Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print  
Autor Topic: Mam kilka pytań odnośnie ŁOTR'a :)  (Read 18653 times)
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« on: November 07, 2010, 09:45:58 AM »

Jak w temacie:
1. Która klasa jest najbardziej popularna, a która najmniej?
2. Jak dużo jest w grze instancji i jaki jest średni czas ich przechodzenia?
3. Czy można wyjść z instancji i kontynuować od miejsca w którym się przerwało    następnego dnia? (oczywiście tym samym składem).
4. Czy jest jakieś PVP, i jeśli już to jak to wygląda?
5. Jak wygląda sprawa zdobycia najlepszych itemów w grze?
6. Czy zdarza się że boss w instancji nic nie dropnie?

To mniej więcej tyle.
Podejrzewam że jak bym dobrze poszperał to na część pytań znalazłbym odpowiedź sam, ale jestem stary i leniwy dla tego proszę o wyrozumiałość oraz konkretną odpowiedź.

Z góry dziękuję tym którzy zechcą udzielić mi odpowiedzi na dręczące ludzkość (czyli mnie:) ) pytania.
Harni
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 653



« Reply #1 on: November 07, 2010, 01:35:19 PM »

1. teoretycznie popularność klas w Twierdzy układa się następująco (od najbardziej popularnej) - hunter, champion, burglar, kapitan, guardian, minstrel, runekeeper, loremaster, warden (dotyczy to osób na 65 lvlu, a na prawdę to różnie bywa, często klas najbardziej popularnych brakuje w grze);

2. ogólnie instancji jest dużo  ;D a ostatnie zmiany zwiększyły ich popularność; z tego co pamiętam to według dostępności levelem są to: GB, GA, Fornost, Annuminas, Helegrod, szkoła, biblioteka, FT, GS, FG, Forges, 16 hall, HoC, WW, HoM, Watcher, DN, żółwik, SH, WP, Dungeons, SG, GB - pewnie o czymś zapomniałem  ;D czas przechodzenia zależy od grupy i instancji - od 15 minut do 5 godzin  ;)

3. zależy od instancji, ale teoretycznie nie, gdyż wyjście grupy z instancji ją resetuje - trzeba zabawę zaczynać na nowo, chyba że instancja posiada locki, czyli podzielona jest na kilka etapów - można wyjść z instancji po zabiciu na przykład czwartego bossa i dnia następnego wrócić aby zabić pozostałą dwójkę - nie koniecznie tą samą grupą, można komuś locki ''sprzedać'';

4. napisałbym że w LotRO nie ma pvp ale creepy by mnie zjadły...  ;D ogólnie jako freep wchodzisz na teren pvp po zdobyciu 65 lvlu, wcześniej może bardzo boleć, jako creep wchodzisz od razu na 65 lvlu, ale jesteś łatwym celem i pewnie będzie boleć zanim przestaną cię bić ;D bawisz się najlepiej w grupach lub rajdach, ale solo też możesz ''pobiegać'' tyle że może zaboleć  ;D

5. itemy z end game zdobywasz chodząc na instancje i rajdy end gameowe, ewentualnie możesz sobie coś ubrać za reputację u różnych frakcji lub jako freep z wysokim rankiem coś z pvp - jak masz szczęście ubierzesz się szybko, a jak nie, to i kilka miesięcy spędzisz na farmie czegoś co i tak za chwilę okaże się zbędne  ;D

6. żeby nic nie dropnął to nie, ale często zdarza się że dropią śmieci zamiast wymarzonych itemków

a tak na serio to warto zagrać i samemu sprawdzić, zanim osiągniesz end game to pewnie trochę rzeczy się zmieni  :P
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« Reply #2 on: November 07, 2010, 02:29:40 PM »

Dzięki za odpowiedź.
Generalnie chodziło mi o to żeby wiedzieć czy warto tracić czas.
Wizja siedzenia w instancji 5h mnie nie bawi.
Jedyna klasa która mnie zainteresowała to hunter.
Pogram trochę jeszcze i zobaczę czy się odnajdę w LOTR.
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #3 on: November 07, 2010, 10:25:13 PM »

Pozwolę sobie na odniesienie się do Twojej wypowiedzi. Jeśli tylko poczujesz, że tracisz czas to przestań grać :) Nic co byłoby na końcu gry nie jest w stanie straconego czasu zrekompensować.
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #4 on: February 29, 2012, 05:31:43 PM »

Starałem się znaleźć odpowiedni temat - a nie jest to łatwe jakby :P Myślę, że ten się nada.

Nawet nie wiem jakie pytania zadawać, namówił mnie na LOTRO znajomy (PONOĆ TUTAJ STAŁY BYWALEC), zatem ściągnąłem plik i zamierzam zrobić klik! Ale zanim zacznę klikać chciałem się... przywitać ;)
Witam zatem wszystkich, jestem tutaj zupełnym żółtodziobem. Nie wiem jak zacząć, nie wiem jaką rasę i klasę (choć po powierzchownym zerknięciu na kilka stron, wychodzi mi na elfa łowcę), nie wiem w jaką krainę kliknąć na początek. Acha, zdaje się, że nick też mi się zgadza prawie (gra/forum) gdyż gra nie dopuściła Kai Man, zatem został Kai_Man.
Co jeszcze, no nie wiem, pogadam może ze znajomym na fejsie, jak wbije.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #5 on: February 29, 2012, 06:24:17 PM »

Witamy na forum :)
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #6 on: February 29, 2012, 06:38:38 PM »

Wszelki duch! Jakże rad jestem, że widzę tę znajomą twarz! Mam nadzieję, że rychło spotkamy się na szlaku, razem z "Twoim znajomym", który chociaż stałym jest bywalcem, to ma też stałe dłuższe okresy niezaglądania do Śródziemia. Zdaje się, że teraz akurat taki właśnie okres nastał.

Przypadkiem gram tym, kim chciałbyś grać Ty, więc w razie jakiś pytań śmiało.

Ah i 64 razy pozdrawiam Panie yyyy eeeee ;)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #7 on: February 29, 2012, 06:48:12 PM »

o matkie boskie i córkie... Prędzej bym śmierci siem spodziewywał niźli Ciebie...

Zatem, po obtarciiu łezki, jaką krainę kliknąć, gdy zechcę łowcę elfa smagnąć?
Jeśli zaś już kliknę, to co dalej?

btw. Ten znajomy wczoraj gadał i namawiał, zatem myślę, że go obudzę za karę, że mnie namówił na tem gerem :P
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #8 on: February 29, 2012, 08:08:08 PM »

Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji ;)

Dla mnie jedyną opcją było stworzenie elfa łowcy pochodzącego z Lorien. Grało mi się bardzo przyjemnie wędrując po małej elfickiej dziedzinie i docierając do osad krasnoludzkich, które były opodal. A później drogą przez Shire, gdzie sie nie zatrzymywałem na długo i aż do Bree, w którym już bawiłem czas jakiś. Dalej zaś... jest wiele ścieżek, które możesz wybrać. Warto cieszyć się każdym kawałkiem gry, nie gnać za questami i punktami na złamanie karku. Wtedy i świat poznasz i z rzeczy prozaicznych - sporo deedów zaliczysz bez żadnego wysiłku.

Rzemiosło - wybrałem pracę w drewnie, bo uznałem, że muszę sobie sam zrobić łuk. Nie jest to szczególnie przyjemny fach, jak i niezbyt popłaca, ale nie żałuję. Warto natomiast zastanowić się poważnie nad jubilerką, bo ma wiele więcej plusów dodatnich.

Itemy - na początku wystarczyły mi z questów. Nie wiem jak to wygląda teraz. Sam robiłem sobie łuk i włócznie, a reszta była nagrodą. Wartościowe, lepsze przedmioty były dopiero przy końcu (wtedy 50 lvl) dlatego bodaj od 47 nosiłem wszystko z rzemiosła i tylko z rajdu warto było zdobyć coś lepszego.

A gra łowcą hmm z mojej perspektywy ma same zalety. Po wszystkich NWNowych postaciach mogłem sobie przy niej odpocząć ;) Samodzielnie radzi sobie dobrze, a w drużynie moim zdaniem jest wartościowym siewcą obrażeń, pod warunkiem, że nie przeagowruje i umie gospodarować powerem. Znajdziesz oczywiście wielu, którzy Ci powiedzą, że gra się nim nudno i ma za mało zróżnicowanych umiejętności itd. ale to tylko malkontenci ;)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #9 on: March 02, 2012, 01:05:10 PM »

No dobra połaziłem tu i tam (nawet ze starym znajomym, który wlał mi za dużo info na raz :P ), popatrzyłem na panel gracza i chyba za stary jestem by zapamiętać to wszystko... :P Ale klasa i rasa wybrana, questy zaczęte, czas w drogę. Ale zanim, to chciałbym dotknąć rzemiosła. Kurde jak zwykle, w każdej z gier, najsłabiej opisane dla noobuFF... Pytanie jest takie:

Jak wyglądają drzewka/zależności vocation i profession, a szczegółowiej, czy i jak można połączyć jubilera z "łukmistrzem", w taki sposób by być jak najbardziej samowystarczalnym?
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #10 on: March 02, 2012, 02:51:29 PM »

Tu jest rozpisane:
http://twierdza.org.pl/index.php?topic=2561.0

nie można łaczyć woodsmana (woodworker+farmer+forster) z jubilerem (tinker+cook+prospector).
Możesz za to połaczyć woodworkera z armsmanem (możesz kopać rudę, ale w kwestii drewienka musisz liczyć na innych, w tym na AH). Woodsman sam zbiera drewno, a do tego ma farmera, który wytwarza ingrediencje dla kucharzy (dośc opłacalne, zwłaszcza na wyzszych tierach). Do tego farmera jest bardzo łatwo wylevelować.
Jeden szkopuł Woodsmana jest taki, że mniej więcej od 47-48 lvl zaczynasz nosić luki legendarne (tak samo, jak i mieczyk), w związku z tym przydatnośc Twojej profesji znacznie spadnie. Pozostanie Ci tworzenie ewentualnie broni legendarnych (cooldown tygodniowy), intrumentów dla minstreli i innych mniej populranych przedmiotów (wardenskie carvingi, cresty dla capitanów).

Z drugiej strony zastanowiłabym się na Twoim miejscu nad Explorerem (tailor=prospector=forester). Zbierasz rudę, drewno, możesz je przerabiać, a do tego szyjesz ciuszki. Nawet na wyższych levelach itemy sa popularne (plaszcze, zbroje itp). Plus zapotrzebowanie na rudę i drewno gwarantuje, że zawsze masz mozliwość zarobku.

zdecydowanie najbardziej samowystarczalne profesje to Woodsman i Explorer (sami wytwarzają/zbierają i przetwarzają wszystko to, co jest im potrzebne we wszystkich podprofesjach).
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #11 on: March 02, 2012, 04:02:17 PM »

Szefowa podała co i jak. Dodam tylko, że ze względu na niemożność łączenia pewnych profesji popularne jest "altowe rzemieślnictwo", które czyni osobę samowystarczalną pod każdym względem. Wymaga jedynie cierpliwości by wszystkie postaci fachu wyuczyć, a potem i do tego by się przelogowywać  na to czego Ci akurat potrzeba.

Acha, jak się domyślasz, o farmerze nie wspomniałem, bo mój elf nawet nie tknął motyki! Zresztą mebli też nie robi, z zasady :)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #12 on: March 02, 2012, 04:08:25 PM »

Acha, jak się domyślasz, o farmerze nie wspomniałem, bo mój elf nawet nie tknął motyki! Zresztą mebli też nie robi, z zasady :)

Bo nikt nie ma wątpliwości, że akurat Twój elf (jedyny prawdziwy jednopostaciowiec) jest stworzony tylko i wyłacznie do napinania...



cięciwy :)
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #13 on: March 02, 2012, 05:29:26 PM »

Hahahahaha jak to przeczyta to się bardzo rozluźni ;)
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #14 on: March 02, 2012, 06:12:03 PM »

Jako nowicjusz jestem cholernie spięty, może nie na, ale s z pewnością...

Dziękuję za rady Ko(c)Haniutka ;)

Ach... odpręż że się Elfie, ni mięśni, ni cięciwy nie napinaj, gdyż czas wojny nie nadszedł jeszcze...

No, to do następnych pytań!
Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print