Pages: [1] 2 3 4
  Print  
Autor Topic: SWTOR is going free-to-play  (Read 16941 times)
Milo
Przybysz.
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1844


Why so serious... Its only a game.


« on: July 31, 2012, 11:55:32 PM »

http://massively.joystiq.com/2012/07/31/its-official-swtor-is-going-free-to-play/
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #1 on: August 01, 2012, 01:27:17 AM »

Nice. Myślę, że tytuł odżyje dzięki temu. Słuszny wybór.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #2 on: August 01, 2012, 08:46:30 AM »

Tego się można było spodziewać - ale że tak szybko? Z drugiej strony chyba to jest teraz bliższa lub dalsza przyszłość każdego nowego mmo.
W każdym razie na pewno będzie to duży kop dla gry.
Karol77758 (Karol)
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 97


KarolKoeol / Karol


« Reply #3 on: August 01, 2012, 09:17:56 AM »

Od jakiegoś czasu spodziewałem się takiego zagrania z ich strony, ale bardziej obstawiałem okolice grudnia.
Czas pomyśleć nad powrotem do gry :P 
Q-ho
Gość
« Reply #4 on: August 01, 2012, 09:54:55 AM »

Karol wyszedl z podziemi :D
Fearfin
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 605



« Reply #5 on: August 01, 2012, 10:09:59 AM »

To teraz takie pytanko. Mam negocjatora poziom 10 ale na free trial account(max 15 lvl). Czy gdy SWTOR będzie f2p to będę mógł tą postacią dolvlować 50 czy będę musiał zakładać nowe konto?
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #6 on: August 01, 2012, 10:19:07 AM »

To ciekawe pytanie, ale f2p będzie dotyczyło wszystkich kont nawet tych które są teraz płatne, więc na mój "chłopski rozum" będziesz mógł dobić do 50 tą postacią. Będzie można płacić za grę i dostawać w ten sposób specjalną walutę do specjalnego sprzętu w grze ale czy będą jeszcze inne różnice jak mikro płatności za powiedzmy odblokowanie kolejnej planety by móc wykonywać tam misje, to nie wiem, trudno mi powiedzieć.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #7 on: August 01, 2012, 10:23:40 AM »

IMHO skoro już się poddali i nie robią tak hucznie zapowiadanych dodatków, to powinni się przyłożyć do tego F2P. Zrobić coś np jak LOTRO. Coś się obawiam, że tak jak zawalili z tematem przy abonamentowej grze, tak zawalą dalej. Sprawiają wrażenie jak by tylko ładnie, dyplomatycznie gadali a tak naprawdę pomysłu właściwego na ratowanie tej gry nie mają.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #8 on: August 01, 2012, 10:40:35 AM »

Wiesz, w sumie od początku mysleli chyba, że "samo się" jakoś pociągnie. A przeciez temat i świat SW to samograj - wystarczyło odrobinę wysiłku, a mieliby prawdziwy hit. A tak - wyszło biednie i to bardzo.
F2P powinno dodać skrzydeł - Turbine przenosząc DDO i Lotro na f2p w bardzo krótkim czasie zarobili kilka razy więcej kasy, niż poprzez cały czas, gdy te gry były abonamentowe.

Jesli dobrze to zrobią i Sweterek nie zmieni się w pay2win, to naprawdę mają szansę zyskać sporą rzeszę wiernych graczy.
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #9 on: August 01, 2012, 11:08:15 AM »

Gra jest po prostu za słaba na abonament. F2P podratowało sytuację w lotro, ale było to połączone z pompowaniem w grę nowego contentu. Jeśli w swtor będzie to tak ślamazarne jak obecnie to na dłuższą metę nic to nie zmieni...
TobiAlex
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 177



« Reply #10 on: August 01, 2012, 11:11:41 AM »

Nice. Myślę, że tytuł odżyje dzięki temu. Słuszny wybór.

Proponuję, abyście przyjrzeli się wszystkim ograniczeniom. Do F2P to daleko, to już Age of Conan jest bardziej F2P niż to, co przedstawiło EA. Przecież tego nawet demem nie można nazwać. Mało tego. Co tak naprawdę dostają te osoby, które zakupiły klienta gry / płaciły subskrypcję? Jakieś marne punkty? Nawet nie postarali się o stworzenie czegoś w rodzaju Veterana. Niestety, ale ta gra będzie się staczać nawet po przejściu na "F2P". A szkoda  >:(
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #11 on: August 01, 2012, 12:46:29 PM »

Nice. Myślę, że tytuł odżyje dzięki temu. Słuszny wybór.

Proponuję, abyście przyjrzeli się wszystkim ograniczeniom. Do F2P to daleko, to już Age of Conan jest bardziej F2P niż to, co przedstawiło EA. Przecież tego nawet demem nie można nazwać. Mało tego. Co tak naprawdę dostają te osoby, które zakupiły klienta gry / płaciły subskrypcję? Jakieś marne punkty? Nawet nie postarali się o stworzenie czegoś w rodzaju Veterana. Niestety, ale ta gra będzie się staczać nawet po przejściu na "F2P". A szkoda  >:(
Teraz doczytałem te ograniczenia, faktycznie jakaś komedia ;) Grasz f2p to nie masz dostępu do rajdów i prawdopodobnie do FP dających BlackHole (i prawdopodobnie Daily) komendacje. Większość ludzi pewnie pogra sobie story jak w singlu z opcją multi i na tym zakończy przygodę ;)

http://www.swtor.com/free/features

btw. w swtor w ogóle było lifetime ?
Modnok
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #12 on: August 01, 2012, 01:20:18 PM »

Nie widziałem opcji lifetime tylko ewentualnie na pół roku max. Tylko, że w Lotro minęło dużo więcej czasu zanim wprowadzili f2p, było więcej zrobione i mieli więcej przygotowane a tutaj tak wcześnie wszystko się dzieje. Zobaczymy jak to się potoczy.
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #13 on: August 01, 2012, 01:53:16 PM »

Dla tego właśnie pisałem o solidnym podejściu do F2P a'la  LOTRO. Jak nie zmienią swojego działania i liczą na to, że robiąc wszystko jak do tej pory sam fakt przejścia na inny model płatności ich uratuje to po prostu już się sami pogrzebali. I to temat taki, jak Huri pisała, czyli teoretycznie must win zamienili w porażkę.
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #14 on: August 01, 2012, 09:48:12 PM »

Chciałbym, by kierowali się tak jak przy tworzeniu gry wowem
tak w dziedzinie F2P NCsoftowskich Lineage'm 2 ;)
Jednak zasady te dla gry z latwo osiagalnym capem lvlowym mogą się nie sprawdzić ;/
Jeśli pójdą jak turbina to dla nowych graczy będzie bardzo ciężko.
Pages: [1] 2 3 4
  Print