Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Półprzezroczyste twarze  (Read 3951 times)
Marvoz (Haldoyan)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 260


« on: October 17, 2008, 10:16:28 AM »

Po zainstalowaniu ATI DNA ustawiłem na sztywno opcje graficzne w radku 2600 na max - kontrolowane przez aplikację, a w grze ustawiłem highest quality.
Wszystko chodzi płynnie i piknie (choć jeszcze nie sprawdzałem tradycyjnego crasha w takiej sytuacji w aldrofie, i większej bitwy)

Jest tylko jedno ale... z jakiegoś powodu elementy twarzy moich postaci są półprzezroczyste, co sprawia że wyglądają trochę jak zombie... Zetknął się z tym ktoś? Zastanawiam się z czego to może wyglądać, i zanim zacznę strzelać w ciemno zaczynając od anizo, wolę popytać.
Virael
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 9



« Reply #1 on: October 17, 2008, 11:26:59 AM »

Ja takiego problemu nie miałem, mam też ATI DNA, co do crashy, to niestety crashuje nadal i to wszędzie. W Altdorfie pomaga mi tylko ustawienie wszystkiego na minimum, wtedy jest szansa, że będę miał góra... dwa crashy zanim wszystkie sprawy załatwię :D
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #2 on: October 18, 2008, 02:43:12 PM »

Miałem ten problem ale na standardowych sterach. Wyłączyłem AA i anizo i od razu wszystko stało się widoczne.
Marvoz (Haldoyan)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 260


« Reply #3 on: October 20, 2008, 09:39:01 AM »

znalazłem problema.
dla potomności - to opcja kart (nie wiem czy tylko ati) nazywająca się "adaptative antialiasing" - trzeba wyłączyć całkowicie, inaczej się nie da.
nie wiem czy inne niż 2600HD karty też tak mają, ale biorąc pod uwagę olewanie kwestii sterowników pod XP przez AMD/ATI, pewnie to nie pierwszy i nie ostatni raz z takimi "kwiatkami"
Valderin
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 240



« Reply #4 on: January 06, 2009, 07:38:23 AM »

mam radka 4850, biegam z ustawieniami na full, nigdy nie mialem zadnych problemow a juz tymbardziej crashy w altdorfie;)
Marvoz (Haldoyan)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 260


« Reply #5 on: January 06, 2009, 02:45:35 PM »

No to miło, a XP czy Vista?
Bo ja największe problemy ze "starszymi" już kartami ati widzę na XP
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #6 on: January 06, 2009, 06:12:17 PM »

Vista
ATI AIW x800 XL
Na max ustawienia sobie pozwolić nie mogę bo to stary złom, ale Adaptive Antialiasing jest włączone i nigdy nie miałem crashy (nie tylko w Altdorfie ale w ogóle ;P). Chyba, że Wam chodzi o obronę Altdorfu, bo tego jeszcze nie miałem okazji doświadczyć (dziś w nocy zabrakło mi 1 levelu :P).
Nigdy nie używałem DNA, a jedynie Omega. Obecnie jednak pod Vistą mam oryginalne sterowniki + starą betę WDM (bo później ATI zrezygnowało z supportu tunerów TV pod Vistą :P).

Tak więć problem musi być z serią 2xxx
Marvoz (Haldoyan)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 260


« Reply #7 on: January 07, 2009, 10:32:55 AM »

Albo z serią 2xxx, albo ogólnie z olewaniem sterów do XP. Przykładowo stery wyświetlające w miarę przyzwoicie (czyli tak jak starsze karty) grafikę EVE Online pojawiły się po około pół roku.
W Viście nie było problemów żadnych z tym, tylko w XP.
Po tego typu akcjach mój sceptycyzm wobec ATI mocno wzrósł... gdyby nie kolosalna różnica cenowa i w zasadzie brak alternatyw na dziś (jak dla mnie seria 9x NV to żadna alternatywa dla ATI 4xxx, a nowe NV droooogie), to kolejną kartą dla mnie była by jakaś NV.
Pages: [1]
  Print