Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Rasa huntera  (Read 6763 times)
Kais_Gondorczyk
Gość
« on: October 04, 2009, 02:23:30 PM »

Tak jak w temacie jaką hunter powinien  mieć rasę?
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #1 on: October 04, 2009, 08:35:37 PM »

Już starożytni zastanawiali się nad tak ważką kwestią, jak zbadanie, która z ras najlepszą jest ku temu by jej osobniki perfekcyjnie wypełniały łowieckie zadania. Znany elficki badacz, Ellis Grottel dylemat ten zapisał w następujących słowach:

Udając się na polowanie zważcie drodzy czytelnicy, iż delikatny krok, szybkie i gibkie ruchy oraz umiejętność rozmów ze zwierzętami wydają się niezwykle pożądane. Jednak czy aby na pewno to wystarczy, czy istota łowiectwa, ukryta jest w sile natury, czy natura siły przytłoczyć i opanować ją może? Czy mamy do czynienia z obrazem czy jego przedstawieniem, a może winniśmy porzucić obowiązujące wyobrażenia, które stały się dogmatami i u fundamentów łowiectwa umieścić nowe aksjomaty?” (1) 

Przyznać należy, że wielu badaczy rozważania te wzięło sobie do serca i stały się one podstawą dociekliwych badań. Można wręcz stwierdzić, że rozbudziły one ciekawość epistemologiczną rzesz naukowców. Profesor nadzwyczajny łuków obojga, Aron Kołczan tak opisuje dzień, w którym po raz pierwszy przeczytał dzieło Grottela:

Czułem się jak ktoś, kogo umysł przebiła właśnie strzała, kto stracił przytomność, komu grot utkwił w mózgu, a co więcej, kogo czaszka stała się pojemnikiem na lotki. Od tej chwili zapragnąłem tylko jednego, zgłębiać wiedzą o łowcy i stwierdzić, która z ras jest najlepszą by spełnić wymagania stojące przed tym fachem. Czyż nie jest bowiem kluczowym wyznacznikiem życia człowieka poznanie idealnego myśliwego?”(2)

Od tego czasu badania nad rasą predystynowaną do fachu łowieckiego nabrały rozpędu. Katedry badań powstały na kolejnych uczeniach wyższych i niższych (czyli i hobbitów i krasnoludów). Osiągnięcia Nauki o Rasach Łowców (tak zapisano ją w katalogu dyscyplin naukowych) są tak bogate, że w wielu bibliotekach brakuje już półek na składowanie kolejnych dzieł. Badacze analizują wiele zagadnień, brak nam miejsca na wymienienie ich wszystkich, dlatego podamy tylko kilka przykładów:
1)   Rozważaniach o predystynacji, zatem czy urodzenie skazuje na bycie słabym łowcom?
2)   Znaczeniu długości palców w stosunku w kwadratu wielkości piszczeli, dla nośności strzału?
3)   Określeniu ilorazu długości łuku przy założeniu, że cięciwa wykonana jest z włosów dziewicy (koniecznie brunetki) i wpływie z tego wynikającym dla legacji objawiających się po trzecim przekuciu u kowali w Dolvien Viev.
4)   Porównaniu zmysłów elfów, krasnoludów, ludzi i hobbistów i wybraniu takiej krzyżówki, która po manipulacjach genetycznych stanowiłaby podstawę do stworzenia łowcy mogącego działać we wszystkich warunkach, począwszy od zimowych otchłani Kupy Kota, a skończywszy na bagnistych, gorących zakątkach wokół Bree i wreszcie na pustyniach Haradu.

Kończąc to krótkie sprawozdanie, która nawet nie liznęło istoty sprawy, posłużymy się słowami domorosłego łowconaukowca Ediego Łukjaktralala, który stwierdził:

Dla każdego kurna znajdzie się jakiś łuk, albo kusza, no i kurna kura, w którą kurna kiedyś trafi, nawet kurna martwa”(3).


1) Cytat z dzieła: „O skutecznym łowienia sposobie”, Wydawnictwo Tuli i spółka, I era przed północą, s. 2018
2) Cytat z dzieła: „O łowcy”, Wydawnictwo Kasa i Melasa, III era, s. 14.
3) Cytat z kartki wywieszonej na wychodku, ustęp 7, linijka 4.
Zamir
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1104


Zamir MATURA 1965 - Punkt G - fakt czy mit?


« Reply #2 on: October 05, 2009, 08:09:51 AM »

Hehe to najlepszy opis klasy jaki zdarzyło mi się przeczytać...  :D

Zakładam fanklub Ediego Łukjaktralala  ;)


P.S. Dodatkowy plus jest taki, że opis jest iście Lemowy...
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #3 on: October 05, 2009, 08:12:54 AM »

Po prostu piękne :)
Quintu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 457

"Sam jesteś BaRlog!" :D


« Reply #4 on: October 05, 2009, 01:16:04 PM »

Jezus Maria... Veldir coś ty pił?? Ech nieważne - niezłe musiało być świństwo :D :D :D

Super dziełko - i faktycznie - istoty tematu nawet nie liznęło :D
Edi Łukjaktralala przywodzi mi na myśl innego mocarza myśli wśród łuczników - Artamira z Gondoru, który trafiwszy w czuły punkt na tyłach bratca swego - jednego z oficerów naszej gildii powiedział usprawiedliwiająco - "Są takie cele, które przyciągają strzały - choćbyś nie chciał i tak trafisz" :D :D :D


pozdrawiam
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #5 on: October 05, 2009, 03:16:03 PM »

Dziękują Panowie :)

Przepraszam Artamira z Gondoru, że pominąłem jego dokonania. Musiał pracować na jakimś prowincjonalnym uniwersytecie i albo nie wydał swojego dzieła drukiem, albo w tak małym nakładzie, że do mnie nie dotarło. Obiecuję jednak poszperać i uwzględnić go, gdyby była jeszcze ku temu okazja.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #6 on: October 06, 2009, 07:23:15 PM »

Pikności! Świetnie napisane:)
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #7 on: October 06, 2009, 07:25:19 PM »

No Veldirze byle takich wiecej ;D. Dawno sie tak nie usmialem.
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #8 on: November 13, 2009, 03:06:40 PM »

Wybrałem się zobaczyć tegoroczną wystawę World Press Photo (mieszkańców Krakowa zachęcam do wizyty w Bunkrze Sztuki). Jedno ze zdjęć okazało się niezwykle cenne i związane z naszym łowieckim fachem.

Ostatnimi czasy trafiają do mnie pogłoski, jakoby łowcy byli już niemodni, co więcej, że są skazani na wymarcie, że już nikt, albo prawie nikt, nie trzyma łuku w rękach, a sama broń jest przestarzała. Otóż mówię tym opiniom gromkie NIE! A stosowne uzasadnienie znajdziecie klikając na poniższy link (zwróćcie uwagę na nowoczesne i nowatorskie koncepcje maskowania oraz zastosowane materiały umożliwiające komfortowe poruszanie się w trudnym klimacie):

http://pics.livejournal.com/drugoi/pic/00s76xth.jpg

-----------
Ps. Zachęcam do sprawdzenia czego dotyczy zdjęcie.
Pages: [1]
  Print