Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: [Order] Bastion Stair's  (Read 8078 times)
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« on: November 11, 2008, 11:28:11 AM »

Może zamiast MG by tak na coś poważniejszego iść
moby 38 championy 37
Plusy to po dead można spokojnie na gore dojść i pewnie lepsze itemy bo niestety MG trochę kiepskie się robi

Najlepiej w miejsce dzisiejszego MG
I nie mówić ze mam  za mały level:)
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #1 on: November 11, 2008, 03:48:44 PM »

Na razie nie zbierzemy ekipy odpowiedniej na Bastion Stairs. Trzeba mieć przynajmniej 6 osób na 35 poziomie :).

Na razie zostaje przy MG, wszystkiego tam jeszcze nie osiągnęliśmy. Ale ogólnie idea jest dobra :).
Mayviel (Siwy)
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 119



« Reply #2 on: November 12, 2008, 03:08:55 PM »

Zgłaszam się. Choć rzeczywiście ciężko będzie nam zebrać ludzi.
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #3 on: November 12, 2008, 03:38:11 PM »

wcale nie trzeba mieć osób powyżej 35 levelu od 30 spoko da rade przecież tam nie ma samych championów tylko są tez normalne moby skoro ja takiego moba na 38/39lvl biorę na klatę to tank  nawet nie poczuje, na probe by wystarczyło 6 osób 2 tanki 2 dmg i 2 hilery i wtedy się okaże co potrzeba.
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #4 on: November 12, 2008, 06:51:39 PM »

Ja sie moglbym wybrac.
Tylko kiedy? i gdzie to jest?
Kiedy jest o tyle istotne ze mam deal z moja zona co do terminow grania i w gre wchodza: wtorek, czwartek, niedziela.
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #5 on: November 23, 2008, 11:23:07 PM »

No to jest po pierwszym wspolnym, poważnym wypadzie do BS. Na początku było fajnie, w miarę ogarnialiśmy co i jak, ale potem nasza organizacja poległa totalnie :).

Biegając w lewo i prawo niewiele w tej grze osiągniemy. Najlepszym przykladem jest to, że mając pełny warband nie zrobliśmy PQ, którego potem zrobiliśmy znacznie lepiej w 10 osób, które zostały :).

Musimy się lepiej zorganizować, bo inaczej nasze wypady będą kończyć się wiecznymi wipe'ami, a przecież poza dobrą zabawą chcemy też chyba mieć zrobione te podziemia :)?

Dlatego też proponuje tak:

=> W przyszły weekend zorganizuje kolejną wyprawę w kolejności lewe, prawe, środek.

=> Osoby, które będą się zapisywały w kalendarzu bardzo proszę o posiadanie na komputerze zainstalowanego ventrillo i team speaka.

=> Przeczytam jeszcze jakieś guide'y w sieci, więc liczę na to, że jakieś minimum współpracy uda nam się zachować :P. Tzn, że jak idziemy w lewo, to w lewo, a jak w prawo, to w prawo ;-). Razem, nie zergujemy, powoli, sluchamy sie, itp.

Pozdrawiam,
Keroth

ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #6 on: November 24, 2008, 08:24:59 AM »

Niestety mając pełen warband powinniśmy wszystko zmieść na swojej drodze niestety...
Nie dopuszczalne jest nie słuchanie poleceń
O ile lewa strona jakoś poszło(poza instacja) to na prawym nie poszaleliśmy
taka uwaga w prawym na samym dole przed kolejna instancja  jest pełno mobów i tam wystarczy tez głupi wybryk i moby nas rozniosą wiec trzeba słuchać poleceń a nie robię co mi się chce bo przez takie numery reszta potem ginie. Trzeba sie tez nauczyć nie korzystać tak z aoe bo to się źle kończy i w nawyk wchodzi a nie wszędzie jest to wskazane
Fatum
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #7 on: November 24, 2008, 08:53:48 AM »

o ile pamietam jak to bylo w BS w destro ...
1 bos -> 2 tankow, 2 healerow, 2 dps
2 bos -> tank, 2 healerow (1 mogl byc doc), 3 rdps
3 bos -> niestety nie bylem i pewnie juz nie bede .....
Velsh
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 211



« Reply #8 on: November 24, 2008, 04:30:27 PM »

Kilka screenow które sobie wczoraj porobiłem:





A tu wszyscy stoją grzecznie i słuchają GMa ;)




Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #9 on: December 01, 2008, 12:50:30 PM »

Chciałem podziękować wszystkim obecnym za wczorajsze wyjście do BS. Pomimo tego, że był cały warband wykazaliśmy się świetną koordynacją, dobrym zgraniem i paroma innymi rzeczami, dzięki którym osiągnęliśmy niemały sukces.

Dość powiedzieć, że zrobiliśmy wszystkie PQ na lewej i prawej ścieżce, a najwytrwalsi doszli prawie do końca środkowej ścieżki. Padł też jeden bos w instance. Kolejne wyjście już w przyszłą niedzielę.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #10 on: December 01, 2008, 12:59:39 PM »

Gratulacje.

Mi wczoraj tak koszmarnie lagowało (wieczorem, w dzień było zdecydowanie lepiej), że dałem sobie spokój. Może za tydzień pójdzie lepiej.

Natomiast chętnie wybiorę się do BS któregoś pięknego dnia z 6 osobowym party lvl35+. Na lewą scieżkę powinno wystarczyć.
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #11 on: December 01, 2008, 01:39:03 PM »

Poradnik przejścia BS na podstawie własnych doświadczeń:

Zdecydowałem się napisać poradnik, który będę na bieżąco rozbudowywał po to by jeszcze łatwiej dało się zrobić BS-a.

Zacznijmy od tego po co w ogóle iść do BSa?

Podziemia te poza masą dobrej zabawy pozwalają na zdobycie setu Bloodlorda, który jest NIEZBĘDNY dla pójścia w Warhamerze dalej w PVE, czyli na kolejne podziemia. Jest jedna alternatywa - set Annihilator, który zdobyć można z keepów PVP. Annihilator jest dużo prostszy do zdobycia, aczkolwiek dla niektórych klas bezużyteczny. Dlatego też Bloodlorda warto zdobyć, choć każdy gracz powinien też polować na annihilatora z PVP, gdyż Bloodlorda naprawdę trudno jest zdobyć.

Całe podziemia znajdują się w Chaos Wastes, a konkretnie w prawym dolnym rogu mapy. Podziemia generują się oddzielnie dla Destruction i Orderu, więc nie ma problemu, że w trakcie zabawy ktoś z destro wpadnie i zwipuje drużynę, jedynym problemem są wrogowie.

Podziemia podobnie jak  Mount Gunbad podzielone są na trzy części (lewo/prawo/środek - poukładane według stopnia trudności), a każda ze ścieżek podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy  z nich, to przejście przez otwartą część podziemi, gdzie można iść nawet całym warbandem, gdzie można spotkać inne grupy, gdzie w końcu robi się PQ by nabić influence, który jest niezbędny, aby przejść do drugiego etapu, czyli instancji.

Instancje znajdują się na końcu każdej ze ścieżek. Mogą do nich wejść jedynie grupy sześciosobowe, co więcej takie które spełniły odpowiednie warunki, więc w przypadku wyprawy warbandu jest szalenie ważne, aby wszyscy stanęli przed wejściem i pozwolili osobie prowadzącej warband podzielić grupy.


To teraz więcej o samych instacjach:

1. Na razie to, czego jesteśmy 100% pewni to fakt, że aby wejść potrzeba kolejno:

1) Dla lewej ścieżki - jedna kropka influence;
2) Dla prawej ścieżki - dwie kropki influence;
3) Dla środkowej ścieżki - prawdopodobnie trzy kropki influence;

Influence idzie relatywnie szybko, aczkolwiek ze względu na to, że zwykle idziemy warbandem, to leci go trochę mniej. Zdobycie pierwszej kropki, to zazwyczaj jeden wypad. Zdobycie dwóch kropek, to zwykle dwa wypady (w zależności od ścieżek, które robimy, jak robimy po trzy to idzie to szybciej), natomiast trzy kropki to zwykle... 3 pełne wypady lub 4 częściowe. Ja byłem na razie 2 lub 3 razy i mam całość, aczkolwiek robiłem wszystkie ścieżki i zostawałem zawsze do końca.

I teraz tak, aby nabić sobie influence można pójść do BS-a już na 30-32 poziomie. To jednak jest zdecydowanie za mało, aby móc liczyć się w instancjach. Osoby, które idę na tym poziomie POWINNY być przygotowane na to, że być może nie uda im się zabić ani jednego bossa.

Od mniej więcej 35 poziomu można liczyć na to, że uda się zabić bossa. Bossowie są trzej, a w zasadzie podobno i czterej, my na razie na własne oczy widzieliśmy dwóch i teraz na nich się skupie.

1) BOSS z LEWEGO skrzydła::

OPTYMALNY SKŁAD: 2 tanków, 2 healerów, 2 DPS;
SKŁAD w KTÓRYM IDZIE GO ZROBIĆ: 1 tank, 1 porządny healer, 4 inne, w tym przynajmniej jeden porządny DPS.

Jak nietrudno się domyślić im niższy LVL osób w drużynie tym trudniej zrobić bossa w składzie numer dwa i powinno się robić grupę jaknajbliższą optymalnej.

Co robi boss i jak to wygląda?

Boss stoi na końcu pomieszczenia pełnego piesków, które jak nietrudno się domyślić również są złe.


I teraz są dwie możliwości:

A) Zaatakujemy cokolwiek, a boss się na nas rzuci (wersja trudniejsza). Tank musi trzymać bossa, a reszta go DPS-ować i zabijać przypałętujace się pieski. Healer stoi jaknajdalej od bossa i tanka, reszta zresztą też się stara.

Nawet jeśli tank czyni cuda boss się czasem zerwie i do kogoś podbiegnie, zwykle do healera. Elementarna sprawa to pilnować, żeby healer i tank nie padł. Dobra wiadomość jest taka, że co prawda boss zerwie się tankowi i walnie kilka razy w kogoś, ale powinien wrócić samodzielnie do tanka po chwili.

Jeśli dobrze pamiętam boss potrafi sobie również odrzucić tanka i to na nie mały dystans, wtedy tank musi zrobić wszystko żeby jaknajszybciej zebrać się do kupy i ściągnąć bossa.

Jak nietrudno się domyślić w układzie z dwoma tankami sprawa jest znacznie prostsza, bo jeden zawsze ratuje sprawę, gdy drugi jest chwilowo niedostępny.

B) Druga możliwość jest milsza, bo czasem boss po zaatakowaniu pieska nie rzuci się na nas. Wtedy czyścimy komnatę z piesków a potem bierzemy bossa.

ELEMENTARNA SPRAWA: KAŻDA ŚMIERĆ WZMACNIA BOSSA, WIĘC STARAMY SIĘ NIE PADAĆ.

na razie tyle, ciąg dalszy nastąpi :).


ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #12 on: December 01, 2008, 03:29:43 PM »

U nas wyglądało to tak ze poszliśmy na gore  i dopiero tam rozpoczęliśmy atak ja pilnowałem piesków wiec nawet nie zadałem jednego dmg bossowi za to łapałem wszystkie pieski które były.Nie jest wymagane zabicie wszystkich piesków do zabicia bosa na na końcu zostały jeszcze 2.

2 bos tu nas zmiotło w chwile sadze ze nie należy rozpoczynać na środku tylko zacząć z tylu zawsze dłużej będą szły na nas mobki (ale to się przetestuje następnym razem) do 3 bosa zabrakło nam 30 sekund żeby drzwi otworzyć ale  taktyka sprawdziła się wiec będzie spokojnie ,mocno niewyspany jestem ale warto bylo:)
Velsh
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 211



« Reply #13 on: December 02, 2008, 07:56:26 AM »

Widze, ze generalnie wyjscia na instancje sa dosyc pozno i trwaja do nocy. Ja niestety nie mam mozliwosci grania do 12-1 w nocy dlatego chyba odpuszcze sobie bs i wogole cale pve insty. To wlasnie przez takie cos ucieklem z WoW'a.
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #14 on: December 08, 2008, 08:45:54 AM »

No i pora podsumować wczorajszy BS
1 Bos o dziwo jakoś bylo gorzej bo w moim party nie udało się zrobić
2.Tutaj udało się w miarę taktykę ustalić niestety bosa nie udało sie pokonać Potrzebna metoda na Silence (albo jak daleko od siebie maja stać tanki aby 2 naraz to nie chwytało
3.tu niestety było gorzej niż ostatnio ostatni stage nie zrobiony

Teraz parę krytycznych uwag:

Nie może być tak ze każdy gada na tsie przy takiej akcji gdzie jest wymagane skupienie i organizacja(każdy coś tam powiedział i był taki tumult ze Kerotha nie było słychać

Nie może być tak ze każdy robi co chce.(aby to zrobić każdy musi słuchać co ma robić)

Taktyka jest prosta było nas więcej a zrobiliśmy mniej

Ze środka da sie wyciągać czaszki bo za 1 razem je mieliśmy czasami miałem wrażenie ze osoba która bierze czaszkę nie wie w która stronę lecieć
Po wzięciu odbiegamy najpierw od środka i dopiero jak jest bos złapany ,stunowany.. wtedy lecimy na środek.
Ważna rzecz Ci co są w środku nie wybiegają za bramę

Ponieważ trzeba to poćwiczyć będziemy musieli iść tylko środek dziś albo jutro i to ćwiczyć
Sadze ze do ostatniego stage potrzebnych jest 5 osob+ 1 resowacz daleko od dzrzwi w razie padu wszystkich
tank biegający z czaszkami 3 wizow(może teraz więcej po nerfie fire cage) i reser reszta w zasadzie stoi za drzwiami i afikuje

To tyle odemnie

Mam nadziej ze następnym razem te drzwi zostaną otwarte



Pages: [1] 2
  Print