Poll
Question: Czy będziesz grać w Guild Wars 2 (PRE BW3)  (Voting closed: July 30, 2012, 08:43:59 PM)
Tak - 36 (41.9%)
Może - 8 (9.3%)
Nie - 6 (7%)
Total Voters: 49

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 26
  Print  
Autor Topic: Guild Wars 2 - Dyskusja Ogólna  (Read 102171 times)
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #30 on: April 16, 2012, 05:42:35 PM »

Szkoda tylko, że po filmikach widać, że to jest dokładnie taka sama gra jakich na rynku pełno. Wygląda to w miarę ładnie ale uczucie deja vu jest przemożne...

Mechanika i rozgrywka tylko z kosmetycznymi zmianami w stosunku do GW1, WoW, Lotro i całej reszty. Kolejny klon WoW'a i kolejny themepark... Jakbym widział te właśnie gry tylko zniewielkimi zmianami w grafice... Wielka szkoda, że żadna firma nie chce wprowadzać rewolucji i trzyma się dawno już ustalonych schematów.

Szkoda bo od dawna liczę, że kiedyś jakaś duża firma wyrwie się z tego dziwnego przymusu robienia gier a'la WoW, i zrobi coś nowego, innego, jakiś porządny sandbox, coś co wprowadza zupełnie inne mechaniki, coś innego niż do tej pory, a nie level/raid/warzone grinder w standardowym świecie fantasy nr 37.

Co do EvE to nie będę tu robił offtopa, ale w razie czego zapraszam do wątku jej poświęconemu, chętnie odpowiem na wszelkie pytania :) Chyba jako jedyna gra umyka pewnym schematom na rynku.


Tutaj się nie zgadzam. Że niby GW 2 jest takie same jak każde inne  MMO. Że jest to kolejny klon WoW'a, który różni się od niego tylko graficznie? Ja na miejscu twórców poczułbym się lekko urażony. 5 lat pracy nie poszło na marne. Grafika jest piękna, to trzeba przyznać, ale nie to jest najważniejsze. Choćby sama mechanika walki. Nie opiera się ona tu na staniu w miejscu i wciskaniu schematycznie 1 2 3 4. Jak się nie ruszasz to leżysz. Trzeba cały czas być w ruchu, pełno jest tam umiejętności obszarowych. Jak staniesz na chwilę i zaczniesz klepać skile jak w WoW'ie czy Lotro To nie skończysz najlepiej. Walka jest tu dynamiczna, taka jak powinna być. Nie stoisz w miejscu przez 2h i nie klepiesz bosa 1 2 3 4, patrząc tylko na pasek Hp co jakiś czas prosząc o heal.


Drugą istotną rzeczą są questy, a raczej dynamiczne wydarzenia. Nie ma tutaj starego, oklepanego sytemu z NPC z ! nad głową. W każdym MMO questy nie mają praktycznie żadnego wpływu na otaczający nas świat. Wybijesz obóz orków czy nie, zniszczysz patrolujący teren oddział centaurów? Nie ma to żadnego znaczenia. Moby się odrodzą, i tyle. Arena wprowadza tu ogromne zmiany. Wyobraźmy sobie: Idziesz sobie lasem, podziwiasz piękno przyrody, zbliżasz się do okolicznej wioski. Ale z daleka widać że coś nie tak, kłęby dymu unoszące się znad miasta. Zbliżasz się i okazuje się, że właśnie armia orków pustoszy miasteczko. Jak pomożesz i się uda, wszyscy się cieszą, miasteczko zostanie naprawione, a przy okazji zostanie zorganizowana wyprawa na obóz tych plugawych bestii, aby zabezpieczyć miasto przed kolejnymi napadami. Ale co jeśli się nie uda, albo stwierdzisz, że nie masz czasu pomagać? Orkowie najpewniej zdobędą miasto, wymordują mieszkańców. Z głównego obozu dostarczone zostaną posiłki i zapasy, zbudowane zostaną mury obronne, wierze strażnicze. Zostaną wysłane oddziały na zwiad, i ze spokojnej i bezpiecznej okolicy, zmieni się w ponurą, niebezpieczną i pełną orków. To jest tylko przykład, co może się zdarzyć. Takich dynamicznych wydarzeń jest już przygotowanych ponad 1700!
Na dokładkę jeszcze mogę powiedzieć o wyrzuceniu tzw "Świętej Trójcy MMO" (Tank/Heal/DPS). Tutaj każdy dba o własną skórę. Nie ma problemu, aby na rajd poszła grupa złożona tylko z Elementalistów czy Inżynierów.

I w końcu PvP. Walki WvWvW dla 1000 graczy naraz, zdobywanie zamków czy innych budynków dostarczających surowców. Kupowanie wszelakiej maści machin oblężniczych, czy obronnych.

To i tak jest niewiele nowości jakie przygotowuje nam Arena, można by o tym pisać jeszcze długo. Podałem te największe, najistotniejsze.
Dlatego proszę cię: Nie mów że GW 2 jest kolejnym klonem WoW'a, z taką samą mechaniką gry jak każde MMO, że nie wnosi żadnych nowości oprócz lepszej grafiki.
No ale na filmikach tego nie widać tak bardzo i nie da się z nich dowiedzieć tego wszystkiego.  Polecam do poczytania http://guildwars2.com.pl/  Jest tam pełno ciekawych informacji. Dowiedzieć się można stamtąd bardzo wiele na temat GW 2

Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #31 on: April 17, 2012, 09:22:09 PM »

Gudrim - pamiętaj, że każde MMO reklamuje się jako nowatorskie i rewolucyjne ;) (albo używają innych przyciągających klientów słów)

nie chcę deprecjonować twojej opinii o GW2 ponieważ czas pokaże czy warto w nią grać i czy faktycznie jest nowatorska czy po prostu nakręcono kolejny hype...

sam jestem ciekaw i pewnie spróbuję ale nastawianie się na zajebistość jest ryzykowne, chwalić można to co jest a nie co będzie moim zdaniem

a co do dynamiki walki... większość MMO PvP własnie na tym polega - ganianie dookoła 2 osoby aby wyjść z LoS i uniemożliwić mu użycie skilla/czaru

Rift i SWTOR i inne też reklamowały sie jako innowacyjne i co? kolejna odsłona tego co było (nie w znaczeniu, że kiepska, ale nie rewolucyjna)
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #32 on: April 18, 2012, 05:01:51 PM »

Zdaję sobie sprawę, że to jest też chwyt marketingowy. Każdy chce zarobić i będzie mówić, że to co produkuje jest najlepsze. To jest oczywiste. Nastawienie się na zajebistość nie jest dobrym pomysłem, szczególnie to się ujawnia, gdy dany produkt okazuje się totalnym dnem. Ale z tego co wiadomo, co zostało ujawnione i pokazane prasie i poszło dalej w świat, jestem wstanie stwierdzić zajebistość GW 2 i to, że jeśli Arena nic nie popsuje, będzie to najlepsze MMO jakie dotąd powstało. Taka jest przynajmniej moja opinia i zdanie. Jest jeszcze czas i się zobaczy jak będzie. Na razie nie ma co gdybać. Mimo wszystko wierzę, że będzie to rewolucja wśród MMO i GW 2 zostanie nowym królem. :)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #33 on: April 18, 2012, 05:26:43 PM »

Ja zastanawiam się tylko jaka będzie proporcja PvE do PvP w GW2. Jeśli 80% zabawy w tej grze to będzie PvP, to nie jest to raczej gra dla mnie.
Gudrim
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 313



« Reply #34 on: April 18, 2012, 10:26:10 PM »

A tego to nie wiem, jakie jest nastawienie Areny pod tym względem. Ale i tak zagram.
Gruin
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 35



« Reply #35 on: April 25, 2012, 10:55:01 AM »

Witam
Ktoś z Twierdzy będzie grał w najbliższy weekend w beta event ? Można by się na jednym serwerze umówić.
Eldricht.
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 190



« Reply #36 on: April 25, 2012, 10:59:40 AM »

Ja niestety tylko w piątek >:(
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #37 on: April 25, 2012, 11:07:30 AM »

Jak zdążę dociągnąć klienta. Powoli mi to idzie strasznie.
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #38 on: April 25, 2012, 12:20:13 PM »

Oczywiście, że będziemy grać ;]
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #39 on: April 25, 2012, 01:46:37 PM »

 ;D Oczywiście :)

begin on Friday, April 27, at noon PDT (GMT -7). The Beta Weekend Event will end Sunday, April 29, at 11:59 p.m. PDT (GMT -7).
Gefaran
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 413


Shapeshifter


« Reply #40 on: April 25, 2012, 01:56:33 PM »

To open?
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #41 on: April 25, 2012, 01:59:16 PM »

Takie Radio Erewań.
Open pod warunkiem pre-purchase :P.
Mirackle
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 379



« Reply #42 on: April 25, 2012, 11:06:30 PM »

Potestujemy i zobaczymy co jest z tego co nam obiecano :)

Po uzgodnieniach na TS3 padła już propozycja wyboru serwera: RING of FIRE


Lista Serwerów EU Worlds:
Kodonur
Gandara
Kodash
Blacktide
Istan
Vabbi
Kourna
Fissure of Woe
Underworld
Ring of Fire ---> Tutaj Gramy
Far Shiverpeaks
Petrified Forest
Jade Sea
Desolation
Magus Falls
Whiteside Ridge
Fort Ranik
Ruins of Surmia
Sharp’s Corner
Aurora Glade
Riverside
Elona Reach
Augury Rock
Abaddon’s Mouth

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy już w Piątek o 21:00

Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #43 on: April 26, 2012, 09:01:10 AM »

Miro, ale te ustalenie dotyczy tylko bety, czy sobie tak uzgodniliście za cała gildię już na zaś? :)
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #44 on: April 26, 2012, 12:11:21 PM »

Na betę oczywiście, to są nazwy ogłoszone na betę, nie wiadomo jakie będą jak gra wyjdzie.

Dodam tylko,  że jedynym kryterium wyboru było http://www.youtube.com/watch?v=FhE6Izmkpx4 :P
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 26
  Print