Pages: 1 ... 13 14 [15]
  Print  
Autor Topic: ..::Dobra Ksiazka::..  (Read 95988 times)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #210 on: February 26, 2014, 09:08:06 PM »

Chyba mu się $$$ na alkohol skończyła i musi dorobić. Po tylu latach przerwy przymykam oko i daje mu czas na ponowne rozkręcenie się.
Nie kasa na alko, tylko ma nosa do interesów.
Zanim to przetłumaczą na angielski, to akurat nadejdzie czas ogólnoświatowej premiery Wieśmaka 3, więc fani gry chętniej wyciągną pieniążki, żeby zakupić książkę.
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #211 on: May 09, 2014, 09:16:34 AM »

Obecnie zabieram się po raz kolejny do przeczytania trylogii Nicka Perumova "Pierścień Mroku". Akcja książek toczy się 300 lat po zakończeniu Lotra i traktuje o epickiej wyprawie pewnego hobbita i krasnoludów. Oczywiście mając tak wysoko postawioną poprzeczkę nie da się być lepszym od Tolkiena ale mnie osobiście książki przypadły bardzo do gustu. Można poznać dalsze losy Endore, jego niektórych bohaterów oraz odwiedzić krainy daleko na wschód za krańcem znanej nam mapy. Nudno nie jest bo Frodo spaprał robotę i zło nie odeszło :)

Wcześniej skończyłem czytać:

 "Pułapka Tesli" Andrzeja Ziemiańskiego, lekki styl i ciekawe cztery opowiadania. Czytało się szybko i przyjemnie. Achaja to to nie była ale w sam raz do komunikacji miejskiej.

"Czerwona apokalipsa" Valdimir Wolff - książka z jego serii political- fiction. Po wojnie Polski z Białorusią nadal nie jest spokojnie. Ruski GRU morduje prezydenta Ukrainy, a potem z bratnią pomocą ruscy "uwalniają" Krym od Ukrainy. Skąd my to znamy co? Jankesi i Polacy nie mogąc stać z boku już grzeją silniki Abramsów i Twardych, a porucznik Wirski oraz sierżant Wierzbicki wkraczają do akcji. Książka napisana kilka lat temu odzwierciedla prawie idealnie to co obecnie się dzieje u naszych sąsiadów. Jako iż to druga chronologicznie pozycja cyklu, warto najpierw przeczytać "Stalową Kurtynę" aby poznać początki głównych bohaterów.

Pozdrawiam


viferia
Gość
« Reply #212 on: August 11, 2014, 02:24:22 PM »

Wpadło mi w rece Metro 2033 Dimitrija Głuchowskiego. Dało do myślenia, lubię jak książki dają do myślenia:)
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #213 on: August 11, 2014, 02:30:34 PM »

Wpadło mi w rece Metro 2033 Dimitrija Głuchowskiego. Dało do myślenia, lubię jak książki dają do myślenia:)
Metro jest bardzo fajne, bylem baardzo pozytywnie zaskoczony bo podszedlem dosc sceptycznie do ksiazki

ale 2 czesc (2034) jakos mnie az tak nie porwala (utknalem w polowie jakos od kilku miesiecy)

Torph
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 424


« Reply #214 on: August 11, 2014, 03:53:02 PM »

Ja nie polecę konkretnej książki (za dużo ich...), ale polecę Wam markety typu Carrefour - są tam wystawione kosze z dużą ilością książek (i filmów), w cenach od 2 do 15 zł (podejrzewam, że są też troszkę droższe). Można znaleźć naprawdę dobre okazy, w bardzo śmiesznych cenach. Z moją młodą chodzimy tam co miesiąc (czasem częściej) i zawsze wychodzimy z kilkoma książkami i kilkoma filmami, przy czym jak patrzymy na rachunek później, to banan nam na twarzy się pojawia.. Bo co to jest wydać 100zł raz na miesiąc, a mieć przy tym kilka (a czasem i kilkanaście) książek i filmów? Naprawdę polecam!
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #215 on: November 21, 2014, 02:01:55 AM »

http://joemonster.org/filmy/65230/Sluchowisko_Wiedzmina_Krew_elfow_Sezon_burz_

Chyba nie trzeba nic więcej pisać.

PS. Nie mogę sobie darować okazji aby nie polecić wszystkim raz setny Trylogii Husyckiej w wersji słuchowiska. Wymiata, zamiata i koniec kropka :)
viferia
Gość
« Reply #216 on: November 21, 2014, 05:39:28 AM »

Jakoś do mnie audiobooki jak i filmy nie przemawiają (nie tylko Sapka sie to tyczy). Brak mi w tym czasu żeby pomysleć i z reguły gubie połowę treści.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #217 on: November 22, 2014, 09:20:20 AM »

Nauczyłem się szybko czytać i jakoś nie mogę zwolnić do poziomu audiobooka. Gubię się w połowie zdania. Okazjonalnie jednak zdarza się. Ostatnio leci "Akwarium" Suworowa.
Żeby nie było całkiem offtop, mogę polecić serię demoniczną P.Bretta.
Link do krótkiego opisu na wiki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Malowany_cz%C5%82owiek
U nas wyszły póki co 3 tomy podzielone na pół. Sześć prawie cegieł. Dobrze mi się to czytało. A i mają kolesi którzy walczą w układzie włócznia+tarcza ;)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #218 on: November 22, 2014, 12:19:27 PM »

Ja polecam Richards Scotta Bakera, jego trylogię "The prince of nothing":
- The darkness that comes before
- Warrior-Prophet
- The thousandfold thought

Świetnie napisane, ciekawi bohaterowi, bardzo wciągająca fabuła i rewelacyjnie skonstruowany świat.
Warto.
Morgus
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 468



« Reply #219 on: January 05, 2016, 11:05:59 PM »

Wiem, że wątek ma tytuł "Dobra książka" ale wrzucę tutaj to co ostatnio mnie się przeczytało.

Mianowicie zmęczyłem "Czas Żelaza" by Angus Watson. I sam nie wiem co o niej sadzić. Jest to pierwszy tom trylogii, ale coś z nim nie halo. Niby się to jakoś czyta, niby do końca dotrwałem ale w zasadzie nie wiem dlaczego. Jakaś akcja jest, jakaś fabuła jest, wątek romantyczny jak z RedTube'a ale jest. Książka pożarła mi parę godzin ale polecić jej bym się nie odważył.

Teraz na tapecie mam Metro 2035 i Future.re, zobaczymy co się okaże :)
ostrowska12
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


WWW
« Reply #220 on: March 08, 2016, 08:38:18 AM »

jak ktoś szuka dobrej ksiazki na pomure wieczory jak ten, który będe miał za oknem za pare godzin, to polecam skoczyć po ksiażkę Kate Morton - zapomniany ogród, dzięki niej zapomnicie o rzeczywistości! Bardzo dobra pozycja, polecam
Tinnenarth
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Reply #221 on: March 09, 2017, 11:47:38 AM »

Odświerzę temat. Właśnie skończyłem czytać Grzędowicza - Pan lodowego ogrodu (dziwne, że nikt to nie wspomnial o tej książce - gorąca polecam jezeli ktoś nie czytał) i w związku z tym postanowiłem poszukać w tym wątku czegoś dla siebie. Z książek, które polecacie chyba zdecyduję się na Diunę (grałem kiedyś w grę chyba Dune 2000). Natomiast ja polecę oprócz wspomnianego wcześniej Pana lodowego ogrodu:

Brent Weeks - Nocny Anioł,
Glen Cook - Czarna Kompania,
Michael Crichton - Jurassic Park  ;D

18+
Pedro Juan Gutirrez - Brudna trylogia o Havanie
ostrowska12
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 2


WWW
« Reply #222 on: December 14, 2017, 11:14:01 AM »

Ja polecam ostatnio przeczytane

coś na wieczór
- Cień Wiatru - autor jakiś francuz nie pamietam ale znajdziecie w necie

inne
- metoda czarnej skrzynki - co daje nam nauka na błędach - mocno polecam

historyczne
- hitlerland
- łowcy nazistów

obie książki świetne, wciągające, mocno polecam!
Pages: 1 ... 13 14 [15]
  Print