Pages: 1 2 3 [4] 5
  Print  
Autor Topic: Kto jest GMem?  (Read 35084 times)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #45 on: January 18, 2013, 08:23:38 AM »

Ponieważ zostałem trochę wezwany do tablicy to pozwolę sobie coś napisać.

Przede wszystkim dzięki Kass za zaufanie. Miło przeczytać takie słowa.

Co do lidera - skoro nie ma w grze jakieś wielkiej roli dla niego, a socjal w gildii jest na przyzwoitym poziomie, ludzie się dogadują i nie ma większych spinek, to nie widzę powodu żeby na siłę szukać nowych rozwiązań. Póki co jest w miarę aktywny GM, oficerowie jak słyszę działają, ludzi nie ma za dużo - wszystko hula ok (w takich okolicznościach gry jaką daje nam ToR).

Ja, przyznam bez bicia, siedzę na f2p, logują się rzadko ( i to często po stronie Imperium) i nie mam możliwości angażowania się w życie gildii, wspólne wypady itp (jak się okazało posiadania dziecka to ciężka harówka i po robocie staram się odciążyć żonkę, która ciągnie już ostatkiem sił). Swoją drogą cieszę się, że nie mamy w gildii większych restrykcji, bo inaczej już ktoś chciałby mnie z niej wykopać ;)

Mając już trochę (lecz ciągle niewiele) doświadczenia w zarządzaniu gildią, coraz bardziej przekonuję się, że im mniej zasad i restrykcji, a więcej rozsądku i chęci współpracy tym to wszystko lepiej działa. W ToR nie widzę większej potrzeby zarządzania gildią - jedyne ustalenia w kwestii raidów i dropów mogą spokojnie być omawiane przed samym wypadem przez oficera/raid lidera - i tyle.
A w pozostałym przypadkach cieszmy się grą i bawmy się razem.
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #46 on: January 18, 2013, 12:00:50 PM »

Nie wiem czy moje zdanie ma jakieś znaczenie, ale jestem za tym by funkcję honorowe w social guild pełnione były przez osoby które maja dobrą opinię, chęć i energię do zrobienia czegoś na rzecz gildii i osób w niej będących.  Dlatego wnioskuję o przekazanie na rzecz Ozziego funkcji GL Twierdzy po stronie republiki.

Bez obrazy Kass, pewnie nie kojarzysz mojej skromnej osoby, Egit Aenor vel Edmund vel X postaci z innych otchłani czasu i przestrzeni . . . do Twojej skromnej wiadomości pełniłem funkcję oficera i zastępcy CO w odległych czasach i nie zamierzam pełnić takiej funkcji ponownie. Z uporem maniaka powtarzacie (dyskutanci w tym topiku) że jest zajebiście jak jest, ze Twierdza to social guild itd i odnoszę wrażenie że moją propozycję traktujecie jak zamach na ... co własnie ... bo jak piszecie ta funkcja nic nie znaczy i nie ma żadnej wartości poza organizacyjną ... ot jedna osoba więcej na liście do której można napisać po invita, koniec i kropka. Nie rozumiem dlaczego jakoś nikt tego nie zauważył. 
A teraz z grubej, konfliktowej rury -> naprawdę mi wisi czy dostane oficera czy nie, ciało decyzyjne nie czuje potrzeby dodania jednej osoby na liście do kontaktu, no problemo, jeden obowiązek ( społeczny ) mniej dla mnie. Co do funkcji oficera od banku - chyba wyraźnie napisałem ze do tego nie jest mi potrzebna funkcja tylko rozmowa z CO lub  XO. Z mojej strony EOT.

A co do dyskusji na temat użytkowania banku gildii, o którym nikt nic nie wie i nikt nie widzi zastosowania i nie ma żadnych zasad - poproszę o dostęp dla wszystkich BO od rangi pełnego członka guildii wzwyż ... a ja spłodzę prostego posta z prośba o wrzucanie tam przedmiotów purpurowych z zakresu lvl 10-49 do swobodnego użytkowania przez osoby o lv poniżej 50 na potrzeby lvlingu oraz recki crafterskie. Potrzebny jest tylko ktoś kto raz na jakiś czas wyczyści sloty z zalegającego dropu i sprzeda je np na markecie a kredyty wpłaci na konto gildii.
Kolejny EOT z mojej strony.
Modnok
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #47 on: January 19, 2013, 03:01:20 AM »

Tak czytam twoje posty i wnioskuje z nich dużo dobrego zapału z twojej strony. To super bo każdy zapał do wniesienia czegoś uważam za dobry. Natomiast wiele tematów z twoich wypowiedzi nie rozumiem ale nie muszę wszystko rozumieć, dlatego proponuje sobotę albo niedzielę, podaj godzinę która by ci pasowała, spotkamy się na tsie ( przypominam ci namiary: twierdza.dyndns.info haslo:swtor z tego co pamiętam) pogadajmy może o tym? Nie sądzisz, że tak było by szybciej łatwiej itd? Nie sądzisz, że wypadało by się lepiej poznać? I wtedy może zbudujemy lepszy świat i lepsze jutro dla Twierdzy, dla nas wszystkich. Wspólnie oczywiście ale nie zapominając oczywiście tej "iskry" która wywołała te znakomite zmiany czyli Ciebie :) będę czekał na ts z niecierpliwością :) ( PS w sobotę po 19 mnie już nie będzie a w niedziele dopiero od około godziny 16 będę zdolny do komunikacji tak wiec czekam :) )
Kassei (Claymore)
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #48 on: January 19, 2013, 05:41:05 PM »

No to przeprowadźcie jakieś wybory (np. ankietę) kogo ludzie chcą na GMa i czy w ogóle chcą jakiś zmian. Można też wybrać nowego lidera na drodze dyskusji. Nie będę blokował żadnych rozwiązań w tej kwestii pod dwoma warunkami:

1. oficerami mają pozostać osoby, które mianował Khelegros
2. wybór nowego GMa musi zaaprobować starszyzna Twierdzy

Zaznaczam, że ja nie startuję w wyborach. Mogę jedynie zgodzić się na bycie GMem na zasadzie obecnie panującej (tymczasowo aż do znalezienie lepszego rozwiązania).
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #49 on: January 21, 2013, 09:39:09 AM »

Czego konkretnie Wam brakuje, co wymaga zmian kadrowych?
Modnok
Moderator
Mędrzec
*****
Offline Offline

Wiadomości: 344



« Reply #50 on: January 21, 2013, 02:23:45 PM »

Niczego nie brakuje i jest wszystko dobrze, a jakieś zmiany kadrowe? Pierwsze slysze.
SzacH
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 112



« Reply #51 on: January 22, 2013, 11:38:04 AM »

Napisze tak.

Nie podoba mi się ton niektórych wypowiedzi, i nie podobają mi sie tez propozycje zmian.
Jestem w gildii od czasu jeszcze bety i przeszedłem z nią pełną drogę wzlotów ( 400 członków  po 90 osób online) do 2 osób aktywnych.

Nie widzę potrzeby jakikolwiek zmian - zarówno od  strony GMa, czu osób funkcyjnych których jest wystarczająco dużo by gra i administracja  gildią w grze przebiegała sprawnie.

Zawsze opieraliśmy się nie na regulaminach ( albo nie wyłącznie) a na zdrowym rozsądku, rozmowach i koleżeńskim fajnym podejściu. To pozwoliło nam wrócić do gry całą poprzednią aktywną ekipą i powoli odbudowywać Twierdzę w SWTOR.

Temat gildyjnego banku nie powinien tu być przedmiotem dyskusji bo miało by to sens przy 300 osobach online. Nas to nie dotyczy.


Tak jak pisał Aldarian i Clay - do 50Lvu nie ma sensu czegokolwiek tam wkładać. Za szybko sie leweluje, system modyfikacji i upgrade gearu w grze jest az za dobry.

Kraft endgejmowy jest też rozwiązany i zależy od aktywności osób rajdach oraz od uzyskanego dropu. Najcenniejsze matsy sa w rekach 1-2 gildiowiczów ( moim lub Qho) po to by zamawiać zgodnie z umową sprzęt w zaprzyjaźnionej gildii. System jest aż za bardzo szczelny ;)

Kraft i potrzeby z tym związane do 50lvlu jest zgłaszany via TS paszczą, lub ingame przez czat. Nie ma z tym żadnych problemów by kogoś wspomóc czy to gearem czy kasa czy matasami.

Do tej pory pod katem działania gildii, rekrutacji, przyjmowania ingame, rajdów wszystko przebiegało sprawnie. Nie ma potrzeby niczego zmieniać.

Poziom obowiązków vs przyjemność z bycia osobami funkcyjnymi jest moim zdaniem optymalny.

Wiec podsumowując  - zmianom mówię NIE.
Jeżeli w ogóle to przy większej ilości ludzi online w miare potrzeb jeżeli takowe będą.

osoba Claya jest aż nadto wystarczająca do prowadzenia gildii - tym bardziej że wszyscy mają do niego zaufanie.
Oficerowie też wiedzą co mają robić ( a jest ich w tej chwili z uprawnieniami ingame pewnie 6ciu) to aż za dużo jak na 20 osobowa gildie.

To co mnie niepokoi to parcie na szkło, co poniektórych wbrew temu co się dzieje ingame i wbrew potrzebom jakie są obecne w gildii. Wystarczyło tylko by gildia sie podniosła z niebytu i mamy już pierwszych kandydatów na króla... pfffffffffff.
Proponuje zejść co poniektórym z chmurek na ziemię.

Zamieszanie nie jest nam potrzebne i skończmy ten pusty watek na tym etapie.

Jak ktoś chce o tym podyskutować ze mną zapraszam ingame na TSa ( btw przypominam delikatnie wszystkim że jest obowiązkowy w tej grze) frekwencja nie zachwyca.

Chętnie wyjaśnię werbalnie swoje stanowisko w tej sprawie .

Pozdro
SzacH















Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #52 on: September 22, 2013, 08:21:52 PM »

Kto był ostatnio GM po stronie republiki?

Bo dzisiaj okazało się że ja nim jestem ;) Nie wiem czy ktoś mi range przekazał czy sama przeskoczyła?

Póki co jeszcze przez 25dni będę grał w miarę aktywnie, więc stanowisko mogę ponosić. Zarządzać nie ma za bardzo czym bo w prime time w porywach do 5 osób się loguje.
Jeśli jednak ktoś aspiruje do funkcji guild mastera to jestem otwarty na propozycje.
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #53 on: September 25, 2013, 10:52:58 AM »

Dostałeś GMa, ponieważ poprzedni się nie logował przez 8 tygodni.
Zabawna pointa do całego wątku.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #54 on: September 25, 2013, 09:17:45 PM »

No cóż. Może jestem nieskromny, ale mogło trafić gorzej (już zresztą raz mieliśmy totalnego randoma na GM).

Zresztą jak pisałem wcześniej - i tak nie ma za bardzo kim zarządzać.
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #55 on: September 27, 2013, 11:53:16 AM »

Inkwi jak będzie ci się kończyć subskrypcja i nie najadzie się nikt kto to pociągnie możesz wrzucić na mnie, mam ważną subskrypcje jeszcze ok 2 miesięcy.
Mogę podać telefon np. Huriel żeby jak będzie potrzeba oddać komuś GM-a to się zaloguje.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #56 on: September 28, 2013, 12:07:16 AM »

Spoko. Istnieje duże prawdopodobieństwo że zostanę na dłużej.

Chce sage do 55 dociągnąć, a potem może mojego agenta podciągnę.
Gilgas (Ruttar)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 194


« Reply #57 on: September 28, 2013, 10:17:58 PM »

no to nie widze problemu :)
SzacH
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 112



« Reply #58 on: November 09, 2013, 08:01:15 PM »

Cześć

chciałbym tylko podsumować że GM przeskoczył automatycznie na Inkwiego ze względu na brak mojego logowania, Dostalem GMa od Cassa co by otrzymać poprzedni stan.

Wiele osob jak zwykle przed dodatkiem wraca do gry ze mną włącznie wiec poprosze o oddanie mi statusu GM ( widzę że ma go Chundred). Pozostaje też kwestia kasy która była w banku gildiowym ( wyfarmiona przez ludzi na OPsach) widzę że jest jej zdecydowanie mniej wiec poproszę o informację ingame co sie z nią stało.

Wszystko tym samym wróci do poprzedniego stanu.

Pozdro
SzacH
SzacH
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 112



« Reply #59 on: November 10, 2013, 01:10:20 AM »

Chundred dzięki za przekazanie GMa.
Pages: 1 2 3 [4] 5
  Print