Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: sytuacja na dzien dzisiejszy ?  (Read 17809 times)
Gregoriush
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« on: July 18, 2010, 05:09:57 PM »

Witam,
Po kilku miesiecznej przerwie w graniu mmo, nabrala mnie niesamowita ochota na jakas nowa gre. W chwili obecnej Aion wydal mi sie calkiem dobra propozycja zabawy (w oczekiwaniu na ff i gw2). Bylbym wdzieczny, gdyby ktos znalazl chwilke i napiasal jak ta gra wyglada na dzien dzisiejszy :) i czy Twierdza jeszcze ciagle bierze aktywny udzial w tej grze :)

pozdrawiam
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #1 on: July 19, 2010, 11:40:13 AM »

Chyba Aionowi zmarło się dawno temu :P
A jako ciekawostka:
http://www.gram.pl/news_8QfiJ,63_Darmowy_dodatek_do_Aiona_z_data_premiery.html
Gregoriush
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Reply #2 on: July 19, 2010, 06:49:49 PM »

Mam skromna nadzieje, ze ktos tam jeszcze jednak zyje :P...
Wyznaje zasade, aby nie zasiadac do nowych gier mmo przynajmniej przez pol roku po premierze (bledy, 10tki patchy itp). Teraz z tego co doczytalem gra prezentuje sie juz duzo lepiej niz w tamtym roku, dlatego w koncu sie na nia zdecydowalem. A noz-widelec, moze ktos jeszcze sie skusi :).
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #3 on: July 20, 2010, 12:23:05 AM »

Oddział Aiona w Twierdzy mocno się skurczył, więc ludzie postanowili połączyć się ze Srebrną Hordą: http://www.srebrnahorda.org/ Serwer Gorgos, strona Elyos. Napisz w podaniu, że jesteś z Twierdzy bo ze względu na limity membersów w gildii zaczęli przy rekrutacji trochę grymasić. ^^

Co do samej gry, to nie jestem na bierząco bo zrezygnowałem po 3 miesiącach. Niby od 1.9 jest trochę mniej grindu, a ma go być jeszcze mniej po 2.0. No ale trzeba to zobaczyć by uwierzyć. ^_-
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« Reply #4 on: July 31, 2010, 03:31:17 PM »

Po patchu 1.9 weszły questy powtarzalne. Najczęściej polegają na zabiciu lub wydropieniu czegoś z mobów, co i tak prowadzi do grindu.
Trzeba przyznać, że po 1.9 o wiele szybciej wbija się level.
Patch 1.9 wprowadził wiele nowych i ciekawych rzeczy.
We wrześniu będzie 2.0 i nowe tereny instancje i cap level podniesiony do 55.
Nie dawno zostały połączone servery i teraz jesteśmy na spatalosie,
Po połączeniu serverów PvP bardzo ucierpiało.
To mniej więcej tyle.
Jak by ktoś mnie szukał w Aion to gram Calineczką.
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #5 on: October 13, 2010, 01:11:40 PM »

Widzę, że temat zdeczko nieaktualizowany.
Mamy już ponad miesiąc jak wszedł w życie patch 2.0 a z nim spore zmiany.
W sumie patch 1.9 dał nam o wiele łatwiejsze expienie. A wraz z 2.0 jest jeszcze łatwiej. Teraz wbić level capa (od 1 do 55 lvl) z tymi questami, to można pewno szybciej niż wbić lvl 1-45 w AIONie zaraz po premierze.

Ja grając wbiłem 50 lvl na moim chanterze i ani razu nie grindowałem (nie biłem mobów dla samego bicia mobów). Nie farmiłem też powtarzalnych questów dla samego nabicia EXPa.
Po prostu od 1 lvl do 50 lvl jedyne co robiłem to robiłem questy (praktycznie wszystkie, nie tylko kampanijne), od 40 lvl zacząłem chodzić na instancje, a od 46 lvl regularnie chodzić na Dredgiona. I cały EXP się zrobił niejako przy okazji, bez ani jednej munuty typowego grinda, jak to inni określają.
Po wejściu patcha 2.0 przyfarmiłem tylko raz, mianowicie zrobiłem z 10 razy powtarzalnego questa aby szyciej dobić 52 lvl. Od wbicia 52 lvl do 55 czasami robiłem tylko questy i Dredgiony, a level 55 niejako sam się wbił przy okazji w ciągu 2 tygodni przy normalnym graniu.
Obecnie AION to nie jest żaden grinder, jak to mówili o nim ludzie rok temu.

Zgodzę się tylko co do jednego, że aby być bogatym to niestety trzeba "przycisnąć" i posiedzieć. Tak samo jak chce się mieć Full Abyss set, to trzeba ostro przycisnąć farmienie AP. Ale z EXPem naprawdę nie ma najmniejszych problemów i można grind omijać dalekim łukiem, a skupić się na questach i od czasu do czasu jakieś wypady na instancje w party.

A co do contentu z 2.0? No jest co robić. No i gra już wymusza PvP. Jak przed wejściem AION 2.0 można było sobie brnąć przez grę stylem PvE, to patch 2.0 wymusza na wszystkich 51+ uczestnictwo w PvP. Jak ktoś nie lubi być gankowany robiąc sobie solo jakieś questy nowych teranach, to będzie mu ciężko. Praktycznie 90% tego co wniósł patch 2.0 opiera się o PvP.
Są nowe instancje (trzeba do nich zdobyć dostęp przez siege PvP).
Są nowe lokacje, po których przeciwnej frakcji jest dużo łatwiej się panoszyć, niż przez rifty w patchu 1.9.
Są nowe recepty na craft - te najlepsze do zdobycia tylko przez supremację w PvP, a raczej RvR, bo trzeba przejąć aż 4 forty, co dla jednej frakcji, przy minimalnym oporze przeciwnej jest praktycznie niewykonalne.

Generalnie, jak komuś wcześniej AION kompletnie nie pasił, to teraz też się nie spodoba. Jeśli jednak kiedyś AION dla kogoś był grą taką sobie i się znudził, to teraz na pewno na jakiś czas będzie miał co robić.
Jest lepiej, jest przyjemniej wraz z wejściem 2.0, ale szału nie ma.
Jedyny wyjątek jak ktoś lubi PvP. To wraz z wejściem 2.0 poczuje się jak ryba w wodzie, bo będzie miał zabawę na całego i na okrągło :D
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #6 on: June 05, 2011, 08:13:12 PM »

odswierze troche - jak teraz zyje Aion?
Akurat mam 10 dni za darmo wiec moglbym sprawdzic tylko nie wiem czy warto...
Jak wygladaja oblezenia pvp? Nadal trzeba wylaczyc wszystkie detale i widok przeciwnikow zeby dalo sie cokolwiek zrobic czy mozna jako tako grac?
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« Reply #7 on: June 28, 2011, 04:21:49 PM »

Trochę późna ta odpowiedź, ale to dlatego że rzadko tu zaglądam.
Aion 2.5 to juz nie ten sam aion.
Wprowadzono system mentorski czyli coś na kształt powerlevelingu. Osoba będąca mentorem otrzymuje tokeny za wykonanie questów. Tokeny wymienia się na itemy.
Są 2 nowe instancje.
Jedna to arena na której zdobywa się tokeny za które można kupić naprawdę świetną broń.
Druga instancja gdzie zdobywa się AP.
Ułatwili większość przekoksanych bosów.
Teraz aby zrobić experta w crafcie nie potrzeba mieć farta, wystarczy trochę gotówki. Kasa w aion nie jest jakimś wielkim problemem.
Generalnie zmiany na plus.
Na horyzoncie jest już patch 2.6 :)
To tyle mniej więcej, może komuś się to przyda.
Cypisek
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


SWTOR Bounty Hunter Migotka


« Reply #8 on: December 14, 2011, 02:15:10 PM »

Może kogoś zainteresują najnowsze sensacyjne doniesienia na temat AION
http://www.aionfreetoplay.com/website/
oraz
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=64521
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #9 on: March 23, 2012, 08:00:01 AM »

Niby robią darmowego AION'a, ale za darmo nie da się normalnie grać. Trzeba płacić, aby w miarę normalnie móc sobie pograć.

Otóż w tym free-to-play AIONie, są takie ograniczenia, że praktycznie granie za zupełne free, to tylko trial AIONa, a nie normalna gra.

Otóż jak się nie płaci to:
- wydłużone są czasy wejścia do instancji, np. zamiast 6h -> 3dni lub cały tydzień zamiast jednego dnia!,
- można zrobić tylko jeden Dredgion na dobę a nie 3 jak kiedyś,
- nie można używać auction house, wystawiać sklepików, wysyłać przedmiotów w e-mailu, ani w ogóle tradować z innymi graczami!!!,
- można zebrać tylko 150 matsów z gatheru, a tylko 5 itemów przerobić na enchanty na dobę,
- za siege dostaje się max. 1 medal, a nie 3,
- dostaje się mniej Abyss Pointsów.

Generalnie Free-To-Play, to w tym wydaniu według mnie to jedynie trial pozwalający dobić 55 level (w obecnym AION zrobi się to może w tydzień) i zapoznać się z grą.
Jeśli przypadnie do gustu, to nie pozostanie nam nic innego jak płacić 10€ miesięcznie za premium konto nie mające tych ograniczeń i normalnie grać, bo z tymi ograniczeniami to się na dłuższą metę nie da... no chyba że ktoś jest max casual playerem i będzie grał powiedzmy 4 godziny tygodniowo. Wtedy może AION w wydaniu F-T-P mu się spodoba i zaoszczędzi trochę grosza, bo nim dobije 55 lvl to minie pół roku (hardcore wbje 55 lvl w tydzień).

Ale jak ktoś coś chce osiągnąć, liczyć się w grze, cieszyć się choć szczątkowym uznaniem, lub pograć kiedy i ile chce, to ja osobiście radzę mu chyba wybrać Lineage 2 na offie, bo tutaj nie ma takich głupich ograniczeń, a też od niedawna jest za free (i tu można sobie normalnie za free pograć).
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #10 on: March 23, 2012, 09:23:31 AM »

Z tego co zauważyłem, to ograniczenia te nie dotyczą kont przeniesionych z serwerów NCSoftu. Więc jeśli ktoś kupił grę i chce normalnie grać, powinien to zrobić jak najszybciej. Taka możliwość chyba wciąż istnieje.
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #11 on: March 23, 2012, 07:54:49 PM »

Stare konta, którym wygasła subskrypcja/gold pack mają status Veteran, co oznacza zniesienie jedynie ograniczeń do handlowania. Reszta restrykcji obowiązuje dla wszystkich bez aktywnego golda packa (aktualny odpowiednik abonamentu).

Nie trzeba jednak płacić żywą gotówką za gold pack, można go kupić od innych graczy - aktualna cena to ok. 10-15m Kinah.

Poza tym Gameforge planuje wprowadzić jakieś na razie nieokreślone zasady przechodzenia konta Starter na Veterana bez konieczności użycia gold packa.

Jak ktoś gra niewiele to mu gold pack nie potrzebny, jak ktoś gra dużo, to spokojnie go będzie stać na zakup za Kinah.

Dla zainteresowanych szczegółami tabelka z różnicami konta Starter/Veteran/Gold Pack.
Pages: [1]
  Print