Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Dyskusja na temat podziału loota i xp  (Read 3871 times)
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« on: August 19, 2011, 10:16:05 AM »

Dobry filmik i ciekawe komentarze w czasie gry. Podobało mi się opcja gdy byli w grupie i pomagali sobie wspólnie ale ten co zaczął dostawał normalne XP a ten co się włączył nic. To było takie sprawiedliwe. No i oczywiście ścieżki wyboru z czego znane jest chyba BW. Pamiętam Dragon Age-a, to dla tych ścieżek i różnych konsekwencji podejmowanych decyzji z 3 razy przeszedłem go różnymi bohaterami i gdyby nie nowsze gry oraz brak czasu na nie wszystkie to pewnie i 4raz bym przechodził teraz.
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #1 on: August 19, 2011, 12:55:11 PM »

Quote
Podobało mi się opcja gdy byli w grupie i pomagali sobie wspólnie ale ten co zaczął dostawał normalne XP a ten co się włączył nic. To było takie sprawiedliwe.

Tu się akurat mylisz, to jest słabe rozwiązanie, we wczesnych MMO było powszechne ze niski levelowy gracz aggrował moba, a wysoko lvl gracz go zabijał.
Ja wolę aby XP i loot należał do osoby która zadała najwięcej obrażeń.
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #2 on: August 19, 2011, 01:03:23 PM »

Możliwe, że masz i racje, kwestia gustu. ;)
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #3 on: August 19, 2011, 01:40:21 PM »

To rozwiązanie Ama też nie jest dobre bo wystarczy, że będą przykładowo z mobków questowych lecieć dobre itemy do kraftu. Ty pójdziesz sobie na nich robić questa normalnego, a wpadnie gość z wyższym lvlem, który będzie zbierał itemki do kraftu i zacznie walić aoe skillami i w momencie, gdy ten zadający większy dps ma dostawać wyłączne prawo przeglądania zawartości zabitego moba to zgadnij kto nie zrobi questa? ;]
Obecne rozwiązanie wydaje mi się sensowne, ale pod warunkiem dobrych proporcji przydzielania xp, budowy i lokalizacji questów. Wystarczy, żeby głównym źródłem był xp questowy (za mobki również xp, ale mniej znaczący) i wtedy problem się rozwiązuje. Gracz wysoko lvlowy może pomóc zabić młodszemu koledze dużo mobków, ale generalnie nic z tego zbytnio pożytecznego nie wynika, pomoc jest uzasadniona jedynie w przypadku jakiś większych bossów. Z kolei w przypadku opisanym na początku tego posta z kraftem to nawet jak wysoko lvlowy gracz zacznie wybijać większość flory i fauny w okolicy to ten robiący tam aktualnie questa low lvl i tak ma szansę go sobie zrobić bez problemu systematycznie markując sobie moby.
Takie rozwiązanie obowiązuje nie szukając daleko np. w LotRO i tam działa to skutecznie. Nie ma raczej sytuacji żeby ktoś komuś zupełnie uniemożliwił zrobienie questa (każdą klasą da rade w miarę szybko "zająć" sobie moba), sytuacje żeby ktoś nagminnie komuś pomagał zabijać wszystkie moby też się raczej nie zdarzają bo kto by miał czas ;), poza tym zazwyczaj się bije tyle mobków ile do questa potrzeba i leci się dalej, nie siedzi się na spocie i nie zabija się ich dla xp bo to nie ma sensu porównując z sensownym robieniem questów. Przypadki wspólnego bicia to deedy typowo, ale to trza być w party żeby zaliczało wszystkim i poza tym z high lvlem i tak się xpa nie dostanie.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #4 on: August 20, 2011, 06:56:44 PM »

Tagowanie mobów nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale lepszym od DPS Race. DPS Race zastosowano w Aionie i niektóre klasy zawsze kradły moba tym z mniejszym burstem (jak ktoś grał tankiem to już w ogóle przerypane). A że w Aionie panowała plaga botów (nie wiem jak jest obecnie) to wyobraźcie sobie co się działo. :P No i kradnięcie world bossów jednej grupie, która czekała na spawn po kilka godzin przez drugą, która dopiero co przyszła też było nie za fajne (inne sprawa, że idea world bossów z super lootem i kilkugodzinnym CD jest chora).

Przy tagowaniu świetnie sprawdzają się Public Grupy - masz ten sam Q co inny gracz, to dołączasz i razem Wam zalicza.

Problem powerlevelingu istnieje wszędzie, jakikolwiek system by się nie zastosowało. Idealnie byłoby nagradzać gracza w zależności od ilości dmgu jaki zrobił mobowi lub wyhealował, ale znowu pojawia się problem z Kill Stealingiem. Gracz z większym burstem dostawałby więcej xp.



To tak oględnie, bo wątpię by ktokolwiek miał problem z XP w SWTOR. Będzie można levelować na Warfrontach i jak w każdej tego typu grze - przelevelowywać questy.



Co do LOTRO, to może nie jest najszczęśliwszy przykład Khele. :D Pamiętam jak biłem deeda na wilki w Shire. Poszedłem do tej jaskini przy farmach i tłukłem z dystansu moby. Póki nie zlitowałem się nad jakimś guardianem i nie zaprosiłem go do party, to biedak nie miał szans dobiec do moba.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #5 on: August 22, 2011, 10:33:04 AM »

To tak oględnie, bo wątpię by ktokolwiek miał problem z XP w SWTOR. Będzie można levelować na Warfrontach i jak w każdej tego typu grze - przelevelowywać questy.
Też nie widzę tu problemu. Tym bardziej, że gdzieś mi po głowie lata informacja o tym, że tutaj XP za questy jest nieporównywalnie większy niż z mordowania mobków.
Germion
Radny
Super Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 1101


Addicted to alts


« Reply #6 on: August 22, 2011, 11:39:53 AM »

A mnie sie wydaje, ze na filmikach z bety widac, ze za questy jakos oszalamiajco w exp nie jest - za moba cos 20 exp a za quest na koncu 180 exp na lvl 1.
Chyba, ze mi sie cos przywidzialo.....
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #7 on: August 22, 2011, 01:21:05 PM »

I masz zupełną rację. Mobek na 3 levelu to około 40 xp a quest 340 xp. Ja jednak dam sobie nogę uciąć, że czytałem o większej różnicy, albo nawet zmarginalizowaniu xp za moby w porównaniu z questami tak, żeby grind był zupełnie nieopłacalny. Nie zdziwił bym się gdyby stosunek tego xp zmienił się w trakcie stress bety. Na chwilę obecną mogą podboostować to xp na potrzeby wstępnego testu, żeby ludzie przeskoczyli jak naj więcej poziomów i postaci.

Edit:
Na kolejnym filmiku z gry widać jak za głupie pogadanie z 3ma kolesiami dostaje 585 xp. Tu już zdecydowanie lepiej.
Poniżej link do filmiku:
http://vimeo.com/27953195
Hasło:
alterswtor

Edit2:
I zaraz później dostaje 150 xp za moba. JEdnak podniesiony zdecydowanie jest gain xp za kille.
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #8 on: August 31, 2011, 09:58:24 PM »

Musi być znacznie podniesiony, za kille i za questy również.
Wkońcu w tak małym okresie czasu musieli przetestować duża część świata.
Pages: [1]
  Print