Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: czarny monitor  (Read 5644 times)
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« on: December 23, 2008, 04:33:04 PM »

Kłopocik nr 2, tym razem przeszukałem forum i nic nie znalazłem.
Podczas gry nagle i znienacka wyłącza mi się gra wraz z minitorem, a za chwile komputer. Na reset nie reaguje tylko off i on power. Była reinstalacja, najnowsze sterowniki, 3D mark, kontrola temp. procka i wizyta w serwisie gdzie nic nie znaleźli. Grałem w inne gierki online conan, battlefield, guild wars i nie zdarzyło mi sie coś takiego. 
parametry:
procesor intel core 2 duo- 3.00 ghz
płyta główna foxconn p35a- s, DDR 2, PCI- Ex, S- 775
pamiec Geil DDR 2 2048 MB/ 800 (2x 1024 mb), CL4
dysk samsung 320 gb
karta PCIex Gigabyte gf 8800 GT 512 mb, 256 bit
zasilacz CHIEFTEC CFT- 560A- 12S- 560W
połączenie roter tp 1 mb ale próbowałem bez rozdzielacza i tez było tak samo.

Tak więc pytam i czekam na rade czy ktoś miał podobny problem i jak go zlikwidował?? Mam nadzieje, że komp nie jest alergikiem na lotr.  pozdrawiam
Sucre
Gość
« Reply #1 on: December 23, 2008, 08:56:28 PM »

Procek zapewne podkręcany. Miałem/Mam dokładnie taki sam problem u siebie. Podkręciłem procka o zwykłe 400MHz i występowały objawy jak u Ciebie. Po powrocie do pierwotnych zegarów problem nie występuje. Miałem tak tylko i wyłącznie w lotro, wszystkie inne gry chodziły bez problemu.
PS. Aczkolwiek jeśli ten "sposób" zadziała (albo i nie) to pisz na forum lotro, gdyż problem w sumie nie jest rozwiązany (zmiana ustawień proca aby pograć w jedną gierkę? Nie do pomyślenia...), może oni coś zaradzą.
Pozdrawiam.
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Reply #2 on: December 23, 2008, 10:48:43 PM »

thx za odp. byłbym wdzięczny za podanie jakieś stronki jak się za to zabrać, gdyż sam nie grzebałem przy tym ale możliwe, że coś namieszali w serwisie, więc chciałbym troche inf. co i jak. Miejmy nadzieje, że to rozwiąże problem.
Sucre
Gość
« Reply #3 on: December 24, 2008, 07:41:54 AM »

W serwisie raczej takich rzeczy nie robią. Podaj dokładny model procka i screen z programu "cpu-z".
A kartę dźwiękową masz zintegrowaną?
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Reply #4 on: December 24, 2008, 12:30:27 PM »

INTEL CORE 2 DUO E6850- 3. 00 GHz Box
karta dzwiekowa zinegrowana
dodałem screena z tego programu z zakładki CPU jak bedzie trzeba dam reszte.
Sucre
Gość
« Reply #5 on: December 24, 2008, 01:59:40 PM »

Hmm, procek nie podkręcany. To ja już nie wiem przez co mogą występować te problemy. Zawsze możesz spróbować napisać tam
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Reply #6 on: December 26, 2008, 01:42:26 PM »

siemka, znalazłem na stronach technicznych lotr identyczny problem i co ciekawsze nawet rozwjązanie, byłbym wdzięczny za przełożenie na język ojczysty :) najważniejszych czynności które rozwiążą problem. Oto link do stronki
https://lotrosupport.codemasters.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=1176&nav=0,67,70
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #7 on: December 26, 2008, 03:38:31 PM »

Gillgamesz ten link to nie do końca problem, który opisujesz. Piszą tam o tym co zrobić jeśli ktoś ustawi zbyt wysoką rozdzielczość, nie obsługiwaną przez monitor. Problem ten objawia się brakiem grafiki, ale monitor i komp nadal chodzą normalnie, słychać tylko dźwięk.

EDIT: Pisałeś, że zmieniłeś sterowniki na najnowsze. Spróbuj starszych, najnowsze nie musi tu oznaczać najlepsze. Pytanie - Czy takie coś działo się zawsze, a jeśli nie to kiedy zaczęło? Czy przypadkiem nie po zmianie sterowników dla grafy?

Z tego co wyczytałem na forum, duże problemy ma Nvidia ze sterownikami 180.xx wzwyż. Dużo ludzi na nie narzeka. Częste są też przypadki przegrzania grafiki (tylko w LotRo!) - 8800GT 8800GTS etc. Piszą, że pomaga podkręcenie wiatraka na 70% na grafie. Może spróbuj tego.
Zap
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Reply #8 on: December 26, 2008, 05:25:29 PM »

@UP
Anvagar ma rację. Tak na prawde nie opisałeś dokładnie co Ci dolega, kiedy to się stało, czy od zawsze itp. Ja jednak wyszedłem naprzód i przetłumaczyłem Ci tą stronę, oby pomogła, jeśli nie to ja już niestety nic więcej nie zrobię ponieważ sam takiego problemu nie posiadam.

1. Log out of LOTRO completely -Wyloguj si.ę całkowicie z LOTRO (wyjdź z gry)

2. Find the file named UserPreferences.ini in your LOTRO folder. You'll find it here: - Znajdź plik o nazwie UserPreferences.ini w folderze z LOTRO. Przykładowo:

Windows XP:
C:\Documents and Settings\USERNAME\My Documents\The Lord of the Rings Online

Windows Vista:
Start/Documents/The Lord of the Rings Online

3. When you've found the UserPreferences.ini, double-click on it to open it. - Kiedy znajdziesz ten plik, otwórz go poprzez kliknięcie 2x na niego.

4. Change the line Fullscreen=True so it reads Fullscreen=False. - zmien linijke na Fullscreen=True to wtedy program odczyta jako Fullscreen=False

5. Save changes. These changes should allow you to get into the game to reset your full-screen resolution. - zapisz zmiany. Te zmiany pozwolą Ci wejsć do gry by zresetować rozdzielczość

To change your graphics resolution in Lord of the Rings Online, log into LOTRO, click on the ESC key and choose Options. From the Graphics Options you'll be able to change your graphics resolution. - Żeby zmienić rozdzielczość rafiki w LOTRO zaloguj się do gry, naciśnij ESC i wybierz opcje. W opcjach grafiki będzie mógł zmienić rozdzielczość.

There are seven different resolutions available. They are: - Jest do wyboru siedem różnych rozdzielczości: (dziewne, mi się wydaje, że to zależy od monitora. To chyba do 19")

800x600
1024x768
1280x720
1280x768
1152x864
1280x960
1280x1024

Once you've changed your resolution, you can carry out the steps above in reverse order and change the UserPreferences.ini file back so the line reads: - kiedy to wszystko zmienisz wyjdź ponownie z gry i otwórz ten sam plik zmieniając wszystko na stan początkowy tak jak tu pisze:

Fullscreen=True so it reads Fullscreen=False

Changing your resolution to one that your monitor supports may resolve this issue. - Zmiana rozdzielczości na jedną z tych, która odpowiada twojemu monitorowi może rozwiązać problem.

Mam nadzieję, że to coś pomoże chociaż jestem sceptycznie do tego nastawiony :x
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Reply #9 on: December 26, 2008, 06:45:01 PM »

Dzieki Panowie za sprostowanie, rzeczywiście mój problem wyglada inaczej, monitor robi się czarny ale za chwile już nic nie słychać i musze wyłączyć kompa przez power a następnie włączyć. Próbowałem zrobić tak jak z linku, nie wyłącza się tak często ale problem dalej jest:/(thx za tłumaczenie). Tak więc problem ów wystepuje od samego początku, sprawiłem nowego kompa specialnie pod lotr, zawsze na najnowszych sterownikach. Idąc za radą spróbuje ze starszymi. Jeśli chodzi o chłodzenie byłbym wdzięczny co i jak. Bede informował na bieżąco.
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Reply #10 on: December 26, 2008, 07:17:40 PM »

Dokładam obrazy z programu do grafy może to coś wyjaśni bo mi nie mówi za wiele.
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Reply #11 on: December 26, 2008, 07:18:23 PM »

nr 2
Sucre
Gość
« Reply #12 on: December 26, 2008, 08:13:18 PM »

Spróbuj najnowszych sterów: http://www.nvidia.pl/object/winxp_180.84_beta_pl.html
Jeśli problem będzie nadal występował to spróbuj zainstalować jakieś starsze np.: http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html
Gillgamesz
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 12


« Reply #13 on: January 03, 2009, 12:48:32 PM »

Witam, myśle, że problem został rozwjązany. Otóż podstawą wyjścia z tej nieciekawej sytuacji były starsze sterowniki (brawa dla mózgów z serwisu i ich zasady ,, najnowsze sterowniki lekiem na całe zło"). Jednak w moim przypadku to nie wystarczyło trzeba postąpić zgodnie z instrukcją z linka (up ) i zmienić fullscreen true na fullscreen false (czynność powtarzać, gdyż po każdym nowym uruchomieniu kompa ustawienia powracają do pierwotnych). Gram i śmiga nabiłem 8lvl (27- 35) bez problemów z kompem. Na koniec wielkie podziękowania dla wszystkich którzy pomogli przy rozwjązaniu problemu, pozdrawiam i dziękuje.
Pages: [1]
  Print