Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: aktywacja kodow i kasa  (Read 5668 times)
Emerald
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 8



« on: April 04, 2014, 11:25:42 AM »

Dzisiaj aktywowałem oba kody na moim koncie TESO (Imperial i Explorer's Pack) i wybrałem plan subskrypcji (trzeba było, nie mogłem tego pominąć). Podałem dane karty kredytowej i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem od razu autoryzowaną transakcję na moim rachunku karty. Czyli pobrali mi 50 pln i mam komunikat, że następna płatność 4 maja. Napisałem do supportu z pytaniem co z tymi 30 dniami za darmo. I teraz uwaga! Dostałem odpowiedź od supportu - ta transakcja to tylko tymczasowa autoryzacja (zniknie po ok 3-7 dniach) w celu potwierdzenia prawdziwości podanych danych. Ale z drugiej strony mogli takie rzeczy robić 1 plnem, a nie 50... Czli placic normalnie ale zwrócą... kiedyś... może za kilka dni...

Napisalem bo wiele osob ma z tym problem. Mysle ze kilkoro moze si euspokoic ;)
XanderGreatmaster
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 42



« Reply #1 on: April 04, 2014, 12:27:29 PM »

No dobra, a co np. ze mną?? Nie mam karty kredytowej, moja karta płatnicza nie obsługuje takich rzeczy (próbowałem nie raz) a nawet jeśli, to nie mam grosza przy duszy... mam nadzieje, że jakoś to rozwiążą...
Edit. Nieaktualne, przeczytałem gdzieś, że można wybrać opcje pre-paid :D
Zoar
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 50



« Reply #2 on: April 04, 2014, 12:53:06 PM »

Właśnie wpisałem oba nowe kody z Nuuvem, Imperial Edition i Explorer's Pack.
Zaskoczyło mnie natychmiastowe przeniesienie do wyboru planu subskrypcji. Sprawiłem sobie półroczną subskrypcję ;) (40 pln/m-c).

W "My Account" widnieje:

Game Time Remaining:
You have 29 days of game time remaining.

Billing Date
You will be billed on May 4, 2014 for zł 240.00

Według mnie wszystko jest ok. Nawet jeśli mi to ściągnie teraz z karty to i tak policzą od 4 maja.
Floggas (Flogg, Khadrim)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



« Reply #3 on: April 04, 2014, 02:22:30 PM »

No dobra, a co np. ze mną?? Nie mam karty kredytowej, moja karta płatnicza nie obsługuje takich rzeczy (próbowałem nie raz) a nawet jeśli, to nie mam grosza przy duszy... mam nadzieje, że jakoś to rozwiążą...
Edit. Nieaktualne, przeczytałem gdzieś, że można wybrać opcje pre-paid :D

Prepaid przejdzie jeżeli faktycznie go zakupisz i wpiszesz kod. Innej opcji nie ma.
Poza tym nie wpisujcie dzisiaj kodów finalnych, bo od dzisiaj wam zacznie liczyć się już subskrypcja z 30 dni. Lepiej to zrobić w niedzielę jak się early access skończy :) Bez kraba, map itd. do niedzieli wytrzymam przecież :D
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #4 on: April 04, 2014, 02:45:40 PM »

No bez przesady, 3 dni to ja mogę na wódce być i nie grac.  ;D
Ja wpisałem wszystko dziś aby mieć spokój. Dodam że zrobiłem to to 2 razy bo syn też chce grać :)
3 dni to jest  5,00 złotych polskich, więc nie przesadzajmy :)
Floggas (Flogg, Khadrim)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 227



« Reply #5 on: April 04, 2014, 03:10:37 PM »

No w sumie tak :) Ale taki maraton to już nie dla mnie :P Cały weekend :P
Na studiach raz miałem taki tydzień...i później dwa tygodnie dochodzenia do siebie :)
Teraz wystarczy raz w tygodniu, a i czasami człowiek sobie obiecuje, że nigdy więcej :P Nie to zdrowie :P
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #6 on: April 04, 2014, 05:12:13 PM »

Cos jest nie tak. Dni powinny byc liczone od poniedzialku 7 go, jesli sie mialo early access. Na pewno to wyprostują
Aldarian
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 88



« Reply #7 on: April 04, 2014, 05:52:16 PM »

Faktycznie dziwna "moda" na pobieranie płatności z góry za następny miesiąc. W dotychczasowych mmo subskrypcję wybierało się po "darmowych" 30 dniach z podstawki. W Wildstar też od razu przypisuje subskrypcję ale tam wystarczy mieć cokolwiek na koncie, gra nie pobiera żadnej opłaty.

Edit:
Trochę się pośpieszyłem 50zł wróciło po chwili na kartę :)
TobiAlex
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 177



« Reply #8 on: April 05, 2014, 12:10:13 AM »

To po jakim czasie kasa wróci Ci na kartę zależy od Twojego banku i trwa to od paru godzin do nawet 14 dni roboczych. Jak nie masz kasy na koncie to niestety nie pograsz.
Perun
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1015



« Reply #9 on: April 05, 2014, 08:06:00 AM »

Informacje nt karty kredyt to standardowa procedura, a to ze w pl od razu obciazaja konto i blokuja te 50 pln to inna sprawa. W dk jest to bardziej po ludzku rozwiazane i zwykly smiertelnik nawet tego nie zauwazy ze gdzie sbylo jakies tymczasowe obciazenie, bo banki sa tutaj nieco inaczej regulowane (w koncu socjalizm w dk panuje :P [sarkazm])
TobiAlex
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 177



« Reply #10 on: April 05, 2014, 09:36:17 AM »

Informacje nt karty kredyt to standardowa procedura, a to ze w pl od razu obciazaja konto i blokuja te 50 pln to inna sprawa. W dk jest to bardziej po ludzku rozwiazane i zwykly smiertelnik nawet tego nie zauwazy ze gdzie sbylo jakies tymczasowe obciazenie, bo banki sa tutaj nieco inaczej regulowane (w koncu socjalizm w dk panuje :P [sarkazm])

Ale w żadnym innym mmo w historii nigdy nie blokowało całej kwoty! W większości przypadków nie blokowało nic, w innych przypadkach $0.01, góra $1 (rzadko).
Hundreds
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 79


« Reply #11 on: April 05, 2014, 11:24:25 AM »

Czy tylko ja ma problem z założeniem konta?

The characters you entered do not match the word verification...

i tak 20 raz :)
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #12 on: April 05, 2014, 11:35:03 AM »

Wybierz inny niż Polska i zaktualizuj stronę.  I nie używaj polskich znaków.
Hundreds
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 79


« Reply #13 on: April 05, 2014, 12:06:05 PM »

Zadziałało. Tylko ze wybrałem UK, i teraz nie wiem, czy nie będzie mi podwójnie waluty na karcie rozliczać. GBP-EUR-PLN
Edhenor
Lotro Officer
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2718



« Reply #14 on: April 05, 2014, 12:09:22 PM »

W funtach i tak najtaniej wychodzi  :P
Pages: [1] 2
  Print