyle co wycraftowanych przez kogoś innego
Rael
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #9 on: March 18, 2014, 09:46:16 AM »

Oczywiście, że warto - sam bedę miał parę mułów do przechowywania itemków z hirelingami w każdej profesji crafterskiej. Hirelingi można mieć w każdej profesji oprócz alchemii, więc dziennie sporo paczek będzie przychodziło, trzeba tylko porozwijać troche profesje (clothing, woodworking, blacksmithing, enchanting do 3 poziomu, a provisioning do 28) 

P.S. według testów jakieś 85% w porównaniu z dropem, a alty są traktowane jak inni gracze. - patrz głowny topik i linki, które dodaje :)
Perun
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1015



« Reply #10 on: March 18, 2014, 09:55:51 AM »

Wdg Zenimax oraz Tamriel Foundry - zalecanym jest skupienie sie na max 2 profesjach ale nikt nie broni nikomu nawet wymaxowania wsyztskich :)

Tabuny altow i mulow tak jak Rael to opisuje to mysle bedzie dosyc szeroko praktykowany scenariusz, sam rozwazam podobne rozwiazanie :)

Dodam tylko ze informacje co do tego co i jak w temacie profesji bedzie wspierac gildia pojawia sie wkrotce.
Smuga (Iren)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 171



« Reply #11 on: March 18, 2014, 10:12:55 AM »

P.S. według testów jakieś 85% w porównaniu z dropem, a alty są traktowane jak inni gracze. - patrz głowny topik i linki, które dodaje :)
no właśnie akurat tej informacji ze alty są w crafcie traktowane jak inni gracze nigdzie nie wypatrzyłem a sam bije się w piersi nie zwróciłem w becie na to uwagi :P
Pages: [1]
  Print