Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Addony - BW - Pomoc  (Read 5498 times)
Valendorth
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« on: July 14, 2010, 11:52:30 AM »

Witam wszystkich serdecznie!

Potrzebuję pomocy z addonami, a mianowicie z addonami dla BW.
Nie mam zielonego pojęcia jakie addony szczególnie przydałyby się BW i jakie addony ogóle są potrzebne w grze.

W tym temacie jestem kompletnie zielony. :P

Z góry bardzo dziękuję Wam za pomoc!

Pozdrawiam! ;)
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #1 on: July 14, 2010, 12:01:23 PM »

Ponieważ na tym forum jesteśmy mało aktywni (a już szczególnie po wejściu do nowego alliansu), proponuję żebyś zadał te pytanie na forum przełęczy.

Tytaj link do działu nowego GR http://forum.warhammeronline.pl/index.php?board=100.0

Napisz w odpowiednim temaci o uprowanienia do ukrytego forum alliancu.

Myslę, że tam szybciej uzyskasz odpowiedz na twoje pytanie.


BTW pewnie usłyszysz tam o addonie NerfedButtons - addon dla tzw graczy pro lub imba (jak kto woli), który wywołuje u mnie odruch wymiotny.

Jesli ktoś lubi włączyc sobie na postaci "auto pilota" to prosze bardzo, ale co to ma wspólnego z dobrą zabawą to ja nie wiem?

Nie zabraniam nikomu z takich shitów korzystać ale lepiej głosno się przy mnie tym nie chwalcie (bo zabrudze sobie klawiature ;) )
Avdima
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Reply #2 on: July 14, 2010, 04:50:42 PM »

ActionBarColor - Jeżeli zaznaczysz cel i będzie on poza zasięgiem, mod zaczerwieni ikonę skilla.

BuffHead2 - Mod wyświetla buffy i debuffy nad głowami postaci, oczywiście jest możliwość konfiguracji co i kiedy wyświetlać. Polecam postaciom, które mają AoE debuffy lub buffy i chcą mieć nieco dokładniejszy wgląd w to, co kto na sobie ma.

Dufftimer - Podobnie jak BuffHead, tylko wyświetla informacje na temat aktualnie zaznaczonego celu. Możliwość konfiguracji co wyświetlać. Jak na mój gust, konieczne dla dotujących postaci, jak np. Bright Wizard w ścieżce Immolation.

LibSlash - Mod, który pozwala na działanie niektórych modów lub też wspamaga je. Nie wiem, czy coś z tego, co wymieniłem, wymaga LibSlasha. Proponuje pobierać najnowszą wersję po prostu, bo mod nic nie zmienia w grze, poza wspomnianym działaniem modów.

NerfedButtons - Tak, jest to niestety niezwykle przydatny mod. Pozwala na przypisanie pod jednym klawiszem więcej, niż jedną umiejętność, np. ktoś ma pod jedynką zwykły atak i kiedy może aktywować umiejętność rozbrajającą, która włącza się po parowaniu, mod podmieni skill pod jedynką na ten disarmujący i wróci do zwykłego ataku, jeżeli już nie będzie można wykorzystać disarmu.
Polecam do takich rzeczy, jak zdejmowanie buffów dla tanków, albo dla Black Orka i Swordmastera, żeby układali sobie pod jednym klawiszem całą sekwencje ataku.

Wsct - Mod pozwala na customizację cyferek wylatujących z postaci po np. otrzymaniu ataku. Można tym filtrować informacje, dodawać różne alerty (np. sparowałeś i możesz walnąć disarma) i np. dodawać ikonki obok cyferek damage, żeby wiadomo było, co nasz nawala. Przydatny, ale mnie się niezbyt przydawał.

To są wszystkie mody, które znam i które by się mogły przydać Bright Wizardowi.
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #3 on: July 14, 2010, 06:39:51 PM »

Tak, to bardzo pomyslowe. Placic za granie i pozwalac addonowi grac za mnie. Przepraszam, ale zaczynam miec podobne odruchy co Inkwizytor :P
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #4 on: July 14, 2010, 07:53:07 PM »



NerfedButtons - Tak, jest to niestety niezwykle przydatny mod. Pozwala na przypisanie pod jednym klawiszem więcej, niż jedną umiejętność, np. ktoś ma pod jedynką zwykły atak i kiedy może aktywować umiejętność rozbrajającą, która włącza się po parowaniu, mod podmieni skill pod jedynką na ten disarmujący i wróci do zwykłego ataku, jeżeli już nie będzie można wykorzystać disarmu.

Ustawiasz i możesz iść oglądać film w tv, albo na małe tetate ze swoją kobietą. W renown sam leci ;) Żyć nie umierać.

Wiem, przejaskrawiam. Ale jakoś nadal mnie odpycha od tego addonu.
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #5 on: July 15, 2010, 09:58:05 AM »

uwielbiam jak o NB mowia osoby ktore go na oczy nie widzialy  ::)

NB nie bedzie za was odpalal skilli, nie bedzie sam biegal, skakal albo spiewal.
Mam ustawione 2 NB, jeden na odzywkiwanie AP-kow, czyli zamast miec oddzielnie skilla na AP, potke na AP z craftu, potke na AP za oficery, moralke na AP mam to pod jednym klawiszem. Drugie ustawienie to atak w plecy albo zwykly spamowalny. Niestety z pozycjonawaniem sa takie bugi ze juz odpalalem tego skilla stojac przez przeciwnikiem a innym razem nie moglem bedac za nim.
Rozumiem ze osoby marudzace na NB nie maja zadnego addona bo przeciez SoR tez zamienia cie w bota bo zamiast zapytac na /t4 o sytuacje w innej zonie on zbiera informacje sam. Juz nie wspomne o Squared ktory o zgrozo pokazuje informacje o debufach za ciebie i nie musisz patrzec na ikonki pod portretami postaci  :-[
Valendorth
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 19


« Reply #6 on: July 15, 2010, 10:05:24 AM »

Thoern, sugerujesz, że instalowanie Squared`a jest nie najlepszym pomysłem?

PS. Inkwizytor, dzięki za info. Napisałem tam w sprawie dostępu. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Dziękuję Wam za wypowiedzi. ;)

------------
Edit--> wizualne zmiany.
Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #7 on: July 15, 2010, 10:09:00 AM »

Masz racje Thoern, nie używam NB. Ale do ognia też nie wskakiwałem nigdy, a wiem czym to grozi ;)

Oczywiście, że ze wszystkiego można korzystać w taki lub inny sposób, ale nie mów mi, że NB sam za Ciebie skilli nie odpala - ok musisz zainicjować wciskając jeden klawisz - ale reszta leci już sama.

Jako WH nie mam problemu z pozycjonowaniem.

A Squered nie używam ;)
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #8 on: July 15, 2010, 10:16:18 AM »

powtorze, NB nigdy za ciebie nie odpali skilla, stary mit osob ktore nie wiedza nic o NB  ::). Jedyne w czym pomaga to pod zdefiniowany klawisz podpina umiejetnosc wybrana zgodnie z wszesniej zdefiniowanym przez ciebie algorytmem.

jako WH nie masz problemu z pozycjonawaniem bo torment mozesz uzyc zawsze, najwyzej nie bedzie omijal armoru. Ja swoj skill moge uzyc tylko jak jestem za 'plecami' przeciwnika.

Z tym Squaredem to oczywiscie zart, jest to najbardziej potrzebny addon w grze i powinien miec go kazdy, healer/dps/tank. Nie musi byc to koniecznie squared bo sa inne o podobnym dzialaniu ale w kazdym razie cos co ci w jasny sposob pokarze co sie dzieje z hp calego twojego wb/party
Avdima
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 5


« Reply #9 on: July 15, 2010, 11:54:04 AM »

Żeby ostatecznie rozwiać wszystkie wątpliwości, NB ustawia kilka skilli pod jednym klawiszem, uwzględniając priorytet w na tyle banalny sposób, że wielu kombinacji nie da się wcisnąć, a przynajmniej ja nie wiem, jak to zrobić.

Np. ktoś gra Witch Elfką i chce mieć takie combo:
Atak zatruwający do trzech razy ->Atak zwykły ->Finisher
Kombinacja ta nie wypali, gdyż WE najpierw walnie raz zatruciem, a potem od razy uderzy finisherem, bo NB stwierdzi, że już może, a finisher jest bardziej priorytetowy od reszty skilli. Nigdy też nie zobaczymy zwykłego ataku.

Redukcja ilości klawiszy do wciskania nie wydaje mi się ani lamerstwem, ani oszustwem, nie jest też jak dla mnie nieuczciwe.

Co zaś tyczy się Twistera czy też "pro" addonów do healowania, to jest zupełnie inna bajka...
Jak Twister sam w sobie nie jest zły, bo robi prawie to samo co NB, to już w połączeniu z aplikacjami typu "Auto hot key" (czy jakoś tak), która sama za nas wciska klawisz co x sekund, jest już przesadą (podobno banowali za to sporadycznie).
Pro healer addon to taki, co po kliknięciu odpowiednią kombinacją klawiszy na pasek postaci w interfejsie warbandu/party, odpala heal, np. alt+LMB odpala hota itp.  to uważam za zwykłe lamerstwo, zamieniając gracza w zwykłego healbota (o ile się nie mylę, tak się te addony nazywają...). Jakoś nigdy nie potrzebowałem takich addonów do leczenie, nawet squared nie używałem, a dobrze mi szło, wnioskując z podsumowania scenariuszy.
thoern
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 589


« Reply #10 on: July 15, 2010, 12:58:17 PM »

pod NB jak najbardzie da sie ustawic sekwencje atak typu dot x3, potem jakis skill a potem finisher. Trzeba sie tylko pobawic warunkami.

dla mnie Squared>defautlowe okienka WB bo widac na nim debuffy a zwlaszcza debuff na heal przychodzcy/wychodzacy. Nie musze sie wpatrywac w wielkosci cyferek od heala nad kazda postacia tylko od razu wiem kto za chwile ma szanse zaliczyc zgon  :)
Betrezen
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 917



« Reply #11 on: July 15, 2010, 09:59:13 PM »

A na to wszystko ZASMAŻKA !!
Jokero
Wojownik Twierdzy
Jeździec
*
Offline Offline

Wiadomości: 81



« Reply #12 on: July 22, 2010, 11:51:00 PM »

NB to nawet fajna zabawka, trzeba porozkmilac warunki i daje przewage nad przeciwnikiem taka ,ze nawet sobie hud mozna wylaczyc (nie probowalem). Osobiscie nie uzywam tego addona bo jednak wole sobie poklikac a puzniej pluc w brode ze zle skille zle odpalilem :P.

 Osobiscie mi sie podoba addon Enemy a zwlaszcza funkcja "naznaczania" kilku celow naraz. Ja mam na przyklad: zielona strzalka na heala, niebieska na tanka i czarna na wiodacego BWka w WB albo Slayera na SC. Fajne jest tez zaznaczanie wrogich celow w grupie badz WB.


Inkwizytor
Moderator
Super Bohater
*****
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #13 on: July 23, 2010, 08:05:41 AM »

Enemy polecam jak najbardziej. Wprawdzie GR w wb z tego co zauważyłem nie używają wyznaczania celów (calling/enemy) - z góry ustalają jednego "targetera" na którego każdy ustawia sobie makro /assist - fajnie działa i bardzo podoba mi się ten sposób.

Pages: [1]
  Print