Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Optowanie workow - problem czy bug?  (Read 4200 times)
Yorgil
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« on: January 15, 2011, 05:54:02 PM »

Bardzo podobaja mi sie wyjscia Twierdzowym wb na RvR czy stolice. To naprawde swietna zabawa. Tylko, ze cala zabawe moze zepsuc sprawa z optowaniem workow. Jestem jak najbardziej za ustalaniem z gory kto robi opt out gold bagow - nie powinno wtedy byc zadnego problemu z rollem i zadnych pretensji. Jesli ktos tego nie zrobi, to trudno - ale sam musi sie zastanowic czy to fair, czy nie... Jednak wczoraj zdazylo sie cos, co mnie nieco zdenerwowalo i troche zniechecilo. Na wieczornym (nocnym) IC jestem pewien, ze wyoptowalem zlote worki na stage 1 a mimo wszystko na rollu dostalem taki worek... Jestem pewien, bo sprawdzalem to kilka razy po dyskusji na czacie - 65 rr i tak dalej.... Sprawdzam to zreszta zawsze i to przesadnie po kilka razy od czasu jak przez przypadek (lub swoja glupote) zrobilem need'a na sova dla WP z naszej gildii... Nie wiem dlaczego dostalem ten worek ale mi to wyglada na bug w grze - tyle, ze nie jestem w stanie udowodnic, ze mialem opt out... Ja wiem, ze mialem, ale rozumiem tez pretensje, ze na rr51 rolluje zloty worek. Tyle, ze pozostaje po takiej akcji pewien ...niesmak. I stad ten wpis, zeby oczyscic nieco cala sytuacje.
Nie wiem, czy ktos z Was sie spotkal z takim zachowaniem (bugiem) WARa? Moze warto napisac o tym do developerow. Zbyt malo wiem o tej grze i brak mi doswaidczenia. Moze takich przpadkow bylo wiecej i warto cos z tym zrobic.

Pozdrawiam
Yorgil
Elron
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 407



« Reply #1 on: January 15, 2011, 08:38:54 PM »

Na pewno wygrales zloty worek czy tylko tabela pokazywala ze dostales gold?

Odkad wprowadzili mozliwosc opt out na gold bagi zawsze bylo tak, ze nawet jesli dales opt out i miales bardzo wysoki roll/contribution to tabela pokazywala ze wygralo sie gold a w rzeczywistosci dostawalo sie purple bag.
Tak bylo jeszcze w grudniu, mozliwe jednak ze Mythic po staremu cos skopal przy okazji naprawiania innych rzeczy w czasie styczniowych hotfixow.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #2 on: January 15, 2011, 10:16:12 PM »

Przerabialiśmy już wprowadzanie ograniczeń, wytycznych, różnych zasad dotyczących lootu, worków itp. Zazwyczaj kończy się to jeszcze większą awanturą, nieporozumieniami, kłótniami, rage quitami.

Moim zdaniem - naprawdę nie warto.

Oczywiście można rozmawiać, sugerować i prosić, ale jestem daleko od tego aby wprowadzać jakieś z góry ustalone zasady w tym zakresie. Pozostawmy to sumieniu każdemu z Twierdzowiczów.

A co do bugów z optowaniem - wczoraj byłem na BS z moją tymczasową gildią - optowałem się na wszystko i w ogóle nie brałem udziału w rollowaniu. Jak sprawa wygląda z optowaniem tylko na złoty muszę przyznać że nie wiem jak to wygląda, ale faktycznie kojarzę coś, że było tak jak pisze Earlion.
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #3 on: January 16, 2011, 01:08:02 PM »

mi mimo wyoptowania się również pokazywało, że dostałem złoty worek i dostałem go, podejrzewam, że jest to jakiś francowaty randomowy bug bo zdaża się to czasami.
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #4 on: January 17, 2011, 12:19:22 PM »

i jeszcze dorzuce 3 grosze - uważam, że powinna być zasada optowania.
W sumie 2 proste zasady:

rr mniejszy niż 65 i większy od 80 - opt out z gold baga na 1 stagu
rr mniejszy niż 80 opt out na 2 i 3 stagu.

Yorgil
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 14


« Reply #5 on: January 17, 2011, 04:14:45 PM »

Faktycznie mialem wtedy na IC najwyzszego rolla (1 miejsce) i dostalem informacje o wylosowanym zlotym worku. Ale gdy przyszedl poczta okazala sie, ze jednak purpurowy... Znaczy bug polega chyba na tym, co pisal Earlion, ze przy wysokim rollu pokazuje wylosowane zloto ale opt out jednak dziala i dostajemy purpurowy worek.

Co do zasad, o ktorych pisze Eldricht, to w 2 i 3 stage proponujesz calkowity opt out dla <80rr, czy tylko ze zlotych bag'ow?
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #6 on: January 17, 2011, 04:53:56 PM »

w obu przypadkach proponuję wyoptowanie tylko z gold bagów.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #7 on: January 18, 2011, 09:52:45 AM »

W dalszym ciągu to jedynie propozycja.

POgadamy jak wróce za miesiąc.

Ewentualnie mozecie gadać z Goraczką - on teraz jest liderem (chociaż jak znam jego stosunek do ograniczeń to czarno to widzę ;) )
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #8 on: January 18, 2011, 01:25:19 PM »

jak się okazało propozycja się sprawdziła np. na wczorajszym albo dzisiejszym już IC
Ramodon
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 9


« Reply #9 on: July 16, 2011, 05:18:28 PM »

witam
chciałbym odnowić trochę temat, i prosić WSZYSTKICH Twierdzowiczów o rozważne needowanie, greedowanie i passowanie - niestety część z nas ma wszystko ustawione na auto roll na NEED - stwarza to takie problemy, że np. na TOMBach istota boska będąca healerem na 33lvl needuje talizman przeznaczony dla rdps - jak dla mnie to już jest przegięcie!! ( przykład z życia wzięty - bez pretensji to tejże istoty - po prostu niewiedziała ).
Tak samo sprawa tyczy się crestów - czy komuś na niskich lvl potrzebne są cresty dooma czy warpa?! czy te nasze lenistwo aż jest tak rozwinięte, że nie chce się wciśnąć odpowiednich przycisków dla odpowiednich rzeczy?

zastanówcie się nad tym
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #10 on: July 16, 2011, 08:19:03 PM »


Tak samo sprawa tyczy się crestów - czy komuś na niskich lvl potrzebne są cresty dooma czy warpa?! czy te nasze lenistwo aż jest tak rozwinięte, że nie chce się wciśnąć odpowiednich przycisków dla odpowiednich rzeczy?


Na początku tego tematu pisałem co sądzę o ograniczeniach w needowaniu crestów. Nic się w tym temacie nie zmieniło. Co nie zmienia faktu że jeśli się umawiamy to grzecznie dostosowuje się do zasad.

A odpowiadając na pytanie, po co komu cresty dooma i warpa to .. no cóż, da się je rozbić. ja np bardzo potrzebuje royali ;)
Pages: [1]
  Print