Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Podanie - Senethiel  (Read 6487 times)
Senethiel
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 340


Wiewióreczka


« on: September 29, 2009, 02:10:31 AM »

Witam wszystkich!

1. Senethiel, 16, minstrel

2. 25

3. W listopadzie minie rok odkąd odkryłam LOTRO, wcześniej miałam też krótką przygodę z Guild Wars.

4. Nie bardzo wiem jak zacząć, może tak.. z mojego okna widać góry  ;D
Kocham literaturę fantasy - Tolkien, Sapkowski, świat Forgotten Realms, Goodkind i co tam mi jeszcze tylko wpadnie w łapki  ;)
Maniakalnie oglądam filmy o wampirach, nawet te klasy Z.
Jeśli chodzi o gry, to od dłuższego czasu jestem uzależniona od LOTRO, ale wcześniej pochłonęłam wiele cRPG, a także przygodówek (kocham The Longest Journey, Dreamfall).
Dlaczego Twierdza? Do tej pory grałam na serwerze Gilrain, bedąc członkiem angielskiej gildii Rulers of Westernesse. Bardzo miła atmosfera, ale z moim kulejącym angielskim (pisany jeszcze jako tako rozumiem, ale jak się na Teamspeaku odezwał jakiś rodowity anglik, to nie nadążałam) po prostu nie mogłam rozwinąć tam skrzydeł. Któregoś dnia weszłam sobie na polską stronę fanów LOTRO i przeczytałam o Was. Pomyślałam - to jest to! I oto jestem  :)

5. Przeczytałam i akceptuję regulamin oraz kodeks gildii Twierdza.

6. Konto full.


Mam nadzieję, że pozytywnie rozpatrzycie moje podanie i będę mogła wstąpić w Wasze szeregi.
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #1 on: September 29, 2009, 02:13:59 AM »

Za.
Zamir
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1104


Zamir MATURA 1965 - Punkt G - fakt czy mit?


« Reply #2 on: September 29, 2009, 07:24:57 AM »

Za
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #3 on: September 29, 2009, 08:34:54 AM »

Za.
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #4 on: September 29, 2009, 10:52:10 AM »

Popieram.
Kasthor
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 603


I will heal/kill/buff for beer, pie or your wife!


« Reply #5 on: September 29, 2009, 11:10:35 AM »

To pewnie tak samo jak ja wyczekujesz wyjścia MMO w World of Darkness :)
Jak masz juz wylewelowaną postać na Gilrainie to może pomyśl nad przenosinami?
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #6 on: September 29, 2009, 11:52:29 AM »

Za podanie jak najbardziej tak, chociaz za tego Goodkinda to powinnas baty na gole plecy dostać :)

I tak jak pisze Kasthor - może pomyśl nad przenosinami?
Senethiel
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 340


Wiewióreczka


« Reply #7 on: September 29, 2009, 12:47:21 PM »

Kasthor, ostatnio miałam styczność z tym światem na sesjach Wampir Maskarada.. wieki temu  ;) Nie miałam pojęcia, że chcą z tego zrobić mmo. Od tej chwili dołączam do Ciebie w radosnym oczekiwaniu  ;D

Na Gilrainie mam 50 lvl rk i 32 lvl mini, ale co do przenoszenia.. mhh.. jeśli mogę być szczera  :) Ja muszę przebrnąć przez Wasz okres próbny, a Wy musicie przez mój. Przenosin, o ile się orientuję, nie można cofnąć, więc musi to być przemyślana decyzja. Poza tym mam sentyment do tamtego świata i mojej gildii, nadal tam gram i po zapoznaniu się z Waszym Kodeksem doszłam do wniosku, że wcale nie muszę z tego rezygnować. Mam nadzieję, że zrozumiecie moją decyzję.

Huriel, z tym Goodkindem to tak, jak w przypadku wielu osób z Harrym Potterem. Niby się człowiek zarzeka, że tego do rąk nigdy nie weźmie, ale jak już weźmie, to oderwać się nie może  ;) Nie wstydzę się tego, że polubiłam cykl Miecz Prawdy, nawet obejrzałam cały sezon Legend of the Seeker  ;D Może nie stawiam tego na jednej półce z Diuną, ale człowiek miewa różne zachcianki, a już kobieta niezwykle zmienną jest hehehe

No to nie wiem.. jestem już oficjalnie przyjęta i mogę nagabywać jakiegoś oficera w grze o zaproszenie, czy też nie?
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« Reply #8 on: September 29, 2009, 01:16:04 PM »

Dostalas 4 za od oficerow i jedno od Szefowej Huriel (tak, tak rzadzi nami kobieta  ;)). Zatem sadze, ze mozesz zaczac nagabywac. Tylko uwazaj, czasem sie chowaja  ;)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #9 on: September 29, 2009, 01:22:06 PM »

możesz nagabywac - ale dzisiaj maintanance:)

A w kwestii Goodkinda czy Pottera, czy innych gniotów pseudoliterackich:) - wychodze z załozenia, że nie mozna krytykowac, jesli sie czegos nie przeczytało, więc jesli piszę, że cos jest kiepskie, to z pełna świadomoscią i z pełnym przekonaniem. Goodkind sam w którymś z wywiadów powiedzial, że specjalnie wszystko tak mocno rozwleka, bo ma zamiar wydac jeszcze kilka ksiażek z tej serii, bo to kasa, kasa, kasa:)

Dobra literatura z kregu fantastyki i s-f to np George R.R. Martin, to Tad Williams, Robin Hobb, Dan Simmons, Neil Gaiman, Pullman, Noon, Gibson, Asimow, Pratchett itp, itd.
A z polskiego podwórka: Sapek, Grzędowicz, Dukaj, Huberath, Lem, Zajdel, Lewandowski i wielu, wielu innych.

I nie ma tam miejsca dla pani Rowling i Goodkinda :)


Zapraszamy:)
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #10 on: September 29, 2009, 01:39:40 PM »

Offtop, ale co tam ;].
Zelazny, Dick, Strugaccy, itp itd ;].
Senethiel
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 340


Wiewióreczka


« Reply #11 on: September 29, 2009, 01:41:17 PM »

Dziękuję za przyjęcie  :-* Nagabywać będę oczywiście wieczorem (jeśli nie padnę wcześniej na twarz po wczorajszym maratonie  ;) )

Huriel.. gniot, czy nie gniot, mnie wciągnął. Czy splamiłam w ten sposób honor czystej literatury fantasy? Być może, ale to dla mnie nie ma znaczenia. Czerpię radość z czytania i mam taki, a nie inny gust. Nie będę sobie odbierać przyjemności, tylko dlatego, żeby wpasować się w kanony miłośników niczym nieskalanej, "dobrej" literatury fantasy. Tak jak nigdy nie będę się zachwycać twórczością Picassa, choć ludzie uznali go za geniusza  ;) Może na tym zakończę ten temat, bo z moim charakterkiem łatwo powiedzieć o jedno słowo za dużo, a obiecałam sobie, że będę grzeczna  ::) Nie chcę nikogo zrazić do siebie już na początku, a już na pewno nie szefową.

Jeszcze raz dziękuję za przyjęcie i do zobaczenia w grze!
Quintu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 457

"Sam jesteś BaRlog!" :D


« Reply #12 on: September 29, 2009, 02:17:02 PM »

skoro naszą szanowną koleżankę już przyjęto w szeregi gildii to i ja pozwolę sobie na mały off-top

Wśród moich ulubionych pisarzy bez wątpienia znaleźliby się także Orson Scott Card (cykl Ender), Mike Resnick (Kirinyaga), Philip K. Dick (Człowiek z Wysokiego Zamku, Ubik i mnóstwo innych szalonych opowiadań i książek), Lois Mc Master Bujold (wspaniały cykl Barrayar) i John Varley (głównie opowiadania - "Uporczywość widzenia" i "Spychacz" wymiatają); Nie zgodzę się natomiast że dobrym pisarzem jest Terry Pratchett - to co on ze Światem Dysku wyprawia przypomina mi największe przedsięwzięcie marketingowe w historii (pierwsze 4 części OK ale potem to już mydło i totalne pójście na mamonę).

Co do Polaków - Lem jako eseista do mnie nie przemawia (oczywiście jego eseje to kawał dobrej literacko roboty jednakże język już zdecydowanie nie dla wszystkich) ale pozostałe książki wspaniałe; Sapkowski - oczywiście lektura obowiązkowa; Jednakże najciekawszym pisarzem ostatnich lat jest moim zdaniem Jacek Dukaj; Zajdel - "Cała prawda o planecie Ksi " - super; Warto też wspomnieć o Ewie Białołęckiej i jej opowieściach o Kamyku (ostatni tom słaby ale wcześniejsze niezłe).

pozdrawiam
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #13 on: September 29, 2009, 02:28:52 PM »

Ach, własnie Quintu zapomnialam o Varleju i Cardzie (cóz, tez bym powiedziala, że pierwsze tomy dobre, a potem to juz tylko zaniżanie poziomu - odnosnie Carda), o Dicku, ktorego na poleczce mam wszystkie ksiązki :)

Senethiel, nie mowie, że splamilas honor, czytaj uwaznie. Wyrazam tylko swoje zdanie, że Goodkind to producent ... i zdania tegoz nie zmienię :)
I nikt Ci się nie każe wpasowywac, to sobie tez chyba dopowiedziałaś :) A Picassem również sie nie zachwycam. Za to grafikę wody na Warmii i Mazurach zrobili zajebiscie :)

Jest teamt poswiecony literaturze: http://twierdza.org.pl/index.php?topic=11.0 i tam mozna kontynuowac dyskusję:)

Senethiel
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 340


Wiewióreczka


« Reply #14 on: September 29, 2009, 02:50:30 PM »

Może trochę za bardzo wczułam się w rolę obrońcy twórczości Goodkinda, przepraszam za to  :) I przepraszam za nakręcanie tego całego offtopu.
Ogólnie buziaki dla wszystkich  8) Idę pozagłębiać się w inne działy tego forum...
Pages: [1] 2
  Print