Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: Pytanie - czy pójdzie  (Read 3125 times)
Szoki
Weteran
**
Offline Offline

Wiadomości: 129


« on: January 26, 2009, 03:20:31 PM »

Witam Twierdzowiczów :)

Kumpel z gildii WoW w której grałem zadał mi pytanie na które nie za bardzo potrafię odpowiedzieć.

Hej

Mam takie pytanie, wiem że grałeś w age of conan, czy jest to gra wymagającego mocnego sprzętu??

Chciałem ją kupić i chyba narazie zrezygnować z wowa tylko nie wiem czy mój laptop to udźwignie?

obecnie mam core2duo 2GHz , 3GB ram i grafika GF9300m gs.  I tu pojawia się to pytanie jak myślisz czy

ta konfiguracja poradzi sobie z conanem.


Mam a właściwie miałem ( ciągle czekam na kasę na nową grafę ) zupełnie inną konfigurację sprzętową. Wydano też mnóstwo patchy optymalizujących grę. Chcę coś mu odpowiedzieć ale nie za bardzo wiem co. Noże ktoś z Was gra lub grał na podobnym sprzęcie i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami ?

z góry dziękuję :)
Anvagar
Mędrzec
**
Offline Offline

Wiadomości: 270



« Reply #1 on: January 26, 2009, 05:03:24 PM »

Przede wszystkim core2duo 2GHz , 3GB ram, GF9300m GS w laptopie i w kompie stacjonarnym to dwie całkowicie różne konfiguracje. W lapku wszystko jest okrojone i spowolnione tak, żeby był mobilny i energooszczędny. Cienko to widzę z tą grafą, może działać na najniższych detalach, ale np. na raidach gdzie na ekranie ciągle coś się dzieje (24 osoby z raidu + mobki) raczej nie można liczyć na płynną rozgrywkę. Ja mam w lapku c2d 2Ghz, 4GB i 8600M GT (praktycznie to samo co 9600M GT) i Conan działa całkiem sprawnie na średnich ustawieniach (sharedy 2.x, rodziałka 1680x1050, bez AA i innych bajerów). Do raidów używam C2Q 3.2Ghz, 4GB i GTX280 a i tak czasem potrafi niedomagać, szczególnie kiedy pójdzie na raz mnóstwo efektów cząsteczkowych. (ustawienia of koz max)

Powiem tak, pójdzie, ale komfort to nie będzie.
Wolebor
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 113



« Reply #2 on: January 26, 2009, 05:16:20 PM »

Mnie przy bardzo podobnej konfiguracji,  z tym że na kompie stacjonarnym, gra jak narazie chodzi bez problemu z grafą ustawioną na maksa. Niestety nie wiem jak się będzie zachowywać na raidach.
popsit
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 6


« Reply #3 on: February 27, 2009, 04:33:10 AM »

pojsc powinno napewno, szczegolnie ze rozdzielczosci notebookow sa znacznie nizsze niz te w jakich sie gra na desktopach.

polecam dobra strone z informacjami o kartach graficznych w notebookach.
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-9300M-GS.9452.0.html

jak feara ciagnei to i bez problemu uciagnie aoc.
sam gralem na C2D 2,2 z grafika 8400m i dalo rade, oczywiscie mozna zapomniaec o cieniach, AA i filtrze anisotrophic.

pozdrawiam,
popsit ( evilprime/bwaah )
Pages: [1]
  Print