Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15
  Print  
Autor Topic: ..::Dobra Ksiazka::..  (Read 96498 times)
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #135 on: May 14, 2010, 03:45:48 PM »

Nie czytam może zbyt dużo książek, ale jak tak mówicie, że ten Ogień z Lodem jest taki fajny to nawet postaram się przeczytać. :)
Vallathorn
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 195



« Reply #136 on: May 16, 2010, 11:09:40 PM »

...

Tlumaczenie ok, tylko na poczatku irytujace jest, przetlumaczenie "sir" jako Ser.

Cytujac Maetha: "Szukacie Sera? Sera tu nie ma, opuscil ta knajpe przedwczoraj"



Owo "Ser" nie jest zasługą tłumacza, lecz kaprysem autora. Chociaż z drugiej strony nigdzie nie jest napisane, że tłumacz musi takim kaprysom ślepo ulegać...
 
http://asoiaf.westeros.org/index.php/topic/31075-why-does-martin-use-ser-instead-of-sir/
Tarquill
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 868



« Reply #137 on: May 18, 2010, 03:36:51 PM »

Jesli tak jest faktycznie to tlumaczenie jest poprawne. Choc troche nieszczesliwe w polskim wydaniu. Zreszta jak sie czlowiek wczyta to sie przyzwyczaja i lyka bez popitki wszystkie Sery  ;)
Badalaman
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 247


« Reply #138 on: May 25, 2010, 06:25:47 PM »

elrama : cos mi sie z paroma pkt opisu kojarza ksiazki pisarza Raymond Elias Feist z cyklu Wojna Swiatów, potem byly inne w tym samym "swiecie".
Jeden swiat to jakby wczesno sredniowieczna Europa (z dodatkiem magi ;) )a drugi to wlasnie feudalna Japonia. Powstaje portal laczacy oba swiaty i "Japonczycy" napadaja na ten sredniowieczny, by zdobywac metale, ktorych u nich w swiecie niema.
Tyle ze niedokonca pamietam tam jakies elfy ;/
Japonco-podobni mieli jakies mrowki-wojowniki chyba, moze ci Europejscy mieli i elfy, dawno czytalem i niepamietam szczegolow.

W kazdym razie calkiem nieglupio to bylo napisane, az mi sie przypomnialo i chyba poszukam jakichs dalszych czesci tego.
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #139 on: May 25, 2010, 07:42:54 PM »

Mi też skojarzyło się to z książkami Feista, które zresztą bardzo lubię i co jakiś czas do nich wracam.

"Europa" to Midkemia a dokładnie Królestwo Wysp skąd wywodzą się główni bohaterowie.
"Japonia" to Imperium Tsurani z Kelewanu (mrówki to cho-ja bodajże)

Pierwsze 2 książki to historia inwazji Tsurani na Midkemię, potem pojawia się (i towarzyszy już do końca) wątek wężowego ludu i wiele innych w tym mój ulubiony dotyczący smoczych władców - Valheru:)

W sumie mam 12 książek 'głównego wątku' poza tym w Polsce wyszły jeszcze 3 luźno związane z sagą oraz trylogia dziejąca się na Kelewanie w tym samym czasie co pierwsze 2 książki sagi. Pozostałych niestety nie widziałem w polskim wydaniu :(

 

PS. Elfów u Feista dostatek bo 5 odłamów.
Horadrimus
Przybysz
*
Offline Offline

Wiadomości: 30


« Reply #140 on: May 25, 2010, 08:24:47 PM »

A ja się od przedwczoraj przyssałem do najnowszej książki mistrza fantasy Terrego Pratchetta pt. "Niewidoczni Akademicy".

http://www.empik.com/niewidoczni-akademicy-pratchett-terry,prod56451380,ksiazka-p?gclid=CNHV1qzz7aECFZQy3godxH8DJg

Wątek powieści wraca ponownie do Niewidocznego Uniwersytetu i tam się zadomawia  ;), jak zwykle wielka dawka humoru według Pratchetta, oraz akcja która ( tu pełne zaskoczenie  :D ) kręci się wokół piłki kopanej... życzę wciągającej lektury  ;D
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #141 on: May 28, 2010, 12:30:21 AM »

Swoja droga wiecie, ze powstaje ekranizacja Song of I & F. HBO, (mini?)serial.

Narazie wiadomo tylko o obsadzie konkrety, Boromir jako Ned Stark :) Czy Lena Headley jako Cersi (AFAIR), szykuje sie smakowyty kasek :D tak jak sama ksiazka

edyta:

A czytal ktos trylogie o Mistrzu zagadek z Hed? Malo znane chyba ale calkiem sympatyczne.

Z nowszych polecam Rycerza Kielichow :)
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #142 on: May 29, 2010, 06:46:26 PM »

To ciekawostka dla fanów Tolkiena, bo książka nie tak dawno wydana, a chyba niewiele osób wie o jej istnieniu:
http://www.polityka.pl/kultura/ksiazki/recenzjeksiazek/1500793,1,recenzja-ksiazki-jrr-tolkien-legenda-o-sigurdzie-i-gudrun.read
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #143 on: July 03, 2010, 09:05:59 PM »

Przyznam, że sprawdziłem na wszelki wypadek searchem na forum, ale aż mnie zdumienie dopadło, że nikt nie przedstawił tu jeszcze serii "Gamedec" Marcina Przybyłka. Polskie s-f gdzie poruszone dość głęboko są zagadnienia przenikających się światów rzecztywistego z wirtualnymi, a nawet mechami. Wszystko jest właściwie wizjonerstwem, bo jestem pewien, że wiele z tych pomysłów będzie wdrożonych w nasz prawdziwy świat z nadbiegającymi latami (a niektóre już są).
Jeżeli ktoś gustuje w bardzo przyjemnie napisanej s-f (dużo lepszej niż świetny cykl "Inny Świat" Tada Williamsa), musi to przeczytać. W cyklu znajdują się teraz 4 tomy.
Woltalin
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 454



« Reply #144 on: July 19, 2010, 05:02:03 PM »

W polskim jest "Piesn Lodu i Ognia", a w englishu "Song of Ice and Fire".  ;)

Nie chodzi tu o książkę co prawda, ale jeśli jest tak dobra jak pisaliście to najpierw ją przeczytam a w przyszłości zabiorę się za to: http://gry.interia.pl/news/wirtualna-piesn-lodu-i-ognia,1507849.

Mam nadzieję, że zbieżność tytułów nie jest przypadkowa. :)
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #145 on: July 27, 2010, 07:15:13 PM »

Książka "Człowiek z Palermo" mojego kolegi, Filipa Onichimowskiego.

Naprawdę warto:)
Khelegros
Radny
Forum Addict
****
Offline Offline

Wiadomości: 2765



« Reply #146 on: August 01, 2010, 10:44:49 PM »

Właśnie sobie pierwszy raz od dłuższego czasu patrzyłem na allegro i znalazłem Zelaznego "Kroniki Amberu" w dwóch tomach. Wydanie jest trochę nietypowe, bo zamiast dziesięciu książek zawarto wszystko w dwóch, ale to szczegół. Piszę o tym, bo sam szukałem długo tych pozycji w całości i wiem, że trochę osób też z tym miało problemy (książki dawno nie wznawiane), a widzę, że wydanie jest z 2010 roku, więc ktoś w końcu pomyślał i wznowił serię. Na allegro jest tego bardzo dużo, ale podejrzewam, że skoro książki świeżo wznowione to w normalnych księgarniach też pewnie nie będzie problemu z dostępnością.
Cykl jest genialny także polecam serdecznie tym, którzy nie czytali albo mieli problem z dostaniem całości na własny użytek jak ja ;].
Gartak (Walkiria)
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 109



« Reply #147 on: August 02, 2010, 09:52:32 AM »

Oto tytuł wart polecenia. Kumpel przywiózł mi z Anglii i choć nie zrozumiałem 100% tytułu uważam go za świetną lekturę.
http://ksiazki.polter.pl/The-Windup-Girl-Paolo-Bacigalupi-c21870
Twardowski (Meribas)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 448



« Reply #148 on: August 27, 2010, 11:35:30 AM »

Uprzejmie donoszę że weteran polskiej fantastyki Tomek Kołodziejczak wydał nową książkę - "Czarny Horyzont" http://fabryka.pl/ksiazki.php?ibook=469#searchkk .Powieść jest niesamowita, naszpikowana niezwykłymi pomysłami i bardzo dobrze napisana. Czytało mi się to równie dobrze jak Grzędowicza.
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #149 on: September 18, 2010, 11:46:44 PM »

 Skończyłem czytać Myszeidę I. Krasickiego - króciusieńkie, lecz przekomicznie prawdziwe i niezmiernie zabawne.
 Warto jest spojrzeć, wrócić, do dzieł starszych epok - niektóre z nich są naprawdę warte uwagi. Można porównać przez pryzmat czasu wszystkie problemy ideologiczne, nurtujące autorów tamtych czasów, porównując do tych dzisiejszych, które nie różnią się wiele od siebie. :)
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15
  Print