Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: KotOR - problem z zabijaniem nudy  (Read 2848 times)
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« on: December 10, 2011, 10:59:40 PM »

Jako, że zbliża się SW:TOR to postanowiłem trochę pograć w KotORa (cz. I i zaczynam przygodę z drugą) i tu takim małym offtopem proszę o pomoc.

Czy wynaleziono już po tylu latach sposób, dzięki któremu KotOR I nie wywalałby co 3 minuty do pulpitu, próbowałem 3 metod (2 zmieniały jakieś opcję w panelu nVidii, 3 plik swkotor.ini) i nic to nie dało.

Jeśli chodzi o cz. II to problem leży w tym że jak chcę odlecieć z asteroidy i strzelam do tych sithów na lądowisku to kiedy zaczyna się druga fala to mam czarny ekran, a najwyraźniej nie da się przeczekać i na kodach ich na statku wytłuc, bo nic się nie dzieje nadal słyszę strzał jak kliknę.

Ogólnie jakby ktoś wiedział jak sobie z tym poradzić to byłoby miło (szczególnie z odwiecznym problemem KotOR I bo to chyba u każdego sądząc po rozmaitych forach. Dodam iż w cz II gram ze spolszczeniem (wreszcie obkumałem jak ono działa jest osobny plik do włączenia spolszczonej gry inaczej się po angielsku włącza)

May the Force be with You!
Komciu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 268



« Reply #1 on: December 10, 2011, 11:26:00 PM »

Jeśli chodzi o część pierwszą, to częste save'y. Też miałem z tym problem, jak już się włączył, to przy prawie każdej próby zmiany planety wywalało. Więc to był koszmar, ale dałem radę. Siedziałem na każdej planecie tyle, ile trzeba było, bez przerw xD

Co do dwójki, to mi pomógł alt-tab. Też w tym momencie zresztą. Jak wywali czarny ekran, to trzeba alt-tabować, wrócić do gry i powinno być ok.
Darend
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Reply #2 on: December 11, 2011, 07:23:09 AM »

Masz 7 instaluj gre z uprawnieniami admina w trybie zgodności.
Próbowałeś w ini zmienić
Disable Vertex Buffer Objects=1?
+ KOTOR 1+2: Vista Fix &  Windows 7 Jest do ściągnięcia i podmienia 1 plik
Tu masz wskazówki
http://www.lucasforums.com/showthread.php?t=194324
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #3 on: December 11, 2011, 01:42:12 PM »

Metoda na 1 chyba pomogła już jakiś czas nie wywala

Niestety Alt + Tab nie daje rady na 2 jak nacisnę ESC to widzę, że pauza jest, jak Alt + F4 widzę wyjście z gry, ale ekranu nie widzę (dźwięki blasterów słyszę, więc to nie zwiecha tylko coś z ekranem), a tego fixa raczej nie uda się zastosować bo mam pirata, więc zamiast fixa muszę mieć cracka (z tego co na 1 zauważyłem ten plik f-cji cracka nie pełni)

P.S. Poza tym w 2 gram ze spolszczeniem więc muszę odpalać z innego pliku a crack i tak potrzebny nie wiadomo czemu
Catra
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 84



« Reply #4 on: December 12, 2011, 10:39:39 AM »

Hmm ... mi Kotory nigdy się nie wywalały :D. Za to lubie sobie podreperować je modami przed grą.
Pages: [1]
  Print