Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Jak zarobić GOLDa w LOTRO  (Read 9283 times)
Hurgo
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 143



« on: May 27, 2008, 10:54:30 PM »

Przydatne zwłaszcza dla nowych graczy i nie nie mówię tu jak kupić golda, tylko jak go rzeczywiście zarobić in-game :) na konika/domek.
 
Jeszcze krótkie wyjaśnienie dla początkujących AH = Auction Hause czyli dom aukcyjny. Dostępne w największych miastach m.in Bree (przy pd bramie), Michel Delving w Shire jest też u Elfów i Krasnoludów. Na mapce oznaczone symbolem "młotka"
 
Listę będę aktualizował dobrymi pomysłami więc zapraszam do rozwijania
 
1) Najmniej czasochłonny i najpewniejszy. Założenie sobie Altów nie grających i umieszczenie ich na stałe w "enklawach" gdzie można kupić tzw Consignment Work Order. Należy:
 - kupić ten najdroższy po 30s
 - użyć go prawym klawiszem w inventory
 - pogadać z gostkiem który sprzedał Consignment Work Order
 - wylogować się z tej postaci na 40h
 - zalogować, odebrać kluczyk i wziąć towary ze skrzynki
 - powtórzyć...
Następnie jak zbierze się kilka sztuk produktów wynikowych sprzedanie ich na AH zysk murowany Przykładowe work ordersy można znaleźć w:
 - Overhill - Shire - (skórki)
 - Duillon - Ered Luin - (scholar - bardzo opłacalne)
 - Silver Deep Mine - Thorins Gate - (ore)
 - Combe - Bree - (drewno - najmniej chodliwe)
http://lotro.warcry.com/articles/view/guides/2701-Consignment-Guide

W ten sposób wykorzystując "wolne" sloty na postacie można szybko nieźle zarobić i de facto wystarczy się na nie tylko zalogować raz na dwa dni.
 
2) Kupując tanio i sprzedając drogo na AH.
Musisz monitorwać AH i patrzeć kiedy ktoś wystawia coś zdecydowanie poniżej ceny "rynkowej". Ze względu na duży obrót polecam kategorie surowcowe np Misty Mountain Ore, lub Dwarf Ore, Exceptional Hide, Undeciphered Letters, Torn Craftman books oraz kategorie z rzeczami które się często zużywa czyli przedewszystkim potki na manę i power (te 45 levelowe) oraz tzw Hope poty (40 lvl).

3) okazje: czyli czekamy na nowego booka i kupujemy co sie da nowego z tego booka u normalnych vendorów [kostiumy,wedki,paczki z kokarda itp] i wystawiamy na AH jak leci po 3-5g za sztuke. Sporo naiwnych ludzi odkupi :)
 

Dodatkowo jeżeli masz 50 lvl to można:
  - farmić Beryl Shardy -  główni gildiowi bossowie w tej kwest m.in. Giliarwe i Asmodeus są obecnie w LOTRO ( mapki są na sieci gdzie i co ubić.o szczegoly pytac)
  - farmienie Undeciphered Letters w Barrow Downs(Haudh Iarchnith) tam gdzie się robi reputation dla Bree
  - farmienie luminous spirit stones w Ettenmoors
  - farma trolli w ND (te w jaskini do chaina Wayward Comp)
  - zająć się craftingiem, gdzie największy zysk jest najczęściej na critniętych itemach
Arkness
Przybysz.
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 147


Oficer


« Reply #1 on: May 27, 2008, 11:20:46 PM »

Zabrakło na tej liście bardzo popularnego ostatnio farmu luminous spirit stones w Ettenmoors jak i pewnych dość oczywistych sposobów na zarobienie kasy jak na przykład: craftingu, chodzenia do instancji i sprzedawania loot'u i zbierania i sprzedawania ore, wood, skórek czy itemów do repa.
Sparth
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 30



« Reply #2 on: May 27, 2008, 11:26:16 PM »

Farma trolli w ND (te w jaskini do chaina Wayward Comp.) to tez fajny sposob zarobku.

A dla poczatkujacych niezly sposo "zarobku" to ...
... olanie craftingu i sprzedawanie wszystkich recept, matsow itp na AH.

Kabali
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 46



« Reply #3 on: May 28, 2008, 12:04:51 AM »

kamienie z Etten to juz nie to ,co na starcie;]]] 10x drozej bylo;]
okazje:czekamy na nowego booka i co sie da[kostumy,wedki,paczki z kokarda] i wystawiamy na AH jak leci po 3-5g za sztuke[a kupujemy u pierwszego,lepszego vendora po kilka sztuk srebra]
na samych sukniach i kolczanach min.15g mi wpadlo ;D
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #4 on: June 02, 2008, 08:56:58 AM »

dobry pomysł na kase to byly zawsze matsy do kraftu (przede wszystkim ore, potem matsy dla scholara, skóry), beryl shardy/ale ostatnio i adamant shardy/, sam kraft - niestety bycie tailorem srednio sie juz, o ile w ogole oplaca, metalsmith jest ciagle w cenie (moze dlatego, ze ciezko go wylevelowac), jubiler takze (zwlaszcza pokrytowane single use recki).

i ostatnio znowu boom na itemy repowe.
Golden
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 399



« Reply #5 on: June 03, 2008, 10:54:08 AM »

Ja mojego GM weaponsmitha robilem tak dluzo ze juz mialem tego dosc a jak zrobilem to malo co krytnietych mi wylazilo :P i zysku zero :P a mowilem sobie jak zrobie GM to sie dorobie fortuny eheh
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #6 on: June 18, 2008, 10:14:34 AM »

Eh, zdecydowanie dobrym pomyslem jest ostatnio farma Helgchama (o dziwo nadal sie swietnie sprzedaje za nascie golda) oraz innych itemow z CD do questow klasowych (innych - patrz rune of winged dominance (mysle, ze w gre rowniez wchodzi kilka golda)

I itemy repowe z Annuminas oraz Forochel - tak wysokich cen jak za luistiny czy guaderan clawy to chyba jeszcze zadne itemy repowe nie mialy:)
Kasthor
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 603


I will heal/kill/buff for beer, pie or your wife!


« Reply #7 on: June 18, 2008, 10:19:44 AM »

oraz innych itemow z CD do questow klasowych (innych - patrz rune of winged dominance
A tak btw... może spróbujemy jeszcze raz tą nieszczęsną runkę zdobyć? Bo na ah albo nie ma albo jest po 20g... :(
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #8 on: June 18, 2008, 11:41:42 AM »

Kasthor wystawiłem za 15 G ;) Serdecznie zapraszamy do zakupu :P
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*****
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #9 on: June 18, 2008, 11:42:59 AM »

no mozna sie wybrac dnia któregos - juz nie bijac osmiornic i innych po drodze, tylko od razu na Mormoz i Mordiritha isc:) i moze wiecej Hausdrep czy innych powypada:P
Kasthor
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 603


I will heal/kill/buff for beer, pie or your wife!


« Reply #10 on: June 18, 2008, 11:48:00 AM »

Kasthor wystawiłem za 15 G ;) Serdecznie zapraszamy do zakupu :P
Ja to w tą grę gram dla rozrywki a nie dla farmy kasy, więc nie licz że te 15g posiadam...  ::) 
Ale jakże miło z twojej strony, dzięki za info... szkoda że nie możesz mi jeszcze linka do tej aukcji podesłać  :P
no mozna sie wybrac dnia któregos - juz nie bijac osmiornic i innych po drodze, tylko od razu na Mormoz i Mordiritha isc:) i moze wiecej Hausdrep czy innych powypada:P
Ja bardzo chętnie się piszę na takie rozwiązanie ;D 8)
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #11 on: June 18, 2008, 02:08:18 PM »

Ja to w tą grę gram dla rozrywki a nie dla farmy kasy, więc nie licz że te 15g posiadam...  ::)
Ale jakże miło z twojej strony, dzięki za info... szkoda że nie możesz mi jeszcze linka do tej aukcji podesłać  :P

Taki joke :P
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #12 on: June 18, 2008, 06:59:53 PM »

Strasznie skupiacie się na sprzedaży poprzez AH.
Ja dla przykładu zbieram z samych śmieci (fragmentów) z mobków:
- Great Barrows 20 - 30 minut 160 - 220 srebra
- godzina na pająkach elitach w Trollshaws 400 - 600 srebra
- szybki przelot przez Fornost 600 s - 1.2 g
Do tego dochodzi jeszcze sprzedawanie co lepszych itemek na AH i czysta kasa zebrana z mobków, np. w fornost jest to nawet do golda!

Poza tym najlepiej tłuc zwykłae mobki, takie z których wylatują masowe śmieci, najlepiej do tego nadają się: szkielety i inne wighty, robale (te małe wormy najlepsze) i bandyci.

Ci którzy zostawiają takie śmiecie, mogą się zdziwić, że dużo więcej kasy można wyciągnąć od vendora za te śmieci niż za pełen plecak itemek. Przynajmniej vendor weźmie wszystko :D
Ratharin
Wojownik Twierdzy
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 30



WWW
« Reply #13 on: July 09, 2008, 10:04:01 AM »

Poza tym najlepiej tłuc zwykłae mobki, takie z których wylatują masowe śmieci, najlepiej do tego nadają się: szkielety i inne wighty, robale (te małe wormy najlepsze) i bandyci.

Ci którzy zostawiają takie śmiecie, mogą się zdziwić, że dużo więcej kasy można wyciągnąć od vendora za te śmieci niż za pełen plecak itemek. Przynajmniej vendor weźmie wszystko :D
Haha, dokładnie. Póki co to moje skromne zarobki postaci 19lev są właśnie z tych "śmieci", a do craftingu dokładam (usługi gotowania skórek tudzież kupowanie ugotowanych kosztują mnie więcej niż jestem w stanie zarobić na sprzedaży zbroi wyprodukowanych przez terminatora/czeladnika)  :D
Asmodeus
Gość
« Reply #14 on: July 13, 2008, 03:18:10 AM »

niezlym sposobem ktory ostatnio uskuteczniaja ludziska sa powtarzalne q  w tym instancyjne w annuminas  i wazmian za tokeny czy co to tam jest bierzemy jewelcase> szansa na beryl recki  ktore po 2g+ schodza  + kasa i itemy za q i instancje. W b14 te purpurowe sety beda setami blue  co prawda mocno przecietnymi no ale zawsze to latwiej bedzie ubrac alta w blue :D
Pages: [1]
  Print