Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: 'genialny' mystic  (Read 4287 times)
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« on: April 28, 2009, 04:44:21 PM »

http://forums.warhammeronline.com/warhammer/board/message?board.id=server_dc&thread.id=3742&view=by_date_ascending&page=1

pomysl Mystica jak zwiekszysc stabilnosc serwerow. Po ostatnich problemach na rvr smialismy sie ze teraz wprowadza capy na keepy i BO....niestety wykrakalismy  >:(

jezeli to wejdzie na live serwery to daje sobie spokoj z war-em
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #1 on: April 28, 2009, 05:46:55 PM »

Nie dojdzie do tego. Zobaczycie ;D
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #2 on: April 29, 2009, 12:30:29 AM »

Mam nadzieję Song że masz rację, bo nie ukrywam, ze to może być i mój koniec. Kto dowodził warbandem w T4 czy gildiowym czy PUGowym wie jak jest trudno.

Po dodaniu do tego "pół warbandu ląduje gdzieś" wychodzi hardkor do potęgi n-tej.

Już pomijam fakt, że powoli mam dosyć płacenia za mega beta-test produktu.


Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #3 on: April 29, 2009, 03:06:04 AM »

No ale co Wy chcecie? Wszystkie posty w tamtym wątku są pozytywne. Prócz tych co pewnie były negatywne i dlatego zostały zmoderowane... hmm... Nie no. Super pomysł. GOA się ucieszy. Będzie w końcu mogła wyjąć nadmiarowe kości pamięci ze swoich serwerów i dać pracownikom do domu. W ogóle po co mają się marnować tak dobre komputery? Przecież można realmy na Pentiumach 1 postawić. W oRvR co prawda może już połowa WB to będzie za dużo, ale o ile stresu mniej dla devsów, którzy nie wiedzą jak poprawić kod. :)

Nie no sorry. Mnie wciąż wnerwia, że walka o fortecę laguje cały pairing. Byłoby to nie do pomyślenia, ale Mythic pomyślał... Zamiast troszkę się wysilić i fortecę wrzucić na oddzielny serwer przez jakiś system portali, tak jak łączone są tiery, to niech cierpią wszyscy. Niektórzy z nas i tak nigdy fortecy nie obejrzeli bo zawsze lądowali odrzuceniu do Warcampu (co z tego, że mają level 40? Mythic się nie spodziewał, że w tej grze może być tyle 40stek O.o).


A teraz bez sarkazmu. To śmieszne, że założyli na forum taki wątek i pozwalają się w nim wypowiadać tylko tym, których Wind of Change dopadło. Jak się te parę osób wypowie pozytywnie, to zmiany wprowadzi się wszystkim... Genialne posunięcie.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #4 on: April 29, 2009, 07:37:03 AM »

Jestem innego zdania. Prosza o feedback tych którzy zostali zwiani wiatrem zmian, właśnie po to by mieć info na temat samego działania tego mechanizmu. I pozytywnych wypowiedzi to ja tam za wiele nie widzę.

 http://herald.warhammeronline.com/warherald/NewsArticle.war?id=767

Usuwają ten niedorzeczny pomysł.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #5 on: April 29, 2009, 05:06:48 PM »

To z tym usuwaniem negatywnych opinii, to był sarkazm po przeczytaniu pierwszej strony, gdzie masę zmoderowanych postów jest. Dalej to wygląda tak jakby się moderatorowi już znudziło cenzurować. ;)

Swoją drogą cała sytuacja jest dla mnie bardzo zabawna. Co byście powiedzieli gdyby drogą losowania Karak Azgal został wybrany na beta testy jakiegoś kompletnie porojonego pomysłu? Microsoft przynajmniej wszystkich użytkowników traktuje po równo. Wszyscy mają niedopracowany produkt. Nie wybiera sobie grupy, o np. z Polski, na beta testy jakiegoś rodzącego wątpliwości "ficzera".
Uważam, że jeśli takie rzeczy robi się pewnej określonej grupie graczy, to należałoby im to zrekompensować conajmniej przez dodanie dni do abonamentu. No ale nevermind. Dobrze, że to nie byliśmy my. ;)

Ja wciąż jestem na nie co do systemu population cap na fortecach. Uważam, że powinno się wspierać zorganizowane działania, a nie pugi. Jeżeli wywalać to całe warbandy, pozostawiając inne nietknięte, a nie dzielić je na pół wywalając nierzadko niezbędne klasy. To samo powinno tyczyć się stolic. Udało się kiedykolwiek gildiowemu warbandowi wejść do miasta (pomijam sytuację, w której dystrykt miał miażdżącą przewagę destro i zero orderu ;p)?
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #6 on: April 29, 2009, 05:48:18 PM »

Nie, niestety Gwyn masz rację, choć chciałbym żebyś jej nie miał. Obecnie gra badziewnie suportuje zorganizowane akcje. IC/Alt to już w ogóle jest kpina.
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #7 on: April 29, 2009, 06:31:00 PM »

niestety ale najpewniej mystic/goa nie ma pieniedzy na zainwestowanie w hardware i dlatego staraja sie wymyslic jakies capy. Najfajniej ze na stronie glownej ciagle mozna znalesc wywiad z jednym z devsow o tym ze 'gra jest skierowana dla osob chcacych wziasc udzial w bitwie setek osob...' powinien byc dopisek ' i zaliczyc crash serwera'  ;)
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #8 on: April 29, 2009, 06:43:14 PM »

Ach, właśnie. Jeszcze jednej kwestii nie rozumiem. Przecież były problemy ze spadkiem populacji, więc zaczęli łączyć serwery. To znaczy, że część stoi teraz nieużywana (to oczywiście nie prawda, bo pewnie hostują jakieś strony internetowe ;p). Nie można byłoby ich wykorzystać do hostowania np. samych fortec i oddzielnych dystryktów Alt/IC? Nieee.... oczywiście, że nie. EA jest skąpe.

Zna ktoś Battlefield Heroes? Bardzo fajny fps choć mocno niedopracowany w fazie closed beta. Oczywiście produkt EA, więc hasło free game trzeba wziąć w cudzysłowie. Jednym z zapowiadanych ficzerów jest stworzenie unikatowej postaci, poprzez dobranie im kiczawato kolorowych strojów. Oczywiście stroje trzeba kupić za prawdziwą kasę. To jest jeszcze zrozumiałe pomijając wysokie ceny, ale... Stroje kupuje się tylko dla konkretnej postaci, a nie globalnej szafy. A po którymś z updatów postanowili, że stroje nie będą permanente, tylko będą znikać po miesiącu. Tak więc zrobił się z tego miesięczny abonament. A by ubrać jedną postać, wysokość tego abonamentu jest wyższa niż miesiąc gry w WARa czy WOW.
Ogólnie EA nie powinno się dotykać gier... heh... Skąpiradła sami sobie grób kopią.

A tak. Battlefield Heroes jest w fazie closed Beta, ale kasę z beta testerów już doją. ;)
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #9 on: April 29, 2009, 07:43:59 PM »

Ach, właśnie. Jeszcze jednej kwestii nie rozumiem. Przecież były problemy ze spadkiem populacji, więc zaczęli łączyć serwery. To znaczy, że część stoi teraz nieużywana (to oczywiście nie prawda, bo pewnie hostują jakieś strony internetowe ;p). Nie można byłoby ich wykorzystać do hostowania np. samych fortec i oddzielnych dystryktów Alt/IC? Nieee.... oczywiście, że nie. EA jest skąpe.


Pewnie w ramach redukcji kosztow serwery zostaly skasowane  ::)
Kerroth
Bohater
***
Offline Offline

Wiadomości: 642


« Reply #10 on: April 29, 2009, 08:23:18 PM »

Ach, właśnie. Jeszcze jednej kwestii nie rozumiem. Przecież były problemy ze spadkiem populacji, więc zaczęli łączyć serwery. To znaczy, że część stoi teraz nieużywana (to oczywiście nie prawda, bo pewnie hostują jakieś strony internetowe ;p). Nie można byłoby ich wykorzystać do hostowania np. samych fortec i oddzielnych dystryktów Alt/IC? Nieee.... oczywiście, że nie. EA jest skąpe.

Zna ktoś Battlefield Heroes? Bardzo fajny fps choć mocno niedopracowany w fazie closed beta. Oczywiście produkt EA, więc hasło free game trzeba wziąć w cudzysłowie. Jednym z zapowiadanych ficzerów jest stworzenie unikatowej postaci, poprzez dobranie im kiczawato kolorowych strojów. Oczywiście stroje trzeba kupić za prawdziwą kasę. To jest jeszcze zrozumiałe pomijając wysokie ceny, ale... Stroje kupuje się tylko dla konkretnej postaci, a nie globalnej szafy. A po którymś z updatów postanowili, że stroje nie będą permanente, tylko będą znikać po miesiącu. Tak więc zrobił się z tego miesięczny abonament. A by ubrać jedną postać, wysokość tego abonamentu jest wyższa niż miesiąc gry w WARa czy WOW.
Ogólnie EA nie powinno się dotykać gier... heh... Skąpiradła sami sobie grób kopią.

A tak. Battlefield Heroes jest w fazie closed Beta, ale kasę z beta testerów już doją. ;)

GWYN tak nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że tam zgadzając się na testy bety podpisywaliśmy NDA :->.

Lepiej to sprawdź, żeby potem nie było jakichś kłopotów :).
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #11 on: April 29, 2009, 10:18:04 PM »

Thoern, ja jeszcze rozumiem, że GOA rozkradło serwery na części :D ale Mythic? Nieee... Oni po prostu nie chcą rozdzielać fortecy od pairingu, bo sami by już na pewno na to wpadli (a jeśli nie, to gracze im to wytykają prawie od początku gry). Zastanawiam się co stoi za tym wzbranianiem się. Nie sądzę by było to zbyt trudne programistycznie, więc powód musi być jakiś inny.

Offtop - BFH:
Kerroth, akurat sprawa z niepermanentnymi itemami wypłynęła na publiczne forum (na te na które nie trzeba się logować), tak więc żadnej tajemnicy nie odkrywam. A poza tym to EA łamie obietnice marketingowe. No i jak można ściągać kasę na etapie closed Beta? Niepojęte...

http://www.battlefield-heroes.com/forum/battlefield-heroes/free-game-you-need-to-pay-for-it
http://www.battlefield-heroes.com/forum/battlefield-heroes/clothing-should-last-forever

Te ich strony chodzą jak Cię mogę...
Pages: [1]
  Print