Poll
Question: Jakimi klasami przewidujecie grę?
Warrior / mdps - 15 (16.7%)
Warrior / tank - 14 (15.6%)
Rogue / mdps - 12 (13.3%)
Rogue / rdps - 10 (11.1%)
Cleric / support - 8 (8.9%)
Cleric / heal - 9 (10%)
Mage / rdps - 17 (18.9%)
Mage / heal - 5 (5.6%)
Total Voters: 51

Pages: [1] 2 3
  Print  
Autor Topic: RIFT MMORPG - potencjalny rozkład klas  (Read 23119 times)
Axe
Administrator
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 941



« on: February 11, 2011, 10:43:28 AM »

To tak zgrubnie, aby mieć choćby szczątkowe rozeznanie czego się spodziewać ;)
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #1 on: February 11, 2011, 12:36:30 PM »

Rogue też może tankować i devsi pisali, że będzie w stanie wytankować raidy :P
No i bard dobry support z bardzo silnymi aurami.
Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #2 on: February 11, 2011, 02:54:24 PM »

Bardzo fajny jest leczący mag (warlock/nekro/chloro) ma świetny dmg (szczególnie na instancje) i jest bardzo oszczędny w zarządzaniu maną, a na dodatek jest wspaniałym supportem leczącym dla całego nawet rajdu.
Pod względem dps najlepiej jak na razie wypada w moich oczach melee champion/rift(może być beast bo paragon to dupa), ma damage większy od pyro maga i nie potrzebuje many.
Tradycyjnie będę miał także czystego cleryka, ale tu uwaga, 3 healing soule to porażka, najlepiej wychodzi się na 2 heal soulach i 1 ofensive.
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #3 on: February 11, 2011, 03:07:38 PM »

Nie bardzo rozumiem Wasze przywiązanie do ustalonych wzorców. Wg mnie głównym atutem gry jest to, że można eksperymentować. Nowe dusze odblokowuje się już po 13lvl. Można zakupić sobie kilka ról (templatów) i zmieniać je nawet w trakcie trwania instancji:
- Znudziło mi się leczyć. Przełączam się na tanka.
I tyle. :D Wiadomo też, że na PvP się zupełnie z innym buildem chodzi niż na PvE. A nawet jeśli nie role, to zawsze jest respec.

Ja zrobię sobie chyba jednak kleryka i będę się bawił zarówno w tanka, dps jak i od biedy czasem mogę iść na czystego healera. ;P Rogue też mi się bardzo podobał, ale to może na alta.

Rogue jako jedyna klasa nie posiada w żadnej duszy reza. :( Może devsi jeszcze to przemyślą i wcisną go Bardowi, bo tam IMO pasuje.

PS: W sondzie brakuje kleryka dps. ;P No i Rogue support i... Tak naprawdę starczy tylko primary klasę podać a później się zobaczy.
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #4 on: February 11, 2011, 03:21:42 PM »

ja mag rdps
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #5 on: February 11, 2011, 05:08:04 PM »

Dokładnie to co Camil pisze, devsi nawet nadmienili, że na expert dungeony nie ma co się wybierać z jedną specjalizacją. Ogólnie instancje są projektowane dla 1tank 1 heal 3 dps, ale niektóre bossy na expert wymagają offtanka, bądź większego heala. Myślę, że jeśli po równo by się same klasy postaci rozłożyły to wystarczy i zawsze się uda kogoś namówić, żeby tankował(bo prawie każdy może :P), czy leczył.
Luna
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 440



« Reply #6 on: February 14, 2011, 11:11:35 PM »

Przywiązywanie do klas nie ma sensu
jednakże na podstawową należy się zdecydować,

dla mnie dwie klasy wchodzą w grę,

Mage Rdps( lodowa błyskawica z wiaterkiem i petem a ogień na koniec )
Cleryk Heal, ( full heal pod grupę )

nie wiem która będzie main'em obiema gra się przyjemnie.

Galder
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 769



« Reply #7 on: February 15, 2011, 11:03:57 AM »

Nowe dusze odblokowuje się już po 13lvl. Można zakupić sobie kilka ról (templatów) i zmieniać je nawet w trakcie trwania instancji:
- Znudziło mi się leczyć. Przełączam się na tanka.
A nawet jeśli nie role, to zawsze jest respec.
Ja zrobię sobie chyba jednak kleryka i będę się bawił zarówno w tanka, dps jak i od biedy czasem mogę iść na czystego healera.

Templaty można sobie zmieniać i respecować się do woli, ale tylko w obrębie swojej klasy i przez to nie można wybierać sobie czego się chce, np. tankującego cleryka, najwyżej melee dpsującego (wersja pseudotankująca jest bardzo pseudo).
Tankiem może być tylko klasa fightera, (plus jedna ścieżka rogala, ale to wg. mnie do zmiany), lekarzem cleryk i mag chloro (ale tylko jaki support bo nie ma szans udźwignąć grupy w instancji). Za to każdy może być dpsem.
Xabbu
cigrela sabmel
Forum Addict
*
Offline Offline

Wiadomości: 2234



« Reply #8 on: February 15, 2011, 11:30:22 AM »

No moze byc ciekawie. Mage rdps i rogue rdps to moje faworyty jak na razie.

 Na jakim realmie betatestujecie?
Kelran
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Reply #9 on: February 15, 2011, 11:45:26 AM »

Na oficjalnym forum przewija się sporo informacji o tym, że Riftstalker jest pełnoprawnym tankiem a chloromancer healerem. Natomiast nie wiem jak rozwinie się Justicar- tank, support? Póki co z umiejętności nie przypomina za bardzo tanka.
Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #10 on: February 15, 2011, 12:00:07 PM »

Templaty można sobie zmieniać i respecować się do woli, ale tylko w obrębie swojej klasy i przez to nie można wybierać sobie czego się chce, np. tankującego cleryka, najwyżej melee dpsującego (wersja pseudotankująca jest bardzo pseudo).
Tankiem może być tylko klasa fightera, (plus jedna ścieżka rogala, ale to wg. mnie do zmiany), lekarzem cleryk i mag chloro (ale tylko jaki support bo nie ma szans udźwignąć grupy w instancji). Za to każdy może być dpsem.

Tu się akurat nie zgodzę, bo CLERYK - JUSTICAR to typowy tank, coś a'la WariorPriest w WAR

poniżej w ogóle zestawienie klasy - role, właśnie poprzez dobór duszyczek
ropian
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 181


« Reply #11 on: February 15, 2011, 12:22:29 PM »

No faktycznie dobrze jest pomyśleć teraz nad dobrym wyborem , jak pamiętam zawsze problem z dobrym tankiem jest:)
respece można ale jak pamiętam to trochę kasy to kosztuje której na początku nie ma za dużo
Camil (Gwyndeith)
Wojownik Twierdzy
Bohater
*
Offline Offline

Wiadomości: 693


Casual


WWW
« Reply #12 on: February 15, 2011, 02:21:04 PM »

Pełnej instancji bym się klerykiem nie odważył tankować (ale niektórzy to robili), ale przy Riftach - jak najbardziej daje radę! A co do Chlora, to wiem, że robili z nim instancje jako głównym healerem i też szło.

Fajna tabelka. :) Tylko przydałaby się w większej rozdzielczości... Ja znalazłem tylko taką: http://telarapedia.com/images/1/1f/Souls_Purpose.jpg ale ma mniej informacji.


Za to empirycznie brałem udział w rajdzie, gdzie tankowały dwa prosiaki rangerów. Mieliśmy też Warriora ale on co chwila dostawał DC. ;P

Rudobrody
Wojownik Twierdzy
Mędrzec
*
Offline Offline

Wiadomości: 421



« Reply #13 on: February 15, 2011, 03:51:24 PM »

jak mi powiesz jak to zrobić to mam lepsza wersję, tą musiałem zmniejszyć do 100kb zgodnie z forum.

pod tym względem to jestem kompletny noob :) niestety
ew. mogę komuś na maila wysłać
Boodny
Wojownik Twierdzy
Weteran
*
Offline Offline

Wiadomości: 116


« Reply #14 on: February 15, 2011, 04:11:46 PM »

np. www.imageshack.us
Pages: [1] 2 3
  Print