Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Bankowa karta pre-paid - czy zda egzamin?  (Read 2701 times)
Yllien
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76



« on: May 27, 2008, 12:00:45 PM »

Pytanie jak w temacie: czy ktoś opłacał jakąś grę za pomocą bankowej karty pre-paid. Mój bank (WBK) ma coś takiego w ofercie. Są to doładowywalne karty z numerem IBAN. Zaletą jest nie powiązanie karty z kontem (są one na okaziciela) - ale w tym miejscu zastanawiam się czy tu nie będzie problemu: brak danych właściciela/posiadacza konta (bo de facto tego konta nie ma).
Jeśli ktoś opłacał gry w ten sposób bardzo proszę o info jak to się sprawdza w praktyce.

Pozdrawiam,
Yllien
Thorres
Gość
« Reply #1 on: May 27, 2008, 03:04:04 PM »

Opłacam konto SOE za pomocą właśnie takiej karty. (Konkretnie Visa Pre-Paid z Banku Śląskiego)
A SOE jest wybredne i duzo kart nieakceptuje. Skoro zaakceptowało takiego pre-paida to znaczy że niepowinieneś mieć jakichkolwiek problemów z opłacaniem kont.

Choć to czy karta jest gdzieś akceptowana zależy głownie od banku. Na przykład chcąc zapłacić dwiema takimi samym kartami Visa za jakiś towar mozemy stwierdzić ze karta nr. jeden (wydana przez bank "A") jest akceptowana a Karta nr. dwa (wydana przez bank "B") mimo iz taka sama niejest akceptowana.
Jagar
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Reply #2 on: May 27, 2008, 03:55:52 PM »

Ja oplacam karta Prepaid WBK LOTRO i robie inne przelewy internetowe.Dla mnie ta karta to wypasik. Aoc tez ja przyjal bez jekow wprawdzie jest to Electron ale nie jest to karta kredytowa.Jezeli bedziesz bral to bierz ta z doladowaniem premium.Kosztuje to 15 zeta za wydanie, wydaja od reki w banku w jakies 15 min no chyba ,ze akurat nie maja to poczekasz ze 3 dni. Mozesz wplacac na nia kase przy pomocy bankomatow WBK lub w okienku w banku gdzie nie pobieraja oplat za wplate. Wplacasz dzis i natychmiast mozesz dokonywac tranzakcji. Polecam ja jestem zadowolony.Stan konta sprawdzasz smsem.Maks wplata 500zl maks na karcie mozesz miec ze 2tysiaki.Bank nie robi problemow gdyz jest to karta glownie z mysla o platnosciach internetowych, mozna tez placic w sklepach dostajesz do niej pin.
Yllien
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76



« Reply #3 on: May 27, 2008, 07:32:37 PM »

Dzięki Jagar. Rozwiałeś me wątpliwości :). Właśnie tą premium byłem zainteresowany. Ja mam rachunek z dostępem przez neta więc pewnie będzie możliwość zasilania właśnie przelewem z konta przez net. Czyli luzik :)
Pages: [1]
  Print