Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Problem z nowym komputerem  (Read 5019 times)
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« on: May 26, 2009, 09:34:25 AM »

Po naprawie laptopa z waszą pomocą może ktoś wpadnie na pomysł co dolega mojemy komputerowi stacjonarnemu.
Kupiłem nowy sprzęt dwa tygodnie temu.
Od tego piatku niestety zawiasza mi się cały czas w czestotliwościach 5-10 sekundowych co 1 minutę.
Przeistalownie systemu jest niemożliwe ponieważ nie czyta płyty instalacyjnej lub po pewnym momencie wyskakuję błąd że nie może znaleźdź pliku (w każdym przypadku inny plik). Z poziomu systemu operacyjnego po włożeniu płyty instalacyjnej komputer wogóle nie odpowiada. Zdarza mu się również zawiecha jeszcze przy samym starcie.

Dane sprzętu:

Intel CORE 2 QUAD Q8200 4x2.3 GHz
4096 MB DDRII GOODRAM
GIGABYTE GA-G31M-S2C
Geforce 9800 GT 1024MB

System operacyjny Windows Xp serwis pack 3

Zmniejszenie ramu do 2 gb nie pomaga >:(

Z góry dzięki!
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #1 on: May 26, 2009, 09:44:10 AM »

Nie widzę info nt. zasilacza. Nie mów przypadkiem, że tego C2Q zasila jakiś tracer czy inne barachło...
Dobra zasiłka min. 400W powinna sobie z tą konfiguracją poradzić, ale ona musi te 400W mieć.
Co tam w pudle masz?
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« Reply #2 on: May 26, 2009, 10:22:50 AM »

Zasilacz 550 wat wiec to raczej nie jest powód.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #3 on: May 26, 2009, 10:28:31 AM »

Gukwa, na litość... Codegen, Feel, Tracer czy inny badziew może mieć nawet i 1000W nabazgrane, a i tak będą problemy z zasilaniem. Co za marka, się pytam :)

Z drugiej strony mógł sobie iść się paść HDD (skoro piszesz, że nie może plików znaleźć), albo kable w mobo niedopchnięte, albo pamięć walnięta. Diagnozowanie kompa na odległość to paskudnie trudna sprawa :P

Anyway - piszesz, że to nówka sztuka... to pod pachę go i do serwisu, na gwarancję/rękojmię za wady.
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« Reply #4 on: May 26, 2009, 10:43:30 AM »

Tagan.
Pewnie się znajdzie w serwisie ale wolałem się wcześniej spytać.

Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #5 on: May 26, 2009, 12:05:19 PM »

Jeśli chce Ci się bawić.

1) Sprawdź płytę instalacyjną w innym kompie - jeśli tam ruszy bez problemu, to jest z nią raczej OK;
2) Odepnij od kompa nagrywarkę i podepnij pod innego kompa - jeśli działa, to jest nieźle.

Wtedy masz już wyeliminowaną nagrywarkę i płytę. Płyta bootowana spod startu systemu się wiesza w sensie na etapie pobiosie czy wiesza się w Windowsie?

Pozdrawiam,
Maciek
Gukwa
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159



« Reply #6 on: May 26, 2009, 12:25:08 PM »

1. Sprawdziłem. Instalator bez problemów odpala się na laptopie. Sprawdze dzisiaj jescze z inną płytą instalacyjną.
2. Sprawdzę.

Wiesza się w podbiosie.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #7 on: May 26, 2009, 01:12:46 PM »

Nie baw się tylko reklamuj. Jak komputer od nowości tak chodzi, to nie ma co go nawet diagnozować. :P

"Podbiosie"? Chyba "po biosie"? Tzn. że nie jest to wina systemu ani dysku, ale nagrywarki albo płyty głównej.
Dalsze problemy już pod Windowsem mogę także z powodu wadliwej nagrywarki występować (a na pewno dobrze jest podłączona? Kabel E-IDE można odwrotnie włożyć jeżeli nie ma dzyndzla ;p). Jeśli mimo wszystko chcesz się bawić, spróbuj odłączyć nagrywarkę i zobacz czy system dalej się wiesza. Jeżeli tak, to najpewniej znaczy, że to płyta albo RAM.

4GB RAMu nie szkodzą żadnemu systemowi. Po prostu nie każdy (32bit) obsłuży całą pojemność.
Fland
Przybysz.
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 508



« Reply #8 on: May 28, 2009, 01:46:16 PM »

Windows 32 bit widzi tylko 3.5 GB i to jest max ile moze :) Rozwiazaniem jest instalacja systemu 64 bit.

Gukwa jak bedziesz mial juz komputer sprawny i bedziesz gral w warhammera , prosze , napisz jak ogolnie dziala Ci warhammer . Chce zmienic moja 8800GT z 256 ramu na 9800GTX 1GB i zobaczyc czy wogole cos to da.
muhrtag
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 122


« Reply #9 on: August 15, 2009, 10:37:45 AM »

Fland nic to nie da raczej. Ja mam tego GF tylko 512Ram i tez jest nie za ciekawie w warze. Z tego co wiem to dodatkowe 512 ram nic nie da bo gra ich i tak nie wykorzysta. To problem gry a nie karty imo.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #10 on: August 15, 2009, 12:48:53 PM »

muhrtag widzisz datę posta Flanda?

Nekrofilia jest chyba karana ;)
muhrtag
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 122


« Reply #11 on: August 16, 2009, 04:55:39 PM »

Hehe, no ale z 2 strony maj to nie tak dawno:D
Pages: [1]
  Print