Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Print  
Autor Topic: Wyrzucenie z gildii  (Read 34729 times)
Kaowiec
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



« Reply #30 on: August 11, 2011, 01:56:43 PM »

Inkwi dobrze mowi wypadalo by troche zaciesnic grono bo w pewnym momencie zaczelismy rozdawac oficerow wlasciwie to nie wiem za co chyba za staz grania w Twierdzy. Zmiany w regulaminie tez sa potrzbene co prawda to juz dyskusja ma inny post ale ja na dobry pocztek zlikwidowal bym "40 tysiecy" ostrzegawczych gwiazdek, jedno ostrzezenie powinno wystarczyc. Obranie jakiejs wspolnej drogi tez jest niezbedne bo inaczej to bedzie walka z wiatrakami.
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #31 on: August 11, 2011, 02:11:15 PM »


El, za bardzo chyba przejąłeś się zmianą lidera? Dla mnie obecna sytuacja to danie szansy Napadziorowi, ale nie oznacza że jeśli nie będzie nam odpowiadały jego wizje to mamy siedzieć cicho. Szkoda że nie zaczęliśmy najpierw rozmawiać, a dopiero potem myśleć o tak radykalnych decyzjach.

Nie przejąłem się, napisałem wyżej, że najpierw mnie Charakternik zaproponował rolę lidera i odmówiłem mu.
Nie skreslam Napadziora, uważam, że jako wb lider świetnie się sprawdza, jako GL nie  powiem bo raptem byłem dzień pod jego rządami. Pare miesięcy temu ostro bym protestował bo wówczas się nie nadawał. Od tamtego czasu zmienił się i to na lepsze.
Co do nie logowania się - oczywiście to zbyt daleko idąca myśl, ale na Boga albo choć trochę coś robimy dla gildii, albo po jaka cholerę w niej siedzimy? Ustalenie tego JEDNEGO dnia to naprawdę minimum, które jak dla mnie ma służyć uzbieraniu jak największej ilości graczy w wb. W pozostałe dni można sobie solować, partować, robic sc czy pve.
Mówisz że się zgadzasz z ideą dnia RvR a zarazem twierdzisz że do niczego nie można zmuszać graczy - czy to się trochę nie wyklucza? Dzień RvR nie ma sensu jeśli pozwolimy każdemu decydować co chce tego dnia robić. Dlatego odrobina przymusu jest konieczna. Zresztą zawsze można dogadać sie z wb liderem i postarać się usprawiedliwić swoja nieobecność (pisał o tym Elros).
Nie przeczę sobie, musimy a raczej musicie podjąc pewne decyzje. W gildii casual nie ma miejsca na obowiązkowy dzień rvr. Wszystko z własnej woli.
Dzień rvr robi z Twierdzy semi hard core. I teraz rolą oficerów i GL jest zdecydowanie w jakim kierunku pójdzie gildia. Czy w stronę naprawdę ostrego rvr.  Czy casual. Ciężko być pomiędzy bo prowadzi to do takich sytuacji jak ta z Anabledem.

Zauważcie co się dzieje na serwerze. Ciągła dominacja destro, non stop Altki.
W takiej sytuacji naprawdę trzeba zastanowić się co dalej. Twierwdza wychodowała na swej piersi mnóstwo dobrych graczy, którzy mają ogromny potencjał. Nie wykorzystujemy tego.


Robicie z igły widły zupełnie bez sensu.

Może ale przypomnij sobie co się podziało z paroma gildiami w których nikt nie powiedział wprost co mysli. Porobiły się grupki wzajemnej adoracji etc i szlag trafił je.



Teoretycznie w takiej sytuacji powinien dostać kolejną gwiazdkę, jednak przypadek Anableda jest dosyć szczególny :] Mianowicie już wcześniej deklarował że krótko mówiąc ma w dupie czy jest w naszej gildii czy też nie. Zresztą po wklejeniu screena przez Napada raczej się to potwierdziło. Lubię Anableda jednak nie można powiedzieć że zależało mu na pozostaniu w naszych szeregach :]  (zresztą wiadomo że to destrak :P )
To czy destrak czy nie i bez znaczenia na jego słowa powinien dostać *. Napadzior nie powienien dać się sprowokować.

Dokładnie. Eldricht, po prostu wracaj, napewno jest trochę osób w gildii, z którymi lubisz pograć :] Rage Quitów nie ma co się wstydzić, świadczą o charakterze i gorącej krwi właściciela :P

Niczego się nie wstydzę i nie mam czego się wstydzić. Jest dużo osób w gildii z którymi wręcz uwielbiam grać. Ze względu na charakter, humor etc.
Jest też dużo osób, których cholernie brakuje między innymi Ciebie.
Napadzior kiedyś rzucił świetny pomysł sesji rpg na mumblu. Szkoda, że to nie wypaliło.


Konflikt między Tagiem i Napadem był już od dłuższego czasu, Napad zawsze chciał przekonać Thagirena do swoich racji, Thagiren zawsze kulturalnie odmawiał :] Często mówiłem że wiele cech Thagirena zasługuje na uznanie (uparty, konsekwentny, lojalny itp.) i szanuję go za to, niestety wszyscy mamy również wady, a wadą Thagirena jest to że czasem nie potrafi wypracowywać kompromisów w sytuacjach, kiedy jest to niezbędne. Wydaje mi się że oprócz tego, że pykamy sobie w gierkę tworzymy także grupę ludzi, która lubi ze sobą pogadać, niekoniecznie o zbliżającym się locku :P Dlatego wrzuciłbym na Twoim miejscu na luz i wrócił, myślę jakbyś trochę odpuścił i Napad może trochę odpuści to będzie git, w końcu na całym świecie tak to się załatwia :] no może nie u Gotreka :P Także podsumowując nie odchodźcie zanim nie spróbujecie się porozumieć!


Wszystko się rozpieprza o kompromis.
Oni są w stanie się dogadać ale musi nad nimi czuwać jakaś dobra dusza. Popatrzcie jak oni grają. Jak prowadzą wb.
Co do pogadania o różnych różnościach właśnie wyzej pisalem o np sesjach rpg.

Plusem tej całej sytuacji, mojego, Thagirena i Jokeya wyjścia jest możliwość wyjaśnienia całej sytuacji, rozwalenie układów i układzików a przede wszystkim wypracowanie kompromisu i wspólnego kierunku gildii.

Kao i Inkwi mają całkowitą rację co do ilości oficerów. Jest ich zdecydowanie za dużo.

Moim zdaniem struktura gildii powinna ulec zmianie.
Lider - zastępca - 3/4 oficerów - towarzysze - rekruci.

Inkwi o ostrzeżeniach również ma rację. Jest ich za dużo. Maksymalnie dwa i wylot.

P.S Kiedyś ktoś się śmiał, że wywaliłbym wszystkich i zaczął przyjmować od nowa. To nie jest taki zły pomysł.
Thagiren
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Reply #32 on: August 11, 2011, 03:14:30 PM »

Zapomniałeś dodać jeszcze Meimara, który buntując się przeciw narzucaniu komuś zasad niezgodnych z jego wizja gry z której czerpie radość odszedł przed chwilą. Co do tego co Napad pisał to już mu raz mówiłem, i powtórze to kolejny raz- zapommniał wół jak cielęciem był. Jechał jedzie i będzie jechał po mnie za wbijanie setki ale cóż chyba niektórzy sami zapomnieli jak o 5 rano ci którzy grają w nocy pisali smsa do napadziora bo on chciał zrobić farmerskiego icka, czy też składał sc party w którym razem byliśmy żeby rozpieprzać destraków na sckach. Cóż jak mówiłem wczoraj ciężko mi było odchodzić ale jeśli na moje słowa że : Ja i Jokey mamy ochote iść sami, bo mieliśmy ochote sami iść na jakąś inste przecwiczyć w walce bieganie we dwóch a nie szukać pustej insty na farme to słyszymy słowa : To co wolisz wb pugu od gildyjnego, i kiedy kulturalnie (jak na mnie furiata sam się tym później dziwiłem) mówie dla napadziora że nie o to biega to on mi 5 razy z tym samym pytaniem które napisałem wyżej wyjeżdza to sorry jak się słyszy od gościa z którym przegrało się prawie 2,5 miesiąca swojego życia kulturalnie półsłowkami : zatem mnie ma raczej dla was miejsca w tej gildii no to sorry... Jak mówiłem na mumblu i mówie teraz : Cenię se napadziora jako kolegę i gild lidera twierdzy(pierwszy mu awansu gratulowałem)  ale dla takiego stawiania sprawy i zapominania jakim się było przed 90-tka(farma w party w któreym byłęm ja napadzior charakternik dalner bardzo czesto i sujka i inni) zanim się zorientowało że ibekiem nie da się tak zabijać jak mdpsem i że wysokie sety nie są takie przekoksane) powiedziałem z chłopakami stanowcze NIE. Tyle w temacie więcej się nie będę wypowiadał bo to może i napewno (jestem tego pewien) będzie prowadzić do niepotrzebnych kłótni. Odeszliśmy to odeszliśmy wielu było przed nami wielu będzie po nas taka jest naturalna kolei rzeczy a poza tym ostatnia uwaga: Nie ważne kto nosi jaki sztandar ważne czy ma się z nim ochotę rvrować pve robić czy stać na rynku w altdorfie i afkować. Do gry z Twierdzowiczami nie potrzebujemy barwy Twierdzy.
Kaowiec
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



« Reply #33 on: August 11, 2011, 03:54:30 PM »

NIe chce byc wredny ale wszystko to zaczyna mnie meczyc jak zawsze jak polacy proboja cos zorganizowac to musi skonczyc sie syfem, czytam o buntowaniu sie przeciwko nazuconym zasada unoszeniu sie honorem i tego typu frazesach jednak jak widze tem sam honor i chcec buntu nie dotyczy juz korzystania chocby z jak by nie patrzec gildiowego mumble. Wychodzi na to ze jesli ktos lub cos nam nie pasuje to mozna miec w dupie ale z dobrodziejstw to juz korzystamy bez problemu i udajemy ze wszystko jest ok. NIe chce zeby ktokolwiek odebral to jako bezposredni atak, mumble jest tu poprostu pozluzylo mi tu jako przyklad ktore mozna monozyc, znaczna wiekszosc z gildiowiczow nastawiona jest na baranie a nie na dawanie odsiebie i w momencie gdy cos im nie pasuje to zwyczajnie w swiecie na cala reszte sie wypinaja. Mysle ze zmiany trzeba zaczac od tej wlasnie gildiwoej mentalnosci. Zostanie jako casual czy zmiana na hardcore (choc to akurat nie wyjdzie totalnie skoro mamy problem na zgranie chocby w jeden dzien w tygodniu) nic nie da jesli nie zmienimy wlasnego podejscia.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #34 on: August 11, 2011, 04:06:06 PM »

Ja tu widzę jeszcze jeden problem.
Thagiren - popstrykałeś się z Napadziorem, nie pasuje Ci jego zachowanie i wizja gildii. I z tego powodu wypinasz się na całą gildię. Na wszystkich pozostałych graczy.

Fajnie.

A co do wspólnego grania - pewnie, że nikt nie odwróci się do Ciebie, Jokeya, Maimara, i Eldrichta plecami. Zawsze jak będzie okazja z Wami pobiegamy. Ale podział pierwszeństwa wygląda tak, że najpierw gildia, potem ally, potem randomy - gdzie Wy się obecnie widzicie w stosunku do Twierdzy?

Eldricht powiedz mi jeszcze co z Templum w tej sytuacji?

Napadzior
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 17


« Reply #35 on: August 11, 2011, 04:07:42 PM »

Wszystko to , to sprytne omijanie faktów, w wielu słowach nie widzę szczerości a wysnute przez dłuższy zamysł bez sercowych prostych szczerych emocji fakty, które są zbudowane i wykorzystane tak aby postawić swoją racje w dobrym świetle. W moich słowach nigdy nie było i nie będzie przymusu , ludzie sami idą za mną.

- Żałuje że nie mam screena z paru linijek wyżej , zapomnieliście co pisaliście w sprawie woodkida?
- Rvr day to wasza inicjatywa , wtorek to tylko data umowna.
- Do 90 miałem duże ciśnienie na rr, ale nigdy przed nikim nie zamknąłem w party.

Gdy zobaczę trochę szczerości nie polityki , kumpli z gry nie ofcerów gm itd to pogadam , nie mam ochoty na wchodzenie w gierki i wymądrzanie się.

Moment gdy zostałem GM to dobra chwila na pokazanie swoich antypatii, zasiania troszkę zamętu i sprawdzenia Charakteru. Dziękuję że robicie to teraz , książkowy przykład.
Thagiren
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Reply #36 on: August 11, 2011, 04:14:01 PM »

Gdzie się widzimy w stosunku do Twierdzy? Nie wiem jak chłopaki ale ja się widzę jako randoma.
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #37 on: August 11, 2011, 04:33:07 PM »

No to żeby nie kusiło mnie korzystanie z dobrodziejstw przeznaczonych dla zasłużonych gildiowiczów przeznaczonych wykasuję adres mumbla gildii z programu. Bądź co bądź nie jestem już w Twierdzy.

A tak na poważnie właśnie Thagiren nas zaopatrywał w potki, ciastka etc. Nigdy nic ode mnie nie wziął tak samo Boobo. Ja także nigdy jak mnie ktoś o coś poprosił nie odmawialem w miarę możliwości.

Z Templum nie widzę powodu aby coś zmieniać.

Sprzeczka Thaga z Napadziorem moim zdaniem jest do wyjaśnienia i są w stanie wypracować porozumienie. Musi upłynąć trochę czasu.
Jestem dobrej myśli.


Jeszcze odpowiadając na post Napadziora. Nie wiem jak inni nie będę wypowiadał się w ich imieniu ale ja staram się pisać przemyslane posty.
Na gorąco to bym tutaj i na mumblu porzucał mięsem. Zdecydował się na propozycję Charakternika. Zabrał Wam na pare dni oficerów. Wsadził na jeden kanał mumbla abyście wyjasnili sobie wszystko. Zmusił do grania tylko we 2.
Po paru dniach wszystko by się uspokoiło. Zaczelibysmy grać jako jedna zgrana gildia.
Kaowiec
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



« Reply #38 on: August 11, 2011, 04:42:14 PM »

Ej Eld bez takich mi tu prosze:P doskonale wiem dzieki komu mamy mumble i ile Thagiren narobil sie potek dla naszego guildbanku, tak jak napisalem garstka osob starala sie cos robic, a mumble posluzylo tu poprostu jako pierwszy lepszy przyklad tym bardziej smutne ze te same osoby gdy sytuacja stala sie jaka sie stala nie probuja powalczyc tylko odchodza. A jako ze to wszystko zaczyna przypominac telenowele to mam dla nas wszystkkich piosenke ;D

Jak "Pory roku" Vivaldiego
Zmienia się światło w twoich oczach
Powiedz mi życie coś miłego
Nie pędź tak, proszę, daj odpocząć

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy


Każda rodzina jest jak drzewo
Łamie się chwieje, czas je zmienia
Jak w "Porach roku" Vivaldiego
Szczypta zachwytu, łyk cierpienia

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #39 on: August 11, 2011, 04:43:21 PM »

Kao pocisnąłeś i to bez wazeliny tym cytatem ;D
Kaowiec
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



« Reply #40 on: August 11, 2011, 04:45:56 PM »

No coz zarty sie skonczyly bylem zmuszony wyciagnac ciezka artylerie:D
Napadzior
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 17


« Reply #41 on: August 11, 2011, 05:10:35 PM »

Dobra , Kto wyszedł to wyszedł, nie wchodźmy sobie w parade, kto chce to niech wychodzi a kto nie , niech zostaje , o czym tu dyskutować , ciekawe czy poradzicie sobie bez biegania w Twierdzy,którą opuściliście - w sposób godny dzieci , starczy wam na tyle honoru aby się już nie mieszać ?
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #42 on: August 11, 2011, 05:13:55 PM »

Dobra , Kto wyszedł to wyszedł, nie wchodźmy sobie w parade, kto chce to niech wychodzi a kto nie , niech zostaje , o czym tu dyskutować , ciekawe czy poradzicie sobie bez biegania w Twierdzy,którą opuściliście - w sposób godny dzieci , starczy wam na tyle honoru aby się już nie mieszać ?
.....
Kaowiec
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 57



« Reply #43 on: August 11, 2011, 05:15:58 PM »

Ja generalnie poprostu proponowal bym juz zamknac tego posta zeby nikt wiecej nic nie dopisywal bo czym dalej w to brniemy tym jest coraz gorzej
Vallian
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 44



« Reply #44 on: August 11, 2011, 05:20:39 PM »

Bo tak serio Panowie przyznajcie, wasze powody do opuszczenia gildii wzięły się chyba z kosmosu? Jako osoba postronna, czytająca to co tutaj wypisujecie, nie widzę żadnego konkretnego argumentu. A jeśli tak błahe sprawy są podstawą do opuszczenia gildii, to niestety, płakać za wami nie będę.
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Print