Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Pluginy do LOTRO - jakich używamy?  (Read 4513 times)
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« on: April 03, 2013, 02:25:48 PM »

Temat z myślą zarówno o starszych graczach i świeżynkach. Jakich pluginów używacie? Dlaczego?

O ile pluginy teoretycznie nie są wymagane do gry większość chyba przyzna mi rację, że bez niektórych ciężko byłoby się obyć.

Z tych których używam:

Najpierw 2 chyba najczęściej używane.

BuffBars - pokazuje czas trwania buffów, debuffów i innych (wound/disease/poison/fear), moim zdaniem bardzo przydatny.

Na Capt osobno śledzę własne buffy długoterminowe, krótkoterminowe (jak warcry), różne stany (battle ready i battle hardened, defeat event) i całą resztę osobno.  Na champie i guardzie osobno tylko śledzę stany (poszczególne tiery parry/block, defeat event, red haze, itp...).

Używam głównie pasków i mam wyłączony zarówno slider (nie jest przejrzysty jak dla mnie) jak i aktywne paski (mam wszystko co trzeba na normalnych paskach/tonic bars). Do tego oczywiście długa lista ignorowanych buffów/debuffów (głównie tych którym czas wzrasta i nie mają określonego czasu trwania).

Polecam się pobawić i ocenić samemu (wrzucę jakieś screeny później).

Tonic Bars - dodatkowe paski z możliwością (ograniczonego) ustawienia kiedy mają być pokazywane.

Na Capt mam Heraldów/Archera na osobnym pasku Tonic Bar bo nie starczyło już miejsca. LM ma wszystkie Pety (wraz z wariacjami) z ustawieniem aby były widoczne tylko Out Of Combat. Reaver ma mapki Ettenowe. Większość postaci ma różne mounty i skille portujące na osobnym pasku.

Nowym postaciom się raczej (jeszcze) nie przyda ale gdy zbliżamy się do Level Cap to okazuje się, że mamy za mało miejsca na paskach.

Combat Analysis - miernik DPSu, Morale i Power Healu. Testowałem głównie na Capt ale siłą rzeczy najbardziej skorzystają klasy stricte DPS lub heal. Pomaga przy testowaniu różnych rotacji DPS do ocenienia ich użyteczności. Sam nie rozkminiłem w pełni tego pluginu ale całkiem ciekawa rzecz warta przetestowania.

LOTRO Alerts - super plugin dla klas CC (i nie tylko). Pozwala śledzić logi LOTRO i wywalać informację jak ktoś przerwał jakieś CC.

Obecnie mam ustawione tylko na LMie i bardzo ładnie pokazuje jak jakieś CC zostanie przerwane. W związku z faktem, że w Combat Logu śledzone są nie tylko przerwania CC dla naszych mobów tylko każdego w okolicy jest to całkiem przydatna rzecz na instancje i rajdy.

Plugin Manager - kiedyś osobny plugin, obecnie zintegrowany z LOTRO. Pozwala ustawiać które z dostępnych (zainstalowanych) pluginów mają być uruchamiane dla której postaci.

Jak wspomniałem screeny do każdego wrzucę później a może nawet da radę złożyć mały tutorial nt. używania pluginów (chyba, że ktoś już ma gotowy to zapraszam do podzielenia się).

A jakich wy używacie?
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #1 on: April 03, 2013, 02:26:08 PM »

<na później>
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #2 on: April 03, 2013, 03:17:05 PM »

Ja w tej chwili mam zainstalowane te:
BuffBars
TonicBars
MoraleDiff
CombatAnalysis
PvMP+

Używam PvMP+ na Champie z wiadomych wzgledów, oraz BuffBars na wszystkich postaciach którymi gram.
Reszta kiedy zajdzie potrzeba. Tonica, od czasu RoR i możliwośći ustawnienia 3 opcji pasków - nie używam - bo i nie ma po co. CombatAnalysis - jak chce spr sobie healera lub mój dps, a MorlaeDiff - na BfE.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #3 on: April 03, 2013, 04:13:31 PM »

Tonica, od czasu RoR i możliwośći ustawnienia 3 opcji pasków - nie używam - bo i nie ma po co.
możesz rozwinąć? nie mam możliwości wejścia do gry na razie
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #4 on: April 03, 2013, 04:28:10 PM »

Z prawej strony pasków masz taką ikonkę tarcza/miecz/konik (jak dobrze pamietam) Możesz sobie ustawić skille/potki/co tam chcesz według uznania. Klikajac na tą ikonke zmieniasz sobie skillbary 1,2,3,4. Bar 5 jest stały dla wszsytkich ustawień.

Np u GRD ustawiłem sobie na tarczy set pod tankowanie - odpowiednie skille, potki i wszsytko co przydaje sie podczas tankowania (potki na debuffy, 2 sety na zmiane, itemki dajace heale itp). Pod mieczem mam DPS/OP wywaliłem wszsytko co niepotrzebne - tylko dps skille, a pod konikiem/warsteedem mam skille końskie + teleporty, emotki, force emotki i takie tam poierdoły...
(na innych postaciach podobnie)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #5 on: April 03, 2013, 04:38:06 PM »

Buffbars - na poważne tankowanie. Jakieś T2 rajdy. Na lżejsze tematy nie ma po co w sumie.
CombatAnalysis - bardzo rzadko. Najczęściej po większych revampach, żeby jako tako zbadać rotację dpsową.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #6 on: April 03, 2013, 04:42:12 PM »

Z prawej strony pasków masz taką ikonkę tarcza/miecz/konik (jak dobrze pamietam) Możesz sobie ustawić skille/potki/co tam chcesz według uznania. Klikajac na tą ikonke zmieniasz sobie skillbary 1,2,3,4. Bar 5 jest stały dla wszsytkich ustawień.

Np u GRD ustawiłem sobie na tarczy set pod tankowanie - odpowiednie skille, potki i wszsytko co przydaje sie podczas tankowania (potki na debuffy, 2 sety na zmiane, itemki dajace heale itp). Pod mieczem mam DPS/OP wywaliłem wszsytko co niepotrzebne - tylko dps skille, a pod konikiem/warsteedem mam skille końskie + teleporty, emotki, force emotki i takie tam poierdoły...
(na innych postaciach podobnie)

Aa to, w WoWie mnie trochę wkurzało (tam się automatycznie mi zmieniało) i w LOTRO tego nie używam. Może i dla innych klas niż capt by dało radę ale muszę mieć dostęp do wszysktich rzeczy na raz i przyzwyczaiłem się do mapowania (wkurzałbym się gdybym miał dany skill pod różnymi klawiszami, nawet ogólny szablon powielam do pewnego stopnia na altach np leczenie pod Alt+2, aggro pull pod Alt+1 czy interrupt pod f)

poza tym tak mi wygodniej rozłożyć LI do swapu, potki, food, mounty i skille portujące na wiecej

Buffbars - na poważne tankowanie. Jakieś T2 rajdy. Na lżejsze tematy nie ma po co w sumie.

mi się przydaje do łatwego śledzenia któtkich buffów/stanów jak np Enemy Defeat Event i Capt Battle-state (Wardenem za mało grałem abym wiedział do czego warto). Z resztą potem może wkleję mój setup jako przykład :)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #7 on: April 03, 2013, 09:42:32 PM »

Nie używałem, nie używam i nie mam zamiaru używać :) pluginy to zlooo :P
Torph
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 424


« Reply #8 on: April 04, 2013, 10:25:55 AM »

Ja jeszcze używam HugeBag...to chyba naleciałość z WoW'a. Wcześniej korzystałem również z Palantira, ale na dzień dzisiejszy odłożyłem go.
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #9 on: May 31, 2013, 07:03:26 PM »

Huri, znalazłem plugin dla Ciebie ;D

http://www.lotrointerface.com/downloads/info767-FestivalBuddy.html
Pages: [1]
  Print