Pages: [1]
  Print  
Autor Topic: .NET Framework 1.1+Vista (rozwiązanie problemu)  (Read 3895 times)
Sucre
Gość
« on: September 08, 2008, 09:43:19 PM »

Witam.

"Bawiąc się" przez 3 dni z aktywacją visty, po licznych reinstalkach oraz przywróceniach systemu, natrafiłem na problem po instalacji LOTRO. Otóż, nie da się wejść do launchera, gdyż występuje błąd związany z niezainstalowanym .net framework w wersji 1.0 (bądź 1.1). Szperając po necie znalazłem rozwiązanie, które chciałbym Wam przedstawić w naszym ojczystym języku.

1. Stwórz nowy folder o nazwie DotNet na dysku c:\ (w tym poradniku opieramy się na ścieżce C:\DotNet, jeśli jednak korzystasz z innej, pamiętaj o zmianę na odpowiednią)
2. Ściągnij to i upewnij się, że plik ma nazwę dotnetfx.exe (jeśli nie, po prostu ją zmień)
3. Ściągnij to i tak jak poprzednio upewnij się, że plik ma nazwę dotnetfxsp1.exe
(jeśli korzystasz z innej wersji windowsa niż angielskiej pamietaj o zmianie języka w ww. linkach)
4. Przenieś oba pliki do odpowiedniego folderu (w naszym wypadku C:\DotNet)
5. Otwórz wiersz poleceń jako administrator (start->wszystkie programy->akcesoria->Prawy Przycisk Myszy (PPM) na Wiersz Poleceń i "Uruchom jako administrator".
6. (Uwaga, najlepiej teraz każde wytłuszczone polecenie skopiuj i wklej do wiersza poleceń za pomocą prawego przycisku myszy i polecenia "wklej")
Wpisujemy/Wklejamy do wiersza poleceń po kolei co następuje:

cd /d C:\dotnet

dotnetfx.exe /c:"msiexec.exe /a netfx.msi TARGETDIR=C:\DotNet"
(powinna Ci się wyświetlić taka wiadomość, bądź jej polski odpowiednik:
)
Klikasz Yes/Tak

Po wypakowaniu i dokończeniu instalacji powinna się pojawić taka wiadomość:

Klikasz "OK" i następnie wpisujesz

dotnetfxsp1.exe /Xp:C:\DotNet\netfxsp.msp
(nie wyskoczy żadna wiadomość po tym kroku)

następnie

msiexec.exe /a c:\DotNet\netfx.msi /p c:\DotNet\netfxsp.msp
(powinna być taka wiadomość:

Czekasz na automatyczne zniknięcie tego okna po zainstalowaniu.
NIE ZAMYKAJ JESZCZE WIERSZA POLECEŃ.

7. Ostatnim krokiem będzie wpisanie w wiersz poleceń:

netfx.msi

Zainicjuje to (mam nadzieję) pomyślną instalację .net Framework.

Pozdrawiam.

źródło oryginalnego tekstu: http://www.mydigitallife.info/2007/12/27/install-microsoft-net-framework-11-on-windows-vista-fix-regsvcsexe-fails-error/

PS. Jeśli w dalszym ciągu będzie się pojawiał jakiś błąd, zrestartuj komputer a jeśli i to nie pomoże, przejmij na własność: http://blogs.msdn.com/astebner/archive/2006/07/06/658484.aspx (nie chce mi się już tego tłumaczyć :P)
Horadrimus
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Reply #1 on: May 14, 2010, 04:25:24 PM »

Aby ułatwić przeprowadzenie całej operacji można skorzystać z tego pliku wykonawczego DotNet.bat

Uruchamiamy go potwierdzając dowolnym klawiszem kolejne etapy

Jako iż taki sam problem występuje w najnowszej wersji systemu M$, poradnik ten jest nadal aktualny  :D
Pages: [1]
  Print