Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Kilka pytań  (Read 3603 times)
Nergoth
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« on: March 18, 2013, 10:05:28 AM »

Witajcie.
Jako nowicjusz mam kilka pytań do doświadczonych Koleżanek/Kolegów.

Z góry przepraszam jeżeli powielam tematy, ale nie znalazłem interesujących mnie informacji.

Guild Craft, Guild Trade:

-Jak zorganizowany jest handel wewnątrz gildyjny? Jako użytkownik konta FTP nie mogę korzystać z poczty, jak również, oczywiście z Secure Trade`u.
-Czy istnieje coś takiego jak Magazyn Gildii, w którym można przechowywać surowce, bądź wyprodukowane materiały?

Z góry dziękuję za pochylenie się nad moim postem.

Pozdrawiam serdecznie.
Eor (Czarny)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 368



« Reply #1 on: March 18, 2013, 11:12:45 AM »

Z tego co wiem kwestię handlu wewnątrzgildyjnego reguluje Kodeks Twierdzy w punkcie 8.
Quote
8.   Uczciwość – nie używamy exploitow, nie kupujemy Golda od gold farmerów , nie handlujemy na guild chacie – od tego są działy kupię/sprzedam/oddam i Auction Hall. Jeśli masz coś, co może się przydać innym, a nie chcesz/nie musisz tego sprzedawać – na pewno są osoby, którym dany przedmiot się przyda.
Standardowo, jeśli potrzebujesz jakiegoś itemku, który może zrobić Ci drugi gildiowicz to oddajesz mu tylko materiały konieczne do produkcji. Nie zarabiamy na kolegach i koleżankach z gildii :)

Niestety magazynu gildii nie ma, czy będzie i czy w ogóle jest taka możliwość - nie wiem.
Hmyyy ... magazyn gildii = guild bank - tak, to rzeczywiście jest :) jednakże jest to właśnie raczej bank, do którego wkładamy rzeczy nam niepotrzebne a przydatne dla innych lub bierzemy to co się nam może w grze przydać. Nie jest to na pewno magazyn w którym możemy trzymać swoje rzeczy, kiedy zabraknie miejsca we własnym storage (tak zrozumiałem intencję Twojego pytania).
DGorim
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 73



« Reply #2 on: March 18, 2013, 11:26:30 AM »

Więc odpowiem od końca :)

Jest magazyn gildii (guild bank) znajduje się na flocie w sektorze Trade, niestety osoby posiadające konto f2p muszą wykupic dostęp do guild banku, można kupic za cartel coins lub za credyty od graczy. Co do materiałów do craftu to raczej tam nie składamy, bardziej itemy dla innych graczy którzy nie maja kasy/lepszego sprzętu, mogą sobie za darmo wybrac i używac (itemy z guild banku są wyłącznie na własny użytek, nie na sprzedawanie i nie dla companiona, jeżeli już dla companiona to trzeba się zapytac). Guild bank posiada własny system log info, widac kto, co, kiedy wyciąga i wkłada do banku. Materiałów nie skladamy bo podczas grania, expienia zbiera się tyle materiałów ze ma się ich po prostu za dużo, zbieramy tylko materiały najbardziej wartościowe ale one idą do zakładki OPS do której maja dostęp tylko oficerowie i guild master

Co do craftu, w gildii nie ma systemu "za kase" każdy robi dla każdego albo za darmo albo wyłącznie za cenę materiałów potrzebnych do zrobienia danej rzeczy, twestia dogadania się z dana osobą. W gildii jest parę osób ktore maja wszystkie skile craftu na maks wbite, wiec zawsze znajdzie się ktoś kto będzie mógł zrobic prawie wszystko.

Mam nadzieje ze udało mi się odpowiedziec na to chciałeś wiedziec :)
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #3 on: March 18, 2013, 11:43:39 AM »

Jako FTP masz limit dostepnej kasy, ktory jest nizszy od cen na GTNie. Wtedy najlepiej sie dogadac z kolega majacym subskrypcje i splacac mu ratami, ew. z guild bankiem.

Pamietaj, ze pierwsza postac mozesz spokojnie przelewelowac do 50ki na przedmiotach z questow i znaleziskach, ew. lepszy gear we Flashpointach - tak ze GTNem i craftowaniem sie nie przejmuj.

Z Crew Skilli: bierz Biochem i Bioanalysis, ew. Slicing, reszte olej, nie sa tak pozyteczne, a wynajdowanie recept na niebieskie schematy ma tyle sensu co ponowne wymyslanie kola. Ja mam sporo "Reusable'i" wiec moge Ci je zrobic jak sie zgadamy.

Pzdr, Bogy
Nergoth
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Reply #4 on: March 18, 2013, 09:52:13 PM »

Dziękuję wszystkim za szybkie i niezwykle pomocne odpowiedzi. Również serdecznie dziękuję za pomoc w/s doboru Crew Skill`s. Wybrałem Synthwaving i jeszcze jest czas żeby niepotrzebnie nie pchać się w zbędny Skill.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
DGorim
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 73



« Reply #5 on: March 19, 2013, 03:33:56 PM »

Co do wyboru crew skill dla f2p to proponuje Slicing, dlatego ze podczas expienia bedziesz trafiał na boxy, szafki, terminale, itp. które będą zawierac czysta gotówkę, na początku nie jest tego wiele ale na 50 lvlu max slicing można wyciągnac sporo kasy, plus za wysyłanie companionow na misje będziesz dostawał materiały do robienia agumentow i agument kit, na tym tez można dorobic. Dodatkowo obnizy koszty w przyszłości wyagumentowania całego setu, który potrafi naprawdę sporo kosztowac.

Więc proponuję Slicing.
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #6 on: March 19, 2013, 05:48:46 PM »

Co do wyboru crew skill dla f2p to proponuje Slicing, dlatego ze podczas expienia bedziesz trafiał na boxy, szafki, terminale, itp. które będą zawierac czysta gotówkę, na początku nie jest tego wiele ale na 50 lvlu max slicing można wyciągnac sporo kasy, plus za wysyłanie companionow na misje będziesz dostawał materiały do robienia agumentow i agument kit, na tym tez można dorobic. Dodatkowo obnizy koszty w przyszłości wyagumentowania całego setu, który potrafi naprawdę sporo kosztowac.

Więc proponuję Slicing.
Dobra rada, do tego kaska z Lockboxow wystarcza na dalsze rozwijanie tego Crew Skilla wiec nie potrzeba dokladac do interesu.
Nergoth
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 4


« Reply #7 on: March 19, 2013, 10:17:02 PM »

Zatem nie pozostaje mi nic innego jak posłuchać dobrych rad doświadczonych imperialnych wojowników.
Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
Pages: [1]
  Print