Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Rk banowani za "używanie skili" na Etten:P  (Read 10799 times)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« on: November 10, 2011, 01:57:07 PM »

Na forum Turbinek pokazał się i dość szybko został zablokowany temat o możliwościach nowych skili rk i używaniu ich m.in na Etten.  "Idiotyzm" turbinek polega na tym że nie jest to żaden exploit tylko odpalenie 2 skili fire w odpowiedniej kolejności! Dziwi fakt jak można zbanować za coś co zostało normalnie wprowadzone do gry a że ktoś nie przewidział skutków to raczej nie wina graczy.
Jak to wygląda w praktyce? Otóż potrzebny jest RK wytraitowany na fire na przynajmniej 66 levelu - kiedy to dostaje się skil Improved Essay of Fire, oraz runka z legacją Distracting Flame Cooldown (max tier legacji). Tak wyposażeni dostajemy skil Mystifying Flame który zastępuje Distracting Flame a który nie posiada cd i tylko sekundową indukcję.
I teraz bierzemy moba na cel i odpalamy Improved Essay of Fire które znosi na 5 sek indukcje wszystkich skili fire RK i stukamy kilkanaście razy Mystifying Flame.
W czasie tych 5 bezindukcyjnych sekund można odpalić około 15 razy Mystifying Flame co skutkuje tym że RK traci prawie cały power ale nie ma moba który to wytrzyma - obrażenia przy dobrym ekwipunku mogą sięgać ponad 15-20k.
Jeśli ktoś chce potrenować to raczej na pve bo na Etten może się źle skończyć.
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« Reply #1 on: November 10, 2011, 02:09:02 PM »

Straszana głupota... nie przewidzieli przebiegłości graczy i zamiast usunąc (poprawic) skill jak najszybciej, banują graczy za jego używanie... Najgorzej będa mieli ci którzy nawet nie wiedac o czyms takim, odkryja to przez przypadek i zostaną za cos takiego  zblokowani...

A tak pomijając juz skill, na ile mozna dostac Bana za cos takiego? Tydzień? M-c?
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #2 on: November 10, 2011, 02:13:24 PM »

Milordo, nawet perma, jesli gm sobie wymysli, że wiedziales wczesniej, a mimo to uzywales z premedytacją.

Swoja drogą - Turbine znowu woli banować, zamiast "leczyć" problem.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #3 on: November 10, 2011, 02:17:24 PM »

Z drugiej strony zadanie kilkunastu tysięcy dama w 5 sekund naciskając jeden klawisz na bank nie jest sławnym "working as intended". Tak wiem, wina Turbinek, co nie zwalnia gracza z odpowiedzialności IMO. Ja sobie to na rk obejrzałem i w te 5 sekund bez indukcji używam FR. Mając odpowiednią klawiaturę podobno można wykręcić wiecej niż 15 razy w 5 sek. Uznałem to za exploit i tyle było myślenia o tym dla mojego RK.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #4 on: November 10, 2011, 02:22:00 PM »

Wybacz Edku ale to jest exploit.

Exploitowanie to wykorzystywanie błędów (także logicznych) w oprogramowaniu. I bana nie dostaniesz za odpalenie MF czy wcześniej za CD u burgów ale za to że wiedząc o mechanizmie zamiast zgłosić błąd (do czego jesteśmy zobowiązani) czerpiemy z niego korzyść.

Idiotyzmem nazwałbym raczej twierdzenie, że możliwość spamowania skillem, ograniczone tylko wytrzymałością klawiatury lub interwałem w macro, jest zgodne z zamierzoną funkcjonalnością skilla ;) a kilku takich się znalazło na OOC ettenowym :)

wyROIło się takich baboli sporo :)




 

Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #5 on: November 10, 2011, 02:23:37 PM »

Maet - jaki exploit? To może niech w opisie skili dadzą ze można użyć tylko 2 razy albo że nie wolno danego skilu użyć jeżeli się użyło wcześniej innego :P
A może lepiej  w ogóle nie używać skili tylko bić z autoataku? - toż rk ma teraz prawy sierpowy jak przynajmniej Gołota, bo mu podnieśli melee dmg (nie mam pojęcia po co?) ;D

ps.
Bondziu - to znaczy mam bić z autoataku? Bo to jest podstawowy skil RK wytraitowanego na fire? T tak jak by by champowi zabronić "szing szinga" , minstrelowi używać bolstera czy wardenowi masteries.
Druga rzecz to jeżeli zrobili błąd to powinni oficjalnie to potwierdzić a nie kasować temat na forum i udawać "głupa"
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #6 on: November 10, 2011, 02:26:48 PM »

PS. Potwierdzam plotki, że tez pisałem tickety :P
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #7 on: November 10, 2011, 02:36:11 PM »

Maet - jaki exploit? To może niech w opisie skili dadzą ze można użyć tylko 2 razy albo że nie wolno danego skilu użyć jeżeli się użyło wcześniej innego :P
A może lepiej  w ogóle nie używać skili tylko bić z autoataku? - toż rk ma teraz prawy sierpowy jak przynajmniej Gołota, bo mu podnieśli melee dmg (nie mam pojęcia po co?) ;D
Edek, kilkanaście tysięcy dama? Jak się umiarkowanie starasz, bo da się wiecej? Naciskając jeden klawisz? Albo mając klawiurę G ileśtam z makrami? Toż to "palec Boga" na dowolne stworzenie od creepa po moba-sygnaturkę. Oczywiste niedopatrzenie koderów/analityków Turbine.
JA uznałem to za exploit i nie używałem (zresztą mój rk jest dość młody). Turbine widać też skoro banują. Ktoś orientuje się jak wygląda ich polityka z ogłaszaniem czy coś jest exploitem, czy zawsze to się odbywa pocztą pantoflową? Ja się nie znam na takich rzeczach. Jeśli zawsze to się tak odbywa to słabo.
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #8 on: November 10, 2011, 02:50:40 PM »

Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć ze identyczna sytuacja jest ze skillami burga ( http://www.youtube.com/watch?v=rpJFTDpKDrA ).

I tak jak napisał Bondzu jest to exploit czyli wykorzystywanie mechaniki gry w niezamierzony przez twórców sposób. Dopóki się go nie nadużywało Turbinki pewnie olewały sprawę. Ale jak sie nagle masa RK pojawiła na Etten spamując ww. kombinację skilli to posypały sie bany bo takie zachowanie zaburza to balans rozgrywki.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #9 on: November 10, 2011, 02:54:21 PM »

Pokaż mi Edku minstrela, który odpali bolstera 15 razy w ciągu sekundy. Albo na perfidnie wkręcasz albo ktoś pisze na Twoim profilu :P
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #10 on: November 10, 2011, 02:54:43 PM »

Edziu a uważasz, że używanie skilla który zabija w kilka sekund bez możliwości reakcji jest uczciwe? (z tego co pamiętam jakiś gość na forum Turbinek pisał o uzyskiwaniu nawet 50k dmg w 5 sek)

jasne, wina Turbin, że nie zauważyły potencjalnego buga (bo chyba nie powiesz, że ten efekt podobnie jak burgowy jest WAI) ale nie zmienia to faktu, iż osoby świadomie nadużywające tego nie postępują fair

jasne, że jest kupa innych drażliwych tematów PvP które nie zostały naprawione (jak np. brak reakcji na farmienie samego siebie przez niektórych PvPowców, rekordzista na Firefoot ma chyba R9 czy 12 :O ) co nie zmienia faktu, że cieszy mnie iż akurat te 2 exploity zostały zauważone i jest reakcja

a RK nawet jeśli nie używały tego na creepach to niestety czasem używały do "lekkiego przyspieszenia" ubicia Tyranta...

niestety wszystko jest kwestią percepcji... to, że coś nie jest jeszcze formalnie uznane za exploit (nieprzewidziane przez twórców skutki działania w pewnej określonej kolejności przynoszące niewspółmierny do kosztów efekt) nie zmienia faktu, że robiąc coś otwarcie uznanego przez community za oszustwo (i exploit) jest ok

to czy ban jest zbyt surowy to już inna kwestia, odebranie części renownu i ew. ranku mogłoby być lepsze ale niekoniecznie łatwe do zrobienia

tyle moich 3 groszy :)

ps.
re
Quote
A może lepiej  w ogóle nie używać skili tylko bić z autoataku? - toż rk ma teraz prawy sierpowy jak przynajmniej Gołota, bo mu podnieśli melee dmg (nie mam pojęcia po co?)

 Edziu, nie trolluj :P bo wiem, że jesteś osobą bystrą która rozumie różnicę pomiędzy normalnym używaniem skilli, a tym exploitem (którego raczej ciężko przypadkiem robić x razy z rzędu)

"bird flap" to expoit :) bez 2 zdań
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #11 on: November 10, 2011, 03:06:31 PM »

Nie tak dawne czasy gdy chodziliśmy na BG. Ja tam zawsze na Durcheście właśnie tak byłem wytraitowany i używałem tej kombinacji skili bo były najefektywniejsze - nie dawały agro a zadawały spore obrażenia i obniżały tacticala Durkowi.
To czy teraz po wprowadzeniu wersji Improved skila już korzystam z exploita bijąc w ten sposób? Ile razy mi wolno zarzucić na moba Mystifying Flame? To może od razu skasować ścieżkę fire RK?
To ja proponuje wargom na Etten wyrwać zęby i pazury i niech ogonami zamiatają ;D


ps. ja na Etten nie chodzę więc mi to LOTTO.
Chodzi mi raczej o zasadę że Turbinki zamiatają pod dywan kasując posty zamiast oficjalnie wypowiedzieć się w temacie.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #12 on: November 10, 2011, 03:14:01 PM »

Edziu uważasz, że możliwość użycia Mistyfying Flame 30 razy w ciągu 5 sekund (bez bajerów typu klawiatury dla graczy czy makra) dając 20k+ damage (czy może nawet więcej, nie mam pojęcia po ile bije MF) jest ok?

jak dla mnie tyle w temacie :)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #13 on: November 10, 2011, 03:17:20 PM »

Nie tak dawne czasy gdy chodziliśmy na BG. Ja tam zawsze na Durcheście właśnie tak byłem wytraitowany i używałem tej kombinacji skili bo były najefektywniejsze - nie dawały agro a zadawały spore obrażenia i obniżały tacticala Durkowi.
Miałeś wtedy indukcję na skillu, nie miałeś CD. Improved Essay of Fire zmienia sytuację. Oj ale pve to bzdurki są. Naprawdę uważasz, że zabicie w 3-4 sekundy dowolnego creepa jest OK? Czy też chodzi Ci o tę część z komunikacją Turbinek. W besztaniu komunikacji poprę Cię obiema ręcami.
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #14 on: November 10, 2011, 03:21:40 PM »

dokładnie, jedyne o czym jest sens dyskutować to reakcja Turbine IMHO

tu mam trochę mieszane uczucia ale z 2 strony jestem trochę zadowolony że działają stanowczo w tej kwestii

co do tego czy to exploit chyba nikt nie ma wątpliwości
Pages: [1] 2
  Print