Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Wpływ wyborów podczas tworzenia postaci na dlaszą rozgrywkę  (Read 4238 times)
Archoon
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 99


Archoonn


« on: August 28, 2012, 02:50:28 PM »

Mam takie pytanie, może trochę głupie, ale zapytam.

Tworząc nową postać mamy 10 kroków tworzenia postaci:
1. Rasa.
2. Płeć.
3. Klasa.
4. Wygląd.
5. Profession question - Elementalist (Water/Fire/Earth/Air).
6. Personality question (Charm/Dignity/Ferocity).
7. Race questions 1 - Human (Street Rat/Commoner/Nobility).
8. Race questions 2 - Human  (Unknown Parents/Dead Sister/Missed Opportunity).
9. Race questions 3 - Human  (Dwayna/Grenth/Balthazar/Melandru/Lyssa/Kormir).
10. Imię postaci.

O punkty 1-4 i 10 nie ma sensu pytać, bo to oczywiste.
Ale jaki wpływ na grę mają odpowiedzi jakie udzielimy na punkty 5-9?

Ponoć punkt 6 jak i 7-9 wpływa na naszą historię, to jak się do nas odnoszą NPC, jakie trafimy zadania w grze, itp.

Mnie najbardziej interesuje jednak punkt 5 (Profession question).
Czy wybór tu dokonany ma jakikolwiek wpływ na statystyki naszej postaci, na zestaw skilli jakimi będziemy dysponować, albo cokolwiek innego?

Pytanie o tyle mnie dręczy, że np. u Elementalisty mamy tu do wyboru (Water/Fire/Earth/Air). I dajmy na to wybiorę Water, a potem będę robił sobie builda na Fire/Earth, czyli inne szkoły magii niż wybór przy tworzeniu postaci. Czy jedno w jakimś stopniu zależy od drugiego?
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #1 on: August 28, 2012, 03:13:40 PM »

Hej,

To jest źle opisane. ;) Nie powinno być proffesion question, ale equipment question. To pytanie u wszystkich klas ma tylko jedno znaczenie - ekwipunek z jakim startujesz. W przypadku elementalisty wybierasz diadem, u guardiana np. są to pauldrony lub hełm, u thiefa maska, kaptur lub Naruto. Jest to więc kwestia estetyczna. Nie ma to większego wpływu na cokolwiek, bo dość szybko te elementy wymienisz (możesz jednak zachować dla skina, jeśli bardzo chcesz).

Personality question również nie ma jakiegoś wielgaśnego znaczenia. Ustala charakter z jakim startujesz (czarujący, zadufany, brutal), co wpływa na sposób komunikacji z NPC. Jednak poprzez wybieranie odpowiednich odpowiedzi, możesz bardzo szybko zmienić swój charakter (u ludzi np. możesz w kółko gadać z rannymi zaraz po tutorialu i nabijać odpowiednie punkty - głupi exploit który od pierwszego BWE raportowałem :P).

Pytania od 7-9 są najbardziej istotne, ponieważ wpływają na ścieżkę fabularną Twojego personal story. Nie są to zresztą jedyne pytania, które pokierują losami Twojej postaci. Takich rozgałęzień jest znacznie więcej. To sprawia, że możesz tą samą rasą przejść grę na kilkanaście sposobów. :)
Pages: [1]
  Print