Pages: 1 [2] 3 4 ... 6
  Print  
Autor Topic: Warden i RoI  (Read 23466 times)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #15 on: October 18, 2011, 08:36:20 PM »

To był cytat i to jednego z wardenów o ile pamiętam :)

Dyskusji na razie podjąć nie mogę bo brakuje naocznego empiryzmu. Ale przyjdzie czas na to i jeśli fakty będą nieubłagane przewiduję publiczne sypanie głowy popiołem :)

Na razie możemy porozmawiać o etten. Tu warden w dalszym ciągu jest mocny, choć przy przepakowanych minstrelach, burgach czy champach wygląda jak ubogi krewny :)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #16 on: October 19, 2011, 09:01:14 AM »

Cóż, liczne dowody na to, że klasy nie są balansowane pod Etten biegają tam i mordują biedne creepy ;) Osobiście wolę grać klasą zbalansowaną pod PvE. Z półtora roku walczyłem z nastawieniem puga "warden to papierowy tank". Teraz rzeczywistość dostosowała się do wizji większości. Najlepsze, że to nie buff tej, czy innej klasy, czy nerf wardena. Wystarczyła globalna zmiana mechaniki walki, w szczególności mitygacje. Wiesz np. że medium armor jest dwa razy karany za to że jest medium? Napierw sam sprzęt ma mniej armora od heavy. Logiczne no nie? Obaj wypracowujemy w ten sposób rating mitygacji physical i tactical. Potem ten rating jest przeliczany na % mitygacji. Założmy, że to 10000. Te 10 tys. da mniej % mitygacji mediumowi niż heavy. Założmy, że obaj klikamy i zakładamy np. Black Pearl. Tobie da ona więcej niż mnie. WTF? To osobne przeliczanie dotyczy również tacticala. Ciekaw jestem jak mam potraktować moimi wspaniałymi BPE jakieś potężne fajerbole. W mojej opinii klasa jest zepsuta. Nie dlatego, że nie daje rady. Dlatego, że guardian teraz jest o niebo lepszy. Całe szczęście, że lubie grać kapitanem. Podejrzewam, że mój warden zostanie takim szóstym graczem w koszykówce. Chętnie wejdzie na zmianę, ale nie wyjdzie w pierwszym składzie :P
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #17 on: October 19, 2011, 11:24:27 AM »

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby klasa była zbalansowana pod oba typy rozgrywki. I wcale nie oznacza to, że zmiana czegoś w PvE zepsuje PvP i odwrotnie. Są mechanizmy żeby to regulować. Ale to już inny temat :)

Czy to co napisałeś jest powszechną opinią wardeńskiego community? Jeśli tak to chyba macie wystarczającą siłę przebicia i rozsądnego devsa żeby taki stan nie trwał długo?

ps. kusisz kusisz do odkurzenia puszki ;) ale trochę się to opóźni bo dostaniemy dziś na otarcie łez 20% dpsa więcej i trzeba to będzie przetestować na kilku ochotnikach ;)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #18 on: October 19, 2011, 11:46:57 AM »

Ciężko oceniać co sądzi całość, ale większość wypowiadająca się na forum tak sądzi. Jest też kilku, którzy twierdzą, że jest OK i kilku, którzy giną w kilka kilkanaście sekund. Co do siły przebicia. Wardeńskie community jest najaktywniejsze ze wszystkich od kiedy śledzę fora(rok?).  Pierwszy update klasy to RoI. Dev-opiekun się zmienił na Oriona owszem, ale układ jest taki, że Orion miał pomysł na zmiany mini i champa, którymi gra i lubi. Wardena jak się okazało dostał przy okazji. Poświęcił mu z 10% czasu. Zrobił co mógł. To co wymyślił (poza tym durnym antystunem) jest OK. Odniósł się do podstawowych mankamentów klasy. Wardenowi zaszkodziły zmiany w mitygacjach. Znowu Graalx2? Odnoszę wrażenie, że nas nie lubi :P.
To nie tak, że warden nie daje rady. W tej chwili wielkim wysiłkiem jest w stanie uzyskać gorszy efekt od guardiana w tankowaniu. Porównaj trzymanie 4-5 gambitów z naciśnięciem jednego guzika. Teraz 3/4 mojej tankującej rotacji do buffy do defensa. Nawet rotacja do dpsu zrobiła się jednakowa-jedynie-słuszna. Nuuudne to się zrobiło. Nie wiem czy widziałeś, ale Vilda robi przerwę od wardena. Bardzo smutny post. U sporej ilości wardenów wystąpiło zmęczenie materiału. Zawsze była to klasa wymagająca wiedzy co się robi i umiejętnego wbijania gambitów. Teraz wiedza i skill niewiele daje.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #19 on: October 19, 2011, 12:03:26 PM »

I mamy sedno - Graalx2

On chyba nikogo nie lubi. Na forum guardiańskim nie odezwał się od 2(!) lat - wcześniej już nie chciało się ludziom sprawdzać.

I drugie sedno - Orion - klasy, którymi gra i lubi zupełnie przypadkowo stały się 2 najbardziej przegiętymi klasami. Cóż za zbieg okoliczności ;)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #20 on: October 19, 2011, 12:21:03 PM »

Odezwał się ostatnio dwa razy. Potwierdził nerf partiali ;D Nie dodają się już te mitygacje, a mnożą. Zapomnij o block - absorb.
A tak z innej beczki mam problem z koncepcją avoid tanka w MMO. Zawsze, gdy robiłem tanka w RPG był to właśnie taki (tfu tfu elfi) typ. Jakoś nie odpowiadała mi płyta + kolcza koszulka + kevlarowe kalesony. Ale do rzeczy.
Zakładamy taki scenariusz, że nasz avoid tank na BPE i mitygacje przechwytuje np 80% damage.  To samo robi nasz mitygacyjny tank. Te same 80% obronione. W rajdzie taki mitygacyjny tank będzie schodził powoli, a stale. Avoidtank będzie schodził w gwałtownie w nieregularnych odstępach czasu. Z punktu widzenia stabilności walki taki mitygacyjny tank jest lepszy, bo przewidywalny. Nie stresuje healera. Jest czas użyć czegoś awaryjnego. I to jest przypadek, gdy obaj są w stanie "wyparować" tą samą liczbę obrażeń. Aktualnie uśredniając warden blokuje, paruje lub unika o 1/3 więcej ataków od guarda. Natomiast każdy cios, który się przedostanie wchodzi silniejszy o 2/3. Żeby było zabawniej są to dane bez finezji. Im więcej finezji, tym bardziej zmniejsza się proporcja przewagi BPE wardena. I to przy pełnym pobuffowaniu się gambitami. Pamiętajcie, że warden na początku walki nie ma ani agro, ani buffów do defence. Pierwsze kilka, kilkanaście sekund walki to teraz niezła jazda na wardenie.

Edit: Uroczy obrazek znaleziony na forum.
Amarande
Lotro Officer
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 757



« Reply #21 on: October 19, 2011, 02:43:23 PM »

A ja się wtrącę między 2 marudy :P

Mae, w zasadzie to co napisałeś to prawda, warden stał się jeszcze bardziej miękki. W moim odczuciu nie ze względu na mitygacje (tych powinniśmy mieć jako medium mało), ale ze względu na to ze każdy set medium (wardeński) ma kupę vit i morale, a mało might / agi przez co cierpi nasze BPE.
Kolejnym problemem są wardeńskie hoty, które nie zostały przeskalowane. Na 65 lvl jednoręki healer był w stanie ciebie odleczyć, a jak nie to ty sam niejednokrotnie byłeś w stanie się utrzymać dłuższy czas. Obecnie moby biją 2x mocniej, a hoty pozostały tam gdzie były.

Nie zgodzę się natomiast że Guard > Warden na 3 i 6 osobowych instancjach. Wielokrotnie na LMie byłem w stanie przeaggrrować guarda. Jeszcze nigdy nie udało mi się przeaggrować wardena. Pod tym względem Warden > (długo, długo nic) Guard.
Zauważ że jak na razie wszyscy (przynajmniej większość healerów biega ze sprzętem 2 age 65 lvl) więc ma o prawie połowę gorsze heale, wg. mnie sytuacja się poprawi kiedy ludzie się troszkę lepiej ubiorą.

PS. Champy które spotykam mają po ok 4-5k morale więc padają szybciej niż mój taknujacy LM
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #22 on: October 19, 2011, 02:59:38 PM »

Ahhh, tyle gadacie i placzecie o tych tankujacych championach. Moze powinienem przelamac swoje bariery i w koncu sprobowac was jednak wyprzec z roli tanka ? :P

Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #23 on: October 19, 2011, 03:13:10 PM »

Nepher, powodzenia życzę. Sporej grupie champów glory bardzo się spodobało. Może będzie się ciekawiej grało? Ja porównuję raczej guarda i wardena. Z drugiej strony champ, który wykręca 10-11k morale tankuje podobno znośnie. Radzi sobie. Gdzie ja to użyłem tego określenia? Też sobie radzę. Przedwczoraj wmówiłem dwu pugom, że jestem dpsem na ich biblioszkołę ;) Poszło koncertowo. Podobnie jak wypad Maeth, Amarande, Bursz. Jedyny heavy był lekarzem. Na 3man w zasadzie nia ma co patrzeć, bo chyba każdy skład to robi. Podobnie chyba będzie ze smokiem po ogarnięciu taktyki. Rajd podobno jest banalny.
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #24 on: October 19, 2011, 03:20:42 PM »

Z calym szacunkiem, ale 3ki juz przed Roiem byly tankowane na rozne sposoby. W tym i na tankujacego burga. Czy to oznacza ze nagle beda ludzie brac burgi zamiast wardenow czy guardianow?

"Podobnie chyba bedzie" - Pozyjemy, zobaczymy
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #25 on: October 19, 2011, 03:22:28 PM »

Dobra, dobra ale nie zapominajcie o tankującym rk :P
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #26 on: October 19, 2011, 03:37:54 PM »

Z calym szacunkiem, ale 3ki juz przed Roiem byly tankowane na rozne sposoby. W tym i na tankujacego burga.
Dlatego napisałem, że nie ma co patrzeć jak wyglądają te trójki. I jak najbardziej szczerze życzę powodzenia i dobrej zabawy w tankowaniu, jeśli go spróbujesz. Albo i nie spróbujesz. Co kto lubi.

W sumie wyszła długa dyskusja, a niespecjalnie jest o czym. Zaprezentowałem swoją opinię o update z perspektywy wardena. Jak dojdę/dotrę do czegoś nowego, to wrzucę w topik.

Bardziej ciekawi mnie natomiast wasza opinia na temat moich luźnych przemyśleń na temat avoidance tanka parę postów wcześniej.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #27 on: October 19, 2011, 03:40:56 PM »

Odezwał się ostatnio dwa razy. Potwierdził nerf partiali ;D

Edit: Uroczy obrazek znaleziony na forum.

Fakt odezwał się w tematach ogólnych (zmiany w partialach, shield use rank) ale dialogu z guardianami o samej klasie prowadzić nie ma zamiaru :)

Co do obrazka to dokładnie to samo powiedział Gralx2 o guardianach - chyba nieprzypadkowo jest uważany za 'usta Oriona' ;)

Tak jak pisałem zasiedziałem się na etten więc na razie mogę jedynie przekazać pierwsze odczucia guardiańskiego forum.

1) Guardian dużo łatwiej niż przed RoI traci agro. Z jednej strony wielki skok dpsu innych klas, z drugiej niewielka różnica w dpsie guardiana (+więcej pudeł). Nie można zapominać, że szanowni pancerni nie są jeszcze ubrani i o strasznej tendencyjności sprzętu - na co nie spojrzysz might+vit. A trochę agi też by się przydało pewnie ;)

2) Guardiani już zaczynają być pomijani na korzyść champów w Glory. A podobno champy nawet w Ferworze 'radzą sobie' :) Zobaczymy jak dodatek okrzepnie.

PS.  Nie widuję na etten champów po 4-5k życia ;) raczej takich 7-11k robiących szing szing :)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #28 on: October 20, 2011, 04:39:51 PM »

Odezwał się Orion. Link do tematu z dyskusją o bugach:
http://forums.lotro.com/forumdisplay.php?311-Wardens
Z grubsza potwierdzone drobne bugi plus nerf Agression.
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #29 on: October 25, 2011, 10:45:50 PM »

I kolejny cytat z Oriona (źródło)
http://forums.lotro.com/showthread.php?&postid=5775084#post5775084
Quote
Some news,

I will be making some changes to the HoTs. This is going to be a pretty significant boost. The HoTs did not scale at the same rate that the damage did and this is causing a lot of the issue that you are seeing so far. (As you have pointed out, as well.) This change will be going live with Update 5.

I will also be making some changes to skills to enable them to contribute to partial mitigation. This should help to reduce the amount of damage incoming. This is not going to put you on the same level as guardians in terms of damage reduction, but couple with the previous mentioned change, the two should be significant. Update 5 time frame.

I am also considering moving the tactical contribution from Will to Might. This will really only affect two skills and out-going healing, but it seems that this is a logical choice. Update 5, if it happens.

The other bugs listed in the original post here, should all be addressed in Update 5, as well.

That is all for now.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6
  Print