Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Tailor - pierwsze schody  (Read 13838 times)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« on: March 19, 2012, 11:01:11 AM »

Odkąd pomnę, uwielbiałem w grach rzemiosło i nawet ongiś próbowałem tworzyć z ekipą rzemiosło doskonałe na bazie NWN, ale zostało na wspaniałej teorii. I oto poznając LOTRO, dochodzę do wniosku, że nareszcie crafting, w swojej prostocie i różnorodności daje czadu. Więcej, wymusza współdziałanie, zmusza do myślenia, choć również zależy od szczęścia i... pieniędzy.

Sugerując się poradami i własnymi zainteresowaniami, wybrałem główną profesję Tailora/krawca. Dobrze się sprawdza dla początkującego bohatera, gdyż w sklepach brak adekwatnych itemów do poziomu, a dropy nas interesujące są wyjątkowo rzadkie. Wszystko fajnie, ale dla mojego krawca (apprentice master, journeyman /almost/ master i expert początek)  zaczęły się schody:

Wypadły mi dwie ciekawe recepty, dostępne dla journeyman'a, lecz komponenty potrzebne do wykonania stanowią póki co, barierę. Chodzi mi mianowicie o takie rzeczy jak:
Tough Leather Pad (kurde, z teorii wyczytanej w necie, powinien to być komponent dostępny do zrobienia przez tailora journeyman'a, a mój tailor nie ma. Czy muszę to kupić gdzieś (receptę), czy dostępna w gildii tailorów, inna droga? Znalazłem w necie treść recepty na ten komponent i tu następne schody:
- Polished Bloodstone (a pewnie i inne polished kamienie będą przydatne, no to już robota jubilera, czy można to kupić od NPC, czy tylko od Graczy jubilerów? Z jubilerami, chyba wiąże się jeszcze jeden komponent, którego nie znalazłem u kupców, jak do tej pory. Jeden dostałem od kumpla, drugi wypadł mi RAZ z mobka, czyli
- Sapphire Shard (i inne shardy, w necie wyczytałem, że te odłamki kamieni wypadają z mobków, ale tuszę, że jubiler może też mieć takie shardy ze szlifowania?

No kurde stanąłem w miejscu trochę, bo te recepty na czapki, buty, płaszczyk, zbroję, rękawice są ciekawe, jak na poziom 20 :P myślę, że starczyłyby nawet dla 25 lvl Postaci, która nosi medium lub light armour.
 
I na koniec, proszę o sprostowanie, ale ponoć najlepsze recepty dostaje się w gildii, a z tego, co doczytałem, gildia tailoring znajduje się w miejscu, niedostępnym dla graczy free... The Tailor's Guild-hall is located in Esteldín.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #1 on: March 19, 2012, 11:08:37 AM »

Single use recipes, czyli recepty jednorazowego uzytku zawsze wymagają trochę więcej zachodu, czyli:
- jeden składnik z kamieniem jubilerskim (bloodstone, ruby, adamant, beryl, dawn-rose)
- shard (shappire shard, ruby shard, adamant shard, beryl shard, mithril flake, rhi-helvarch sigil)

Kamyki oszlifowane możesz zakupić na AH lub dostać/kupić od ludzi parajacych się jubilerką.
Shardy dropią z rare mobów (zwykle sygnaturki lub elitki, zdarzają się przypadki, że lecą z normalnych mobów lub z master elit czy nemesisów), a te wysokolevelowe blyskotki (mithril flake i sigil) można wykopać z rudy, zebrac z drzewka lub ze skrzynek ze zwojami (Scholar).

Poza tym wszystkie shardy/mithril flake/sigil można wymienić za marki w skirmish campie (u kolesia z Crafting). Cenowo wychodza dośc atrakcyjnie.
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #2 on: March 19, 2012, 11:14:18 AM »

Quote
Polished Bloodstone
Niektóre recepty wymagają składników z innej profesji - w przypadku tailora będą to produkty jubilera  i kowala ( oszlifowane kamienie i stopy metali).
Niestety nie da się tego kupić u vendora a jedynie zdobyć od innych graczy mających daną profesję lub kupić na AH.
Shardy obecnie jest bardzo łatwo zdobyć, gdyż prócz tego że wypadają z mobów to są jeszcze na nie questy powtarzalne. W przypadku sapphire shard są to chyba questy w GB i na początku LL.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #3 on: March 19, 2012, 11:14:30 AM »

Niskopoziomowe shardy leciały też bodajże z questów powtarzalnych. Np. w barrowsach na zachód od Bree (te wichtowe wzgórza) jeden NPC daje quest na sapphire shard, który można wykonać trzy razy. Podobnie Na bagnach Lone Langs (te południowe bagna) był quest na ruby shard.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #4 on: March 19, 2012, 11:16:46 AM »

a fakt - i na northern Bree-fields, niedaleko jeziora - poluje się na żółwiki i orki :)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #5 on: March 19, 2012, 11:18:29 AM »

No i już jaśniej :) dzięki serdeczne.
A jak ma się sprawa z receptą na komponent Tough Leather Pad, której mój tailor nie ma i sprawa dostępu do gildii w Esteldín (musze wydać kasę?).
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #6 on: March 19, 2012, 11:22:26 AM »

Do Esteldin spokojnie dojedziesz na free acc, nie mam pojecia tylko czy Cie do środka budynku gildiowego wpuszczą. Aby się zapisać do gildii trzeba chyba mieć experta zrobionego.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #7 on: March 19, 2012, 12:21:13 PM »

Ale though leather pad powinienes miec normalnie w zakładce components. To nie jest recepta ani jakiś drop, dostaje się ja automatycznie.
Poza tym gildia i tym samym recepty gildiowe są od poziomu expert.
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #8 on: March 19, 2012, 12:22:37 PM »

kurde... może muszę mieć pełnego mastera (złote kowadło) w journeyman? Dzięki.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #9 on: March 19, 2012, 12:25:52 PM »

Nie to jest tzw. default recipe. Poszukaj, musisz mieć.
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #10 on: March 19, 2012, 12:29:22 PM »

http://lotro-wiki.com/index.php/Item%3ATough_Leather_Pad_Recipe

Quote
This recipe is granted automatically when starting this crafting tier.
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #11 on: March 19, 2012, 12:30:21 PM »

no zajrzę dokładniej wieczorkiem i... zameldujem ;)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #12 on: March 19, 2012, 12:54:30 PM »



Tough Leather Pad

Polecam również Lorebook :)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #13 on: March 19, 2012, 12:59:20 PM »

No właśnie czytałem te stronki już dzisiaj, stąd temat, bo wczoraj nie mogłem znaleźć w komponentach journeymana Tough Leather Pad. Albom ślepy, albom... ślepy! 
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #14 on: March 20, 2012, 07:35:44 AM »

No właśnie czytałem te stronki już dzisiaj, stąd temat, bo wczoraj nie mogłem znaleźć w komponentach journeymana Tough Leather Pad. Albom ślepy, albom... ślepy! 

ekhm...
Pages: [1] 2
  Print