Pages: [1] 2 3 ... 6
  Print  
Autor Topic: Temat organizacyjny [UPDATE: 8.1.13]  (Read 36066 times)
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« on: July 19, 2012, 01:46:15 PM »

Temat będzie aktualizowany i prowadzony w formie edytowanego dziennika. W temacie można (a nawet należy) prowadzić dyskusję. Założeniem tej inicjatywy jest stworzenie dobrego przepływu informacji w gildii, poznanie poszczególnych opinii, prowadzenie rzeczowych dyskusji i podejmowaniu trafnych, aprobowanych przez gildiowiczów decyzji.


[8 stycznia 2013]

W piątek 11.1 o godz 21 odbędzie sie zebranie gildii na TS


[3 grudnia 2012]

W piątek 7.12 o godz 19 odbędzie sie zebranie gildii na TS

[13 listopada 2012]

W piątek 16.11 rozpoczynamy 3-dniowy event, zapraszam wszytkich aktywnych gracze z Twierdzy do wzięcia w nim wspólnego udziału. Zbiórka przed eventem o godz 20 przy Smuggler’s Waypoint w Lion Arch. Zaczynamy tak wcześnie, żeby wszyscy dostali sie na główny serwer, spóźnieni znajdą się na overflow. O 20.15 zrobimy sobie wspólnie jumping puzzle w Lion Arch, żeby sie nie nudzić.

[24 października 2012]

W ostatnim czasie do sojuszu dołączyły gildie Omnomberries oraz Cytadela, można ich zastać na sojuszowym TS
W najbliższy weekend uruchomiona zostaje ranga weterana. Osoby kwalifikujące sie do niej proszone są o kontakt po piątkowym zebraniu, z oficerami lub liderem w grze.  Informacje dotyczące uprawnień oraz kwalifikacji znajdują sie w regulaminie wewnętrznym Twierdzy oraz bieżącym wątku.
W najbliższy piątek 26.10 odbędzie się też zebranie organizacyjne gildii na TS. Zapraszam wszytkich zainteresowanych. Początek godz 20.

[05 października 2012]

Z dniem dziesiejszym zmieniają sie oficerowie: nowymi oficerami zostali Gwath Ohtar oraz BetrezeN, ich pomocnikam z rangą Lieutenant zostali odpowiednio: Dexter oraz Aic. Zmieniamy również naszego ts, od tej chwili korzystamy tylko z ts sojuszu, adres w panelu gildyjnym, zakładka historia


[04 października 2012]

W piątek 5 października o godz 20 na naszym ts odbędzie się zebranie gildii. Zapraszam wszystkich.

[01 października 2012]

Po długiej rzeczowej dyskusji postanowiliśmy nieco zmienić podział ról w gildii. Ze względów zarówno zależnych jak i niezależnych od mojej osoby nie jestem w stanie pełnić aktywnie funkcji Guild Mastera. Generalnie jestem na bieżąco bo często rozmawiam z oficerami, ale dużym problemem jest moja znikoma aktywność w grze. Z czasem pewnie się to zmieni, ale nie jestem w stanie określić kiedy to nastąpi. Pojawiła się też potrzeba wyboru nowych oficerów, ponieważ część przestała grać/zrobiła sobie przerwę/ma mniejszą aktywność. Moją funkcję przejmie oficjalnie RAEL, który już jakiś czas temu "wyrósł" na naturalnego lidera. Dobierze sobie do pomocy nowych oficerów. Ja zostanę po tej roszadzie viceGM'em i będę się starał w miarę moich możliwości pomagać merytorycznie.

_______________________________________________________________________


[20 września 2012]

Na dzień 30 września zostaje ustalony termin dla osób grających na innych serwerach na określenie się czy zostają w Twierdzy czy opuszczają jej szeregi. Niestety granie na innym serwerze uniemożliwia zarabianie influence i przede wszystkim nie pozwala uczestniczyć w życiu gildii. Wraz z upłynięciem podanego terminu gracze pozostający w szeregach Twierdzy, ale grający na innych serwerach zostaną usunięci z gildii. Oczywiście w momencie ich powrotu na serwer FAR SHIVERPEAKS w nieokreślonej przyszłości mają oni możliwość szybkiego powrotu do gildii.

_______________________________________________________________________


[14 września 2012]

14 września odbyło się spotkanie organizacyjne gildii. Ustalono na nim następujące kwestie:

1. Dochodzi nowy oficer - Curuvil (Akallabeth Rog) - na chwilę obecną będzie prowadził sekcje PvP

2. Z dniem 16 września wchodzi w życie grafik wypadów gildyjnych:
- poniedziałki i środy - farma dungeonów
- wtorki i czwartki - chętni do PvP organizują sobie mecze sPvP
- piątki - spotkanie gildyjne na ts, po nim wspólny event
- soboty macie wolne :)
- niedziele proszę zarezerwować na eventy sojuszu

3. Również od 16 września zaczynają obowiązywać składki gildyjne. Dotyczą one rang SOLDIER oraz wyżej. Składka wynosi 5s dla leveli poniżej 80, levele 80 płacą 10s tygodniowo. Składki proszę wpłacać do banku gildii.

4. Od tego weekendu uruchamiamy buffy gildyjne. Stosowne info będzie podawane z wyprzedzeniem.

5. Na forum w sekcji PvE pojawiała sie lista dungeonów. Zainteresowani zrobieniem konkretnego dungeona proszeni są o zapisywanie się w poświęconym mu wątku.  Pytania związane z organizacją proszę kierować do Adryka :)

6. Osoby, które chcą zmienić range proszone są o kontakt z oficerami, najlepiej na ts.

7. W sobotę 15 września spróbujemy pograć razem na WvW. Chętni powinni logować się już na Ethernal Battleground. Zbiórka o godz 11:00 na mapie. Proszę wejść też obowiązkowo na TS. Zobaczymy ile osób się dostanie i jak to wyjdzie w praktyce.

To na razie wszystko. Na wszelkie uwagi oraz pytania odpowiedzi będą udzielane w piątki na spotkaniach ;)

W związku z małym zmianami regulamin gildiowy zostanie do nich wkrótce dostosowany.


_______________________________________________________________________

[10 września 2012]

W piątek 14 września o godz 20:00 odbędzie się zebranie organizacyjne gildii. Chętni do wzięcia w nim udziału proszeni są o pojawienie się na naszym gildiowym TS. Przypominam także, że osoby z 3 tygodniowym stażem w Twierdzy mogą prosić o zmianę rangi - w swoim wątku rekrutacyjnym, bezpośrednio u oficerów na TS lub w samej grze (staż dotyczy nie tylko GW2)

_______________________________________________________________________

[29 sierpnia 2012]

Jest niesamowity problem z panelem gildijnym. Strasznie laguje i jest zabugowany. Pociąga to za sobą tak kuriozalne sytuacje, że nie można wysyłać invitów do gildii. Najczęściej też nie działa połowa jego funkcji. Prosiłbym o cierpliwość w tej kwestii, ponieważ nie jest aspekt w żaden sposób od nas zależny. Od 3 dni próbuję zwiększyć limit slotów w gildii, ale gdy jest do tego należyta frekwencja (teoretycznie pomysłowy wymóg - praktycznie porażka) to guild interface nigdy nie działa. Miałem już nawet informację, że nie reprezentuję żadnej gildii - będac GMem ;)

_______________________________________________________________________

[23 sierpnia 2012]

Obowiązkowa
rejestracja na:

http://browar.enjin.com

wpisujecie w formularzu nick i gildię

_______________________________________________________________________

[19 sierpnia 2012]

Dzisiaj odbyło się wspomniane już wcześniej spotkanie zaproszonych gildii. Po dość długiej dyskusji doszliśmy do konkluzji co do kształtu sojuszu. Zainteresowane gildie stworzą wspólne community na określonym serwerze, gdzie będą współpracować na wielu płaszczyznach (głównie WvW), zachowując jednocześnie swoją autonomiczność. Powstały sojusz ma formę głównie socjalną, bez odrębnych władz, regulaminów i obowiązków. Jego głównym zadaniem będzie integracja powstałego community, ciągły rozwój i umożliwienie wspólnej zabawy każdym aspektem gry.

Trochę konkretów:

a) Gildie tworzące sojusz (na dzień 19.08.12):

- Twierdza
- Circle of Nine
- Srebrna Horda
- IX Kohorta
- The Travelers
- Surinen
- Tor Zireael
- OLD
- Last Bastion

b) Nazwa sojuszu:

"BROTHERS AT WAR" w skrócie "BROWAR"

c) Serwer sojuszu:

FAR SHIVERPEAKS

d) Portal sojuszu:

http://browar.enjin.com/


_______________________________________________________________________

[14 sierpnia 2012]

Po małych negocjacjach do oddziału Twierdzy w GW2 postanowili dołączyć ludzie z WarCry i Relax Cartel. W związku z tym, że będzie to 20-30 osób, z dniem dzisiejszym zostaje wstrzymana rekrutacja do Twierdzy. Na tą chwilę liczebność Twierdzy GW2 w momencie premiery będzie oscylować w granicach 65-70 osób. Merge przynosi dużo korzyści, przede wszystkim szybszy przyrost influence. Dodatkowo przybywa nam sporo dobrych graczy PvP. Ale przede wszystkim grono fajnych osób z które chce się z nami integrować.


_______________________________________________________________________

[06 sierpnia 2012]

I. Dnia piątego sierpnia odbyło się pierwsze spotkanie potencjalnych członków sojuszu. Miało charakter bardziej zapoznawczy niż prowadzący do jakiś głębszych ustaleń, ale w pewnych sprawach doszliśmy do porozumienia. Teraz trochę faktów:

1. na tą chwilę zainteresowanych gildii jest 8 co szacunkowo daje 300-350 graczy

2. gildie te mają profil casual, czyli zbliżony do naszego

3. współpraca ma się opierać głównie na wspólnych eventach WvW przeprowadzanych 2-3 razy w tygodniu, będą one oczywiście nieobowiązkowe ale liczymy na duże zainteresowanie ponieważ WvW to jednak spora część contentu w GW2

4. dodatkowo chcemy współpracować pod względem merytorycznym i praktycznym zarówno w PvE jak i PvP, jednocześnie zachowując prawo do dużej swobody poszczególnych gildii

5. jesteśmy zgodni co do wyboru serwera, a dokładnie chcemy uniknąć polskich, ruskich etc. zergów oraz oficjalnych i nieoficjalnych narodowościowych serwerów

6. listę gildii podamy w momencie kiedy wszyscy finalnie zadeklarują przystąpienie do
sojuszu, część jest bardziej znana, część mniej, ale są to w pewnym sensie sprawdzeni partnerzy

7. na dzień 19 sierpnia zostało ustalone kolejne spotkanie na którym:

-  nastąpi finalna deklaracja gildii przystępujących do sojuszu

-  każda gildia zgłosi propozycję serwera bazującą na własnych (na tą chwilę 14-dniowych) obserwacjach, z powstałej listy zostanie wybrany finalny serwer sojuszu, a co za tym idzie także Twierdzy - PROSZĘ O AKTYWNOŚĆ W TYM TEMACIE
 

- sojusz otrzyma finalną nazwę (uzgodniliśmy, iż każda gildia przygotuje swoją propozycję) - PROSZĘ O AKTYWNOŚĆ W TYM TEMACIE
 



_______________________________________________________________________

[24 lipca 2012]

I. Zostały przydzielone stanowiska oficerskie.

Kryterium wyboru było zarówno doświadczenie i znajomość tematu, jak i ilość możliwego czasu poświęconego na grę zaraz po premierze. Było kilka równorzędnych kandydatur, jednak doszedłem do wniosku, że kluczowy będzie startowy okres. Tutaj wiedza, doświadczenie, umiejętności i najlepsze chęci niestety będą zbędne w sytuacji kiedy dana osoba będzie rzadko online - co niestety było bardzo prawdopodobne lub nawet pewne u części kandydatów. Wybrane osoby nie są anonimowe, część osób pewnie zna ich z forum, a niektórzy z nimi już wspólnie grali. Jestem pewien, że podołają postawionym przed nimi zadaniom.

OFICEROWIE:

1. oficer rekrutacyjny - zdecydowałem się nie tworzyć tego stanowiska, ponieważ byłaby to funkcja w dużym stopniu martwa. Planowane obowiązki zostały rozdzielone pomiędzy resztę oficerów i gm'a.

2. oficer PvE - Adryk (Qho)

3. oficer PvP - Boodny (Melman)

4. oficer porządkowy - Raela (Rael)


II. Stworzyliśmy tematy rekrutacyjne na:

Guild Wars Fan Blog
Guild Wars 2 PL
Mmorpg.pl


III. W pierwszy tygodniu sierpnia odbędzie się spotkanie władz kilku gildii w/s potencjalnego sojuszu i wyboru wspólnego serwera do gry. Jakiekolwiek ustalenia zostaną podane w tym temacie i mam nadzieję, że WSPÓLNIE podejmiemy dobrą decyzję.


_______________________________________________________________________

[12 lipca 2012]

Witam,

zostałem mianowanym GM'em oddziału Twierdzy w Guild Wars 2 :) Ze swoich obowiązków postaram się wywiązywać jak najlepiej będę mógł. Profil Twierdzy zostaje taki jak w innych mmo, czyli casualowy. Nie ma co się oszukiwać - Twierdza nigdy nie będzie pro PvP albo pro rajdową PvE gildią. Założenie pozostaje standardowe, czyli dobrze się bawić w swoim gronie i czerpać fun z contentu gry. Potrzebuję do pomocy:

1. oficera rekrutacyjnego (ponad oczywiste obowiązki tego stanowiska, chciałbym też aby dana osoba zajmowała się również promocją gildii w necie i grze)

2. oficera PvE (dobra znajomość contentu, klas, nowych taktyk)

3. oficera PvP (doświadczenie PvP, znajomość buildów, aktualnych exploitów czy rebalance klas)

4. oficera socjalno/porządkowego (komunikatywna osoba, będąca jednocześnie takim trochę no-lifem, który jest zawsze w grze i na forum, do którego zawsze można zgłosić problem, jaki rozwiązuje sam, albo zgłasza reszcie oficerów)


Forma zarządzania gildii będzie taka bardziej korporacyjna, gdzie wszystkim nie zajmuje się jedna osoba, ale jest pewien podział ról z których co jakiś czas ludzie są rozliczani przed szefostwem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby każdy oficer dobrał sobie jakiś współpracowników (np. oficer PvE nie musi osobiście organizować "rajdów", ale wyznaczyć sobie RL), przy czym bierze za nich odpowiedzialność.
Uważam, że "na start" nie ma co przesadzać ze strukturą gildii. Z czasem wszystko i tak zweryfikuje życie i opadnięcie hype'a ;)

Kandydatury z małym info (doświadczenie itp.) proszę wysyłać na PM, mam kilku potencjalnych kandydatów, do których się wkrótce odezwę (chciałem wpierw aby każdy się zaznajomił z powyższym), ale obiecuję, że rozpatrzę każde zgłoszenie. Proszę jednak aby każdy przemyślał dobrze sprawę, ponieważ - jakby nie patrzeć - są to pewne obowiązki i sam zapał do gry może nie wystarczyć.
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #1 on: July 19, 2012, 03:20:22 PM »

Przepraszam bardzo, gdzie i przez kogo zostałeś mianowany GMem ? Bo nie widzę nigdzie tematu gdzie ludzie by wybierali sobie GMa. W każdej grze GMa wybieraliśmy demokratycznie, a do GW2 było już kilku kandydatów. Czy ja gdzieś pominąłem jakiś temat na forum gdzie były wybory ?

Nie chcę się czepiać, chciałbym tylko żeby wszystko było fair w stosunku do innych osób, które chciały kandydować na stanowisko GM. Jeśli to się obyło w jakiś inny sposób i pozostali kandydaci o tym wiedzą, to uznajcie ten post za nieważny.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #2 on: July 19, 2012, 03:38:26 PM »

Po pierwsze - gratulacje and/or wyrazy współczucia :)

Po wtóre - jako aktualny członek Twierdzy i osobnik, który planuje w GW2 grać, mam kilka pytań.

Czy masz skonkretyzowaną wizję tego, co chciałbyś, żeby Twierdza w GW2 osiągnęła/reprezentowała/tworzyła? Dla przykładu: Twierdza w LOTRO jest gildią pure social (ale LOTRO wspiera właśnie taki model gildii). Z Twojego "listu otwartego" wynika, że taki model (każdy biega jak mu się podoba, ludzie organizują się sami, gildia służy wyłącznie integracji towarzyskiej) planujesz też dla Twierdzy w GW2. Z tym, że GW2 będzie oferować także inne mozliwości - structured PvP (prawdopodobnie będą rankingi i turnieje) i WvW (w tym np. możliwość zdobycia i obsadzenia wieży/fortecy przez gidlię). Jak widzisz udział gildii w tej sferze aktywności?

Czy planujesz szeroką rekrutację, gdzie "quantity has a quality all its own", z "agresywnym marketingiem" (ogłaszanie się we wszelkich możliwych miejscach/spam in-game)? Czy raczej wersję "szeptaną", gdzie o jakości gildii świadczą sami gildiowicze i ich dokonania i to przyciąga nowych? Pragnę zauważyć, że jest już dośc późno i wiele gildii kampanię rekrutacyjną prowadzi już jakiś czas.

Czy masz już skonkretyzowaną wizję współpracy/konkurencji z innymi polskimi gildiami? Czy wybierając świat macierzysty (ważne przy WvW) dla Twierdzy będziesz się kierował wyborami całego polskiego community? Czy planujesz sojusze (ma znaczenie raczej tylko przy WvW, szczególnie jeśli okaże się, że Twierdza będzie gildią małą)?

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do łba, nie omieszkam napisać. Na razie chciałem wszcząć dyskusję.

Melman, "wybory demokratyczne" występowały z reguły dopiero, kiedy pierwszy, wyznaczony odgórnie, GM rezygnował. Tak przynajmniej było w WAR - Kerroth został wybrany dopiero po rezygnacji Karolusa, Yacah po rezygnacji Kerrotha itd. Khelegros w SWTOR też nie był "wybrany demokratycznie".

Poza tym, jak wyobrażasz sobie takie głosowanie? Kto miałby prawo głosu? Kto miałby prawo zgłaszania kandydatów i na jakiej podstawie mieliby być oceniani? Zdecydowanie wolę opcję wyznaczenia kogoś do organizacji struktur. Dopiero jak się nie sprawdzi, można pomyśleć o zmianach - ale już w ramach powstałych struktur, kiedy wiadomo kto gra i jak oceniać kandydatów na stanowisko.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #3 on: July 19, 2012, 04:09:33 PM »

Gratulacje :)
I od razu pytanie. Jak wspominam Twoje posty, średnio optymistycznie podchodziłeś do GW2. Nie osierocisz nas aby za 3-4 tygodnie? Nawet w ankiecie dałeś "może". A tu bach, GM. Niespodzianka. Czyżby jednak gra czymś mocno zaplusowała?
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #4 on: July 19, 2012, 05:48:48 PM »

@All

Doskonale zdaję sobie sprawę, iż każdy z Was ma tysiące wątpliwości, milion pytań i jeszcze więcej pomysłów. Prosiłbym jednak o pewien rozsądek.
     Przede wszystkim nie wiadomo ilu nas docelowo będzie. Startowych liczb nie będę traktował poważnie, bo masa ludzi odpadnie i z tym trzeba się liczyć. Dlatego nie widzę większego sensu snucia wielkich planów i stawiania celów przed gildią bo po 3-4 tygodniach mogą się okazać totalnie absurdalne. Na dobrą sprawę tak do końca nie wiadomo jak będzie wyglądał endgame. Jeśli generalnie sprowadzi się jedynie do WvWvW (plus structured PvP) to będzie niestety dość ubogi, a przy tym wymusi odpowiedni profil działalności gildii. Na tą chwilę mogę powiedzieć jedno - nie wykluczam niczego. Wszystko też zależy od tego co przeważająca część ludzi będzie chciała robić po wbiciu max lvla, a jednocześnie co tak FAKTYCZNIE będzie gra oferowała na dłuższą metę.
      W związku z tym chciałbym aby osoby które zostaną oficerami PvP / PvE miały pewną wizję, a przy tym były na tyle elastyczne i efektywne aby dać gildiowiczom maximum dostępnego contentu. Te osoby będą miały pewną realną władzę w danych kwestiach. Ja jako GM mam za zadanie utrzymywanie odpowiedniego poziomu organizacyjnego w gildii i kontrolę tego co robią oficerowie, będąc jednocześnie w mniej lub bardziej ograniczonym stopniu do dyspozycji każdego gildiowicza. Mam ostateczny głos w każdej sprawie, ale nie mam zamiaru czegokolwiek narzucać, a wręcz nie powinienem tego robić.
      Co do konkretów. Obecnie jedyne faktycznie sensowne pytanie to:

"Gdzie i z kim chcemy grać?"

Jako, że gra nie oferuje strikte GvG jakakolwiek aspekt polityczny ma marginalne znaczenie. Oczywiście możemy się dogadać z innymi zaprzyjaźnionymi polskimi gildiami na wybór serwera, możemy też iść na serwer gdzie gra najwięcej naszych rodaków, jest też opcja zaszycia się gdzieś gdzie będziemy jedyną gildią PL. Każde rozwiązanie ma zalety i wady. To już pozostawiam do dyskusji, czasu nie zostało dużo, ale trochę jeszcze mamy na podjęcie decyzji.
Chcę jednocześnie zaznaczyć, że nikt nie jest przyspawany do stołka. Jeśli ktoś się nie sprawdzi (włączając mnie) nastąpi odpowiednia zmiana. Z czymś trzeba wystartować :) Mała anegdotka na koniec, którą usłyszałem na Wyspie Wielkanocnej. Zanim wprowadzono tam pewien system dziedziczenia władzy, wybór króla odbywał się poprzez wyścig polegający na zejściu po 300-metrowym pionowym klifie, przepłynięciu 2km w rozszalałym morzu między skałami, zwinięciu mewom jajka (co się wiązało często z koczowaniem na nagiej skale po kilka dni), powrocie tą samą trasą na górę klifu i dostarczeniem nienaruszonej zdobyczy. Najczęściej i tak królem zostawał totalny debil, bo nikt normalny nie chciał w tym plebiscycie startować ;)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #5 on: July 19, 2012, 06:44:19 PM »

Wszyscy oglądaliśmy "Rapa Nui" ;)

Gratulacje Kassei - życzę powodzenia w prowadzeniu oddziału (a wiem jaki to ciężko kawałek chleba ;) )

Jak widzę masz póki co zdrowe podejście - póki gra nie ruszy, gracze nie oswoją się z jej realiami to nie ma co wchodzić za bardzo w szczegóły. Później i tak wszystko będzie trzeba przewracać do góry nogami.

Także idziesz (IMO) dobrą drogą. Myślę jednak, że zanim napisałeś pierwszego posta, osoba która mianowała Cię na stanowisko powinna ogłosić to oficjalnie ;) (żeby nie było zarzutów w stylu tych Melmana). Mam nadzieje, że sprostowanie nastąpi ;)
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #6 on: July 19, 2012, 07:00:46 PM »

Wszyscy oglądaliśmy "Rapa Nui" ;)
Haha widzisz a ja nie oglądałem i myślałem, iż to będzie ciekawa anegdotka ;) Jeśli dobrze pamiętam to osoba która mi to opowiadała była w tym filmie statystą (tak jak połowa wyspy). Z tego co też od niego słyszałem, film Costnera całkowicie zmanierował lokalną społeczność. Dostawali po około 1000$ tygodniowo za bieganie z dzidą kiedy zdjęcia trwały kilka miesięcy (jeśli nie dłużej). Nie wiem gdzie indziej tak zdzierają z turystów, a jednak w kilku miejscach byłem ;)
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #7 on: July 19, 2012, 07:01:28 PM »

Coby nie było niejasności: ja pytałem, czy masz jakąś wizję, a nie jaka konkretnie ona jest. To, że życie zweryfikuje wszystkie plany, jest tak oczywiste, że nie uznałem za konieczne o tym pisać. I to miał być początek dyskusji.
 
Odnośnie endgame: czytaleś http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/473/feature/6574/The-Legendary-Endgame.html ? Może ten Orr będzie całkiem sensownym pomysłem dla tych, którzy nie będą zakochani w WvW.
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #8 on: July 19, 2012, 07:16:50 PM »

To nie są żadne zarzuty po prostu ktoś, kto na forum miał mieszane uczucia co do gry przychodzi i mianuje się GMem, kiedy w innym temacie byli chętni na to stanowisko. Trochę to dziwne i wypadałoby to jakoś wyprostować.

Co do samego endgame to rzeczy jakie ostatnio ujawnili odnośnie Orr w moich oczach wróżą naprawdę ciekawe i angażujące gildie i całe serwerowe community w PvE. Wydaje mi się, że będzie dużo do roboty poza WvW(deveroperzy na twitterze pisali żeby nie nazywać tego WvWvW :P) i sPvP
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #9 on: July 19, 2012, 07:55:22 PM »

Jak to zwykle bywa we wszystkich nowopowstających oddziałach (tak było w Lotro, w Aocu, WoWie, WaRze, SWTOR, Fallen Earth, Aionie), Kassei zostal wybrany przez Radę Gildii jako GM w Guild Wars 2.
Arthua
Gość
« Reply #10 on: July 19, 2012, 08:14:24 PM »

Po powrocie z wakacji ( a łatwo nie było ... ) mam "lekkie" nastawienie do większości tematów, ale btw zacząłem nadrabiać czytanie wątków na forum Twierdzy, widzę że w temacie GW2 się trochę pozmieniało.Jeśli mogę wtrącić tu swoje 5 groszy to dodam tylko że ja nigdy jakoś nie wgłębiałem się w tematy związane z zarządzaniem/polityką w grach mmo, więc i podobnie jak w LOTRO tym razem również skupię się na samej przyjemności odkrywania nowego w GW2.
Gratulacje
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #11 on: July 19, 2012, 08:28:45 PM »

Jeśli mogę wtrącić tu swoje 5 groszy to dodam tylko że ja nigdy jakoś nie wgłębiałem się w tematy związane z zarządzaniem/polityką w grach mmo, więc i podobnie jak w LOTRO tym razem również skupię się na samej przyjemności odkrywania nowego w GW2.
Mam podobnie. Kassei mnie zaskoczył, bo podchodził do gry sceptyczniej niż ja, a ja marudziłem na potęgę :P.
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #12 on: July 19, 2012, 08:48:08 PM »

Coby nie było niejasności: ja pytałem, czy masz jakąś wizję, a nie jaka konkretnie ona jest. To, że życie zweryfikuje wszystkie plany, jest tak oczywiste, że nie uznałem za konieczne o tym pisać. I to miał być początek dyskusji.
Rozumiem. Myślę, że prędzej czy później taka dyskusja nastąpi. Na tą chwilę widzę to tak jak napisałem.
 
Odnośnie endgame: czytaleś http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/473/feature/6574/The-Legendary-Endgame.html ? Może ten Orr będzie całkiem sensownym pomysłem dla tych, którzy nie będą zakochani w WvW.
Czytałem jakiś "przedruk" w innym serwisie albo podobny artykuł/wywiad. Na papierze fajnie to wygląda, przy czym całe GW2 sprowadza się do jednej konkluzji:

"Guild Wars 2’s endgame won’t be for everyone." oraz "If you’re into PvP, I feel Guild Wars 2 has got you covered. If you’re into PvE, well, that depends on whether you absolutely have to have traditional style raids and gear progression."

PvP się w tej grze obroni, ale czy po wbiciu 80lvl gracze za nim nie przepadający przystaną na to co proponuje AN czy stwierdzą, że to nie dla nich jest nie do przewidzenia... Dlatego nie ma się co spieszyć z decyzjami. Zobaczmy wpierw jak to będzie faktycznie wyglądać i ilu faktycznie będziemy mieli chętnych ludzi na realizację tego contentu.
Germion
Radny
Super Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #13 on: July 23, 2012, 09:44:43 AM »

Jak to zwykle bywa we wszystkich nowopowstających oddziałach (tak było w Lotro, w Aocu, WoWie, WaRze, SWTOR, Fallen Earth, Aionie), Kassei zostal wybrany przez Radę Gildii jako GM w Guild Wars 2.


Dokładnie tak.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #14 on: July 23, 2012, 09:47:21 AM »

I to bardzo dobry zwyczaj i wybór według mnie, teraz czekamy na premierę  ;)
Pages: [1] 2 3 ... 6
  Print