Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Order - Archoon  (Read 14719 times)
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« on: November 18, 2008, 11:30:36 AM »

Podanie o przyjęcie do gildii po stronie Order - Archoon

1. Imię i nick:
Na imię mam Krzysiek, a gram pod nickiem Archoon. Czasem używałem innych nicków w grach, ale postanowiłem wrócić do pierwszego i tego z którym się chyba najbardziej zżyłem :)

2. Postać:
Serwer: Axe Bite Pass
Rasa: High Elf
Klasa: Archmage
Nick: Archoon
W sumie to ciężko mi się jeszcze zdecydować. Zawsze preferowałem magów DPS, a DE Sorceress jest najbardziej zbliżony do mojej najbardziej ulubionej postaci z MMORPG - SpellHowler'a z Lineage 2 (dlatego założyłem Sorceress na Karak Eight Pass). Choć też poważnie rozważam kontynuowania przygody założonym już Archmagiem na Axe Bite Pass po stronie Orderu, a to z racji że granie supportem też mi się podobało, a nie tylko nuke, nuke, nuke... ;) Najchętniej to bym wstąpił do Twierdzy do Destrustion na K8P i do Orderu na ABP i z czasem zdecydował gdzie na stałe zostane. Stąd podania po "obu stronach konfliktu".

3. Doświadczenie:
Dawno, dawno temu, gdzieś w 1998 AD, zaczynałem w MUD'a (pamięta ktoś jeszcze tekstowe MMORPG?), potem na Battle Necie w Diablo 2, ale to nie jest MMO ;)
Pierwsze MMORPG to Legend of MIR 3 na serwerze Mordor (jakiś rok grania).
Potem był Lineage 2, najpierw na Zeusie, potem na Abyss i Extreme, aż wylądowałem na oficjalu na Franzu (w sumie jakieś 2 lata).
W między czasie grałem jakieś 2 miesiące w Perfect World na Open Becie Japońskiej (ach te krzaczki ::)).

A doświadczenie? Największe mam z Lineage 2 (jakieś 2,5 roku). Najwięcej grałem magiem DPS: Spell Howler. Poza tym trochę życia spędziłem na summonerze (Elemental Summoner), crafterze (Warsmith) i supporcie (Prophet i Shilen Elder). Praktycznie od początku grałem w klanie, tak więc były liczne party PvE, PvP, siege, bicie Raid Bossów i Epic Bossów. Gra w Lineage 2 nauczyła mnie sporo, szczególnie zgranego grania w party, no i roli maga DPS i buffera/supporta. Natomiast nie mam doświadczenia w graniu postaciami typu mele DPS/tank, bo taka rola nigdy mi nie odpowiadała. Zawsze wolałem parać się magią, a nie osobiście głaskać moby toporem po potylicy :P

4. Regulamin:
Przeczytałem regulaminy, kodeksy i zasady Forum... i wszystko to akceptuję.

5. O sobie:
Mam prawie 30 lat, z zawodu magister informatyki, a z zamiłowania fotograf, grafik komputerowy i astronom. Lubię też góry i MTB, jak i bardziej ekstremalne, np. skoki spadochronowe (narazie 3, ale dopiero się uczę). Mam swoje życie, dlatego szukałem gildi casualowej. Ktoś polecił mi Twierdzę i tak tu trafiłem. Cieszę się, że są ludzie dla których gra jest tylko dodatkiem do wolnego czasu, a nie sensem życia. Mało brakowało i bym się chyba stał no-life'rem przez Lineage 2.
Poza cRPG interesuję się też Magic The Gathering. Kilka lat grałem w MtG razem z ludźmi z klubu Ad Astra z Zielonej Góry. Do dziś czasem pogrywam ze znajomymi moją Enchantreską czy Opozycją, choć mam jeszcze kilka innych talii.

6. Dlaczego:
Jest wiele powodów dla których wybrałem Twierdzę:
Najważniejsze to to, że jesteście gildią casualową. A ja mam swoje życie, pracę, zainteresowania i nie chcę aby było tak jak w moim klanie w Lineage 2, że często moje życie było ustawiane pod klan, bo... na weekend musiałem być na siegach, w tygodniu na Raid Bossach. Może i wiele przez to nasz klan osiągnął, ale dojrzałem już do decyzji, że to gra jest dla mnie, a nie ja dla gry.
Po drugie jesteście dużą gildią, która gra w różne MMORPGi. Kto wie czy za rok nie będę chciał zmienić gry? A w Twierdzy zmieni się wtedy tylko gra, a nie będę musiał opuszczać klanu i ludzi, którzy są związani tylko z jedną grą na jednym serwerze. Może razem za kilka lat pogramy w coś innego?
Poza tym Twierdza tworzy swego rodzaju rodzinę. Widziałem nawet zdjęcia czy filmiki z jakiegoś zlotu klanowego Twierdzy. Fajnie, że łączy was coś więcej, a nie tylko gra, gra, gra.
Po czwarte zbieracie ludzi raczej w podobnym mi wieku, z podobnymi problemami, zainteresowaniami. Cenię sobie także wysoki poziom kultury osobistej. Chciał bym uniknąć tzw. dzieci neostrady, którzy majac 12 lat łupią 12/24h w Tibię, prą na progress i epiki. Nie mam na to już czasu i chęci, a do takich ludzi cierpliwości. Dlatego Twierdza!
Fatum
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #1 on: November 18, 2008, 11:39:10 AM »

muda ? :)
a jakiego muda jesli mozna zapytac ? :D
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #2 on: November 18, 2008, 12:24:54 PM »

Witam w Twierdzy po stronie Order :).

Zgłoś się w trakcie gry do jednego z Rotmistrzów, Doradców Hetmana lub bezpośrednio do mnie, a otrzymasz zaproszenie do gildii.

Pozdrawiam,
Keroth
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #3 on: November 18, 2008, 02:13:03 PM »

Muda to już nie pamiętam. Było to 10 lat temu i za długo w niego nie pogrywałem.

A w grze dziś wieczorem powinienem być, to się na pewno zgłoszę. Dziękuję za akceptację.
Bjarni
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 191


Respect my authority!


« Reply #4 on: November 18, 2008, 02:35:25 PM »

Ach te mroczne czasy Studni Dusz :D

Faktycznie, 10 lat już mija...
Fatum
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #5 on: November 18, 2008, 02:39:22 PM »

radzy .. radzy .... to mi ... "śmierdzi" - radagastem .... ??? :D
Bjarni
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 191


Respect my authority!


« Reply #6 on: November 18, 2008, 02:46:08 PM »

nope :)

nick wymyślony sto tysięcy lat temu (czyt. 15 :) ), na podstawie niczego... a właściwie pomyłki, i tak już został :D
Fatum
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #7 on: November 18, 2008, 02:47:56 PM »

a to nie kojarze jakos nikogo takiego z takowa nazwa na SD/KD
Bjarni
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 191


Respect my authority!


« Reply #8 on: November 18, 2008, 06:39:28 PM »

Och wtedy, to nick był bodajże Bifur, Bofur albo Bombur, bo graliśmy z dwoma kumplami :) a jeszcze był Czaho. :D
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #9 on: December 26, 2008, 12:55:39 AM »

OK. Już jestem od dłuższego czasu w Twierdzy, więc temat można przenieść do "Rozpatrzone" :)

A tu mój sig WARDBowy:

Ale ten mój własnej roboty mnie się bardziej podoba, więc zostanę przy mojej radosnej twórczości ;)
Przynajmniej się z tłumu wyróżnia :D
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #10 on: December 26, 2008, 07:16:32 AM »

OK. Już jestem od dłuższego czasu w Twierdzy, więc temat można przenieść do "Rozpatrzone" :)

A tu mój sig WARDBowy:

Ale ten mój własnej roboty mnie się bardziej podoba, więc zostanę przy mojej radosnej twórczości ;)
Przynajmniej się z tłumu wyróżnia :D

Jest  fajny. Ale regulaminowo powinien mieć 400 wysokości max. ;)
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #11 on: December 26, 2008, 12:52:20 PM »

No tak.
Ale właśnie, tylko że mój ma 100 pixeli wysokości nie 400 :) Pewno chodziło Ci o szerokość ;) Rozmiar też ma mały, bo tylko 40kB (te z WARDB mają ok. 35kB). Właśnie przejrzałem forum i niektórzy mają avatary o większym rozmiarze!

A tak swoją drogą, to jeśli chodzi o fora dyskusyjne to polityka ograniczająca dowolność w sygnaturach powinna być ustalana na podstawie kryteriów:

1. Ograniczona wielkość pliku, aby się strony forum nie wczytywały za długo, szczególnie tym z wolniejszym łączem.
Akceptowalnym optimum to około 50-80 kB, no max. 100 kB.
Spełnienie tego warunku zazwyczaj od razu ograniczy wiele innych jak np.
- brak animowanych oczopląsowych gifów (zwykle mają nawet po 400kB,
- ograniczy wymiary (ciężko zrobić sygnaturę np. 600x400 pixeli w pliku do 50 kB)

2. Ograniczone wymiary.
Tu jest różnie, ale chodzi o to aby sygnatura przede wszystkim nie powodowała "rozjeżdżania" się forum, czyli nie była szersza niż główne okno tekstowe forum (nasz szablon forum ma szerokość 950 pixeli, ale "okno" tekstowe ma 750 pixeli), więc sygnaturki szersze niż 750 pixeli powodowały by, że by się nie mieściły w miejscu do tego przeznaczonym i by się forum rozjechało. Regulaminowe 400 pixeli jest sporo na wyrost.
No i wysokość powinna być ograniczona, tak aby nie trzeba było przewijać całego ekranu po każdym poście, bo ludzie sobie sigi zrobią wyższe niż szersze.
Tu akceptowalnym wymiarem jest około 150 pixeli. Bardziej rygorystycznym może być 120 lub 100. Ale ograniczanie tego jeszcze bardziej, bardzo ograniczy artystyczną koncepcję sygnatury, bo co ciekawego graficznie można stworzyć na pasku o wymiarze 600x50 pikseli?

3. Porządek.
Sygnatury nie mogą być obraźliwe, nie mogą być oczopląsowate, nie mogą swoją krzykliwą formą denerwować forumowiczów. Ale to chyba oczywiste.

Reasumując zapis regulaminowy miał wprowadzić przede wszystkim porządek i rozsądek, a moim zdaniem zezwolenie ludziom umieszczania sygnatur o rozmiarze 750x120 pixeli, ale koniecznie z zachowaniem max. rozmiaru pliku na poziomie 60 kB i tak ograniczy "radosną" twórczość do normalnych rozmiarów.
A łączenie siga graficznego i tekstowego?
Czemu nie, jeśli sumaryczna wysokość grafiki i tekstu nie jest wyższa niż owe 120 pixeli. (można sobie zrobić print screena i sprawdzić)

P.S. Może warto pomyśleć nad zmianą regulaminu?  ;)
... i zapisać tam:
- max 750 pixeli szerokości
- max 120 pixeli sumarycznej wysokości (grafika+tekst, 2 grafiki, sam tekst)
- max 60 kB rozmiaru sumarycznego wszystkich użytych plików graficznych w sygnaturze (max 2 pliki)
- brak obraźliwej i krzykliwej formy
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #12 on: December 27, 2008, 08:02:03 AM »

Ja tylko tak nieśmiało się wtrącę... Ale czemu to wszystko piszesz w tym wątku? Necroposting na wielu forach też jest karany. :> Ale serio, powinieneś do tego założyć osobny wątek w WAR Baza.

Co do samej Twojej wypowiedzi (może Axe później po nas posprząta ;)) to, w idealnym świecie, ograniczenie powinno być logiczne, czyli że stopka nie powinna być wyższa od tekstu posta. Jednak mało kto pamiętałby, żeby stopkę wyłączać przy krótszych postach i dlatego takie odgórne uogólnione ograniczenie.
Jasne, ale dlaczego 100px a nie 120px? Pewnie dlatego, że 100 jest bardziej okrągłe. Jakkolwiek będę kibicował negocjacjom. :)
Jeżeli natomiast chodzi o wielkość pliku to takie ograniczenie można wprowadzić i to automatycznie, jeżeli sygnaturka mogłaby być jedynie uploadowana. W przypadku linkowania z innych stron nikt tego nie będzie sprawdzał, nawet sam autor. Nie ma więc sensu tworzenia martwych przepisów. Zresztą tak naprawdę bardziej jest irytujące długie wczytywanie zewnętrznego zasobu z serwera stojącego na marnym łączu, niż szybkie ładowanie nawet nie 50kb ale 1Mb pliku. Także wszystko jest względne.

"Sygnatury nie mogą być (...) oczopląsowate"  :o
Hehe... Tylko kto zostanie wielkim Cenzorem i będzie to oceniał? :)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #13 on: December 31, 2008, 02:54:00 AM »

Sorki Archon, moja pomylka.  Dlugosc mi sie niezgadzala, ale jak widac wszystkie sygnaturki wardb tez sa przydlugie.

Sorki.
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« Reply #14 on: January 01, 2009, 07:30:51 PM »

Przyjęto mojego alta do gildii:

nick: Maraquaya
klasa: Bright Wizard
Pages: [1] 2
  Print