Pages: 1 [2] 3
  Print  
Autor Topic: City Siege - Altdorf i miasto paparuchów ;)  (Read 18805 times)
Vallian
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 44



« Reply #15 on: June 25, 2011, 10:45:56 AM »

Do gadających o byle czym na mumblu (czy to na siege, czy roam, czy sc party):
Bądźcie bardziej koleżeńscy! ;)
Fajnie, że sobie rozmawiacie, że macie własne uwagi, że wyrażacie swoje refleksje po wipie, ale po pierwsze to niczemu nie służy, wręcz przeciwnie, tworzy niepotrzebny szum, a po drugie, oprócz was na kanale są inne osoby które niekoniecznie chcą tego słuchać. Popatrzcie na to z innej strony, są ludzie którzy siadając do warhammera chcą pograć (i to dobrze pograć), przycisnąć z renownem i zrelaksować się przy grze, niekoniecznie słuchając rozmów na przeróżne tematy. Wystarczy jeden krasnomówca by rozkojarzyć przynajmniej część party, a wtedy skuteczność leci na łeb.
Także rozmawianie ok, spoko, ale jeżeli można i sytuacja na to pozwala.
Uszanujcie czas kolegów, niektórzy nie mają go za wiele i siadając do gry chcą po prostu dobrze pograć.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #16 on: June 25, 2011, 01:15:39 PM »

A o dupie Maryny można gadać na osobnym kanale ( w końcu kilka ich mamy) ;)
sin
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


Sinafaye


« Reply #17 on: June 25, 2011, 03:54:09 PM »

Odniosie sie do tego co moge:
4 buildy - sin nie atakuje ciebie w zaden sposob - ja nie zmienie builda bo ten ktory posiadam kreci bardzo zblizony dps do bomby a finiszuje 2x czesciej niz bomba - szczegolnie na healerach i dpsach - ja szybko zmieniam cele i dpsuje to co nam najbardziej szkodzi - jak czesc z nas - ale do kur....nedzy ludzie TANKI zyja nawet po tym jak padnie reszta...wiec bijcie cholerne szlafroki - a i co do buildow - ja czesto widze ich sorcki w singlu bo im tez ten build dziala...ale to jak pisalem nie kieruje tego do nikogo - wolalbym zeby ludzie wybrali swoj build i wiedzieli co robia niz robili build pod IC i nie mieli pojecia - bez urazy ludzie - znacie mnie i moj ciety jezyk!!!
Spoko, przeciez nie chodzi o to, zeby tutaj kogos atakowac, tylko wyciagnac jakies wnioski. ;-) Bomba ma to do siebie, ze lejesz okolo 12 osob naraz i nie da sie tego przehealowac i dlatego mindless aoe spam jest najbardziej efektywna metoda eliminacji w walkach wb na wb. Jak juz mowilem, nie bedziemy nikogo zmuszac do danego buildu, jednakze nie da sie ukryc, ze pewne ustawienia sa bardziej skuteczne i przyczyniaja sie mocniej do sukcesu w walce. Co do celow, zawsze wybierany jest st main target, ktorego trzeba asystowac, wiec co do bicia tankow czy szlafrokow - nie powinno byc z tym problemu, gdy poprostu bijemy to, co wybrana osoba.
7 champy - focus DPS - oznacza ze my wszyscy bez roznicy czy padniemy czy nie rzucamy sie na 1 osobe - moge to przetlumaczyc patologicznie - bijcie kur...co wam mowia...ale tez mam tutaj swoja uwage - nasz main mele dps badz aoe dps champ powinien wg mnie razem z tankiem bic wszystkie maluszki - zeby czyscic teren wokol nas...sugestia...
Generalnie powinno to dzialac tak, ze single targety skupiaja sie na wybranym czempie, a bombiarze czyszcza maluszkow. Dlatego wb skladajace sie z 2 pt bombiacych i 2pt st dziala najskuteczniej.
8 ostatnia sugestia - czesto o tym myslalem 4 party 4 champy - moze zrobmy tk ze 1 party jest przypisane i odpowiedzialne za 1 champa - czyli praktyka tankchamp i jego pt sprzata malych healer champ i rdps champ i ich party cisna champy a mdps champ i jego party w zaleznosci od potrzeb...
Teoretycznie mozna cos z tym kombinowac, ale wydaje mi sie to przekombinowane. Party odpowiedzialne za czempa nie pomoze mu, gdy ten dostaje focus od calego wb wroga. Dlatego albo trzeba calym wb pomoc osobie, ktora obrywa, albo starac sie sciagnac ich czempow, zanim nasi padna.
1 sin uwolnij sie od lidowania wbkami - moja sugestia znowu - Sin robi WB uklada WB i przekazuje lida komus kto jest np. main dpsem...pouczymy sie - w trakcie doradztwo siny mile widziane
Bardzo chetnie, problem jednak jest taki, ze nikt nie chce tego dowodzenia przejac.
2 jak ICek pokazal i altki nie raz (sin nie kieruje tego do ciebie) lidowanie czasem nie wychodzi bo skupiamy sie kurde na grze w 101% i jest ciezko wiec pretensje z dupy??? proponuje 2 liderow - ktorzy beda decydowali i wybierali opcje dla nas...
Imo wygeneruje to za duzy chaos, szczegolnie gdy beda mieli odmienne zdania. Wykonywanie nawet najgorszych polecen konczy sie lepiej, niz gdy kazdy robi co innego.
3 egzekwowanie regulaminu w czasie ic/alt - czy ktos moze mutowac graczy na mumble :D bo jezeli gracze poczuja sie urazeni to ja proponuje zeby kazdy z nas wyciszyl sie sam po wejsciu do icka - i pozwolil mowic liderowi/liderom - to na 10000% pomoze a wtedy mozecie sobie klnac do woli :d nikt nas nie uslyszy
Oczywiscie jest to metoda, jednak jak w pierwszym poscie wspomnialem - nie widze sensu w mutowaniu polowy gildii, wolalbym, zebyscie sie po prostu dostosowali do zasad z powodow racjonalnych, a nie wymuszonych.


1. Cele powinny być wyznaczane nie werbalnie (to pomysł kompletnie z dupy - jak słyszę komendę "bijemy DOKa", a w około 4 DOKów biega, to nie wiem czy się śmiać czy płakać). Jak już zakładamy kanał na enemy (najczęściej Goraczka to robi ostatnio) to i tak nikt z tego nie korzysta.
Koniecznie musimy wymusić korzystanie z enemy. Ewentualnie możemy zawsze wykorzystać main assista - to przecież nic trudnego, a znacznie ułatwia focusowanie na jednym celu - pod warunkiem, że... (i tu uwaga druga)
Enemy na to do siebie, ze cel trzeba zaznaczyc - czesto nie ma na to czasu, w wirze walki i zgonow jakie wystepuja w stolicach. Main assist tez sie sprawdza, bo dziala tylko na jedno pt. Najlepiej zrobic poprostu makro /assist [wybrany main st] i gdy leci haslo "moj cel", "[klasa]" czy "zmiana" to wciskamy makro i mamy dany cel na targecie.
2. Kolejny pomysł z dupy to to, że targetuje rdps - (nawet jeśli jest w singlu) - rdpsowi łatwiej jest wybierać cele z tyłu, ale zmusza tym dpsu do zbyt długiego biegania od celu do celu (a po drodze są jeszcze rooty, stagery itp).
Cel musi wybierać mdps, biegając z resztą mdpsów i tanków na plecach. To jedyny sposób.
Jak najbardziej, osoba do asystowania musi byc mdps, ale czy kiedykolwiek byl wybrany rdps, ze o tym wspominasz? ;-)
Swoją droga Tarell organizowała nie raz ćwiczenia "na sucho" - bieganie w pustej zonie tylko po to żeby nauczyć się blobować - pomyslcie o tym - warto poświęcić trochę czasu, a nauka nie idzie w las.
Dziwne to dla mnie, bo co jest trudnego, w zaznaczeniu lidera i trzymaniu sie go?
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #18 on: June 25, 2011, 05:59:32 PM »


1. Cele powinny być wyznaczane nie werbalnie (to pomysł kompletnie z dupy - jak słyszę komendę "bijemy DOKa", a w około 4 DOKów biega, to nie wiem czy się śmiać czy płakać). Jak już zakładamy kanał na enemy (najczęściej Goraczka to robi ostatnio) to i tak nikt z tego nie korzysta.
Koniecznie musimy wymusić korzystanie z enemy. Ewentualnie możemy zawsze wykorzystać main assista - to przecież nic trudnego, a znacznie ułatwia focusowanie na jednym celu - pod warunkiem, że... (i tu uwaga druga)
Enemy na to do siebie, ze cel trzeba zaznaczyc - czesto nie ma na to czasu, w wirze walki i zgonow jakie wystepuja w stolicach. Main assist tez sie sprawdza, bo dziala tylko na jedno pt. Najlepiej zrobic poprostu makro /assist [wybrany main st] i gdy leci haslo "moj cel", "[klasa]" czy "zmiana" to wciskamy makro i mamy dany cel na targecie.

Różnica miedzy makro a enemy jest tylko dla targetera - pozostali i tak muszą coś wcisnąć - czy będzie to makro z enemy czy zrobiony samemu assist - żadna różnica. A więc trochę większe skupienie na targetowaniu dla jednego mdpsa nie powinien być problemem. A jeśli już tak boli Was osłabienie w ten sposób mdpsa to niech targetuje jeden tank (może byc w dpsie nawet).
Wyższość enemy nad innymi sposobami jest taka że cel jest wyznaczony świadomie, i wszyscy go widzą, mają go zaznaczonego. Z innymi sposobami jest rożnie - no i trzeba jeszcze wydać komendę.

Nauczmy się grać na enemy i dla nikogo nie będzie to problemem.

Main assist na instancji działa dla całego wb (trzeba go tylko claimnąć)
Głowy nie dam ale co do zwykłego biegania po zonie to wydaje mi się że tez działa dla wszystkich.
2. Kolejny pomysł z dupy to to, że targetuje rdps - (nawet jeśli jest w singlu) - rdpsowi łatwiej jest wybierać cele z tyłu, ale zmusza tym dpsu do zbyt długiego biegania od celu do celu (a po drodze są jeszcze rooty, stagery itp).
Cel musi wybierać mdps, biegając z resztą mdpsów i tanków na plecach. To jedyny sposób.
Jak najbardziej, osoba do asystowania musi byc mdps, ale czy kiedykolwiek byl wybrany rdps, ze o tym wspominasz? ;-)

Czy Elros o tym nie wspomniał? Jeśli tak to sorry (nie chce mi się znowu przebrnąć przez wall of text ;)
Swoją droga Tarell organizowała nie raz ćwiczenia "na sucho" - bieganie w pustej zonie tylko po to żeby nauczyć się blobować - pomyslcie o tym - warto poświęcić trochę czasu, a nauka nie idzie w las.

Dziwne to dla mnie, bo co jest trudnego, w zaznaczeniu lidera i trzymaniu sie go?

Jak widać po naszych działaniach jest to problem. Nauka "na sucho" pozwoli wyrobić pewne przyzwyczajenia.
sin
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


Sinafaye


« Reply #19 on: June 25, 2011, 06:24:37 PM »

Main assist na instancji działa dla całego wb (trzeba go tylko claimnąć)
Głowy nie dam ale co do zwykłego biegania po zonie to wydaje mi się że tez działa dla wszystkich.
Hm, no to mamy odmienne zdanie - ja dam glowe, ze main assist w zonie dziala dla wszystkich, a w instancji claimuje sie tylko dla swojego party. ;-) Jezeli chodzi o enemy, to z doswiadczen z roamowania/sckowania w party latwiej wybierajacemu cele jest cos powiedziec niz zaznaczac na enemy, ale moze w wb faktycznie addonem byloby lepiej. Widze tylko jedna niedogodnosc - zaznaczac moze kazdy (nawet omylkowo), podczas gdy asystujac makrem bedziemy bic na pewno dobry cel.
A co do nauki na sucho.. mi sie to osobiscie nie widzi, ale skoro bardziej doswiadczeni gracze twierdza, ze przynosi to skutki i faktycznie wyrabia nawyki, to mozna sprobowac zorganizowac cos takiego.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #20 on: June 25, 2011, 08:35:11 PM »


Hm, no to mamy odmienne zdanie - ja dam glowe, ze main assist w zonie dziala dla wszystkich, a w instancji claimuje sie tylko dla swojego party. ;-)

Trzeba to sprawdzić, ale wg mnie w instancji przycisk do claimnięcia main assista jest tylko jeden dla wszystkich party.
Jezeli chodzi o enemy, to z doswiadczen z roamowania/sckowania w party latwiej wybierajacemu cele jest cos powiedziec niz zaznaczac na enemy, ale moze w wb faktycznie addonem byloby lepiej.

Samo mówienie jest bez sensu (sorry ale takie jest moje zdanie. Zanim znajdę cel o którym mowa to już jest dużo za późno. Kluczem do wygranej jest szybkie przenoszenie się z celu na cel.

Widze tylko jedna niedogodnosc - zaznaczac moze kazdy (nawet omylkowo), podczas gdy asystujac makrem bedziemy bic na pewno dobry cel.

Tu się też nie zgodzę. Z założenia targetuje tylko wyznaczona osoba. Reszta usuwa makro "mark" (tak sie chyba dokładnie nazywa, w każdym razie chodzi o te do targetowania) z paska lub przesuwa je gdzieś na bok. I nie widzę możliwości żeby komuś sie pomyliło (a jeśli tak się dzieje, to zaczynam się martwić jak w takim razie taka osoba używa skilli ;) )
Main assist czy makro assystujace ma jeszcze jedną bardzo dużą wadę - gdy main targeter padnie nikt go nie zastąpi - przy enemy jest mozliwe aby ktoś inny przejął na chwile wyznaczanie cali.

A i w kwestii uzupełnienia - przy enemy też można komendą informować o zmianie celu mówiąc co bijemy - jedno drugiego nie wyklucza.


A co do nauki na sucho.. mi się to osobiście nie widzi, ale skoro bardziej doswiadczeni gracze twierdza, ze przynosi to skutki i faktycznie wyrabia nawyki, to mozna sprobowac zorganizowac cos takiego.

na pewno nie zaszkodzi. Ważne jest jednak to żeby zebrać i ćwiczyć w jak największej grupie - jak się zbierze kilka osób, które w dodatku wiedzą o co biega to faktycznie nie ma to sensu.
W większej grupie warto od czasu do czasu poświęcić z godzinkę czy pół.

Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #21 on: June 29, 2011, 07:10:44 PM »

co do targetowania main / enemy - jezeli trzymamy si eblisko dupy main dpsa - to cel i tak jesr w jego zasiegu wiec bombimy na nim praktycz\nie - co oznacza ze same slowo - kogo bije powinno juz wystarczyc...

ja i tak mam nadal kilka uwag - inkwizytor nie wyskakuj mi z takimi tekstami kiedy ja ide spac kazdy z ns ma swoje zycie prywatne i wylogowalem sie z gry zanim padl ostatni champ... wiec puszcze to mimo uszu - ale jezeli chodzi o gre naszej gildii coz rozczarowuje - bo to czego @uczymy sie@ w terenie poprostu znika w stolicy - i tu chyba jednak trzeba bedzie cos pozmieniac - trzeba zrobic 1 dzien a najlepiej 2 dni w tygodniu guild wb @obowiazkowy@ i ukladajac party nie maksymalizujmy buffow tylko efektywnosc klas - propozycja prosta mele w mele rdps w rdps - bo w stolicy kazdy biega jak chce a patrzac na dessies jak wczoraj 3 chopki 1 biczka 1 maruda zamiatali z dokiem nasze tyly....

nie mowie tu o braku obrony lecz o dokladnie takim samym dzialaniu - niech nasze mdps pojda razem i rzna ich tyly...a rdps niech sie skupia na champach - musimy troche pokombinowac z ustawieniami

plus sin to co pisalem - wczoraj glupim skilem firacage ratowalem dupe naszemu heal champowi 4 razy - siedzac ciagle przy tobie ty mozesz palic to co pod toba a my torowac droge do ich champa...to podziala - a jak nie to i tak warto bedzie sprobowac
co do builda - musze z toba pogadac jaki masz i sprobuje tez zbombic sie na 1 icka/altka

za wczoraj sorry - ale jak pisalem mialem isc o 1 poszedlem po 2 i znowu kurde sprawy niepozalatwiane...
sin
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 36


Sinafaye


« Reply #22 on: June 30, 2011, 10:41:13 PM »

Na prosbe Eldrichta, dziesiejszy Altek.
Vallian
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 44



« Reply #23 on: July 01, 2011, 12:03:41 AM »

nice :) szkoda że ominąłem :/
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #24 on: July 01, 2011, 12:13:01 AM »

uuuuuuuuuuu pogratulowac :D
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #25 on: July 01, 2011, 12:01:03 PM »

1 stage przegrana, dwa kolejne remis. Ogólnie przyzwoicie biorąc pod uwagę, że nie mielismy naszego pełnego wb. Szkoda tego 3 stagu, teraz obowiązkowo full focus na Miciora ;D
Sieczyslaw
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 38



« Reply #26 on: July 07, 2011, 10:53:55 AM »

Zgadzam się z większością rzeczy które pisaliście. Chciałem tylko zaznaczyć że faktycznie przydałoby się żeby ludzie częściej zaglądali na forum, bo to co powiecie tutaj nie trafi do większości do której jest to kierowane i co potem znowu będziecie musieli tłumaczyć na mumble'u jak przyjdzie co do czego albo nie będziecie tłumaczyć bo nie będzie czasu i znowu będzie jak było.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #27 on: July 13, 2011, 07:31:44 AM »

Wczorajsze zabawy z destro były bardzo udane. Uzupełniłem brakujące 25% ranku i dobiłem do kiedyś upragnionej 80tki ;)

Dzięki za wspólny wb i szczególne podziękowania dla wb lidera - Napadziora - za naprawdę super prowadzenie.
Thagiren
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Reply #28 on: July 14, 2011, 02:45:58 PM »


BTW z obecnych w gildii Thagiren super targetuje (wie co i kiedy) - inni mogą się nauczyć :)


Inkwi to produkt uboczny biegania z warbuddy, elitami, garazami (ogólnie z postaciami które Warhammera traktują bardziej hardcorowo) itp .... Ukłon szczególnie w stronę Witolda był w tej kwestii dobrym mentorem...

Edit: Ładnie cele to u nas napad wybiera...
Elrostar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 68


« Reply #29 on: August 09, 2011, 03:39:18 PM »

piekny Altek dzisiaj rano :) Vallian / Grubbol / Thagiren / Crazybooboo / ja...

1wszy stage lomot straszny - destro mialo ok 35 do 2 :D

2gi stage na remis ale juz przerabialismy destro na mielone

3ci stage - dziekuje za ratowanie mi dupy 3 razy :) no i chyba zrobilismy okolo 200 killsow zostawiajac destro na poziomie ok 40-50...piekny 3ci stage - gratuluje wszystkim!!!

ok 30k Renown zrobione :)
Pages: 1 [2] 3
  Print