Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Laptop i Windows parę pytań  (Read 1735 times)
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« on: December 29, 2013, 09:38:45 PM »

Hej otóż potrzebuje w hostelu własnego lapka żeby mieć jakiś kontakt ze światem i potrzebuje się doradzić.

Wpierw zlinkuje 2 lapki które znalazłem:

1. Toshiba: http://www.mediamarkt.pl/notebook-toshiba-satellite-l50-a-1ek,id-914585#detail

2. Lenovo: http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-z500-i5-3230m-8gb-1tb-8gb-gt740-w8-czekoladowy.bhtml?from=ceneo&p=2498.00&cr=0#opis


następnie zaznaczę że jak idzie o sprzęt do kompa jestem noga (procki biorę co mają więcej rdzeni i ghz, a ram i grafe liczę w gb to wszystko na co potrafię patrzeć nic innego nie czaje xD).

Na moje oko ta Toshiba ma na bank max 16gb ramu i 8 na moment (w lenowo max nie podają więc zakładam że tyle co jest czyli 8 gb). Procesor po długich medytacjach wychodzi że Toshiba ma chyba lepszy... za to Lenovo ma dysk SSD (czyli na moją ubogą wiedzę to co tam zainstaluje będzie szybciej działać (plan byłby żeby był tam windows i antyvirus dysk SSD ma 8 gb HDD 1tb czyli też więcej niz toshiba).

Dobra skoro się już popisałem wiedzą z przedszkola to zapytam Was o parę rzeczy

1) Słyszałem że karty graficzne do lapków mają dużo mniejszą wydajność niż te do pctów (ja mam geforce gt 520 a w lenovo jest geforce gt 740 o ile to jest mniej więcej lepsze (o ile jest))
2) Jak duża jest rożnica mocy między procesorami w tych lapkach? ja w pc mam  AMD Athlon II X4 640
3) może głupie pytanie do graczy lotro których mamy tu wielu... ile pasków skilli na oko bym na takim ekranie zmieścił w standardowej miarce 1.00? miałbym zgrubsza pojęcie o powierzchni wyświetlacza bo 1366 x 768 to chyba maksymalna rozdzielczość i nawet niestandardowej więcej nie ustawię?

4) Najważniejsze pytanie. Oba lapki posiadają Windows 8... praktycznie nic nie wiem o tym systemie poza tym że ludzie go odradzają (póki co żaden z tych ludzi nie był w stanie mi podać konkretnego powodu dlaczego odradza system...) czy ktoś możę mi wywalić czarno na białym wady i zalety tego systemu (słyszałem że jest jakaś blokada odnośnie nieoryginalnych plików, pytanie jak działa i co to jest nieoryginalny plik (bo technicznie mod do skyrima ściągniety z nexusa jest produktem osoby trzeciej (nie bethesdy która robiła skyrim (choć chyba bazuję na ich oprogramowaniu) ani nie jest oficjalnie zamieszczony na steam workshop (który dystrybuuje skyrima (niestety mało który mod tam jest na nexusie jest chyba 5x tyle co na steamie))(nie będę tez oszukiwał większość muzyki ściagam z chomików albo YT, filmy mało oglądam ale też raczej nieoryginalne, a i greę zdarza się spiracić choc coraz rzadziej (nawet zaczynam sobie kupować fajne gry co kiedyś piraciłem (np Skyrim czy Last Remnant). Ponadto czytałem jakieś cuda-wianki na forum windowsa że zmiana windows 8 na windows 7 nie jest prosta... czyli przy mojej wiedzy jest to po prostu czarna magia z której nic nie zrozumiałem (bez obrazy Eor xD) to prawda? w serwisie mówili że to zrobią ale...

Powyżej kwoty 2600 za samego lapka wolałbym nie wychodzić bo ustaliłem że siostra sprzedaje akcje, żeby urządzić mieszkanie na wynajem co będzie w sierpniu do oddania i będę jej to baaardzo długo zwracał i tak (ja nie pracuje jedynymi moimi oficjalnymi dochodami są renta i zasiłek) i mi tę kwota pożycza w sierpniu bierze towar na raty i ja w tym czasie już spłacam powoli...

Bardzo uprzejmie proszę o pomoc, wyrozumiałość i absolutnie łopatologiczne odpowiedzi (w miarę możliwości)

Pozdrawiam serdecznie Filavorin i Spółka
Pages: [1]
  Print