Poll
Question: Czy będziesz grać w Guild Wars 2 (PRE BW3)  (Voting closed: July 30, 2012, 08:43:59 PM)
Tak - 36 (41.9%)
Może - 8 (9.3%)
Nie - 6 (7%)
Total Voters: 49

Pages: [1] 2 3 ... 26
  Print  
Autor Topic: Guild Wars 2 - Dyskusja Ogólna  (Read 102163 times)
Isfar
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 43



« on: February 18, 2012, 11:19:44 PM »

Ten temat jest poświęcony grze Guild Wars 2 która według zapowiedz ma wyjść do końca tego roku. Będzie to gra która wprowadzi wiele nowości w świecie MMO chociażby tryb WvWvW który najbardziej skłania mnie do kupna jej w przyszłości.

Tylko ma jedna wadę nie wiem kim zagrać i waham się pomiędzy Guardianem, Necromancerem, Rangerem, Warriorem i Mesmerem i chyba będę musiał zagrać każdym :)
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #1 on: February 19, 2012, 09:21:17 AM »

Ruszyła właśnie zamknięta beta, w pierwszym rzucie dla prasy.
Ja również interesuję się tą grą i myślę, że chętnych do gry będzie sporo. Szczególnie jeśli spełnią przynajmniej część obietnic. Nad wyborem postaci jednak jeszcze nie myślałem.
Kodda
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 325



« Reply #2 on: February 19, 2012, 10:30:39 AM »

pewnie że "chętnych do gry będzie sporo"...
bo już większość starszych graczy o nią się "otarło" i mają pozytywne wrażenia

- tryb WvWvW  zapowiada się ciekawie

- grałem Mesmerem i na tym się zapewne skończy, chociaż najpierw wypróbuję pozostałe klasy

- fajne ciuchy były i ogólny smak wizualny...
odróżniający tę grę od azjatyckiej mangalizacji

oglądałem  też niedawno generator postaci do "EVE online", bardzo pozytywne wrażenie... zwłaszcza próby zaimplementowania pewnych cech islandzkiego wzornictwa w nowoczesne kosmologiczne środowisko
Isfar
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 43



« Reply #3 on: February 20, 2012, 06:47:59 PM »

Zapraszam do obejrzenia filmików z zamkniętej bety Guild Wars 2.
http://guildwars2.com.pl/filmy-z-bety/
Ninael
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 33


« Reply #4 on: February 20, 2012, 08:29:55 PM »

Szkoda tylko, że po filmikach widać, że to jest dokładnie taka sama gra jakich na rynku pełno. Wygląda to w miarę ładnie ale uczucie deja vu jest przemożne...

Mechanika i rozgrywka tylko z kosmetycznymi zmianami w stosunku do GW1, WoW, Lotro i całej reszty. Kolejny klon WoW'a i kolejny themepark... Jakbym widział te właśnie gry tylko zniewielkimi zmianami w grafice... Wielka szkoda, że żadna firma nie chce wprowadzać rewolucji i trzyma się dawno już ustalonych schematów.

Szkoda bo od dawna liczę, że kiedyś jakaś duża firma wyrwie się z tego dziwnego przymusu robienia gier a'la WoW, i zrobi coś nowego, innego, jakiś porządny sandbox, coś co wprowadza zupełnie inne mechaniki, coś innego niż do tej pory, a nie level/raid/warzone grinder w standardowym świecie fantasy nr 37.

Co do EvE to nie będę tu robił offtopa, ale w razie czego zapraszam do wątku jej poświęconemu, chętnie odpowiem na wszelkie pytania :) Chyba jako jedyna gra umyka pewnym schematom na rynku.
Elk
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 178



« Reply #5 on: February 20, 2012, 09:55:13 PM »

Szkoda tylko, że po filmikach widać, że to jest dokładnie taka sama gra jakich na rynku pełno. Wygląda to w miarę ładnie ale uczucie deja vu jest przemożne...

Ja tam nie wiem bo nie grałem ale wg poniższej relacji z bety to właśnie szykuje się coś całkiem nowego z dużymi różnicami od obecnych popularnych MMO:

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=8032

Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #6 on: February 21, 2012, 12:24:49 AM »

Szkoda tylko, że po filmikach widać, że to jest dokładnie taka sama gra jakich na rynku pełno. Wygląda to w miarę ładnie ale uczucie deja vu jest przemożne...

Mechanika i rozgrywka tylko z kosmetycznymi zmianami w stosunku do GW1, WoW, Lotro i całej reszty. Kolejny klon WoW'a i kolejny themepark... Jakbym widział te właśnie gry tylko zniewielkimi zmianami w grafice... Wielka szkoda, że żadna firma nie chce wprowadzać rewolucji i trzyma się dawno już ustalonych schematów.
GW1 było zupełnie inne od WoWa czy LOTRo pod wieloma aspektami i próba przyrównywania na siłę tych tytułów mija się z sensem. GW2 ma ponieść pomysł GW1 dalej i tyle. Pomysł WvWvW jest dość nowatorski (w końcu 3 strony, a nie standardowe 2), a reszta? No cóż... Ładniejsze, obszerniejsze, ale masz rację, że to samo. Jeśli theme park ani PvP (a możesz całkiem rozgraniczyć te dwie rzeczy - to była siła GW1) Ci nie podchodzą, to nie jest tytuł dla Ciebie.

Quote
Szkoda bo od dawna liczę, że kiedyś jakaś duża firma wyrwie się z tego  dziwnego przymusu robienia gier a'la WoW, i zrobi coś nowego, innego,  jakiś porządny sandbox, coś co wprowadza zupełnie inne mechaniki, coś  innego niż do tej pory, a nie level/raid/warzone grinder w standardowym  świecie fantasy nr 37.
A po co Ci duża firma do tego? Kilka sandboxowych tytułów jest. Jednak by takie światy się rozwijały potrzeba super community (a tego masz jak na lekarstwo, w przeciwieństwie do liczby trolli na każdym forum) i zaangażowanych devsów/GMów, a tego nie ma żadna duża korporacja, dla której klient to dojna krowa i pojedynczy głos nic nie znaczy.
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #7 on: February 21, 2012, 12:32:10 AM »

Quote
Szkoda bo od dawna liczę, że kiedyś jakaś duża firma wyrwie się z tego  dziwnego przymusu robienia gier a'la WoW, i zrobi coś nowego, innego,  jakiś porządny sandbox, coś co wprowadza zupełnie inne mechaniki, coś  innego niż do tej pory, a nie level/raid/warzone grinder w standardowym  świecie fantasy nr 37.
Żadna duża firma nie zrobi sandboxa, bo ludzie nie chcą w sandboxy grać. To nie jest przypadek, że dużo jest gier a'la WoW. Te firmy dokładnie wiedzą na czym da się zarobić i takie gry robią i chyba nikt nie liczy na to, że jakaś firma wyłoży kasę na grę, na której nic nie zarobi.
Ninael
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 33


« Reply #8 on: February 21, 2012, 01:12:42 AM »

Niestety, od kiedy gry stały się rozrywką dla mas jest to samo co z filmami. I dlatego hollywoodzkie tępe szmiry zarabiają takie pieniądze.

Co do oryginalności gry to proszę...ile razy można po raz kolejny grać w to samo w innej otoczce graficznej. Ale zawsze znajdzie się masa ludzi która wybuli grzecznie pieniążki nie kwestionując niczego.

Kolego Camil, 3 strony w PVP były żeby daleko nie szukać w Daoc, grze bądź co bądź mainstreamowej, nie niszowej. I, ups, był wtedy 2003 rok. Rzeczywiście nowatorskie :)

PVP podchodzi mi bardzo, ale nie to zabawne pvp bez żadnego ryzyka, które jest w Wowie, GW czy innych tego typu gierkach. Nazywając się "pvperem" i grając tylko w tego typu gry naraża się człowiek po prostu na śmieszność :) Hello Kitty online wita!

Co do sandboxów to nie masz racji, po prostu tu jest ryzyko. Zrobisz to dobrze, ludzie będą w to grać, spieprzysz sprawę to nie będą. Proste jak drut. Ale zawsze lepiej jest robić odgrzewane kotlety oczywiście, z tego samego powodu bez ryzyka zarabia się w hollywood na sequelach czy remake'ach, a kino dla ludzi bardziej wymagających jest w ciemnej d... :) Tak jak i gry.
I dlatego GW2 to murowany sukces :)
Nepher
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 3050


Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?


« Reply #9 on: February 21, 2012, 01:20:10 AM »

Chwała Tibii, pvp o podwyzszonym ryzyku ;P
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #10 on: February 21, 2012, 08:52:54 AM »

No, parę pomysłów, nazwijmy je roboczo "nowatorskimi", w GW2 jest. Ciekaw jestem na przykład jak będzie wyglądała gra bez healerów. Jestem prawie pewien, że spróbuję w to zagrać. Jeśli Update 6 w LOTRO nie zmieni tego jak mi się obecnie w nie gra, to z "prawie pewien" robi się "pewien". Biorąc pod uwagę, że trochę luda w to będzie grało, podejrzewam, że oddział Twierdza też będzie istniał.
Klasy i rasy jeszcze nie wybrałem. Pewnie pogram trochę każdym, żeby poczuć klasę, a potem wybiorę i pokasuję resztę. Spróbuję walczyć ze swoim altoholizmem. Na szczycie listy jest aktualnie Asura Guardian.
Isfar
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 43



« Reply #11 on: February 22, 2012, 11:50:48 PM »

Zapraszam do zapisów na bete Guild Wars 2 są one możliwe tylko przez 48h. Mam nadzeje że komuś z Twierdzy uda się trafić do bety.
Powodzenia :)
Huzar
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 181



« Reply #12 on: February 23, 2012, 02:17:59 AM »

Jak dla mnie to system pvp nieograniczony żadnymi progami rasy/czegokolwiek układający się tylko pod community to lineage 2 i nic tego systemu nie pobije, nie mówiąc już o oblężeniach zamków, korzyści płynących z ich posiadania ;) ofc lvl grinding to bolączka tego tytułu lecz cóż coś za coś.
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #13 on: March 13, 2012, 04:56:21 PM »

https://buy.guildwars2.com/

od 10.kwietnia rusza pre-order :)

już chyba standardowo każdy kto zakupi pre-order otrzyma dostęp do wszelkich beta-testów i wcześniejszy dostęp do gry.

Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #14 on: March 13, 2012, 05:34:57 PM »

Mhmm... pudełkowo tylko kolekcjonerka, czy jak? Nie żeby mi to jakoś strasznie przeszkadzało, ale to dość ciekawe podejście.

BTW: http://gw2.luna-atra.fr/skills_tool/ <- fajny char-builder.

Tak swoją drogą to po przeanalizowaniu skilli ja naprawde jestem sobie w stanie wyobrazić np. gildię z samymi warriorami. Nie ma potrzeby brać healerów, skoro każdy ma swój heal + dedykowani memberzy używają skilli buffujących (okrzyków, bannerów) heal; nie ma potrzeby brać rdpsów, bo część ma łuki, część strzelby; nie ma potrzeby brać tanków, bo wszyscy mają ciężkie zbroje, część do tego tarcze/mace/hammer. A do dpsu wystarczą dwuręczne miecze/2 topory. Pomalować ich na niebiesko i mamy tacsów ultrasmerfów :)
Pages: [1] 2 3 ... 26
  Print