Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print  
Autor Topic: Poczatki Age of Conan  (Read 24521 times)
samimel
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 38



« on: January 29, 2009, 07:01:15 PM »

Aktualnie gram w WoWa i zastanawiam sie czy warto przejsc na AoC pytanie tylko ile teraz gra w to osob (na polskich i na zagranicznych serverach). Czy jest to ciekawsze niz wow i czy glownie jest to taki bardziej singleplayer. :)
Nergal
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 198


El Commendante AoC


« Reply #1 on: January 29, 2009, 11:47:36 PM »

Witam.

Jest to zupełnie inna gra i inna grafika niż WOW.
Według mnie dużo lepsza i ładniejsza :).

Proponuje zebyś sam się przekonał o tym, ponieważ jest mozliwość udostepnienia "Buddy Key", który pozwala pograć kilka dni za darmo.
Jak będziesz zaimnteresowany to daj znać na PM  to dostaniesz klucz.
Szwaqier
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 527


Egatrot You are pure evil, and hate personified.


« Reply #2 on: January 29, 2009, 11:49:38 PM »

ciezkie pytania zadajesz

gra duzo osob - zrostal zrobiony merge serwerow wiec ludzi online jest masa, w twierdzy online jest min 10 osob - w dni rajdowe okolo 30

Oczywiscie mowa o serwerach EU - polskich nie polecam ale to wlasny wybor

Czy ciekawsze niz wow - napewno inne i napewno nie single - ale na upartego do end gamu mozna dojsc samemu.

Zwiazku z wowem to nie ma zabardzo, inny klimat bardziej dla doroslych masa krwi inny sytem walki leczenia - gry w grupie itp. Zupelnie inne PVP wiadomo PVE roche podobne.

Ja osobiscie polecam gralem w wowa ponad 4 lata a AoC na WoWa nie zamienilbym nigdy - a probwalem jak wyszedl WotLK

Tez mam jeszcze 3 buddy key do oddania
yarpen
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 301


« Reply #3 on: January 30, 2009, 10:22:22 AM »

Zaznaczyć też trzeba, że jeśli chcesz grać z nami (Twierdzowiczami), to pamiętaj, żeby sobie ściągnąć dobrego klienta. Polski niestety nie umożliwia grania na serwerach EU!
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #4 on: January 30, 2009, 11:08:44 AM »

Zgadzam się z przedmówcami, AoC to gra kompletnie inna niż WoW, ze znacznie lepszym, mroczniejszym klimatem, walki z bossami również wymagają treningów i opracowania taktyk. Cześć singlowa, czyli całe lvlowanie, uważam za znacznie bardziej wciągające i mniej nużące niż w WoWie (80 lvli już na starcie, a w ogóle nie nudzi). Na serwerach EU gra całkiem sporo ludzi, nie wiem jak na polskich (nie polecam anyway), acz takich tłoków jak na co niektórych serwerach Wowa nie uświadczysz (sam oceń czy to dobrze czy źle). PvP jest też dość ciekawe, z systemem osobnych lvli PvP i nagrodami w postaci itemków.
Marvoz (Haldoyan)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 260


« Reply #5 on: January 30, 2009, 11:19:13 AM »

A najlepiej w kwestii klienta wziąć go od kogoś, kto ma na płytach. Patchowanie nie wymaga utworzenia konta, więc można wszystko dociągnąć i zainstalować zanim rozpocznie się 7-dniowe testowanie, a jednak te 16GB z okładem trochę waży (po zainstalowaniu 25GB).

Na razie mało tu wiem, bo ledwie 40lv, ale początki spokojnie można robić solo - oczywiście poziom trudności zależy od klasy, ale ja guardianem jak dotąd wększych problemów nie miałem. Startowa lokacja - Tortage to gra w grze i powoduje lekki opad żuchwy.
Schody zaczynają się na końcówkach startowych map kontynentu (tak około 40). O ile solo misje idą ok, to już tych przeznaczonych dla grupy sam raczej nie wykonasz bo resist mobów idzie w kosmos.
Ludzi teraz gra naprawdę dużo, obciążenie serwera wskazywane jest jako medium, ale jak biegam po Hyborii, to co chwila kogoś widzę - oczywiście EU. Polskim serwerom świetlanej przyszłości nie wróżę, choć spolszczenie klienta EU przydałoby się oj oj.
samimel
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 38



« Reply #6 on: February 01, 2009, 08:34:15 AM »

Aha...szkoda bo spodziewałem się większych ilości na serverach PL:/ I miałem nadzieję tam grać, ale skoro mówicie że lepiej na EU co też ma swoje plusy to czemu nie:P.Anvagar zrozumiałem że zaczynamy od razu od 80 level'u, a Marvoz napisał że ma dopiero 40, więc w końcu nie wiem czy zaczynamy od 0 czy jednak od 80.( Z płytką to będę miał problem, wiec nie pozostaje mi nic innego jak po prostu kupić grę ).Jeszcze pozostaje kwestia postaci, ponieważ nie wiem jaka klasę wybrać.
Na stronie ageofconan.com dziwnie opisują te postacie:/ Jeśli znacie jakieś stronki z lepszymi opisami to dajcie znać:].
Myślałem że Twierdza przechodzi na servery PL( chociażby ze względu na cene ).
Szwaqier
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 527


Egatrot You are pure evil, and hate personified.


« Reply #7 on: February 01, 2009, 10:03:37 AM »

anvagar mial na mysli ze jest 80 leveli na starcie do zrobienia a w wowie w podstawowej wersji jest 60. Na PL twierdza sie nie przenosi z wielu ronzych wzgledow, ktorych raczej nie bede przytaczal. Co do ceny to mozna znalezc w miare tanio prepaidy na 60 dni i miesiac wychodzi okolo 35 zeta.co do kupowania gry nalez y uwazac jaka wersje sie kupuje i zwracac uwage by nie byla to wesja PL jesli chcesz grac na serwerach EU. Wersja polska nie ma wogole dostepu do serwerow europejskich i na odwrot.
samimel
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 38



« Reply #8 on: February 01, 2009, 10:28:51 AM »

Rozumiem:P 35 zl to mało, ale widziałem na stronie że miesiąc kosztuje 14.99$ czy euro
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #9 on: February 01, 2009, 07:27:09 PM »

Rozumiem:P 35 zl to mało, ale widziałem na stronie że miesiąc kosztuje 14.99$ czy euro

przy obecnych cenach euro i dolara oraz cenach pre-paidów na 60dni absolutnie  nie opłaca się płacić kartą, więc na te $14,99 nie zwracaj uwagi ;] Nie chcę się wypowiadać za gildię jako całość, ale ja na polskie serwery nie pójdę choćby z tej przyczyny, że grałem już na "polskawych" w WoWa i GW i boję się całej tej zgrai dzieci neostrady. Niestety brak bariery językowej u znacznie ułatwiony dostęp do samej gry i sposobu płatności pozwala grać ludziom, którzy jeszcze  nie dorośli do obcowania i współpracy z dużą grupą ludzi. Takie mam niestety doświadczenia. Poza tym obawiam się, że jeśli grałbym na serwerze PL to rozleniwiłbym się językowo.  Jednak granie na serwerach EU wymusza czasem trening mojego zardzewiałego już mocno angielskiego :)

EDIT: a tak z offtopu - widzę, że WoW się mocno stoczył, podano wyniki sprzedaży na 2008 i WotLK sprzedał się w ilości zaledwie 3mln, a skoro rzekomo gra prawie 12mln graczy (imo tyle jest tylko aktywnych kont) to bardzo, bardzo słabo.
samimel
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 38



« Reply #10 on: February 01, 2009, 10:35:25 PM »

Co do Polskich serverów to masz rację:P Niedługo kupię sobie nowy sprzęt(może w następnym tyg.) Grę już kupiłem, ale niestety na tym aktualnym komputerze mi nie działa gra, więc jeszcze nie mogę do was dołaczyć:/. Przeważnie w każdej Gildi brakuje jakiejś klasy. Może potrzebujecie jakiejś konkretnej klasy to może zacznę nią grać:],a teraz zastanawiam się nad zabójcą, nekromantą, a demonologiem.


Jeszcze takie drobne pytanie, jak chodzisz po mapie to często kogoś spotykasz?
Czy raczej odczuwa się pustkę w mieście jak i poza miastem?
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #11 on: February 02, 2009, 01:24:10 PM »

Od połączenia serwerów raczej często spotyka się ludzi na mapach, zarówno w lokacjach startowych (masa ludzi tworzy alty) jak i na wyższych lvlach.
Zamir
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1104


Zamir MATURA 1965 - Punkt G - fakt czy mit?


« Reply #12 on: February 02, 2009, 02:26:59 PM »

No nie wiem czy często... Aktywowałem ostatnio konto i mapa w porównaniu z tym co było jakieś 3-4 miesiące temu świeciła pustkami (postacie mam na 33lvl)....
yarpen
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 301


« Reply #13 on: February 02, 2009, 02:32:37 PM »

Co do klas, raczej stawiamy na to, byś grał sobie taką, w jakiej się najlepiej czujesz. W końcu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Każda z tych klas ma w sobie coś innego, więc to pewnie kwestia gustu. Co do ilości klas, z tych co wymieniłeś, najwięcej chyba jest demonologów i necrusów, assasinów nieco mniej. Wszystkie te klasy robią bardzo duży dps, dwie są castujące, jedna melee. Tu już pierwszy wybór, co bardziej wolisz :) Assasin przy dobrym ustawieniu featów, niekiedy potrafi wykręcić większy damage od castera. Z tego co wiem, necro mają chyba nieco znerfić, bo to co robią nimi na pvp, to już lekka przesada. Do minusów demonologa należy z kolei to, że jeśli chce się wykręcić dobry dmg, to co pare sekund (np co 30) trzeba najpierw wrzucić na siebie z 10 bufów (spelli), które go zwiększają. Każda z tych klas ma swoje plusy i minusy... jednym słowem, nie ograniczamy i wybór pozostawiamy Tobie.
Fland
Przybysz.
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 508



« Reply #14 on: February 02, 2009, 02:33:30 PM »

Zamirku, ze sie tak wtrace to w wowie grajac bylo czestym zjawiskiem ze w danej lokacji nie spotkales nikogo :)
Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print