Pages: 1 [2] 3
  Print  
Autor Topic: Klasy w Twierdzy  (Read 18695 times)
Harni
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 653



« Reply #15 on: November 10, 2009, 10:04:51 AM »

heal na jedną osobę z party in combat oczywiście dostaniesz, heal na siebie samego in combat w jednym skillu raczej nie licz, jest tylko mały heal połączony z usuwaniem fear'a ale to dopiero po jego wytraitowaniu... do tego można doliczyć zwrot 15% zadanych obrażeń w postaci heal'a po rzuceniu odpowiedniego marka na mobka + jeśli biegasz z heraldem dostaniesz skill lekko cię leczący... hmm jakiś chaos zakrada się w moje myśli... ogólnie kapitan dobrze sobie radzi jako leczący wojownik...
muhrtag
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 122


« Reply #16 on: November 10, 2009, 10:21:17 AM »

Hmmm ok, czyli temat mam nadal do przemyślenia bo liczyłem na klasę w stylu WoW'owego Paladyna, czy Warior Priesta z WAR, pytanie czy taka klasa ma rację bytu w mechanice gry LOTR.
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #17 on: November 10, 2009, 10:23:45 AM »

Kapitan ma kilka możliwości leczenia, jednak dużo lepiej radzi sobie z leczeniem towarzyszy niż samego siebie. W sumie mamy 4(5) heale + 1 wspomagacz.

Dwa skille okrzykowe:
Words of Courage - leczy wybrany cel (nie siebie) i dodatkowo wrzuca HoTa na tę osobę
Rallying Cry - leczy całą drużynę łącznie z kapitanem, jednak można go odpalić tylko po śmierci moba (i co 45s, przy legacjach częściej) lub po krytycznym uderzeniu z Pressing albo Devastating Attack (nie wspominam o takich możliwościach użycia tego skilla po Song of Aid czy Call to Greatness).

Dwa skille melee:
Inspire - leczy kapiańskiego Shield-Brothera (wybierasz sobie wcześniej osobę, na której trzymasz taki buff i dajesz jej różne bonusy, m.in. właśnie leczenie)
Valiant Strike - wrzuca heal na całą drużynę (odpowiednio wytraitowany daje dodatkowo mocnego HoTa).

Wspomagacz to Revealing Mark - wrzucany na mobka oddaje 15% zadanych obrażeń w postaci leczenia dla każdego.

Dodatkowo można wytraitować Muster Courage tak, aby dawał HoT dla kapitana.

Ogólnie kapitan jest najbardziej zbliżoną klasą do WARowego WPeka/DoKa.

Edit: O, jeszcze zapomniałem o wspomnianym przez Laime heraldzie, który ma skill leczący swojego kapitana.
Niobar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 775


ups...


« Reply #18 on: November 10, 2009, 10:27:48 AM »

Czy ma rację bytu to nie wiem, ale wiem że nic takiego póki co nie ma. Najblizszy jest właśnie Captain ale on nie jest healerem tylko supportem i to trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze postaci. Z klas leczących w tym momencie sa RK i Minstrel z czego żaden z nich raczej nie preferuje zwarcia.  Z drugiej strony idąc na dwóch Captainów mozna się obyć bez main heala.
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #19 on: November 10, 2009, 10:44:00 AM »

Najbardziej podobnym do retri palladyna jest tutaj chyba champion. Ciężka zbroja, wysoki DPS (dużo lepsze AoE od Retri Pali), niestety ma dużo mniejsze możliwości leczenia. Jedno leczenie o ok 700 Morale (na max levelku, z runka), co 30s, jedno leczenie o 3k Morale raz na godzinę i jedno leczenie, zamieniające połowę Powera na morale raz na 30 min (w stosunku zdaje sie 2:1).

Na 60 levelku, masz ok 5-6.5k morale. Nie ma klasy tak uniwersalnej jak palladyn sam w sobie, który mógł być świetnym tankiem, świetnym leczącym, albo niezłym DPSem. Champ to świetny DPS, średni tank i zerowy healer.

Generalnie w LOTRo nie ma tak uniwersalnych klas. Mojej żonie brakuje strasznie druida z jego Boomkin Form :))
Niobar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 775


ups...


« Reply #20 on: November 10, 2009, 11:01:19 AM »

leczenie 3k morale co godzinę ma się tylko jako human mao championskie to jest :P
muhrtag
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 122


« Reply #21 on: November 10, 2009, 11:03:54 AM »

O dzięki emssik to naprawdę wiele wyjasnia, czyli w LOTR podejście jest bardziej "czystoklasowe" tzn. healer to healer, dps to dps itd, każdy ma swoja rolę czyli wybierając Capitana bedę Capitanem a nie połaczeniem heala i wara, i zadania w party też bedą Capitańskie a nie leczące bądź dpsujące/tankujące.

Ok zobacze sobie jak się gra dalej Capitanem; najwyzej zmienie na czysty heal czy czysty dps.

Dzięki wszystkim za pomoc:D
Kelran
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Reply #22 on: November 10, 2009, 01:15:30 PM »

Mi i tak najbardziej paladyna z WoW'a przypomina warden: możliwość wbicia się w tłum wrogów, zarzucenie morale leech'y, self-heale, ba nawet i ładny off-heal grupowy należy do arsenału.
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #23 on: November 10, 2009, 01:21:44 PM »

Tyle, ze obsługa wardena w niczym nie przypomina palladyna, już bardziej rogulca z jego combosami (takie kombinacje, które maksymalizują efekt, ale nie są obowiązkowe jak gambity wardena).
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #24 on: November 10, 2009, 01:32:59 PM »

[..]
Generalnie w LOTRo nie ma tak uniwersalnych klas. Mojej żonie brakuje strasznie druida z jego Boomkin Form :))

Mi tez druida brakowało, i nie dałem rady już się opierać.  Zapraszamy żonę na moonglade ;)

Dodam jeszcze, ze zastanawia mnie jak grono polonistów może dopuścić pisanie "paladyn" przez dwa LL niemal w co drugim poście ;D :P
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #25 on: November 10, 2009, 01:33:58 PM »

Nie wiem co ma na celu to porownywanie klas .. zadna z nich nie jest taka sama jak wowie, to jest inna gra .. kazda ma jakas ceche charakteru podobna a inne zupelnie rozne. Porownanie palladyna znajdziesz w wielu klasach, aczkolwiek nie bedzie to palladyn czy tez rogal.

emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #26 on: November 10, 2009, 01:44:14 PM »

Nie wiem co ma na celu to porownywanie klas .. zadna z nich nie jest taka sama jak wowie, to jest inna gra .. kazda ma jakas ceche charakteru podobna a inne zupelnie rozne. Porownanie palladyna znajdziesz w wielu klasach, aczkolwiek nie bedzie to palladyn czy tez rogal.

Porównywani klas postaci, pozwala się o wiele szybciej znaleźć w świecie nowego mmorpga, w którym wszystko jest dla nas inne. Jest to jakaś deska ratunku, żeby na początku utrzymać się na powierzchni, gdy usiłujemy znaleźć znane nam z innych produkcji rozwiązania.
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #27 on: November 10, 2009, 02:40:54 PM »

No to przykro mi, nie ma Palladyna w Lotro .. Capitan nie ma babelka ;P
Woltalin
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 454



« Reply #28 on: November 10, 2009, 02:55:50 PM »

Przeczytałem cały temat i smucą mnie próby doboru postaci względem jej późniejszej ewentualnej przydatności w drużynie i w rajdach. Jak widać gra tak spójna z prozą Tolkienowską nie oparła się dzisiejszym trendom widocznym we wszystich MMO. Szkoda... Do tej pory cieszyły mnie posty zawierające wypowiedzi o rozwiniętej fabule, tak podobnej do tego co można przyczyać. Niestety jest ich coraz mniej. Jedyną słuszną wypowiedzią wydaje mi się być ta Khelegrosa. Graj Muhrtag klasą dowolną, tą która będzie najlepiej Ci odpowiadać, i nie dobieraj jej względem potrzeb danej gildii. Może odnajdziesz w tej rozrywce coś więcej...

Pozdrawiam Woltalin
muhrtag
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 122


« Reply #29 on: November 10, 2009, 03:37:32 PM »

Wierz mi Woltalin, że wcale nie miałem zamiaru dobierac postaci pod kątem jej przydatności w rajdach. Czasu na grę mam i tak na tyle mało, że rzadko mogę w nich uczestniczyć, ale jeśli się juz uda to chciałbym grać klasą, w której dobrze się czuje, a taką właśnie był Paladyn w wow i WP w WAR(choć tu wiecej grałem tankiem).
Zaczynajac zatem nowe MMO też chciałbym się dobrze bawić, więc jeśli jakaś klasa jest podobna w mechanice do wyżej wymienionych zdecydowałbym sie na nią.
Jak wyszło jednak z rozmowy LOTR posiada troszkę inne podejście do klas niż inne MMO, w które grałem, a co za tym idzie muszę zacząć erę eksperymentów, żeby znaleść to coś więcej:D
Pages: 1 [2] 3
  Print