Pages: 1 2 3 [4] 5
  Print  
Autor Topic: Ortografia, interpunkcja, gramatyka  (Read 41851 times)
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #45 on: October 01, 2009, 10:47:31 AM »

Dlaczego nasze wywody to kupa śmiecia? Wypraszam sobie.

Co do dysortografii, jest to jak najbardziej realne. Jak pisałem wcześniej, zacząłem czytać książki bardzo wcześnie, już w pierwszej klasie podstawówki czytałem naprawdę dobrze i płynnie, a pierwsze "prawdziwe" czytadła poznałem w /+- 3 klasie.

W podstawówce pobiłem mój rekord, którym było przeczytanie trzech tomów Winnetou w jeden dzień :) Ale byłem dumny z siebie :)

Może w moim przypadku podobnie jak w przypadku brata Gwyndeith, czytamy po prostu za szybko. Nas nie interesuje wygląd literek, tylko treść jaką przekazują.

Również miałem robione przed egzaminami do szkoły średniej kilkudniowe testy psychologiczne. I Pani jednoznacznie stwierdziła, że nie ma szkoły w której bym sobie nie poradził, niestety, ortografia nigdy nie będzie moją dobrą stroną ;)

Co prawda piszę już bez porównania lepiej niż dawniej. Niestety są wyrazy, z którymi podobnie jak Badalaman mam wieczne problemy. Potrafię napisać w jednym tekście jeden wyraz kilka razy i za każdym razem będzie wyglądał inaczej. Bynajmniej nie wynika to - jak niektórzy usiłują nam wmawiać - z bezmyślności. Po prostu ten typ tak ma i tyle.

Tak jak pisałem wcześniej wszelkiej maści słowniki komputerowe niesamowicie uprościły moje życie i mimo iż, czerwony szlaczek widuję o wiele rzadziej niż dawniej, ciągle daleko temu do stanu normalnie piszącego człowieka.

Natomiast podpisuję się obiema rękoma pod stwierdzeniem iż jeśli masz tego typu problemy i nie raczysz użyć słownika, przed wysłaniem postu / listu itd, itp, oznacza to że jesteś po prostu ... w sumie nie wiem kim, nie chce nikogo obrażać, ale czujcie się obrażeni ;)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #46 on: October 01, 2009, 11:01:55 AM »

Z bardzo prostej przyczyny i nie czepiając się nikogo.

 Kazdy tylko kolo na nowo odkrywa, fajnie ze lubią ludzie książki czytać i ze pomaga im to w pisaniu poprawnie. Ale jak się człowiek wwierci w posty największych "polonistów" to nie jeden "kszaczek" znajdzie :)

 Czytanie jest super, a jak się umie czytać w wielu językach to jeszcze lepiej. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, czy chwalebnego. Jak ktoś czytać nie lubi, to nie wie co traci wiec go głowa nie boli. A jak ktoś lubi to czyta i tez chwała mu za to.  Ale pisać 4 strony postów tylko po to by dojść do argumentów które były już wałkowane kilka stron temu?  Niekończąca się opowieść hihi :D

Keep it commig, mi tam się fajnie czyta te wszystkie mądre rady i zasady.
Kasthor
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 603


I will heal/kill/buff for beer, pie or your wife!


« Reply #47 on: October 01, 2009, 11:23:30 AM »

Bezcenna "opinia" forumowego trolla i błazna... ::)
Nic tylko wydrukować, w ramki wstawić i powiesić nad kominkiem.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #48 on: October 01, 2009, 11:26:03 AM »

Slurze slurze i za uznanie dziekoje.  :o Ramke sponsorUje ale kominek sam sobie bedziesz mosial zbodowac.
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #49 on: October 01, 2009, 11:55:41 AM »

Hmm, nie dość , że Xabbu w roli anty-trollowej to jakaś nowość , to jeszcze sama treść. To , że nikt koła nie wymyśla to prawda , ale powiedz mi , na czym mogłaby polegać dyskusja ?

Tak samo w innych tematach - wchodzi ktoś - przedstawia swoje zdanie - wszyscy klaszczą i koniec topicu . Gdybyśmy w ten sposób podchodzili , jaki sens miałoby FORUM (wymiany opinii w różnych tematach) ... Przecież (tak jak i w tym topicu) niektórzy mają odrębną opinię i ją tutaj prezentują . Ale może się mylę :)
Fanduir
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 23



« Reply #50 on: December 04, 2009, 08:24:18 PM »

Takie błędy w dobie wtórnych analfabetów jakimi są Polacy to nie błędy, jakoś w zeszłym roku na wykładach moja promotorka pokazała jej stare zapiski jak uczyła w tzw "elitarnym" gimnazjum gdzie stawia się na rozwój dzieci, 4 języki obce matematyka, filozofia itd itp. Cudownie ale co drugie dziecko pisało zdania typu:

"Kiedy weshlismy do domu, mam zawołneła nas na obiad i zjedliśmy go. Potem kazała nam pospzontac i puisc z psem na spacer"

Tak więc takie drobne błędy jak napisanie "ktury" a tym bardziej "wogle" aż tak mnie nie rażą ^^.
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #51 on: December 05, 2009, 11:16:37 AM »

Każdy ma swoją granicę tolerancji , Ty akurat masz szeroką ;)
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #52 on: December 05, 2009, 12:53:57 PM »

A co to tolerancja?
Fanduir
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 23



« Reply #53 on: December 05, 2009, 02:57:21 PM »

Właściwie to nie tolerancja tylko wiedza o naszym "kochanym" języku, powiem szczerze że łatwiej jest rozwiązać problem kwadratury koła niż zrozumieć język polski :).
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #54 on: December 05, 2009, 04:09:47 PM »

Takie błędy w dobie wtórnych analfabetów jakimi są Polacy to nie błędy (...)
Tak więc takie drobne błędy jak napisanie "ktury" a tym bardziej "wogle" aż tak mnie nie rażą ^^.

O to mi chodziło raczej :) ... A język polski jest fajny i w dodatku trudny (dla Polaków i dla obcokrajowców) , więc nie ma się co dziwić , że nie każdemu chce się go uczyć . Z tym , że - w odróżnieniu od innych przedmiotów - ten przydaje się na co dzień i miło jednak , gdy ludzie nie robią błędów w co drugim zdaniu - już tych kilku słów można się akurat nauczyć  . Nie każmy ludziom znać pisownię gżegżółki , ale KTURY?? ... bez przesady :P
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #55 on: December 05, 2009, 06:10:18 PM »

Na stos!!
Fanduir
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 23



« Reply #56 on: December 05, 2009, 07:33:40 PM »

Wiesz, generalnie język polski to jest jedna wielka masakra wszystkie deklinacje, morfemy, fonemy przyprawiają mnie o migrenę :). Najlepiej pokazać jak mało ludzie wiedzą o języku polskim pytając się np ile jest rodzajów męskich w naszym języku - 90% odpowiedzi będzie że dwa (męski i niemęsko osobowy) a jest ich aż pięć, a czego nas uczą w szkołach ? Męski, żeński, nijaki i czasem jak się nauczycielce w przebłysku naukowym przypomni to wspomni coś o niemęskoosobowym.
Komciu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 268



« Reply #57 on: December 05, 2009, 11:31:05 PM »

Strzeguły. Olaci te chumanistyczne 5 rocajuf menskich, ale pisanie z błędami w takich słowach jak to przykładowe "ktury" to przesada i brak szacunku do rozmówcy. Bo jak ojczysty język za trudny, to można pisać po angielskiemu na przykład, byle bez błędów. O zasady chodzi. Czasami na prawdę trudno się domyślić o co komuś, kto nie używa interpunkcji ani ą/ć/ę/... znaków a nawet słów, chodzi. I to właśnie rozumiem przez ten sławny brak szacunku, fakt, że odbiorca wiadomości musi trochę pomyśleć, zanim nabierze pewności co nadawca miał na myśli. Bo o słowniczku wbudowanym w przeglądarki nie wspomnę. ^^

Takie tematy są najlepsze, każdy sobie. Można się odstresować, wyładować, nawet nie czytać co napisali poprzednicy tylko dodać coś ze swoich złotych myśli.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #58 on: December 06, 2009, 10:49:22 AM »

O zasady chodzi. Czasami na prawdę trudno się domyślić o co komuś, kto nie używa interpunkcji ani ą/ć/ę/... znaków a nawet słów, chodzi. I to właśnie rozumiem przez ten sławny brak szacunku, fakt, że odbiorca wiadomości musi trochę pomyśleć, zanim nabierze pewności co nadawca miał na myśli.

Zgadza się - napisz "zrobcie mi laske" i czekaj na reakcję:)
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #59 on: December 06, 2009, 12:46:27 PM »

Eee tam , ja nie używam znaków polskich i jakoś nie ma problemu (z rzadka użyję , jak w przypadku w/w ŁASKI ;) ) . Natomiast pisanie z błędami jest be i tyle :) . Jak sie ma pisać z błędami to lepiej nie pisać w ogóle :P .
Pages: 1 2 3 [4] 5
  Print