Pages: [1] 2 3
  Print  
Autor Topic: DYSKUSJA n/t Deklaracje HEADSTART/RELEASE (after BW3)  (Read 14623 times)
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« on: July 28, 2012, 10:07:55 PM »

Ej sorry że tu z tym wyskakuje, ale... Was naprawdę bawi latanie tymi małymi gumisiami? Dla mnie już Charr jest na granicy tolerancji, a Asura daleko, daleko poza nią wykracza.
Jeśli uda mi się zagrać w GW2 to będę musiał bardzo mocno wytężyć wyobraźnie (uznam te małe  shity za Spity Leśnych Elfów ;) ), ale granie tym czymś...

Nie odbieram innym prawa do własnych upodobań, ale widząc ile osób chce grać Asura(mi?) nie mogę się nadziwić. A może jest w nich coś czego nie dostrzegam (oprócz chowania się za krzakami nic innego nie przychodzi mi do głowy)?
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #1 on: July 29, 2012, 12:11:48 AM »

Ej sorry że tu z tym wyskakuje, ale... Was naprawdę bawi latanie tymi małymi gumisiami? Dla mnie już Charr jest na granicy tolerancji, a Asura daleko, daleko poza nią wykracza.
Jeśli uda mi się zagrać w GW2 to będę musiał bardzo mocno wytężyć wyobraźnie (uznam te małe  shity za Spity Leśnych Elfów ;) ), ale granie tym czymś...

Nie odbieram innym prawa do własnych upodobań, ale widząc ile osób chce grać Asura(mi?) nie mogę się nadziwić. A może jest w nich coś czego nie dostrzegam (oprócz chowania się za krzakami nic innego nie przychodzi mi do głowy)?
Przede wszystkim mały model postaci do PvP. Asury są też zabawne przy czym nie ma w nich kiczowatości jak w popori czy eilm z Tery. Poza tym o gustach się nie dyskutuje.
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #2 on: July 29, 2012, 02:02:39 AM »

Asury są super bo:
-mają świetne dialogi (przez ich specyficzny charakter)
-mają świetne animacje (zwłaszcza bieganie)
-są małe co może niektórym profesjom pomóc w pvp
-nie są jakimiś generycznymi gnomami/krasnalami
Ragabash
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 22



« Reply #3 on: July 29, 2012, 09:54:32 AM »

A jesli sie posiedzi w opcjach, to mozna zrobic postac, ktora slodka w zadnym stopniu nie bedzie.
Q-ho
Gość
« Reply #4 on: July 29, 2012, 12:57:58 PM »

Mój asura będzie najsłodszym nekromantą w Tyrii :3:3:3:3
TobiAlex
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 177



« Reply #5 on: July 29, 2012, 01:02:12 PM »

    Ej sorry że tu z tym wyskakuje, ale... Was naprawdę bawi latanie tymi małymi gumisiami? Dla mnie już Charr jest na granicy tolerancji, a Asura daleko, daleko poza nią wykracza.


Jak może być Charr na granicy tolerancji skoro ta rasa występowała już w GW1 i od zawsze była zakorzeniona w lore.

Sorki za offtop, ale to nie akurat temat do rozmowy i te nasze 3-4 posty powinny być usunięte / przesunięte przez moderatora. Tu wpisujemy tylko nasze deklaracje na headstart itp.
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #6 on: July 29, 2012, 01:17:51 PM »

Sorki za offtop, ale to nie akurat temat do rozmowy i te nasze 3-4 posty powinny być usunięte / przesunięte przez moderatora. Tu wpisujemy tylko nasze deklaracje na headstart itp.
Spoczko czekałem czy offtop na tyle się rozwinie, żeby nastąpiłą potrzeba wydzielenia go.
Mam nadzieję, że nikt nie będzie urażony żarcikiem w tytule ;)
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #7 on: July 29, 2012, 02:04:10 PM »

A tak w ogóle to lider i 2 oficerów ma w planie maina Asurę. Nie wiem jak Rael. Wygląda, że Asura robią krok w kierunku dominacji nad światem. 100% zgodności z lore ;).
http://www.youtube.com/watch?v=e_mPrhwpZ-8
Inkwizytor
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1639



« Reply #8 on: July 29, 2012, 02:07:41 PM »

Ej tam od razu krwawa kampania ;) Dziwię się tylko taką popularnością takiego małego czegoś ;)


Jak może być Charr na granicy tolerancji skoro ta rasa występowała już w GW1 i od zawsze była zakorzeniona w lore.

Ja nie oceniam tego w kontekście lore  świata GW. Nie znam go więc nie o to chodzi. Wychowałem się na Warhammerze, Sapkowskim i Tolkienie. Moje standardy opierają się więc o klasykę tolkienowską ;)
Taki ludek jak Asura odbiega jak dla mnie od tych standardów.

Tak na prawdę to gdyby nie dość mocno rozwinięty aspekt PvP w tej grze to nawet bym się nie zastanawiał nad ruszeniem jej (nawet patykiem ;) )
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #9 on: July 29, 2012, 02:23:19 PM »

Co daje Asura w pvp? Jedyne czym się różnią to widoczność. "Hitbox" miały mieć taki taki sam. Skoczność, szybkość też. Jeśli trudniej takiego zauważyć, to trzeba też rozważyć krótkie imię, żeby nie wystawało zza krzaka.
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #10 on: July 29, 2012, 03:21:51 PM »

Mi się właśnie bardzo podoba to, że rasy w gw2 nie są zwyczajnymi, generycznymi rasami jakich widzieliśmy tak wiele w kolejnych iteracjach światów fantasy. Świetne jest to, że asury nie są zwykłymi krasnoludami/gnomami, że sylvari nie są zwykłymi elfami. Trochę mi się te "standardy" przejadły i bardzo podoba mi się świat z charakterem jaki prezentuje gw.
Rael
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 380


« Reply #11 on: July 29, 2012, 03:46:48 PM »

Rael będzie grał człowiekiem :) Jakoś mi nie leży bieganie małym "ufokiem" z wybujałym ego :)
Arthua
Gość
« Reply #12 on: July 29, 2012, 04:26:06 PM »

A podobno o gustach się nie dyskutuje ...

mi właśnie w GW2 podoba się to że nie ma sztywnych granic, tak jak to imo jest w LOTRO, tam nie do pomyślenia jest utworzenie klasy wykraczającej, chociaż odrobinkę poza granice Tokienowskiego świata ... w GW2 imo każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno będzie się świetnie bawił, dlatego daleki byłbym od tego żeby psuć innym graczom główny cel -> zabawę.

W temacie Asury mi podoba się za sposób animacji, urocze emotki np. śmiech -> rofl, no i w PVP być może aspekt psychologiczny - bo co taki mały "shit" może mi zrobić... ;)
Kassei (Claymore)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 386



« Reply #13 on: July 29, 2012, 04:32:04 PM »


Ja nie oceniam tego w kontekście lore  świata GW. Nie znam go więc nie o to chodzi. Wychowałem się na Warhammerze, Sapkowskim i Tolkienie. Moje standardy opierają się więc o klasykę tolkienowską ;)
Taki ludek jak Asura odbiega jak dla mnie od tych standardów.

Tak na prawdę to gdyby nie dość mocno rozwinięty aspekt PvP w tej grze to nawet bym się nie zastanawiał nad ruszeniem jej (nawet patykiem ;) )
No właśnie chyba dochodzimy do sedna sprawy. Większość ras w mmo jest tworzona w oparciu o schematy tolkienowskie lub młotkowe, często będąc ich praktyczną kopią (vide WoW<->WH). Jak ktoś pokusi się na oryginalność to od razu niektórzy zakładają, że jest - niekolokwialnie mówiąc - kiepsko. Moje granie w GW1 sprowadziło się do instalacji programu i równie szybkiej deinstalacji. Nie znam też kompletnie lore. W związku z powyższym jakiekolwiek nawet znamionowe fanboyowanie w moim przypadku odpada. Nie zamykam się jednak w celi moich przyzwyczajeń i potrafię się zainteresować czymś co poza nią wykracza. Potem to już po prostu kwestia gustu. Ja granie Asura traktuję jako pewien rodzaj podejścia do gry z "przymrużeniem oka". Poza tym - z tego co zauważyłem - Asury mają fajne lore, ciekawą warstwę fabularną i dość komiczne dialogi, co jest całkiem przyjemną odmianą od tego co najczęściej w mmo się spotyka.
Sylvari też są bardzo ciekawą rasą, zarówno designowo jak i lore. W większości ich dialogów można wyczuć taką ich naiwność życiową spowodowaną tym, że w Tyrii pojawili się bardzo niedawno. Granie tą rasą ze względu na to, iż przy "wytężeniu wyobraźni przypominają leśne elfy" uważam za jakieś nieporozumienie graniczące z jakimś wręcz ograniczeniem  :-\ Mam nadzieję, że takich osób nie jest zbyt dużo, bo niewątpliwy ogrom kreatywnej pracy włożony przez twórców w ich stworzenie kompletnie nie miał w takim przypadku sensu :(
Bardzo mi się podobają też Nornowie bo lubię nordyckie klimaty i pewnie będzie to rasa mojego pierwszego alcika :) Na start jednak wybrałem Asura, bo mnie na swój sposób urzekła, kiedy szczerze mówiąc w becie tworzyłem postać tej rasy jako rodzaj żarciku zarówno pod względem wyglądu jak i nicka ;)
Także pytanie skonstruowane na zasadzie "czemu tak dużo osób gra tą - moim zdaniem - beznadziejną rasą" jest trochę dziecinne i na swój sposób obraża twórców, innych graczy i chyba w pewnym sensie nawet osobę je zadającą... Wiem, że teraz mocno przesadzam, ale gdyby sparafrazować temat na real life to można by zapytać "czemu moi koledzy wiążą się z kobietami które mi się kompletnie nie podobają pod jakimkolwiek względem"..... hmmm może widzą w nich to czego ja nie mogę dostrzec ? ;) Każdy ma prawo dokonania takiego  a nie innego wyboru, szczególnie w zabawie jaką niewątpliwie jest gra komputerowa. Dyskusje tego typu nie mają kompletnie żadnego sensu a jeśli już mają to minimalny albo wręcz szczątkowy ;)


ps. z małym modelem do PvP to miał być żarcik ;)


Edit: wulgaryzmy - a fu!
Maet
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1629



« Reply #14 on: July 29, 2012, 07:04:44 PM »

Hłe, hłe, przymoderowany moderator :)
Każda potwora znajdzie swojego amatora. Ja np. ani myśle zagrać charr, a pewnie amatorzy się znajdą.
http://www.youtube.com/watch?v=gj5PwJX7EIk&feature=player_embedded
Pages: [1] 2 3
  Print