Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Poważny problem  (Read 6690 times)
Akasha
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« on: September 15, 2008, 04:44:44 PM »

Chyba sobie odpuszczam ten server z paru powodów :

1. Pracuje do 16.00 i jestem w domu około 17.00 i tu kolejka 309 na 309 z czasem ponad 2h
2. To dopiero headstart, a co bedzie po oficjalnym starcie???

Nie mam zamiaru czekac pare h by sie tylko zalogowac i zaraz pójść spać :(

Może jakies propozycje??? Wiem że niektórzy nabili może już jakiś wysoki lvlek ( sam mam 7) ale trzeba pomysleć przyszłościowo.

Czekam na jakies pomysły.
Asmodeus
Gość
« Reply #1 on: September 15, 2008, 04:52:06 PM »

In terms of how our rollout plan looks like, here are some more details:

1) On day one, our population cap on each server will start at 1/3 of its total cap and then move up to ½ on a rolling basis. We can raise that number any time, no restart of the servers are necessary.

2) As a server approaches cap, we will either raise the cap again or deploy another server of that type. Deployment of a server takes only 30 minutes and our intention is that there are no server queues during the CE/SE period.

3) By day 2, we will raise the server cap of all servers to 2/3.

4) By day 3, we will raise the server cap of all servers to its full cap.

5) Each server’s cap is a bit soft and even our top cap is less than the servers can handle.

6) Depending on how many of our CE/SE players take advantage of the head start, we will add more servers as necessary throughout the entire process.

Once again, our plan (not our goal, but our plan) is to deploy servers as needed to *avoid* long server queues whether it is in the Head Start or beyond. Please keep in mind we needed to have some queuing in Open Beta so we could test the code before launch.

Here’s the list of the next servers of each type that are queued up so that guilds can start making their plans.

We will not open all the CE/SE servers at launch for a number of reasons, one of which is that doing so would be unfair to the SE players who might also want to come into a “fresh” server just like our CE people. We also will not open all the servers we have racked at SE launch as the same reasoning applies to people who didn’t pre-order the game. We will not open all our servers at launch as well since that could lead to servers with too few people in the beginning if people spread out too much.

If this plan doesn’t work, you can expect us to make changes on the fly and/or after launch including free transfers as necessary.

Mark Jacobs

wiec capa zwieksz a dzis i jutro i next  18 , pozatym jesli  nadal beda kosmiczne kolejki po 18  to pewnie dostaniemy free transfer  wtedy sie ugadamy z innymi gildiami ,albo sami damy drapaka.
Pozatym dostalismy 16 dni za free  wiec czas mamy na stestowanie co bedzie dalej.

max kolejka w jakiej bylem to 402 osoby   max tak jak oni pisali to 1500  sadze ,ze jakies rozwiazanie na szybsze wbijanie maja i go zastosuja, bo przecie 1500 osob w kolejce to bybylo 7 godz z hakiem czekania.

Pozatym wszystkie servery core eng  maja kolejki 200-300  u nas dochodzi do 400.  Pozatym sporo osob jest bez gildi u nas i jak postawia servery to szansa ,ze pare setek ludzi sie przeniesie.  Trza odczekac tydzien.
akumas
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 60


Atena - mądra wojowniczka


« Reply #2 on: September 15, 2008, 05:05:46 PM »

Jak otwierali WoW-a też były niesamowite kolejki, w AoC były lagi. Ja sie już przyzwyczaiłem , za 10 min bede online a czekałem w kolejce 24x / 3xx nie bylo az tak zle
Atlanta
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 211


WAAAGH!!!


« Reply #3 on: September 15, 2008, 11:56:41 PM »

Cierpliwości trzeba poczekać wszystko się wyrówna. Jak nie to się przeniesiemy. Właśnie ma 180 osób przed sobą i tylko 8 minut do przeczekania :) Więc jak widać coś się z tym dzieje jednak.
Nergal
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 198


El Commendante AoC


« Reply #4 on: September 16, 2008, 01:39:40 AM »

Czekać trzeba to fakt, ale  plusem jest to że jest dużo Orderu. Nie tego się spodziewałem ale nie jest zle ponoć.
Jak raz już stworzę postać to nie będzie mi się chciało jej tworzyć na nowo na innym serwie, chyba że będzie możliwość przeniesienia konta z postaciami to wtedy może.
trzeba pamiętać że to nie jest jeszcze full limit serwera. Jeszce  cap będzie podniesiony.
akumas
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 60


Atena - mądra wojowniczka


« Reply #5 on: September 16, 2008, 07:34:32 AM »

o 23:30 było 160 o 5 rano zero kolejek.

Pamiętaj że na razie cap = 2/3 pełnej wartości. Jutro będzie 80%-90% maxa a jak będzie za mało to 100%+ (serwery mają zapas mocy i mogą wielkość regulować programowo bez konieczności restartu serwerów)
Akasha
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Reply #6 on: September 16, 2008, 08:23:44 PM »

godz 20.30 Jestem 490 i 2h czekania. Goodluck. To jest 2/3 a jeszcze nie ma oficjalnego startu. fck it
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #7 on: September 16, 2008, 08:28:03 PM »

Zaczynam mieć podobne odczucia co Akasha - nie wszyscy mają tyle wolnego czasu żeby stać godzinę w kolejce a później jeszcze grać. Jak mam 2 godzinki czasu wieczorem, które mogę poświęcić na granie to nie chcę tego tracić na jakieś oczekiwania.
A te 1/3 czy 2/3 jakoś do mnie nie przemawiają - to preorder jest i graja tylko ludzie z wcześniejszym dostępem - nie wyobrażam sobie co będzie po 18 września.
Na razie jeszcze czekam ale jak to się nie zmieni przez najbliższe kilka dni to niestety ale chyba zrezygnuję z tego serwera.
Gonan
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 152



« Reply #8 on: September 16, 2008, 08:40:13 PM »

No nie, to nie widzicie że to problem prawie wszystkich serwerów. Goa nie wyrabia i dopóki tego nie opanują  to gdzie nie pójdziecie i tak wszędzie będzie to samo.
Jak decydowaliśmy sie na ten serwer to miał takie same niskie prognozy zaludnienia jak i inne. Dwa najbardziej oblegane odrzuciliśmy.
Jak widać w tym temacie nie można niczego stu procentowo przewidzieć. Jeżeli komuś nie zależy na graniu w dużym klanie to może próbować szczęścia na innym serwie. Ale taki bez kolejek to może traficie po premierze gry jak już postawią wszystkie planowane serwery.
Akasha
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 11


« Reply #9 on: September 16, 2008, 08:54:15 PM »

No nie, to nie widzicie że to problem prawie wszystkich serwerów. Goa nie wyrabia i dopóki tego nie opanują  to gdzie nie pójdziecie i tak wszędzie będzie to samo.
Jak decydowaliśmy sie na ten serwer to miał takie same niskie prognozy zaludnienia jak i inne. Dwa najbardziej oblegane odrzuciliśmy.
Jak widać w tym temacie nie można niczego stu procentowo przewidzieć. Jeżeli komuś nie zależy na graniu w dużym klanie to może próbować szczęścia na innym serwie. Ale taki bez kolejek to może traficie po premierze gry jak już postawią wszystkie planowane serwery.

Z tego co inni mówią to nie wszystkie mają full. A jak mają to nie czekają w 400+ kolejce. Poczekamy i zobaczymy, ale z tego co widze to będzie porażka 18-tego. Bede chyba grał tylko w weekendy, albo wogóle zrezygnuje.
Asmodeus
Gość
« Reply #10 on: September 16, 2008, 09:41:11 PM »

Zrobicie jak chcecie, ale na naszym servie gra NIhilum(najbardziej hardcorowa gildia wow + masa innych  dobrych gildi    co znaczy ,ze  moze byc gorzej niz jest bo sporo noobow bedzie sie chcialo dostac do zajebistej gildi.  Z drugiej strony  takie gildie daja gwarancje ,ze na tym servie bedzie sie dzialo. Sadze ,ze bedzie pozytywnie.
Dadolo (KARAYAN)
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 20


« Reply #11 on: September 20, 2008, 03:38:55 PM »

Czesc,to zaczyna byc naprawde problemem,to czekanie w kolejce,ja chce grac a nie czekac!!!
Wczoraj 30 min,dzisiaj 55 minut czekania (21.09)

Czy ktos ma pomysl na ten problem?

Adpiaha
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 71


Every sound monotone, every color monochrome...


« Reply #12 on: September 20, 2008, 10:40:50 PM »

@up

Dolacz do Twierdzy Order :) Na Axe Bite Pass serwerze :)
Fatum
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #13 on: September 20, 2008, 11:11:08 PM »

23:07 ........ 370 kolejka ...
ja 300 -> 30 minut czekania ....
jest to nie powiem - tragiczne ... niekiedy przez to mam ochote wystrzelac wszystkich ponizej 25 roku zycia :D


dla mnie chorym pomyslem bylo wybieranie servera najbardziej obciazonego ... i to dlaczego - bo sa tam .... (no nie wazne kto - mnie to nie interesuje)

z gildi .. jak narazie korzysci nie mam - jedynie takie, ze moge sobie posiedziec i pogadac z ludzmi - ale to i moge na innych serverach ...
czekanie w kolejce - coz jest to dla mnie marnowanie czasu
ale kompow mam 2 w domu i w tym czasie np. siedze sobie na forum :D
Dadolo (KARAYAN)
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 20


« Reply #14 on: September 20, 2008, 11:23:31 PM »

Niechce grac po stronie order,niema tam zadnej ciekawej postaci,lubie tankowac,a krasnal jako tank jakos mi nie pasuje,a te elfy to sa niedorobione(animacja),ale black orc wyglada cool!!!!

Jest godzina 22.20 i od godziny czekam!!!

Takiego czekania to ja jeszcze niewidzialem nigdzie,i niewiem co gorsze AoC z bugami czy WAR z czekaniem na granie >:(
Pages: [1] 2
  Print