Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Print  
Autor Topic: ..::Dobra Ksiazka::..  (Read 96372 times)
Fearfin
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 605



« Reply #165 on: August 04, 2011, 06:20:00 PM »

Z pewnością poleciłbym książki Thomasa Harrisa o Hannibalu Lecterze :)
1.Czerwony Smok
2.Milczenie Owiec
3.Hannibal
4.Hannibal - po drugiej stronie maski
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #166 on: September 08, 2011, 01:12:05 PM »

Zacznę od polecenia wam zbliżającej się, planowanej bodaj na 22 IX premiery "Pani Shaladoru" Anne Bishop (macie Panowie mało czasu coby się z 7 wcześniejszymi tomami zapoznać =D) i mam 2 pytanka:

1) Wie ktoś kiedy wypuszczą 4 tom zwiadowców ("Bitwa o Skandię") Johna Flanagana w tym nowym twardym wydaniu? Bo kupiłem 3 pierwsze tomy i trochę za późno się skumałem że tylko 3 pierwsze w tym wydaniu. Ogólnie jak ktoś to śledził to byłbym wdzięczny za info jakie były odstepy pomiędzy wydawaniem tych 3 pierwszych w wydaniu 2 (tow  twardej okładce bez pęku strzał)

2) Czy ktoś mam może jakieś (JAKIEKOLWIEK) informacje na temat Republiki Złodziei. Gdzieś czytałem że oryginał MAJĄ wypuścić w listopadzie wie ktoś na kiedy na chwile obecną jest obiecane polskie wydanie (bo pamiętam obietnice na marzec 2009), coraz bardziej martwi mnie obsuwa z wydaniem oryginału, słyszałem że autor ma jakieś problemy, zna ktoś jakieś szczegóły (byłoby nam smutno jakby pan Lynch opuścił ten świat zanim [SPOJLER]powiedziałby nam czy Locke idzie z nim :( [KONIEC SPOJLERA])
Bedharoth
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 388


« Reply #167 on: December 07, 2011, 06:44:05 PM »

Wszyscy wokół zdobywają Skyrim. Trudno :)

Od dzisiaj "Tańczę ze smokami" w przekładzie na rodzimy dialekt.

Polecam.

Nadchodzi zima!
 
Filavorin i Spółka
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 710



« Reply #168 on: December 07, 2011, 08:30:24 PM »

Wstańcie ludzie, wstańcie wszędzie ja nowinę niosę wam,
Cud się zdarzył, Cud niezwykły...

Wydawnictwo "ISA" bierze dupę w troki i 16 grudnia wydają po polsku nową książkę o Drizzcie pod tytułem "Król Orków" z cyklu Przemiany (tak dawno tego nie czytałem to mnie czeka maraton świateczny przez 13 tomów "Legendy Drizzta" i 3 tomy "Kling Łowcy" będzie hardcore "Najemników" sobie odpuszczę bo tam trzonem jest Enteri), a tak notabene to orientuje się ktoś czy za oceanem wyszły jakieś dalsze po "Drodze Patriarchy" powieści o zacnym panu Artemisie.

Jednak miało sens przez te 2 czarne lata dostawać pełne rozmaitych pokemonów newsleetery, wspaniałe info na święta. Może wróce Dawne Dni pełne wielkich herosów Zapomnianych Krain. Ogólnie bardzo by mnie ucieszyło jakby wrócił Ravenloft z drugiej ręki dostałem kiedyś "Wampira z Mgieł", ale niezbyt wiem jak sprowadzić zza oceanu "I Strahd, memories of the vampire" fajnie by było jakby to przetłumaczyli, ale szanse bliskie zeru absolutnemu :(
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #169 on: March 16, 2012, 12:05:34 PM »

Czego nie wyczytałem w Waszych propozycjach, to na pewno o niedocenionej trylogii Nienackiego Dagome iudex – być może pierwsze, polskie fantasy, obejmuje trzy tomy: Ja, Dago, Ja, Dago Piastun, Ja, Dago Władca. Serdecznie polecam!

Nie widziałem Sapkowskiego i jego cyklu o Wiedźminie, a opowiadania są perełkami humoru. Natomiast Powieść już jest bardziej łzawa, choć ma w sobie nerw z opowiadań.

Co więcej? Nieśmiertelny dla mnie i obowiązkowy Frank Herbert i jego Saga Diuny (mam cały cykl w biblioteczce.
Diuna
Mesjasz Diuny
Dzieci Diuny
Bóg Imperator Diuny
Heretycy Diuny
Diuna: Kapitularz


Nie widziałem również, by ktoś polecał ten wieloksiąg (7 części) Mistrza Kinga. Ja polecam z pełną odpowiedzialnością.



(…) Jest to cykl (chyba) 7+ książek. Jedna część opisuje życie w świecie gdzie są łucznicy, elfy, magia, szarże kawalerii na wroga (taka średniowieczna Europa), są to bodajże 3 tomy. Nagle w ich świecie pojawiają się znikąd wojownicy nie dbający o życie, walczący fanatycznie (taka średniowieczna Japonia), w dodatku sprzymierzeni z Mrocznymi/Ciemnymi Elfami. (…) każdy świat opisywał inny autor (o ile dobrze pamiętam - razem 2 autorów). Jednym słowem pomocy!!   :-\

(…)Raymond Elias Feist z cyklu Wojna Swiatów, potem byly inne w tym samym "swiecie".
Jeden swiat to jakby wczesno sredniowieczna Europa (z dodatkiem magi ;) )a drugi to wlasnie feudalna Japonia. Powstaje portal laczacy oba swiaty i "Japonczycy" napadaja na ten sredniowieczny, by zdobywac metale, ktorych u nich w swiecie niema.
Tyle ze niedokonca pamietam tam jakies elfy ;/
Japonco-podobni mieli jakies mrowki-wojowniki chyba, moze ci Europejscy mieli i elfy, dawno czytalem i niepamietam szczegolow.
(…)

Mi też skojarzyło się to z książkami Feista, które zresztą bardzo lubię i co jakiś czas do nich wracam.

"Europa" to Midkemia a dokładnie Królestwo Wysp skąd wywodzą się główni bohaterowie.
"Japonia" to Imperium Tsurani z Kelewanu (mrówki to cho-ja bodajże)

Pierwsze 2 książki to historia inwazji Tsurani na Midkemię, potem pojawia się (i towarzyszy już do końca) wątek wężowego ludu i wiele innych w tym mój ulubiony dotyczący smoczych władców - Valheru:)

(…)
PS. Elfów u Feista dostatek bo 5 odłamów.

(…) Wielkie dzięki za podpowiedź dotycząca Pana: Raymond Elias Feist.  ;D

(…)


No jest, za co dziękować, przednia pozycja również polecam bardzo gorąco. Valheru to dla mnie jeden z lepszych pomysłów ever, a co do Elfów, to były wzmianki o Elfach Mądrych, Jasnych, Szalonych i wspomnianych Mrocznych.


Wspomniana przez Was, saga Pieśni Lodu i Ognia – Martina, to pozycja już sławna, ale ma jedną wadę – na zakończenie trza czekać x lat! Zostało jeszcze dwie pozycje nie wydane w Polsce, a które ma do napisania, czyli Wichry Zimy (The Winds of Winter) i Sen o Wiośnie (A Dream of Spring).

miała 19 wyjść chyba w PL
Nie, tylko angielska.

Na WorldCon w sierpniu 2011 roku sam Martin przeczytał jeden rozdział Wichrów, a ptaszki świergolą, że już od stycznia coś bazgrze dalej w temacie. Zatem jak otrzymamy polski przekład w 2013, to będzie cud :P

Cykl Mai Lidii Kossak, również polecam (Żarna Niebios. , Siewca Wiatru,  Zbieracz Burz)


Na koniec dodam, że Terence David John Pratchett autor Świata Dysku, to kurde moje alter ego humoru, Przepona mi pracuje jak głupia, gdy go czytam – przeczytałem większość tego co wydano w Polsce, nie podaję tytułów, brać w ciemno, jak leci!.







Woltalin
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 454



« Reply #170 on: March 16, 2012, 12:24:06 PM »

     Diuna posiada swoją pozycję w samej czołówce i to jest oczywiście bezdyskusyjne ale skoro tak to powinieneś Kai Man zwrócić prócz Kronik Diuny także na Legendy Diuny (Dżihad Buttleriański, Krucjata przeciw maszynom i Bitwa pod Corrinem), powstają także międzyksięgi kronik uzupełniające fabułę sagi (powstały do tej pory kontynuacje tomu 1-Paul z Diuny oraz 2-Wichry Diuny), a także co ucieszyło mnie najbardziej Rebis wziął się także w końcu za trzy tomy na temat wielki rodów (Atrydów, Corrinów, Harkonenów) z których ukazał się dopiero ten pierwszy.
     Co do Mrocznej Wieży Kinga to powiem szczerze, że po przeczytaniu byłem lekko zawiedziony gdyż niewątpliwie książka miała ogromne pole do popisu.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #171 on: March 16, 2012, 01:41:27 PM »

Co więcej? Nieśmiertelny dla mnie i obowiązkowy Frank Herbert i jego Saga Diuny (mam cały cykl w biblioteczce.
mój pierwszy post w temacie;
a Mroczna wieża pada na 2 stronie wątku;
a i Sapek przewija się parokrotnie:)
----
jednym slowem nieuważnie Pan przeglądał :)

A swoje dorzucę:
Flashback Dana Simmonsa (w Polszy tego nie uświadczysz, chyba, że na zamówienie).
Rewelacyjna, a do tego nader prwadopodobna wizja tego, co może spotkac świat za kilkanaście-kilkadziesiąt lat, do czego może doprowadzić nadmierna czy w ogóle poprawność polityczna i rozbuchany socjalizm, a także namietne ignorowanie zagrożeń, jakie istnieja i narastają w dzisiejszym świecie.
Smaczku dodaja historie, że lewackie ugrupowania w US próbowały wstrzymać publikację ksiązki (zanim w ogóle została w jakikolwiek sposób upubliczniona, więc na dobra sprawę chciano cenzurowac cos, bez wiedzy, co de facto zawiera), a sam autor musiał wielokrotnie podkreslac i tłumaczyć, że nie jest wielbładem (że główny bohater nie jest nim i nie reprezentuje jego pogladów).
Bedharoth
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 388


« Reply #172 on: March 16, 2012, 01:43:41 PM »

Jak wam się podoba najnowszy tom Sagi Lodu i Ognia?
Nie ukrywam że mnie pan Martin zaczyna coraz bardziej irytować. Taniec ze smokami całkiem nieźle napisany ale do cholery - czyja jest to saga?
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #173 on: March 16, 2012, 02:09:08 PM »

Ale jednak: "Preludium do Diuny" i "Legendy Diuny" są autorstwa Briana Herberta (syn Franka Herberta) i Kevina J. Andersona. "Legendy Diuny" opowiadają historię, która wydarzyła się na xxxxx lat przed wydarzeniami opisanymi w "Kronikach Diuny".

Niby powinno się czytać w takiej kolejności:

    Legendy Diuny
    - Dżihad Butleryjski
    - Krucjata maszyn
    - Bitwa pod Korrinem

    Preludium do Diuny
    - Ród Atrydów
    - Ród Harkonnenów
    - Ród Korrinów

  Kroniki Diuny
    - Diuna
    - Mesjasz Diuny

   Paul z Diuny (trylogia)
    - Dzieci Diuny
    - Bóg Imperator Diuny
    - Heretycy Diuny
    - Diuna: Kapitularz

    - Diuna 7
       - Hunters of Dune
       - Sandworms of Dune


Tych rozszerzeń pewnie jest jeszcze więcej (Droga na Diunę na przykład, czyli taki Sillmarilion),  ale po raz drugi ale, to nie jest już Frank Herbert, a jego syn...

na niebiesko Frank Herbert, pozdrawiam



Jak wam się podoba najnowszy tom Sagi Lodu i Ognia?
Nie ukrywam że mnie pan Martin zaczyna coraz bardziej irytować. Taniec ze smokami całkiem nieźle napisany ale do cholery - czyja jest to saga?

Nie czytałem jeszcze drugiego tomu Tańca ze smokami, ale jeśli masz na myśli, w zadanym pytaniu, o jaki ród chodzi (Saga rodu Forsyth'ów), to mniemam, iż główna linia powieści dotyczy Rodu Starków, a obok nie mniej ważne linie Lwów i Smoków :P Natomiast w tytule wyraźnie chodzi o Pieśń, czyli dzieło o legendarnych bohaterach, wielkich rodach... ;) Jeszcze się podenerwujemy w następnych tomach, tylko nie słuchaj wywiadów z Sapkowskim, bo kuźwa czasem spojluje kogo zabiją.
Woltalin
Lotro Officer
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 454



« Reply #174 on: March 16, 2012, 06:32:47 PM »

Widzę, że zapomniałem jeszcze o dwutomowym zakończeniu Diuny, które według mnie powinno być "na niebiesko" gdyż jeśli dobrze kojarzę to rękopisy tych tomów lub raczej ogólny zarys pomysłu w rękopisie, syn F. Herberta znalazł w skrytce bankowej czy innej, gdy zabierał się za wydawanie legend Diuny.
Co do rozróżnień na ojca i syna to jestem przeciwny, zwłaszcza, jeśli syn godnie kontynuuje twórczość ojca, lub gdy przejawia równie wielki talent literacki. Takiego podejścia "nauczyli" mnie panowie Dumas i do dzisiaj nie wiem w ich przypadku co jest kogo. Najważniejsze jest dla mnie to, że wszystko co firmowane jest tym nazwiskiem trzyma stały, wysoki poziom.
Fearfin
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 605



« Reply #175 on: March 16, 2012, 07:18:04 PM »

To tak zbaczając z tematu - ostatnio nawet zainteresowała mnie seria Oko Jelenia Pilipiuka.

Fearfin poleca!
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #176 on: March 18, 2012, 06:44:23 AM »

nie bezpośrednio książka ale wart obejrzenia wywiad z Georgem R R Martinem

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fHfip4DefG4
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #177 on: March 18, 2012, 05:06:41 PM »

Myślałem, że mnie wyprzedziłeś Ardu, ale nie:

3 częściowy wywiad z Martinem
 http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3S51i0EANGA

Enjoy :)
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #178 on: May 16, 2012, 07:31:37 AM »

Witam serdecznie, mam nadzieję, że nie obrazicie się na małą reklamę związaną ściśle z tematem tego wątku.

Jestem jednym z autorów nowo powstałego serwisu integrującego czytelników z bibliotekami, miłośników książek z innymi zapaleńcami.

Serwis dopiero wystartował zaczyna się bardzo powolutku rozkręcać, gdyby ktoś był zainteresowany, serdecznie zapraszam na http://w.bibliotece.pl

Funkcjonalność jest na razie szczątkowa (forum, wyszukiwanie książek w aktualnie 7 bibliotekach - docelowo będzie tych bibliotek o wiele, wiele, więcej, w chwili obecnej współpracujemy z ok. 1000 bibliotek i jestem pewien, że prędzej niż później wszystkie one znajdą się w portalu - oceny, recenzje, półki z własnymi książkami).

W przygotowaniu w najbliższym czasie, tagi, reputacje, konta premium, onlinowa informacja o stanach konkretnych egzemplarzy w bibliotekach (dostępna, niedostępna), możliwość zamawiania / rezerwacji bezpośrednio z portalu (o ile ma się w bibliotece konto), wyszukiwanie geograficzne (znajdź określoną książkę, w bibliotece, która jest najbliżej mnie) i wiele, wiele innych.
Veldir
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1939



« Reply #179 on: May 16, 2012, 10:48:33 AM »

Cześć,
Czy to oznacza, że w jednym miejscu będzie dostęp do katalogów np. Biblioteki Jagiellońskiej i Akademii Obrony Narodowej? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie? Wyszukiwana będzie konkretna pozycja/Autor i ukaże się kilka bibliotek, w których mogę wypożyczyć książkę?

Tak wnioskuję, ale potwierdź proszę, bo będzie to rzecz użyteczna dla wielu poszukiwaczy wiedzy ;)
Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15
  Print