Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Sety, Wardy - kompedium i pomoc  (Read 12785 times)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« on: February 22, 2009, 02:53:28 PM »

Nie znalazłem podobnego tematu, a myślę że jest potrzebny (jeśli kiepsko szukałem to sorki).

Zasadniczo jest tak, że słabo się w temacie orientuje i potrzebuje pomocy. Moją główną postacią mam już dawno 40lvl, ale ani w kryptach ani w tunelach nigdy nie byłem :( . Powodem jest oczywiście brak wardów. Mam tylko dwie części anihilatora (oczywiście rękawice i buty) i to wszystko. Wiem, że jakieś części lecą w keepach, ale jak na razie nie miałem zbyt często okazji uzbierania czegokolwiek. Organizacja w Gwardii, jak wiecie ostatnio kulała, a przy większych akcjach w orvr szanse na konkretne worki są nikłe (zresztą ze względu na ograniczenia sprzętowe, większe ataki u mnie odpadają).

W grę wchodzą więc jakieś małe party na zdobywanie keepów - pytanie kiedy najlepiej (środek nocy czy 5 nad ranem zasadniczo u mnie odpadają)? Czy są jakieś inne możliwości uzbierania wardów? I czy znajdą sie chętni do pomocy w uzbieraniu sprzętu?

I jak to dokładnie jest z ilością wardów? Mając dwie części seta mam jednego warda? Dobrze myślę?

Co do przydatności tematu to osoby posiadające wiedzę mogły by opisać co, gdzie, jak i dlaczego w tej kwestii.
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #1 on: February 22, 2009, 08:16:39 PM »

Pokolei:

Wardy to taki Mythicowy system redukcji obrażeń od dużych, złych potworów. Wardów jest 5 do założenia na ciało.

Jeśli chodzi o ich siłę, to najpierw są Lesser Wardy, potem są Greater Wardy, potem są Superior wardy i chyba są jeszcze jedne, a może i nie.

Wardy dają odpowiednie sety. Nie dwie części, tylko konkretne części mają Warda. I tak:

Lesser Ward - Annihilator (keepy - gold bag) i Bloodlord (Bastion Stairs);
Greater Ward - Sentinel (krypty i tunele w altdorfie) oraz Conqueror (fortece);
Superior Ward - Invader (pierwszy quest IC i Altdorfu w trakcie oblężeń/obron) lub Dark Promise (Lost Vale).

Ok i teraz tak Wardy są potrzebne do:

1) Robienia end-game PVE
2) Zdobycia wrogiego miasta (do końca, spalenia, zniszczenia).

W PVE działa to tak:

Potrzebujesz Lesser Warda lub lepszego by zrobić Krypty i tunele. Przynajmniej 3 na krypty, 4/5 na tunele.

Potrzebujesz Greater Warda lub lepszego by zrobić Lost Vale. Przynajmniej 3/4 na start.


W RVR ma to związek z biciem bossów w miastach ale jeszcze nie wiem konkretnie co i jak.

Jak najłatwiej wyfarmić wardy?

1) Lesser Wardy - RVR, Bastion Stairs to naprawdę kosmiczzna instancja. Więc albo wstawać o 5-rano albo być tam często :).

2) Greater Wardy - zdecydowanie PVE, czyli krypty i tunele w Altdorfie. Na fortecach jest ciężko (tłum ludzi, rzadko mało worków);

3) Superior Wardy - jak na razie najszybciej w IC podczas ataku. Jeśli będziemy atakować tak często jak dotychczasz - farmisz 2/3 noce i masz set. Tą metodą można przeskoczyć lesser i greater wardy. Są tylko dwa warunki 50-któryś poziom renowna i to, że będziemy atakować IC. Jak jest ze zdobywaniem Dark Promise'a jeszcze nie wiemy, bo dopiero wczoraj tam ruszyliśmy.


RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #2 on: February 22, 2009, 09:27:46 PM »

Warlords ma excelsior
Kings ma supreme
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #3 on: February 23, 2009, 08:19:25 AM »

Super temat i dobry opis.

 Tak właśnie. W sobotę ruszyliśmy z gildiowym LV i jest okey.  Pierwsza cześć darkpromise wypadła dla naszego SW.  Naramienniki jeśli dobrze kojarzę.

 Nie jest tam tak jak w tunnelach, jest trudno ale do zrobienia i o wiele bardziej logicznie niż city dungeon.

 Jak widać po temacie, ludzia brak nawet wardow na start z city dungeonami.  Trzeba w koncu wycwiczyc ten dungeon i wstawic go na farme dla wlasnie takich ludzi jak w Op.  Problem z anihilatorami jest na szeroka skale.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #4 on: February 23, 2009, 06:45:14 PM »

Obecnie największe szanse widzę więc w Bastion Stairs.

Kilka razy już się tam kręciłem, ale chyba tylko jedną ścieżkę zaliczyłem w całości. Konkretnych zdobyczy -  zero.


Ale dobrze wiedzieć. Będę namawiał więc na częste chodzenie na BS.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #5 on: March 02, 2009, 03:39:41 PM »

Zaczyna mnie denerwować brak wardów. Wczoraj nie udało mi się, mimo wielu prób, wejśc do IC (kurde te blokowanie wejścia do stolicy jest chore i powinno zostać wyeliminowane  >:( )

Ostatni wypad na BS nie powiódł się z powadu małej ilości chętnych i ich stosunkowo niewysokich lvl (tylko lewą ścieżke dało się przejść w tym składzie).

Potrzebuję więc pomocy (pewnie nie tylko ja) stałych wyjadaczy. Dało by rade zebrać konkretna ekipę i zrobić porządnie Bastion?

Wywiozłem żone do teściowej więc mam więcej czasu (dzisiaj i w środe od późnego popołudnia przez całą noc ;) ) - jakby się komus chciało byłbym wdzięczny.



P.S. Oczywiście jeśli w między czasie wyskoczy kolejne farmienie IC to wiadomo co jest ważniejsze ;)
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #6 on: March 02, 2009, 08:39:14 PM »

zapomnij o bastionie, zeby zebrac tam set trzebaby gigantycznego szczescia
pamietaj ze z kazdego bosa leci czesc losowa, wiec szanse ze wypadnie to co potrzeba dlka ciebie  jest jak 1/11
juz duzo lepiej umowic sie na poranne farmienie keepow...
Kerroth
Moderator
Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #7 on: March 02, 2009, 10:57:45 PM »

Ad 1) - zebrać skład?

Myślę, że bez problemu. Ja chętnie pomogę.

Ad 2) - zdobyć wardy w BS?

Eee... to zgodnie z tym co powiedział Raj jest naprawdę mega trudne do osiągnięcia.
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #8 on: March 03, 2009, 12:33:43 AM »

Ech to fajnie.

Poranne farmienie keepów jest u mnie bardzo ciężkie do zrealizowania.

RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #9 on: March 03, 2009, 06:24:28 AM »

skuteczne farmienie BS jest jeszcze trudniejsze...
pamietaj ze wystarczy ci jeden zloty worek zeby miec 3 wardy (bo 2 kupisz) zeby miec minimum dla nie tanka
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #10 on: March 03, 2009, 07:45:08 AM »

Tak to prawda. Ale jak masz już przynajmniej dwa wardy, z gildiowymi grupami możesz krypty robić i przeskoczyć przez anihilatora.  W ten sposób w koncu 3 części sentinela wardowe zdobędziesz i 4 do set bonusa bez warda (pasek).

 To nie tak ze ze złotego worka masz 3 itemy na raz Raj. Do tego często zdarza się wyjąc ten sam kilka razy.  Bs jest trudne, ale nie niemożliwe, a po paczu 1.2 itemizacja będzie trochę lepsza tam.  Ja jestem za by wytrenować grupę graczy którzy za punkt honoru obiorą sobie wstawienie BS na farm status ;) Ilu z nas widziało cale BS?
RAJ
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 673


« Reply #11 on: March 03, 2009, 08:04:09 AM »

To nie tak ze ze złotego worka masz 3 itemy na raz Raj.
Ale o czym ta mowa??? Czytaj uwaznie co napisalem. :)
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #12 on: March 03, 2009, 08:11:16 AM »

Quote
...pamietaj ze wystarczy ci jeden zloty worek zeby miec 3 wardy

 Jak najbardziej uważnie czytam to to zdanie rozumiem w ten sam sposób.
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #13 on: March 03, 2009, 09:14:12 AM »

To jeszcze raz: 1 złoty worek z keepa T4 to 1 Annihilator. Drugiego kupujesz u vendora. Trzeciego - na aukcji, albo bierzesz z gildiowego vaulta, jeśli akurat jest.
Albo masz bardziej niemożebnego farta i a) wypadnie z gracza, b) wyjdzie roll na need. Tak więc 1 worek z keepa właściwie oznacza 3 LW. I o to chodziło Rajowi :)

Regards,
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #14 on: March 03, 2009, 09:37:42 AM »

Tak teraz rozumiem.  ...

 2 Lesser wardy może każdy łatwo zdobyć.  Kolejne 3 które maja wydropic z tego worka są trudniejsze do zdobycia, zwłaszcza jeśli wstanie i granie o 5 nad ranem jest problemem (a jest na pewno).  Do tego dochodzi problem wyciągnięcia odpowiedniej części z worka. Jedna extra na pewno można dostać, ale wszyscy znamy graczy którzy już po n części które maja wyjęli. Tak wiec z wylosowanym choć jednym złotym workiem, gracz może mieć 3 wardy bez większego problemu.

 Dlatego jestem zdania ze akurat dps i heal ma tutaj łatwiej.  Z dwoma wardami i sprawna gildiowa grupa, taka osoba może zbierać 3 części z krypt.

 Bastion to jeszcze jedna opcja, ale jest daleko i bardzo trudno dostępna.
Pages: [1] 2
  Print