Pages: [1] 2
  Print  
Autor Topic: Bank Gildiowy - po co?  (Read 8707 times)
Yargast
Gość
« on: June 04, 2008, 12:46:19 AM »

Witam serdecznie.
Poruszam ten temat, bo jak przekonalem sie na wlasnej skorze, nie wszyscy chyba wiedza po co ta instytucja istnieje.

Bank Gildiowy sluzy do przechowywania rzeczy niechcianych przez nas, w celu wykorzystania tych oto przedmiotow przez innych czlonkow Twierdzy.
Podkreslam WYKORZYSTANIA, Nie oddania biednym, kolegom, czy bron boze wkladania ich na Auction House!
to juz nie pierwszy raz dochodzi do kradziezy - bo inaczej nie jestem w stanie tego  nazwac.
Jezeli wkladajacy przedmiot do banku gildiowego zyczylby sobie wstawienia go na aukcje, zrobilby to sam.
Aktualnie zarowno ja jak i niektore osoby wstrzymuja sie od wkladania czegokolwiek do banku gildiowego - graty hetmanskie.

Mam nadzieje ze osoba ktora jest prowodyrem calego tego zamieszania, wyjdzie na przeciw i przyzna sie na forum do bledu, a takze odda zagarniete przedmioty.

Pozdrawiam serdecznie - Yarg
Zielarz
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 188



« Reply #1 on: June 04, 2008, 09:21:05 AM »

Dokładnie, jeżeli ktoś potrzebuje kasy... zawsze możecie zapytać czy nikt nie może pożyczyć tej kasy.

Kradzież jakakolwiek jest naganna, nie ważne czy okradasz kogoś z gildii czy właśnie zgarnąłeś roślinkę osobie która czyściła przy niej mobki....
Phara
Gość
« Reply #2 on: June 04, 2008, 09:26:23 AM »

Brak mi słów.

Będzie trzeba zastanowić się nad bardziej rygorystycznym systemem nadawania rang, dostępu do tabów i ograniczeniem wiekowym w gildii.

Do pana, o którym mowa wyżej: wszystkie kamienie mają zostać zwrócone do banku w ciągu najbliższych 24h.

Jeśli w jedynym dostępnym tabie, jaki ma w tej chwili ta osoba nie będzie miejsca, poproszę na pocztę.
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #3 on: June 04, 2008, 09:43:48 AM »

Co sie z tymi ludźmi dzieje w tym Wowie, czizas!  >:(
Alucain
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 15



« Reply #4 on: June 04, 2008, 11:00:49 AM »

Właśnie odnośnie banku mam pytanko. Czy jeśli jest tam przedmiot który byłby mi potrzebny to żeby go zabrać trzeba to z kimś konsultować? Do tej pory nic jeszcze nie zabierałem bo i nic nie było mi potrzebne ale tak na przyszłość warto wiedzieć.
Zielarz
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 188



« Reply #5 on: June 04, 2008, 11:04:39 AM »

Właśnie odnośnie banku mam pytanko. Czy jeśli jest tam przedmiot który byłby mi potrzebny to żeby go zabrać trzeba to z kimś konsultować? Do tej pory nic jeszcze nie zabierałem bo i nic nie było mi potrzebne ale tak na przyszłość warto wiedzieć.

W takim przypadku nie musisz się nikogo pytać o pozwolenie, ale jeżeli w logu widać że ktoś coś brał a chwilę potem jest to na AH, i jako sprzedający oczywiście czysto przypadkowo jest osobą która wyciągnęła itemki z banku, to wydaje mi się że śmiało można to nazwać kradzież!
Phara
Gość
« Reply #6 on: June 04, 2008, 11:32:27 AM »

OK, podstawowe zasady użytkowania banku:

Dostęp:
- dostęp do poszczególnych tabów jest określony przez rangę w gildii

Deposit:
- składać można wszystko co nie jest Wam potrzebne, a co stanowi wartość (składnik do craftu, armor, potki itp.)
- nie wolno zaśmiecać banku - szare itemy, quest itemy czy rzeczy składane w dużych ilościach będą wywalane
- raz w tygodniu postać Zielarza - Tausk będzie czyścić bank wyjmując śmiecie i sprzedając je na AH; kasa z tych transakcji trafia do banku

Withdraw:
- z banku wyjmujemy to, co jest nam potrzebne
- niedopuszczalne jest sprzedawanie wyjętych itemów na AH lub wyjmowanie czegoś, co nam sie nie przyda (np. rouge wyjmujący jakiegoś plate'a)
- nie pasożytujemy - jeśli znalazłeś w banku wiele itemów, które Ci się przydały postaraj się też coś do niego włożyć
Szok
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Reply #7 on: June 04, 2008, 02:45:48 PM »

Witam,
i może założyć jedną lub dwie więcej tablice, bo często mam trochę różnych rzeczy, które sprzedaję u wendora lub wyrzucam bo nie ma miejsca w banku a są to naprawdę dobre rzeczy lub materiały do profesji.

Pozdrawiam
Piast
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #8 on: June 05, 2008, 11:57:28 AM »

@Szok
Założenie nowych tabów kosztuje już sporo (czwarty - 2500g, piąty - 5000g ), wg mnie wystarczy jeśli osoby potrzebujące przedmiotów będą je z banku brały. Na prawdę nikt nie będzie miał przeciwko temu, że osoba levelująca postać weźmie sobie parę itemów przydatnych na jej poziomie, lub materiałów potrzebnych do levelowania profesji. Inna sprawa jeśli ktoś po chamsku czyści bank i sprzedaje jego zawartość na AH, ale o tym niżej.

Niedawno wróciło armory, zobaczyłem log z banku i mi ciśnienie skoczyło. Szanowny pan niepokonany zrobił bank gildii na ok 1000g. Jestem przeciw zbytnim formalizmom i za jak największą przyjaznością gildii, ale dopóki będę oficerem to każdy przejaw szczeniactwa będę nagradzał degradacją i wnioskiem o gkick.


Luna
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 440



« Reply #9 on: June 05, 2008, 02:03:12 PM »

@Szok

Niedawno wróciło armory, zobaczyłem log z banku i mi ciśnienie skoczyło. Szanowny pan niepokonany zrobił bank gildii na ok 1000g.


nieźle 1000g co za chamstwo
zniesmaczony Luna
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #10 on: June 05, 2008, 02:10:02 PM »

Na ile ? nad czym tu sie zastanawiać? Gkick a potem mod dyplomatyczny włączyć...
Szok
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6



« Reply #11 on: June 05, 2008, 02:34:19 PM »

@Szok
Założenie nowych tabów kosztuje już sporo (czwarty - 2500g, piąty - 5000g ),

 :o
Ok, nie wiedziałem, że kosztuje to tak dużo, myślałem że tak jak w banku własnym, 50 - 100 golda.
Karolus
Palladyn i Burglar
Radny
Bohater
****
Offline Offline

Wiadomości: 875



« Reply #12 on: June 05, 2008, 02:38:36 PM »

Na ile ? nad czym tu sie zastanawiać? Gkick a potem mod dyplomatyczny włączyć...

że zaraz, kto wyjął z banku tysia golda??? bez pytania? Gkick natychmiast.
Zielarz
Moderator
Weteran
*****
Offline Offline

Wiadomości: 188



« Reply #13 on: June 05, 2008, 02:44:12 PM »

niestety Szok, nie ma lekko.

Postaram się zrobić jutro trochę miejsca w banku.

Song,

Ja wyciągnąłem 1k Golda, na pożyczkę dla Arcia - jestem pewien że on akurat spłaci.

A wątek jest o Niepokonanym, który zabrał Itemki z banku i wystawił je na aukcji...

A właśnie... wczoraj obiecałem że wstawię screeny:

http://picasaweb.google.com/marstrz/Niepokonany/photo?authkey=g2fNc8BhjK4#s5207940337153572930
Piast
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 59


« Reply #14 on: June 05, 2008, 02:44:48 PM »

@Karolus
Około 1000g w przedmiotach, może lekko przesadziłem, ale nie wiele.  Jakieś fel/black lotusy, soulcloth gloves, sporo gemów.

@Szok
Myślę że 4 tab jest spokojnie w naszym zasięgu. Ale na chwilę obecną chyba bardziej przydałoby się przyzwyczajenie graczy do tego czym dysponujemy i nauczenie korzystania z zawartości banku. Itemki/matsy dużo większą korzyść przynoszą jak jakiś gildiowicz je wykorzystuje, niż jak sobie leżą w banku i czekają aż jakiś niepokonany wystawi je na ah ;)
Pages: [1] 2
  Print