Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Buildy warriora  (Read 11892 times)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« on: September 19, 2012, 10:32:58 AM »

Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć. Wiem, jest masa stronek z buildami itp. Jestem po prostu ciekawy w co celują warriorzy w Twierdzy.

Po kilku mniej lub bardziej udanych eksperymentach na 80 lvl, grawitacja ściągneła mnie do buildu greatsword/rifle 20/25/15/0/10. Jeśli będzie potrzeba, to w dungeonach zmieni się to w 0/25/15/30/0.

Co do sprzętu, patrząc prefixami solo/farma/eventy kuszące są berserker/valkyrie/knight, a do dungeonu cleric/knight.
Kelran
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Reply #1 on: September 19, 2012, 11:32:28 AM »

      Moja przeżywalność w dungeon'ach, gdy trait'uję się pod glass-cannon jest tragiczna, dlatego wykombinowałem poniższy build:
http://www.gw2build.com/builds/simulator.php#1.2.11.5.0.16.0.0.0.0.27.38.39.40.52.1.1.41.0.0.0.0.0.0.107.115.112.125.128.132.139.0.0.0.0.30.30.10

      Bardzo przyjemny support- 3 utility to shouty, które mają recharge 20,20,24, robią ładny off-heal (2100+ heal za jeden shout), dodają sporo (7 albo 8) adre i z runą "soldier" zdejmują kondycje( z każdego w zasięgu). Do tego elitka baner na obniżonym cd. Zapewnia to solidną dawkę might i fury całej drużynie, w razie potrzeby swiftness i emergency aoe res.
      W rękach młotek z obniżonym cd na skill'e dający 2 aoe cc/interupt'y i 1 single target, weakness i cripple też bardzo ładnie uzupełnia ten pasek.
      Drugi set broni- ciągle kombinuję, w necie wyszperałem, że mace+sword zapewnia bardzo dobrą przeżywalność dając do dyspozycji 2 block'i i 2 cc/rupty. Trochę więcej potestowałem i mace+mace z obniżonym cd też bardzo ładnie się sprawdza-ciut więcej vulnerability i dodatkowy aoe kd w zamian za 1 block.
      Przeżywalność jaką zapewnia ten build jest odczuwalna, a obniżony dps w stosunku do bardziej agresywnych build'ów jest rekompensowany tym, że nie trzeba co chwilę biegać z respawn'u po śmierci.
Elron
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 407



« Reply #2 on: September 19, 2012, 01:43:55 PM »

Ja z rozpędu złożyłem sobie egzotyczny pancerz ze statami pod glass canon (power, precision, crit dmg) więc póki co utknąłem w tym buildzie:)

20 Arms, 30 Strenght, 20 Discipline

Robiłem go w trakcie dobijania do lvl 80 i część  traitów jest pod ułatwienie solowania (Sweet Revenge - oszczędzam na naprawach, bo łatwiej o rally na Vengenance, Warriors Sprint - szybkości nigdy za wiele przy eksploracji map:)

Pewnie jak uzbieram kasę na respec to trochę go zmienię - odejmę 10 punktów z Arms i wrzucę je gdzie indziej.

Ogólnie dps, jaki robię z tym buildem. jest po prostu chory - egzotyczny pancerz prawie full berserker i egzotyczny GS z power, precision i crit dmg też robią swoje. Z przeżywalnością jest rzeczywiście ciężko - dlatego jak tylko za mocno oberwę to odskakuję od bossa/mobów, przełączam się na rifle i dps-uję dalej.

Ogólnie z tego co czytam, do dungeonow o wiele popularniejsze i przydatniejsze są buildy z większą przeżywalnością i utility - np. taki, jaki ma Kelran.

Do spvp-z tego co ludzie piszą na forach-jedyny słuszny build warriora pod tournamenty to glass canon - wszystko berserker, GS - sposób gry to bull rush->frenzy->Hundred Blades, next target. Przez jakiś czas byli popularni Warriorzy z Hammerami, ale jak się okazuje ich animacje stunów są na tyle długie, że co lepsze teamy zdążą ich uniknąć.
Pewnie będę mógł powiedzieć coś więcej na ten temat, jak w końcu uzbiera się jakaś gildiowa drużyna pod tournamenty:) Póki co jeśli gram solo w spvp to biegam z buildem 2x topor/topor tarcza i spamuje Eviscerate (gdzies jest build, w którym eviscerate można użyć co 8 sek.)

Co do WvW to opinie są podzielone, sam biegam z GS i lukiem, głownie dlatego, że na moim obecnym kompie w każdym większym starciu mam 1-10fps, więc jedyne, co mogę zrobić to spamować AOE z łuku:)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #3 on: September 19, 2012, 05:50:40 PM »

Hammer i mace nie do końca mi pasują. Są wolne lub dają poczucie, że są wolne co na jedno wychodzi dla mnie. O ile linia Tactics jest na tyle dobra, że chętnie bym i 4 traity z niej wziął, to linia Defense nie oferuje prawie nic komuś, kto nie używa młota, pały lub tarczy. Dla przykładu traity XI i XII są bardzo słabe(przynajmniej z punktu widzenia PvE patrząc).
Gdy ostatnio sprawdzałem retaliation dawało lekko ponad 300 damage. 5 sekund retaliation po krycie, maksymalnie co 15 sekund niewiele daje. Jeśli moba ubije takie coś to położy go mój auto-atak. Jeśli to veteran albo champion, to ja wcale nie chcę żeby mnie bił ;).
Trait aktywujący Endure Pain jest chyba nawet słabszy(PvE). Po pierwsze nie daje kontroli, kiedy się aktywuje. W PvP pomoże w uciekaniu przynajmniej. Tyle, że mobilność z młotem jest mizerna. Po drugie Endure Pain jest albo zbugowane, albo ma nieaktualny opis. Trwa 3 sekundy nie 5.
Kelran
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Reply #4 on: September 19, 2012, 11:28:16 PM »

Rzeczywiście, Endure Pain jest zbugowany tak jak mówisz, albo opis jest nie poprawny. Natomiast jestem ogromnym fanem (zwłaszcza po dzisiejszych wypadach do AC) zarówno młotka jak i mace+mace- zapewniają ogromną kontrolę nad mobkami i zawsze masz pod ręką jakiś interupt, gdy jest potrzebny. Widzę tutaj szansę do manewrów dla buildów hybryd- połączenie typu Tactics+ (Strength, Arms, Discipline). Defense sam w sobie jest dobry, bo zapewnia przydatne w dungeon'ach statsy, ale traity są mierne- nie dają dużo więcej przeżywalności (poza krótszym cd na hammer i mace).
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #5 on: September 20, 2012, 08:48:36 AM »

Po latach gry supportem i niszowym tankiem, gra brutalnym dpsem ma swój relaksujący wpływ ;)

Najchętniej poszedłbym w miecz i tarczę(lotrowy warden chyba nadal gra w duszy), ale irytuje mnie bleed cap. Fajnie się biega solo zakładając bleedy. Można się zastawić lub walnąć tarczą. Tyle, że jak się w evencie trafi drugi condition bleed build to już mamy cap we dwóch. Im większy zerg na mobie, tym mniej sensu w bleedach ogólnie.

Yergin
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 2



« Reply #6 on: October 10, 2012, 12:02:48 PM »

Witam wszystkich :)

Też głównie grałem supportem, healerem. A tutaj najbardziej przypasowała mi klasa warriora. Chyba z uwagi na dynamiczną zmianę broni - strzelba <-> tarcza i topór.

Jako, że w GW2 każda klasa może być supportem, to pogrzebałem nieco i znalazłem fajnego builda na warriora healera. Efektywny jest dopiero od 60 lvl gdy pojawia się trait umożliwiający banerom leczenie. Przeżywalność, przynajmniej na PVE całkiem spora. Tak na prawdę sprawdzę go na 80 lvl.

http://www.gw2db.com/skill-builds/608-warrior-banner-healer
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #7 on: October 29, 2012, 07:25:54 PM »

Nie każdy buszuje po forum. Jakby ktoś przegapił taką perełkę...
http://i.imgur.com/n6KMd.jpg
Pages: [1]
  Print