Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Progress - propozycja rajdowania  (Read 4492 times)
Vetharius
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 37


"Peace is a lie, there is only Passion..."


« on: March 13, 2013, 08:41:35 PM »

Witam!  :)

Jest to czysta propozycja, która myśle da trochę do myślenia i oczywiście dyskusja mile widziana  ;)

Pojawiły się dwie grupy progressowe, ale dni raidowania są jak dla mnie lekko chaotyczne. Moja propozycja jest następująca:

- Wtorek + Środa = Progress pierwszej grupy

- Czwartek + Piątek = Progress drugiej grupy


Generalnie dni mogą być inne, sensem jest, by były obok siebie. Jest to o tyle wygodniejsze iż można zabić 3 bossy na jednym opsie, a następnego dnia, gdy jesteśmy w miare "rozgrzani" je spokojnie dobić.

Jeśli ops zostanie wyczyszczony w 1 dzień, to drugiego można zaczynać nowy ops, np. TFB HM. Można też zrobić np. spontan ev sm po chesta i columi dla altów.

W sobote, niedziele i poniedziałek można robić zwykłe opsy ;)

Co o tym sądzicie?
Qilavi
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Reply #1 on: March 14, 2013, 08:26:28 AM »

Myślę że taki układ były wygodniejszy :

1 grupa - Wtorek + Czwartek
2 grupa - Środa + Piątek
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #2 on: March 14, 2013, 10:37:35 AM »

Jezeli sa dwie oddzielne grupy to wszystko jedno kiedy maja rajdy, co innego jak chcesz sie zalapac dwa razy na progres dwoma altami. :P

W celu unikniecia zmeczenia gra nie powinno bym wiecej niz dwa rajdy w tygodniu, tylko trza sie skupic, spiac posladki i ubic wszystko.
Nyeesh
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


« Reply #3 on: March 14, 2013, 11:19:51 AM »

Problem w tym, że nie ma pełnych 2 oddzielnych składów.
bloodcorsair
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 191


« Reply #4 on: March 14, 2013, 11:40:43 AM »

dokładnie , w obecnym tygodniu były dwie grupy , z tym że ja wraz z Arwą uczestniczyliśmy w obydwu progresach ( czołgi już mi się śnią po nocach  :) ) a wiadomo progres to zupełnie inna para kaloszy , więc na przyszłość wolałbym uniknąć takich sytuacji ( dla szeroko pojętego zdrowia psychicznego  ;D )
Kajko
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


« Reply #5 on: March 14, 2013, 12:07:33 PM »

Wydaje mi się, iż obecnie mamy możliwość wystawienia 2 oddzielnych składów. Warto by tu zasosować rozdzielnoć osobową tzn. jeśli jestes tankiem w jednej grupie to nie jesteś healem w drugiej. Po pierwsze zabiera to miejsce innym osobom, po drugie rajdy w stałym składzie wpłynie na zgranie grupy i po trzecie w przyszłości uniekniemy sytuacji z tego tygodnia. Zniknie problem wyznaczania róznych dni, obie grupy będą mogły opować w tym samym trminie.
Qilavi
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Reply #6 on: March 14, 2013, 05:10:23 PM »

Gdybyśmy mieli możliwość stworzenia 2 całkowicie niezależnych grup to byśmy je stworzyli. Blood i Arwa musieli uczestniczyć w obu progresach, bo brakuje nam osób do wypełnienia obu grup
Kajko
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


« Reply #7 on: March 14, 2013, 05:20:18 PM »

Lista osób zakwalifikowana do opsów zrobiona przez Arwe wskazuje coś innego.
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #8 on: March 14, 2013, 05:39:09 PM »

Dajcie spokoj, co wieczor 25-30 osob online i nie ma skladu na 2 opsy?

To ja mam alternatywna propozycje by miec stale dni i godziny rajdowania i tylko dwa, ew. trzeci na wykonczenie czegos. Zadnego hopania, ze dwa dni na tanku tu, a znowu na healerze dwa nastepne, jak Kajko powiedzial jest to zabieranie miejsca tym, ktorzy mogliby na rajdzie skorzystac pod katem doswiadczenia i upgrade’ow. Jak cisnie na rajdy na wszystkich altach to jest mnostwo kompetentnych PUGów, można też samemu jednego skrecic.

Mnie troche nie podoba sie fakt, ze jest 7+ opsow w tygodniu i sporo jest „to zalezy” - to jest zbyt casualowe, wole hardkorowe podejscie – ladujesz baterie na 2 konkretne rajdy w tygodniu, spinasz sie, szykujesz tzw. „raid bottle” i zalatwiasz szybko co trzeba w 90 minut, a potem reszta tygodnia wolna. Wtedy jest mniejsze zmeczenie rajdowaniem, wieksze skupienie i "100% commitment".

Poza tym jestem zwolennikiem rotacji miedzy grupami w miare mozliwosci – lepsza wymiana doswiadczen i mniejsza podatnosc na czyjas nieobecnosc i elitytstyczne zapedy.

NB. na TS czesto slysze „to ja zaraz wroce” jak tylko zaczynacie trash sprzatac... co za jaja?
Arwagon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 96


« Reply #9 on: March 15, 2013, 06:36:22 AM »

Tak naprawdę możemy wystawić dwie grupy progresowe i nawet opsować w tym samym czasie, jednak przez jakiś czas z drugą grupą powinna chodzić przynajmniej jedna osoba posiadająca doświadczenie w danym rajdzie, aby wspomóc radą i dps/ healem na wysokim poziomie, aby ułatwić przejście bosów :)
Kajko
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 26


« Reply #10 on: March 15, 2013, 09:04:58 AM »

Zaraz, zaraz czyli mówiz że wydzielamy "lepszą i gorszą" grupe ;). Chyba jednak lepiej z dostępnych zasobów ludzkich wydzielic dwie w miarę równe grupy i tyle (po przeczytaniu tematu z grupami na przyszły tydzień widze że to się w pełni udało). A jeśli chodzi o doświadczenie i rade to to moze zapewnić ops leader każdej grupy, bo chyba nie dopuszczamy możliwoći, iż wszyscy ops liderzy wylądują w jednej grupie.
BogyOne
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 76


« Reply #11 on: March 15, 2013, 09:32:53 AM »

Zacytuje z korpo: "grow leaders".
Arwagon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 96


« Reply #12 on: March 15, 2013, 06:14:38 PM »

Podziału na grupę "lepszą i gorsz" na pewno nie będzie jednak moim zdaniem druga grupa jeszcze przez jakiś czas powinna chodzić na EC HM, aby zdobyć lepszy gear i poprawić się w DPS, potem bez problemu można będzie "mieszać" ludzi i chodzić na TFB HM obiema grupami :)

A aby zapisać się do grupy progresowej należy wysłać do mnie PW w grze i przejść "test" :P Natomiast test nowych osób odbędzie się dopiero po świętach, na razie opsujemy w takich samych składach, aby zżyć się ze sobą i nabrać doświadczenia :)
Pages: [1]
  Print