Pages: [1] 2 3
  Print  
Autor Topic: Wrześniowy konkurs - zabawa dla każdego  (Read 10998 times)
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« on: September 01, 2009, 02:41:13 PM »

Witajcie drodzy Twierdzowicze!

Tytułem wstępu przejdę od razu do sedna :).
Zapraszam każdego członka i każdą członkinię, jak również wszystkich rekrutów i oficerów Twierdza LotRO do udziału w forumowej zabawie, która odbywać się będzie w tym temacie przez najbliższe dwa tygodnie.

Mniej więcej co dwa dni (niektóre pytania niewymagające dużego nakładu czasu czy poszukiwań będą miały krótszy czas aktywności) będę tutaj zamieszczał kolejne zadania do wykonania. Będą to zwykłe pytania, niezwykłe zagadki słowne i obrazkowe, łatwe i trudne, które mam nadzieję zmotywują Was do jeszcze głębszej eksploracji Śródziemia, nie tylko tego wirtualnego w grze, ale również tego z wyobraźni samego Tolkiena oraz jego fanów i naśladowców.

Chciałbym, aby konkurs przebiegał w radosnej, ale i spokojnej atmosferze. Nie będzie więc skomplikowanych regulaminów, ani kilometrów koniecznych do podpisania dokumentów, sądów i apelacji też nie będzie. Liczy się tylko dobra zabawa.

Do konkursu dołączyć może każdy w dowolnym momencie i w każdej chwili może zrezygnować. Pamiętajcie jednak, że odpowiadamy zawsze na jedno aktualne pytanie. Radzę więc szybko myśleć i nie tracić cennych punktów od samego początku.

Tak więc w skrócie:
- Żeby uczestniczyć w zabawie trzeba być co najmniej rekrutem oddziału Twierdza LotRO i mieć aktywne konto na forum Twierdzy
- Akceptowalne odpowiedzi to wysłane do mnie PMy na forum (liczy się pierwsza odpowiedź i tylko podana w określonym przedziale czasowym)
- Można zacząć zabawę na wybranym etapie i na dowolnym etapie ją zakończyć
- Każde pytanie daje uczestnikowi punkty, w sumie zadań będzie 10
- Oczywiście zwycięzcą zostanie osoba, która tych punktów uzbiera jak najwięcej

Na koniec coś o nagrodach:
Każdy uczestnik, który podczas całej zabawy zdobędzie minimum 1 punkt otrzyma ode mnie Beryl Shard jako pamiątkę.
Poza tym funduję nagrody 2g i Mihril Flake, 1g oraz 500s odpowiednio dla najlepszych trzech poszukiwaczy.

Dodatkowe nagrody ufunduje również Bank Gildiowy. W trakcie trwania konkursu będę dodawał szczegóły na ten temat kusząc coraz to lepszymi podarunkami. Pamiętajcie jednak, żeby nie wystartować zbyt późno.

Serdecznie zapraszam do aktywnego udziału. Powodzenia!

Pierwsze zadanie już w czwartek po południu.
Niobar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 775


ups...


« Reply #1 on: September 03, 2009, 12:02:52 PM »

już czwartek po południu a zadanka niema  :-\  ;)
Gybryn
Jeździec
**
Offline Offline

Wiadomości: 51



« Reply #2 on: September 03, 2009, 12:35:20 PM »

nie miało być "w południe" tylko po południu, do wieczora mamy czas :P

ps. i tak wygram ;P
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #3 on: September 03, 2009, 12:36:40 PM »

Daaaawaaaać pyytanie (tu widoczek ludzi szturmujących forum, jakieś kłębowisko ciał, nogi, ręce, czasami jakaś glowa, wszyscy pchają sie, by jako pierwsi móc przeczytac pytanie). A pytania nie ma :(
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #4 on: September 03, 2009, 12:45:50 PM »

Dobrze więc, zaczynajmy...
Pierwsza zagadka, 3-częściowa, coby punktów na początek się nachapać (każda część to 1 punkt) i jak najwięcej osób zachęcić :).
Zwrócę uwagę nie tylko na tę część ale na całość konkursu: jeżeli wymagane jest podejście do określonego miejsca w grze, to nie będą to żadne Morie, czy inne Angmary gdzie trzeba mieć wysoki level.
Zabawa jest dla wszystkich, również dopiero zaczynających grę.

Zadanie 1 - cyknąć fotkę niżej przedstawionych miejsc (tylko nie skitrać się tak, żebym musiał sam tam potem lecieć i sprawdzać czy to drzewo, które zasłania cały obraz rzeczywiście tam stoi):

1.
Shire to, czy nie Shire, już nie wiem sam.
Hobbici tam przecież tylko mieszkają,
ale się Duzi Ludzie ciągle o to sprzeczają.
Może przyszły król ustali status tam?

2.
Spokojna dolina, kiedyś trakt handlowy,
dziś zarosły teren i bandyci wkoło.
Na północy wielkie miasto, na południu cisza.
czy znów kiedyś karawany ruszą tutaj?

3.
W dawnych latach elfy tu się osiedliły,
lecz teraz swą bazę krasnoludy urządziły.
Miejsce to bardzo obronne dawnego traktu strzegło,
lecz dziś by miejsce potęgi Wolnych Ludów legło
żądne krwi gobliny ohydne z południa przybywają
i sojuszników wśród brodatych twarzy zdobywają.

Czas start! Termin nadsyłania odpowiedzi - sobota, 5 września, godzina 15.00 według czasu forumowego.
Następne zadanie w ciągu 30 minut (postaram się przynajmniej) od zakończenia pierwszego.

Niobar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 775


ups...


« Reply #5 on: September 04, 2009, 09:44:36 AM »

Niech mi ktoś przypomni w sobotę że mam wymyślić odpowiedzi i iść zdjęcia zrobić bo kurde czuję że może być problem :P
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #6 on: September 04, 2009, 09:54:28 PM »

Proszę Państwa, czy zagadki są zbyt trudne, czy Państwo są aż tak leniwi na alternatywną formę zabawy?
Zrobiłem sobie specjalną bazę wyników z Excelu, a jak na razie to mogę liczyć punkty w pamięci...
Bursztynka
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 515


Roleplaying


« Reply #7 on: September 05, 2009, 09:18:50 AM »

hmm czy trudne zagadki?
na pierwsza mam 2 typy ktore mi pasuja- jedno bardziej:),
na druga strzelalam- wiec jest szansa ze trafilam kula w plot
na 3cia odpowiedz znam idealnie (mam nadzieje:p), dzieki jajecznicy-byla potrzebna na q cookingowego- a czasem wypada z tych mobkow:)
wiec czekam na nastepne:))
buziaki
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #8 on: September 05, 2009, 03:42:05 PM »

Zamykamy pierwszą rundę.
Mamy na razie 5 uczestników, zapraszam wszystkich do drugiego zadania. Liczę na znacznie większą frekwencję.

Odpowiedzi do rundy pierwszej:
1. Buckland - kraina technicznie poza granicami Shire, jednak w 4-tej erze oficjalnie dołaczona do kraju hobbitów przez króla Aragorna.
2. Andrath - przez tę dolinę Zielony Trakt prowadził do południowej dzielnicy Annoru - "Mezopotamii" (w języku Elfów Minhiriath), czyli krainy "Między Rzekami" Brandywiną, a Mitheithel (zwaną też Hoarwel) w dolnym biegu.
3. Gondamon - Dawna twierdza elfów zniszczona przez krasnoludy Skogrima (stąd pochodzi wielka niechęć elfów z Duilond do wszystkich krasnoludów z Gór Błękitnych), odbudowana potem przez krasnoludy.

No to pytanie numer 2:

Jak miał na imię i gdzie zginął dziadek Aragorna II Elessara?
Wszystkich poszukiwaczy miejsca jego śmierci proszę o zdjęcie z wyprawy.

Odpowiedzi przyjmuję do poniedziałku, do godziny 20.00 (czas forumowy).
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #9 on: September 06, 2009, 09:35:51 PM »

Zamykamy pierwszą rundę.
Mamy na razie 5 uczestników, zapraszam wszystkich do drugiego zadania. Liczę na znacznie większą frekwencję.

Odpowiedzi do rundy pierwszej:
1. Buckland - kraina technicznie poza granicami Shire, jednak w 4-tej erze oficjalnie dołaczona do kraju hobbitów przez króla Aragorna.


Do pierwszego pasuje tez Oatbarton, a do trzeciego tez np Mithrenost w Lone lands:)
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #10 on: September 06, 2009, 10:20:30 PM »

Oathbarton nie pasuje, bo według Tolkiena do granicy północnej ćwiartki jest jeszcze daleko stamtąd. Jedynie w grze ta wioska jest poza granicami Shire.
Żeby jednak uniknąć wątpliwości zagadka zawierała wątek z królem, co definitywnie wskazuje na Buckland.

Trzecia zagadka sugeruje, że szukane miejsce jest ciągle w rękach Wolnych Ludów, Mithrenost jest pod kontrolą krasnoludów Skogrima.
Poza tym od południa nie mają miejsca żadne ataki, no i przede wszystkim kiedyś była to Twierdza Arnoru, a nie elfów.
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #11 on: September 07, 2009, 09:26:31 PM »

Z lekkim poślizgiem... przepraszam.

Odpowiedź na poprzednie pytanie:
Dziadek Aragorna miał na imię Arador (nie Ardor, jak ktoś napisał nieopatrznie...) i z danych od Tolkiena został porwany przez trolle na północ od Rivendell w krainie Coldfells w Ettemoors. Nic nie wiadomo o dokładnym miejscu jego śmierci dlatego zaliczałem zarówno odpowiedź Coldfells jak i Arador's End, którą to krainę możemy zobaczyć w grze.

Dla tych, którzy może kręcili głowami, że obiecałem konkurs dla każdego, a kieruję Was do Ettenmoors (jako krainy dla doświadczonych graczy) chciałbym przypomnieć, że krainę tę można odwiedzić już od 10 levelu... oczywiście jako Monster Player.

Pytanie zostało zadane nieprzypadkowo. Otóż najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będziemy mogli obejrzeć kolejny film fanowski (po bardzo dobrze przyjętym Hunt for Gollum), którego akcja rozgrywać się będzie w Śródziemiu.
Jego tytuł to Born of Hope i opowiadał będzie o synu Aradora i jednocześnie ojcu Aragorna i losach Strażników przed Wojną o Pierścień.

Tutaj strona internetowa projektu.

Pora na kolejne pytanie, zagadka trochę trudniejsza moim zdaniem, ale myślę, że większej rozgrzewki nie potrzebujecie.
Nie trzeba robić żadnych fotek, wystarczy odpowiedź słowna.

Dwie siostry, pierwsza złoto kochająca,
druga czerwień lubująca,
z szumiącej wody pochodzące
i drzewom rozkazujące.
Imiona ich prawie zapomniane,
niech zostaną przez mistrzów pióra zapisane.

Czas na odpowiedzi do środy, godz. 20.00 (czas forumowy).
Niobar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 775


ups...


« Reply #12 on: September 07, 2009, 10:42:09 PM »

ugh... no to niepopracuję jutro tylko się będę głowił :P


PS chyba się domyślam kto mógł tak napisać nieopatrznie :P
Murkar
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 857


Maruda


« Reply #13 on: September 09, 2009, 08:11:43 PM »

Ok, czas na odpowiedź:

Dwie siostry, o które pytałem, to Goldberry i Naruhel.
Pierwsza jest żoną Toma Bombadila i królową Starego Lasu, druga panuje w Garth Agarwen jako Red Maiden.
Nazwy kolorów były kluczowe w zagadce, nie wszyscy jednak na to wpadli.
Tak więc po ostatnich pytaniach zaczynają się pojawiać różnicę punktowe pomiędzy uczestnikami, mam nadzieję, że Was to jeszcze bardziej zmotywuje do walki o zwycięstwo :).

Następne pytanie będzie jeszcze dziś wieczorem, niestety odkryłem pewną nieścisłość i muszę nad nią chwilkę popracować.
Giliarwe
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 607



« Reply #14 on: September 09, 2009, 08:21:58 PM »

Fajnie byloby wiedziec jak wyglada tablica wynikow ;p (od osoby z najwieksza liczba po ta z najmniejsza)
Pages: [1] 2 3
  Print