Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Print  
Autor Topic: ..::Dobra Ksiazka::..  (Read 96373 times)
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #180 on: May 16, 2012, 01:49:31 PM »

Defakto już teraz tak jest, to znaczy, wyszukujesz książki i otrzymujesz informacje w jakich są bibliotekach (konkretne wydania). W tym momencie nie ma jeszcze informacji o statusie dostępności książki, ale myślę, że to kwestia mniej więcej miesiąca.

W chwili obecnej w portalu są zintegrowane katalogi 4 bibliotek, kolejne czekają w kolejce. Chodzi o to, że wyszukiwanie odbywa się w portalu, nie ma tutaj mowy o żadnych rozwiązaniach rozproszonych, tworzony jest centralny katalog wszystkich pozycji dostępnych w należących do portalu bibliotek.
Huriel
GM Iron Lady ;-)
Administrator
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 10656


KoHaniutka


« Reply #181 on: May 16, 2012, 02:08:29 PM »

De facto ;-)

Brakuje mi tam wyszukiwania regionalnego - czyli jesli konkretna biblioteka jest w systemie, to zagladam sobie i patrzę, czy i co ma. Być może to jest, a po prostu nie znalazłam :)
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #182 on: May 16, 2012, 02:57:57 PM »

W chwili obecnej nie ma takiego wyszukiwania, ale jest jak najbardziej przewidziane. Jest to projekt dofinansowany z unii i w chwili obecnej musimy robic to co jest w projekcie, zamiast wielu rzeczy, na ktore mielibysmy ochote.
Utumo
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1320



« Reply #183 on: May 16, 2012, 04:27:38 PM »

Jakbyście dodali biblioteki uniwesyteckie oraz archiwa na pewno była by to duża pomoc dla naukowców i studentów.

A obecne czytam "Alicję w krainie czarów" L.Carrolla - polecam, to zdecydowanie książka nie dla dzieci.
Kadorin
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1023



« Reply #184 on: May 16, 2012, 04:53:06 PM »

Ha Utumo:)

Kiedyś na fakultetach z j. polskiego przygotowujących do matury ustnej dziewczyna miała problem z wybraniem książki do swojego tematu. Miała coś o motywie podróży i tułaczki u bohatera. Poleciłem jej Alicję. Powiedziałem, że nie jest to tak bardzo popularna książka i na pewno zainteresowałaby innych w komisji, podejściem do tematu, na to moja polonistka wybuchła śmiechem i powiedziała, że na maturze mają być tylko poważne ksiązki, a nie bajki dla dzieci:) . Olałem ją i nie przyniosłem jej więcej ani razu kolejnych etapów planu prezentacji.:D
emssik
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 474


« Reply #185 on: May 16, 2012, 05:47:04 PM »

Jakbyście dodali biblioteki uniwesyteckie oraz archiwa na pewno była by to duża pomoc dla naukowców i studentów.

Wiele z nich w tej chwili już obsługujemy, więc na pewno się pojawią w portalu, z innymi, ciężko mi powiedzieć, czy producenci innych systemów bibliotecznych, będą chętni i stworzą obsługę naszego API, które umożliwia dołączenie księgozbioru do bazy portalu oraz operacje na tych danych. W każdym razie, na pewno będzie to technicznie możliwe i będziemy do tego zachęcali.

Torph
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 424


« Reply #186 on: May 22, 2012, 02:48:46 PM »

Noo, życzę powodzenia, bo plan jak dla mnie bardzo dobry!
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #187 on: May 28, 2012, 09:01:53 PM »

w zasadzie to muzyka ale mocno powiązana z książkami

http://www.youtube.com/watch?v=sn2l2_v6Ur8

mały smaczek dla fanów Pieśni Lodu i Ognia Georga R. R. Martina dany pod koniec nowego odcinka
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #188 on: May 29, 2012, 09:35:30 AM »

A kim ty jesteś - rzekł dumny Pan
bym na kolana padł?
choć innej maści, to żeś też kot
i głupi by to zgadł
czy w złocie, czy w czerwieni – równy stan
wszak Lwie mam pazury
a długie, ostre – równe Twym
równe Twym pazury
I tak powiedział w czasie złym
Włodarz na Castamere.
Dziś płacze deszcz nad jego dworem
Nie słyszy tego nikt…
Tak, deszcz płacze nad jego dworem
Nie przerwie smutku nikt...
Arduneth
Administrator
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1959



« Reply #189 on: May 29, 2012, 09:57:50 AM »

w oryginale jakoś lepszy tekst ;) ale może ja wolę oryginały jeżeli akurat znam dany język
Kai Man (Teliden)
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 282


Siewca Wiatru


« Reply #190 on: May 29, 2012, 10:03:45 AM »

a zwykle oryginał lepszy, bo tłumaczeniom zawsze kłody pod nogi stawia rytm i rym - ja się po prostu nudziłem :P a dostępne w sieci tłumaczenie, nie zachowuje kośćca refrenu...

A swoją drogą, nie pamiętałem wątku rebelii rodu Reyn, herbu czerwony lew z dwoma ogonami ;)
Bondur
Wojownik Twierdzy
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2731



« Reply #191 on: May 29, 2012, 02:20:48 PM »

Co do rozróżnień na ojca i syna to jestem przeciwny, zwłaszcza, jeśli syn godnie kontynuuje twórczość ojca, lub gdy przejawia równie wielki talent literacki. Takiego podejścia "nauczyli" mnie panowie Dumas i do dzisiaj nie wiem w ich przypadku co jest kogo. Najważniejsze jest dla mnie to, że wszystko co firmowane jest tym nazwiskiem trzyma stały, wysoki poziom.

Albo kiedy syn porządkuje spuściznę po ojcu tak jak Krzyś Tolkien :)

A co do Herberta to ważniejsze od tego kto napisał jest to kto tłumaczył :P Łozizmy/Jerzyzmy są jeszcze lepsze niż w przypadku tłumaczenia Władcy :)
Rawne
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 159


« Reply #192 on: November 19, 2012, 06:41:52 PM »

Dla fanów Warhammera polecam Herezję Horusa ze wznowioną edycją Farbryki Słów natomiast długo oczekiwana kontynuacja "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza - pozycja po którą na pewno sięgnę;
Taltilar(Fuarn)
Lotro Officer
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1347


I burn for thee at heart


« Reply #193 on: November 19, 2012, 06:43:37 PM »

natomiast długo oczekiwana kontynuacja "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza - pozycja po którą na pewno sięgnę;
Mhm...tak długo, że najpierw będzie trzeba ponownie przeczytać poprzednie tomy, bo już pozapominałem co tam się działo  ::)
Iago
Wojownik Twierdzy
Super Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 1180



WWW
« Reply #194 on: November 19, 2012, 08:10:09 PM »

Talcik, a co ja mam powiedzieć? Zaraz (jeszcze w listopadzie) wychodzi 14 tom Dresden Files, na marzec 2013 zapowiedziany jest ca. 20 tom Honorverse. Obie serie mają meta-ploty ciągnące się od pierwszego tomu (u Webera w 3 powiązanych seriach...). A ja mam chęć poczytać także inne ksiązki.

Np. ostatnio trafiłem coś takiego: Mary Roach - Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków. I polecam.
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Print