Pages: 1 2 [3] 4
  Print  
Autor Topic: Fuzja... (a w zasadzie głównie dyskusje o singlowych cRPGach)  (Read 13603 times)
Klinkerhofen
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247



« Reply #30 on: June 27, 2009, 12:02:26 PM »

Iago przyznam Ci rację, że KotOR:SL nie miał praktycznie końca co szczerze powiedziawszy nie powinno mieć miejsca i jest kpiną...

Heh, a dla mnie jakoś nie potrzeba specjalnych i zaskakujących zakończeń (wystarczy mi zaskoczenie co miesiąc patrząc na saldo karty mojej żony ;)). Jeśli gra się dobrze, postać się rozwija, można coś jeszcze zdobyć odkryć to póki się nie znudzi to wolę sobie biegać. Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go....
Valderin
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 240



« Reply #31 on: June 27, 2009, 12:40:28 PM »

Iago przyznam Ci rację, że KotOR:SL nie miał praktycznie końca co szczerze powiedziawszy nie powinno mieć miejsca i jest kpiną ale nie zauważyłem w nim jakiś tragicznych bugów.





bo miala powstac 3 czesc ktora ten wątek miala konutynuowac..a jako ze zrezygnowali wkoncu z 3 czesci na rzecz mmo..no to juz inna bajka..
Velsh
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 211



« Reply #32 on: July 11, 2009, 03:39:06 PM »

Ybl powiem ci szczerze ze o ile nwn1 bylo jeszcze wporzadku to nwn2 to tak no..szkoda gadac;p

Ja dwójkę jakoś przeszedłem, jedynki nie dałem rady, choć próbowalem kilka razy.

Ja przeszedłem i jedynkę i dwójkę, chociaż jedynka była o wiele gorsza od 2, zarówno pod względem wykonania jak i fabularnym. NWN2 + Maska zdrajcy bardzo mi się podobały. Tak samo jak oba Kotor'y + Mass effect. Nie ma to jak mania cRPG ;)
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #33 on: August 24, 2009, 01:02:46 PM »

Przeprosiłem się z ME. Nagrzebałem się w ustawieniach, pousuwałem/powyłączałem kupę programów i teraz zwiechy mam co 1h-1.5h, a nie co 3-5 minut. Co oznacza, że grać się da, pod warunkiem, że człowiek często save'uje.

Sama gra... System sterowania postacią całkiem niezły (tylko ten pacan nie skacze, dammit), połączenie TPP/FPP shootera z aktywną pauzą zdaje egzamin. Mechanika też całkiem znośna (tylko niedokładnie wyjaśniona w instrukcji...). Ciekawe jak w to się gra na Xklocku, bo celowania padem we własnym wykonaniu sobie nie wyobrażam (wiem co mówię, próbowałem grać w Killzone na PS2. Koszmar!). Graficznie i dźwiękowo bardzo ładnie (tylko mówią za wolno i dialogi trzeba przyspieszać).

Tu zyją smoki... eee.... spoilery!

To co mnie najbardziej interesuje w singlowych cRPGach, czyli fabuła... Kuleje. BioWare'owy standard, ale nic ponadto. Przynajmniej po pierwszych 10h gry. Znowu Ratowanie Świata z Przyległościami (c), znowu Wielkie Przedwieczne Zło TM, znowu Vader-wannabe gania po galaktyce ze swoimi Mrocznymi Sługami (R).
Do tego obowiązkowa rozprawa sądowa (tym razem na szczęście krótka i nieinteraktywna). Argh. Ileż można tłuc w kółko to samo? Z takim fajnym pomysłem na świat, z takimi fajnymi rasami (elcor wymiatają! hanar i volus ex-aequo drugie miejsce!), znów mamy sztampową aż do wyrzygania fabułkę. Brakuje jeszcze zdrajcy w łonie drużyny i romansu i będzie bioware'owy program obowiązkowy zaliczony... a można było zrobić coś więcej, szczególnie że nie trzeba było trzymać się kanonu ratingu Teen...

A właśnie, konsekwencje ratingu M/18+. Poza panienkami gibającymi się w knajpie w Citadel Wards i okrzyczanymi na wszystkich forach i poza nimi scenami seksu z alienami mało co wskazuje na to, że mamy do czynienia z produkcją dla dorosłych.
Rasizm (gatunkizm?) występuje w formie umiarkowanej, jakieś wzmianki o Partii Płaskiej Ziemi (wiem, że nie tak się tłumaczy Terra Firma, ale ich ideologia właśnie z tym mi się kojarzy), okazjonalne rasistowskie komentarze wygłaszane przez ludzi i alienów na równi.
Wybory moralne? Jak na razie jedynym było to, czy ubijać kolonistów jak leci czy też tylko ich zagazować dla ich dobra (no dobra, granatów z wkładką DDT miałem za mało i kilku kolonistom wpakowałem kulkę w czoło bez większych wątpliwości).
 Może dalej będzie lepiej...

Opinii (wyrażonej wczesniej w tym wątku) na temat gier BioWare nie zmieniłem, ale ME2 raczej kupię :P

Ogłoszenia duszpasterskie.

Ogólnie z wszystkich MMO się właśnie wypisałem (w Onanie abo kończy mi się 13 września), ponadrabiam sobie zatem zaległości w singlach. Od czasu do czasu przytnę online w BB (odezwę się w stosownym temacie). Może zobaczę z czym się je AIONa. Z Twierdzy nie odchodzę.

Edit: wszystkich, którzy przeczytali ten post w nadziei na komentarz do ostatniego Producer's Letter serdecznie przepraszam :>
Valderin
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 240



« Reply #34 on: August 24, 2009, 01:50:09 PM »

Iago zrob ty porzadek ze swoim kompem co?;)

mi sie NIGDY ME nie zawiesilo..;)

a gralem na piracie do ktorego jakiegos cracka musialem szukac bo mapa galaktyki nie dzialala, a teraz mam oryginal..
yacah
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 794



« Reply #35 on: August 24, 2009, 02:00:36 PM »

mieczak :) ehh Iago , wracaj jak sie stesknisz ;)
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #36 on: August 24, 2009, 02:12:04 PM »

Valdi, bądź łaskaw się już na ten temat nie wypowiadać, dobrze? To, że Tobie się ME nie zwiesiło (i fajnie, przynajmniej komuś chodzi, radujmy się), to statystycznie nic nie znaczy. Jesteś ździebko za małą pulą, żeby na jej podstawie wnioskować.
 
Setki ludzi, którym ME odwala ten sam numer (zwisy w losowych momentach), z różnym sprzętem (aczkolwiek w większości są to ludzie z grafikami nVidii, głównie seria 8xxx...), są za to dowodem, że coś jest na rzeczy. Np. to, że BioWare nie przetestowało ME PC dostatecznie (głównie pod kątem ew. konfliktów z innym oprogramowaniem). 

I, dla twojej wiadomości, z jednym jedynym ME mam tego rodzaju problemy. Trochę za mało podstaw, żeby wymieniać bebechy w pełni sprawnego komputera. Reinstall systemu tez przewiduję dopiero po zakupie nowego sprzętu.

Yacah, po prostu odechciewa mi się wracać, jak czytam co znów nabroił Mythic. FailCom wcale nie lepszy. Jak sie zorganizujecie w jakiejś bardziej dopracowanej grze to chętnie wrócę, bo was lubię, parszywe dranie :)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #37 on: August 24, 2009, 02:24:58 PM »

@Iago ;D

 Wlasnie spokojnie mecze Fallout 3 i szykowalem kase na ME :)

 Z ciekawosci mozna tez potestowac fallen earth stress test beta.

 Pozdrawiam.
Komciu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 268



« Reply #38 on: August 24, 2009, 02:26:54 PM »

Ja właśnie ściągam zaraz FE. Tylko kolejka się skończy.

PS1. Co do gry na konsoli, to też uważałem podobnie jak ty. Ale tylko dlatego, że w rękach trzymałem pad do PS2. W N64 jest o niebo lepiej, nawet w noskillowego Bonda się świetnie gra^^ Więc za stypendium na studiach chyba sobie X360 + plazmę kupię i będę grał w te wszystkie RPGI... ME+ME2+Fable+Fable2+Fable3+Dragon Age+jeszcze na pewno dużo. I wtedy się wypowiem, czy tak źle się gra na konsolach nowej generacji.

PS2. To tyle z bety FE... Szlag mnie z moim netem trafi;/ Ściąganie 4.8GB na moim łączu jest bez sensu, co chwilę przerywa połączenie na tyle, żeby nie dało się nic ściągnąć inaczej niż przez torrenta;/ Wie ktoś, czy klienta można przez torrenta ściągnąć czy są jakieś ograniczenia tutaj?
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #39 on: August 24, 2009, 02:34:19 PM »

Xabbu, a wiesz, że po sprawdzeniu jak mi się gra w ME, zastanawiam się poważnie nad zakupem F3? Owszem, to już nie będzie ten sam Fallout, ale może to FPP nie będzie takie drażniące i grę da się przejść. Z ciekawości - czy F3 cierpi na ten sam durny problem co Ob(rzyg)livion (tj. levelowanie mobków razem z bohaterem)? I czy można to jakoś wyłączyć? I czy można włączyć zabijanie bachorów? :>

Komen, za FE podziękuję. Na tym łączu nie będę zasysał kilkugigowego klienta dla samej bety. Z AIONem też czekam na wydanie pudełkowe (choćbym je miał z zagranicy sprowadzać).

Edit: Komen, za mną też zakup X360 chodzi od jakiegoś czasu. Do ww. listy dopisz Dante's Inferno i Brutal Legend - dwie klimatyczne nawalanki, których niestety raczej na PCtach nie uświadczymy. Mam w monitorku wejście HDMI, zresztą i tak niedługo przesiądę się na 26". Do tego jakiś mały amplituner i głośniczki i domowe centrum rozrywki jak znalazł :P
Komciu
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 268



« Reply #40 on: August 24, 2009, 02:37:57 PM »

Do Obliviona są mody całkiem fajne. Z tego co mi kolega mówił, są takie, które wyłączają właśnie to skallowanie potworów do Hero, zwiększają ilość możliwych do wyprowadzenia uderzeń i kilka innych bardzo fajnych patentów.
Valderin
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 240



« Reply #41 on: August 24, 2009, 02:42:08 PM »

mieczak :) ehh Iago , wracaj jak sie stesknisz ;)

nie wracaj.. zrob innym radoche..

znam sporo osob ktore graly w ME i nikt nie mial zadnych problemow.. no poza toba.. ale to nie wymaga komentarza..
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #42 on: August 24, 2009, 02:51:31 PM »

Gram na normalu i nie zauwazylem zeby moby sie w F3 skalowaly do mojego levelu. Mam 11 aktualnie i biegam gdzie tylko moge i chomikuje ammo i stimpaki.  Fajna gra. A najfajniejsza staje sie kiedy odkryje sie ze wcale nie trzeba sie trzymac glownego plotu.  Z czasem samemu sie do niego dociera, a klimat i atmosfera F3 sa wyjatkowe.

 W moim przekonaniu F3 ma tyle wspolnego z fps grami jak baldur z mmo.

W f3 mozesz zabic wszystko co sie rusza, pod warunkiem ze w magazynku masz ammo.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #43 on: August 24, 2009, 03:18:16 PM »

Xabbu, dzięki za info. No nic, jak już ME skończę, Wieśka skończę, kilka innych singlówek z półki "Do przejścia" skończę, to i F3 się zainteresuję. Do tego czasu będzie pewnie na Steamie/GOG w cenie promocyjnej 5.99 EUR/USD  :>

Drobna uwaga: nie FPS (czyli First Person Shooter = gatunek), a FPP (First Person Perspective = sposób ukazywania świata gry). Nie lubię tego widoku i nic na to nie poradzę (wolę izo/TPP). Ale może się przemogę.

I podobno do dzieci strzelać nie można (Child Killer z F2 się kłania :P)...
Radu
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 174


« Reply #44 on: August 24, 2009, 03:39:43 PM »

Z ME jakoś nie miałem problemów wszystko chodziło ładnie.

F3 super gierka, klimat super ;D Dużo ciekawych rzeczy jest: miasto dzieci, gadające drzewo, własny domek z meblami  ;D Dużo wrogów z poprzednich częsci raz wpadłem do kanałów z Dead Claw-ami masakra szybkie jak cholera, dobrze że jest pauza  :D. Nawet koledzy z E się pojawiają :)
Jedyne co denerwuje że jedną z najlepszych broń można szybko zdobyć, i naprawy są denerwujące bo kosztowne a żeby naprawić sprzęt na 100% trzeba samemu naprawić.
Pages: 1 2 [3] 4
  Print